Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Sizce Benelli Leoncino 2. elde ne kadar olmalı ??? ( Farklı bir motosiklet satmak )

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyaz Şahinle takas olur mu?

(Gerçek şahinle)

Şaka bir yana beklenenden uyguna satılması sizin için kötü, bu motoru almayı düşünen kesim için iyi oldu. Uzun vadede size faydası da olabilir bu durumun.

İyi tarafından bakınca, belki sıfırı daha çok satılır ve böylece piyasada 2. eli de zamanla oluşur. Kimse ülkedeki tek motoru almak istemez sonuçta
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyaz Şahinle takas olur mu?

https://www.nwf.org/-/media/NEW-WEBS...n_600x300.ashx

(Gerçek şahinle)

Şaka bir yana beklenenden uyguna satılması sizin için kötü, bu motoru almayı düşünen kesim için iyi oldu. Uzun vadede size faydası da olabilir bu durumun.

İyi tarafından bakınca, belki sıfırı daha çok satılır ve böylece piyasada 2. eli de zamanla oluşur. Kimse ülkedeki tek motoru almak istemez sonuçta
    Şahin bu ise hemen gidelim notere Maşallah çok iyi bakmışsınız. Peki bir şey soracağım. Kandırmayalım birbirimizi kaç yaşında bu şahin. Kronik rahatsızlığı filan var mı Yada atıyorum ailevi sebeplerden filan satıyorum mu diyorsunuz ( babamın gözünü oydu gibi ) :D :D
    SuleymanE bunu beğendi.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Düşüncem Ufaktan bir koleksiyondu ve açıkçası Fiyat performans markası olduğunu düşündüğüm için 500cc leri trk502,leoncino ve 502c modellerinden 2-3 senede 1 tanesini alıp koyayım dedim ancak 502c nin fiyatını gördükten sonra fikirlerim değişti.Geçen sene Tnt600 motorumu çok iyi bir fiyata almışım bunu farkettim.Maalesef Tnt600 yalnız kalacak artık.İlk almayı düşündüğüm 502c modeliydi hatta gidip vale motor ya da Aslan motorla konuşayım senin yaptığın gibi fuarda sergilenecek 502c yi alayım diyordum ciddi ciddi ama bu paralara 2.el temiz diavel bulunuyor.Beni sakın yanlış anlamayın ben düşmanınız değilim ancak bana soran herkese Benelli için biraz biner satarım diyen almasın diyorum açık açık.Benim gözümde 500cc modellerin sıfır fiyatlarının 30-35 arası olmalıydı.Bayilerde geçen aya kadar hala 33000 liraya trk502 vardı.Denizlide 32000 liraya 300 kilometredeki trk502 sini 5 aydır satamayan var belki arasan 30 kadar da verecek.Bende Benelli sahibiyim bende zarar etmeyim Benelli bu ülkede tutunsun isterim ama bu fiyatlar ve mevcut distribütör ile zor görünüyor.Alana satana hayırlı olsun.Müjdeci grup Vale moto 502c modellerine 50000 liraya ancak kendi aralarında alıp satar ya da binerler

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı ftkrblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşüncem Ufaktan bir koleksiyondu ve açıkçası Fiyat performans markası olduğunu düşündüğüm için 500cc leri trk502,leoncino ve 502c modellerinden 2-3 senede 1 tanesini alıp koyayım dedim ancak 502c nin fiyatını gördükten sonra fikirlerim değişti.Geçen sene Tnt600 motorumu çok iyi bir fiyata almışım bunu farkettim.Maalesef Tnt600 yalnız kalacak artık.İlk almayı düşündüğüm 502c modeliydi hatta gidip vale motor ya da Aslan motorla konuşayım senin yaptığın gibi fuarda sergilenecek 502c yi alayım diyordum ciddi ciddi ama bu paralara 2.el temiz diavel bulunuyor.Beni sakın yanlış anlamayın ben düşmanınız değilim ancak bana soran herkese Benelli için biraz biner satarım diyen almasın diyorum açık açık.Benim gözümde 500cc modellerin sıfır fiyatlarının 30-35 arası olmalıydı.Bayilerde geçen aya kadar hala 33000 liraya trk502 vardı.Denizlide 32000 liraya 300 kilometredeki trk502 sini 5 aydır satamayan var belki arasan 30 kadar da verecek.Bende Benelli sahibiyim bende zarar etmeyim Benelli bu ülkede tutunsun isterim ama bu fiyatlar ve mevcut distribütör ile zor görünüyor.Alana satana hayırlı olsun.Müjdeci grup Vale moto 502c modellerine 50000 liraya ancak kendi aralarında alıp satar ya da binerler
    Bence onu yanlış yazmışlar. Mümkün değil saçma gereksiz saçma çünkü

