Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Sizce Benelli Leoncino 2. elde ne kadar olmalı ??? ( Farklı bir motosiklet satmak )

Motovento
    REKLAM ALANI
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki hatırlarsın. Ben sana alacağın yada aldığın zaman pek hatırlamıyorum, alma bunu sıkıntı çekersin, o parayla MT-07 alır ve istediğin zaman satabilirsin demiştim ve sen bana çok şiddetli şekilde karşı çıkmıştın. Benelli, Türkiye'de kendi ayağına sıkarak piyasaya girdi. Dominar'ı domine edecek bir makineyi çok fazla bir fiyatla satışa çıkarmıştı.

Sonuç olarak ölü doğdu bu model. Şimdi ne yaparlarsa yapsınlar, benim görüşüm piyasada bu model ile güzel bir pazar payı elde edemeyecek. Satıp istediğin, zevk alabileceğin bir motora binmeni isterim ama şuanki şartlarda kendinden biraz ödün vermek zorunda kalacaksın gibi hissediyorum.

Cb500f'e gelecek olursak, Honda'da kendi bacağına sıktı. NC'lerden elde ettiği gelir ile birde CBF150 ve cb125f'lerle pazar payını yüksek tutuyor. Bu benim kendi düşüncem.

Bana göre Yamaha'nın MT-07'den düşük olan tüm modelleri de satılmaz kanımca. MT-10'da öyle aman aman bir kitleye sahip değil.

MT-07,09 ile R25 ve Xmax250 ile sayesinde Türkiye pazarında yürüyor.
    MT07 dünyanın en iyi F/P performans makinesidir. Aksini söyleyen gerçekten motosiklet kültürüne çok uzaktır. Ama çok çirkin bana göre inanılmaz çirkin bir motor. O kadar güzel giden bir motosiklet nasıl o kadar çirkin yapılmış bilmiyorum. Ama bu benim için böyle. Seveni çoktur. Hastası doludur. Ama bana ömrü hayatım boyunca hitap etmeyecek. Sıfırını alırdım kalan para ile piste giderdim o derece Sevmiyorum ama.

Zaten bence yakında benelli de kendisi gelecek buraya Fabrika bu adamların eline kalmaz herkes şikayet ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Alıntı montanaturne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benellinin servis soru işareti düzelmedikçe belki 30 deseniz de satamayacaksınız. Misal ben trk502 düşünüyorum ama bir dünya soru işaretine sahip olduğum için güvenemiyorum. İnsanlar o yüzden bilindik en azından Tr pazarında yer etmiş markaları tercih ediyor.

Misal 500kmlik tura çıkacaksın. 500km çevresinde kaç tane bahsedilen motordan anlayacak yetkili servis ya da tecrübeli usta mevcut gibi kriterler belirleyici.
    Yerinizde olsam TRK502 yi sadece uzun yol için düşünürüm. Haddinden fazla ağır bir makine. Biraz aceleye geldi. Leoncino' ya daha çok çalışıldı. O yüzden CB500F ye denk güçte ve ağırlıkta bir makine yaptılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bu para cepten çıkacaksa eğer çok alternatif var. çift silindir 500cc benelliye şahsen bu kadar para bağlamam. Faize koysam ayda 500tl verir
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ben seni forumdan da, Youtube.den de takip ediyorum. Severek kullanıyorsun motorunu. Farklı imkanlar yaratmaya bak bence ve motoru üç otuz paraya satma, kenarda dursun ama yine de satma.
    Bir yandan senin gibi düşünüyoruö. Bir yandan rüyalarımda Cruiser sürüyorum

Motosikleti
    D400
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT07 çok çirkin

çarpılacaksın arkadaş yavaş .D
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çarpılacaksın arkadaş yavaş .D
    Yanına bana göre yazdık. Onu niye sildin

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu para cepten çıkacaksa eğer çok alternatif var. çift silindir 500cc benelliye şahsen bu kadar para bağlamam. Faize koysam ayda 500tl verir
    Senin motor Hindistan' da hiç satmıyor biliyor musun ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu selde ortalığın anasını ağlatan motosiklet değil mi ducatinin yine desmosu var. Bu motosikletin servisini kimler yapıyor heryerde kolayca bulunabiliyor mu ? Memleketin algısını servis ve yedek parçaları yönlendiriyor. Bmw yapacak birşey yok 400 lirada deseler alacaklar

Yamaha ve hondanın en büyük avantajı markaların kendisinin türkiyede olmasın öyle ahmet ağaya mehmet ağaya gidip derdini anlatmıyorsun. Baktın işler çığrından çıktı direkt olarak yamaha ve honda amcayla muhattap oluyorsun.
    Aynen mahmut hocam selde yara yara gidiyorduk

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bir yandan senin gibi düşünüyoruö. Bir yandan rüyalarımda Cruiser sürüyorum
    Bizim Fb.de Wolf grubumuz var inan Wolf.ünü satıp cc yükselten birçok kişi aylar sonra Wolf.e geri döndü. Bu örneğin benzerini sana da uyarlayabiliriz. Sonuçta alıştığın, severek kullandığın motor herzaman bir başka oluyor. Hadi Wolf piyasada öyle ya da böyle bulunuyor, sen satıp cruiser aldıktan sonra pişman olursan alabileceğin bir Leoncino 500 piyasada şu an yok.

Motosikleti
    D400
    Senin motor Hindistan' da hiç satmıyor biliyor musun ?
    Hindistan'ı bilmiyorum da Türkiye'de ikinci el piyasası yavaş gidiyor
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    bence takasa gir senin nasıl ilgini çektiyse ilgisini çeken birini bulursun,istediğin rakama pek satabiliceğini sanmıyorum ederi nedir bilmem ama satıcam diye çokta fiyat düşme bence satılmıyorsa kullan gitsin

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Yok kendime hakim değilim bu aralar. Biraz yavaşlamam gerek. Aslında bir süredir Cruiser a sardım. O yüzden dün tekrar açtım ilanı. Piste girme işin gereğinden fazla maliyetli. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Memlekette öyle bir algı oluştu ki

NC750X, MT07, R25, CBR250R, R1200GS

Bu 5 tanesinden başka motor yok. Diğerleri boşuna üretilmiş. Diğerlerini alırsanız Allah Taş eder. Sakın almayın haaaaa. Üzülürsünüz.

İnsanlar bunun keyif için yapıldığını unutmuş resmen.

Sattık sattık satamadık. Bir sene kasarız kendimizi seneye alırız Cruiser'i
    Bunu anlayamamak neden zor bilmiyorum ama sizin satamadığınız gibi sizden alacak olan insanın da satamayacağına emin olduğunumuza göre mevcut ekonomimizde hali vakti iyi olan bir insan için 30-35 bin tl hatrı sayılır rakamlar. Empati yapın biraz, leoncinoyu çok beğeniyorum ama versen 25 bin liraya bile almam. Bence sen hayaline kavuşmuşken tadını çıkart hacı satma kullan
    oialdemir bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    piyasası olmayan bir motor için seçenekler çok basit ,

1.sizin gibi hevesli biri değerinde alır. (belki 1 ay sonra belki 1 sene sonra belki 10 sene sonra)
    2.değerinin altında verirsiniz istediğiniz gibi satılır.

türkiyede motor kullanıcısının %90 ının , motorun şekline özen gösterecek bir bütçesi yok. fiyat performans oranı en iyi neyse onu alır. motor gücü , abs gibi etkenler.
    siz şekile bu kadar değer veriyorsunuz ki motoru belki 10.000 zarar etme pahasına almışsınız. şimdi de satmak istiyorsanız bu durumu eleştirmeniz oldukça saçma.
    ne demişler kendi düşen ağlamaz.
    maktama bunu beğendi.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tavsiyem marka 2019 da piyasaya sıfır modelini sürünce satışa çıkart.
    Şahsen TNT25 i 20bin km kullanmış biri olarak ,japon malı olmayan bir motoru bir daha almam.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Mt07 ile leoncino heralde benzer fiyat aralığında diye karşılaştırılıyor , diğer türlü 3 vurup tek sayma durumu var.

Ote yandan cruiser olayi bambaska bir durum ,hangi cruiser mesela?

Motosikleti
    MT-07
    Bir tane fourty eight sahibi olsam, sülalemi tanımam

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Fiyat kırman gerekecek hocam ama o da içinize sinmiyor, bu yüzden satmayıp kullanmak en mantıklısı.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    2018 Model Benelli Leoncino 500 ABS

Teknik Özellikler.

Maks. Güç 47,6 HP @ 8500 rpm
    Maks. Tork 45 Nm @ 5000 rpm
    Euro 4 uyumlu // A2 ehliyet ile kullanılabilir.
    120/70- R17 ÖN LASTİK ( Pirelli Angel ST )
    160/60 - R17 ARKA LASTİK ( Pirelli Angel ST )
    Kuru Ağırlık : 186 kg
    Sele Yüksekliği : 87 cm
    Bosch ABS ( Çift kanallı, arkayı kapatıp yan yan gidebilirsiniz )
    Bosch ECU ( Motor Kontrol Ünitesi )

Açıklama ve Bakım Bilgileri

- Motosiklet 2018 Nisan ayında trafiğe tescil edildi. 2021' e kadar muayene problemi yok.
    - Şuan yaklaşık 12700 km de. Aktif olarak kullandığım için km artacaktır.
    - 1000, 5000, 10000 de bakıma girmiştir. Son bakımda yine 3Lt Puutoline Nanotech ( 1 Lt / 110 TL ) kullanılmıştır.
    - Normal bakım aralığı 7500 km' dir.
    - Bütün bakımlar Vale Moto Mehmet Usta tarafından yapılmıştır.
    - Motoru bu 6 ay içinde çok aktif kullandım ve aynı derecede iyi bakım yaptım.
    - Orjinal aynaları ve gidon topuzları bendedir. Satışta sahibine verilecektir.

Ducati Sixty2, Husqvarna Vitpilen 401, Husqvarna Svartpilen 401 gibi aynı tasarımda ve A2 sınıfında ki motosikletler 50000 TL' nin üstündedir. Aralarında en ucuz motosiklet budur.

Gel gelelim şuan ülkede bir tane var. Haftaya fuar da yüksek bir fiyattan satışa çıkacak. İlanı sapık gibi izleyen Favoriye alan ve takip edenler var. Ancak garip takaslar ve saçma fiyat teklifleri dışında dönüş almıyorum.

Sizce fiyatı ne olmalı. Anlamıyorum 19 filan yazmamı bekleyen gerizekalılar filan mı var acaba.

Siz olsanız kaçtan koyardınız ilana ?

https://i.hizliresim.com/7aQ3ZP.jpghttps://i.hizliresim.com/grbMRZ.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9691151/detay/
    O ilandaki son sayfadaki bn251 fiyatı şaka dimi? 1 tane satsak kaza bela yeter bize mi diyor yoksa benelli firması?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tane fourty eight sahibi olsam, sülalemi tanımam
    Bence mt-10 tam senin kalemin

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En uygun kışın alırsınız. Yazın hem firmalar hem satıcılar fiyatı arttırır
    İstedikleri kadar arttırmakta serbestler.Ne yazık ki eski Türkiye piyasası artık yok.Kimse artık kredi çekip elinde olmayan para ile motosiklet yada araba alamıyor.Elinde benim ki gibi hazır parası olanlarda faize yatırıyor keyfi eserse alıyor.Piyasa tahmin ettiğiniz çok çok daha kötü şu anda.Aylardır favorilerime ekle bir sürü motosiklet ve araba var 100 araçtan 3-4 tanesi ya satıldı ya satılmadı belki ilan süreleri doldu yenilemediler.Fiyatlar daha fazla artarsa hem 2.el hem 0 km satışları iyicene durma noktasına gelir.Benim istediğim modellerde abartı artış olursa daha ucuz modellere yönelirim yada piyasa düzelene kadar motosiklet işine biraz ara veririm.

Özetle sizin satmaya çalıştığınız motosiklet zor satılan piyasası az bir motosiklet doğrudur.Bunun üstüne zaten şu anda piyasa aşırı durgun.Normal piyasası olan hızlı satılan araçlar bile ya çok zor satılıyor ya hiç satılmıyor.Anca piyasanın altına fiyatı olanlar satılıyor.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piyasası olmayan bir motor için seçenekler çok basit ,

1.sizin gibi hevesli biri değerinde alır. (belki 1 ay sonra belki 1 sene sonra belki 10 sene sonra)
    2.değerinin altında verirsiniz istediğiniz gibi satılır.

türkiyede motor kullanıcısının %90 ının , motorun şekline özen gösterecek bir bütçesi yok. fiyat performans oranı en iyi neyse onu alır. motor gücü , abs gibi etkenler.
    siz şekile bu kadar değer veriyorsunuz ki motoru belki 10.000 zarar etme pahasına almışsınız. şimdi de satmak istiyorsanız bu durumu eleştirmeniz oldukça saçma.
    ne demişler kendi düşen ağlamaz.
    Tam olarak olayı özetlemiş arkadaşın bu mesajı.
    Diğer arkadaşlara da fikir olarak katılıyorum, ihtiyacınız/aciliyetiniz yoksa satmayın kullanın, zira gayet keyifle biniyorsunuz takip ettiğimiz kadarıyla. Yoksa satma seçenekleriniz yukarıdaki 2 seçenekten biri oluyor.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Onur karedeşim ilanını gördüm,hatta Benelli whatsapp grubumuzda da tartıştık,oraya bir fiyat listesi de koymuşsun,keza o listede trk502 45000 civarı görünürken şu anda 33000 liraya bulunabiliyor,hatta pazarlık bile yapılır daha üstüne,Sen bu motosikleti bildiğim kadarıyla geçen sene fuara göstermelik gelen motoru rica ile aldın diye biliyorum ve maalesef herkes senin kadar bu motoru beğenmeyebilir,ayrıca Benelli sahibi olarak Benelli sahibi olmamın tek nedeni makul kaliteye düşük fiyat politikasıydı,kusura bakma ancak düşük fiyat politikası Türkiyede Benelliyi belki bir noktaya getirir ancak yazılan çizilen bu fiyatlar maalesef makul değil,yazdığın fiyat bugün japon bir markanın aynı tarzda sıfır araç fiyatı,yapma Allah aşkına bende severim Benelliyide ama sen bu motoru bayinin önünde bekleyerek rica ile aldın diye kimse atlayacak değil,Benelli bu sene fuarda 50000 lira fiyat versin bu motora aha buraya yazıyorum 1 tane bile satamazzzz,geçen sene sana sattığı 1 tane ile kalır,sen farklı ülkelerdeki satışları irdeliyorsun bende bir inceleme yaptım örneğin Almanyada şuan bulabileceğin sıfır kilomtre mt07 6500 euro iken 4900 euro leoncino fiyatı,autoscout sitesinden bakabilirsin,yani leoncino 4900 euro fiyatıyla 6500 euro para veremeyip mt07 alamayacak insan için alternatif olur,ama ülkemizde maalesef hemen hemen yakın fiyatı olan bu iki marka arasında kullanıcı tabi ki Yamaha tercih eder bende dahil,ancak aralarında Almanyada olduğu gibi burda da 1500 euroluk bir fark olsa o zaman Leoncino düşünülür,kısaca yazdığın fiyat mt07 ya da xsr motosikletlerinin satış fiyatına yakın olduğu sürece satman çok zor maalesef,38 e hala mt07 ve 42 ye hala xsr varken yazdığın 39 bin maalesef çok yüksek.Şunu da belirteyim 7-8 aydır satılık Denizlide trk502 var 32bine 300 kilometrede,sana bir tavsiye 32binden farklı bir ilan koy ve bekle yine arayan soran olmaz,
    adem87 ve leon99 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Benellici olarak yorum eklemiş olayım; çok faydası olmayacak olsa da, sade suya tirit misali

Vala, 250 cc'ye yeni geçtim daha geçen güzün Hani 500 cc'ye geçmeyi düşünecek olsam, tükkan senin

Ha, 40K zaten, yok, o da ayrı da ... 500 cc'ye geçecek olsam elbette düşünürdüm ...

Hayırlı satışlar bu arada ...

(Not: Marka değeri ciddi etken fiyatlandırmada... salt teknik özellikleri kıyaslamak yeterli olmaz... BN251'i 2. el aldığımda, 3 aylık motor, adam Kawasaki'nin Z250 SL'ini 2015 modelini 15 bine satıyordu ilanda...)

Not2: Dolar, Euro göreceli olarak düşükken, 3'e 5'e bakmadan satıp dövize dönmek karlı olabilir.. Satarken edeceğiniz 5-10 tl zararı belki doların seçimler sonrası muhtemelen yükselmesi ile kapatabilirsiniz ... Yazı, baharı beklemektense ...
    oialdemir bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Daha FB gruptaki önerimi yineliyorum.

Motoru satmak yerine bir diziye kiralayın. Daha iyi para getirir.

Başkası farklı düşünebilir ama bence bu çok klas, kendine has stili olan bir motor...
    Osm@n ve oialdemir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)