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Bence onu yanlış yazmışlar. Mümkün değil saçma gereksiz saçma çünkü
    Bence doğru yazılmış küsüratlı bir rakam 49800 lira.Bu paraya ne makinalar var kardeşim.Toplantı yapmışlar tnt250 fiyatını 30000 liradan 25000 liraya çekeceklermiş,büyük ihtimal tüm fiyatlarda revizyon olacak.Bakalım bekleyip göreceğiz.Şahsen ben senin yerinde olsam ihtiyaç yoksa satmam.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Mevcut 500cc Honda'ların piyasasının üzerinde satmak zor olur maalesef :(

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevcut 500cc Honda'ların piyasasının üzerinde satmak zor olur maalesef :(
    VT750 ile takas kabul eden arkadaşlar var. Ama hem daha yeni olduğu için hem daha çok beğendiğimden XVS950 almak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

2018 CB500F 31-32 ye satılıyor 2. elde azıcıkta tasarım farkımız olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Alıntı ftkrblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence doğru yazılmış küsüratlı bir rakam 49800 lira.Bu paraya ne makinalar var kardeşim.Toplantı yapmışlar tnt250 fiyatını 30000 liradan 25000 liraya çekeceklermiş,büyük ihtimal tüm fiyatlarda revizyon olacak.Bakalım bekleyip göreceğiz.Şahsen ben senin yerinde olsam ihtiyaç yoksa satmam.
    İhtiyactan değil Cruiser dan

Motosikleti
    Artık Yok...
    Firmaların fiyatlarla bu kadar oynamasınıda etik bulmuyorum şahsen . ondan ilk başdan beri istediğin fiyat sana kalmış dedim ben fiyatta hayatta yorum yapmam..
    kemik eski ve asırlık motorsikler firmalarının fiyat politikaları bellidir çok büyük oynama olmaz. 50 bin lik malı gidip 30 a satmazlar yada 35 e en fazla kampanya falan derler indirim şenlik etkinlik bulurlar bir isim belli oranda indirime bahane bulup ellerindeki stoklarındaki malları eritmeye çalışırlar bunu yaparkende sattıkları insanları mağdur etmemeye çok dikkat ederler ona göre bir fiyat politikası belirlerler..

firmalarda bir huy vardır araba motor farketmez sitelerine girip fiyatlarına bakarsan genelde orda 2 yada 3 tane kısım vardır .. istenilen fiyat, tavsiye edilen fiyat , kampanyalı fiyat falan diye.. sallıyorum istenilen fiyat 100 bin ise tavsiye edilen yani normal pazarda satış rakamı 80bin ise kampanyalı fiyatı 70 dir misal.. kampanyalı fiyat bazen olur bazen olmaz o firmanın stoklarına elindeki mala bağlı.. bu fiksdir zaten hiç değişmez yılladır böyledir..

sendede biraz o olay olmuş sanki istenilen fiyat 50 bin tavsiye edilen fiyat 39 bin yarın öbürgün stoklarında çok leoncino varsa ve eritemezlerse kampanyalı fiyat 35 yada 34 yapabilirler..
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Firmaların fiyatlarla bu kadar oynamasınıda etik bulmuyorum şahsen . ondan ilk başdan beri istediğin fiyat sana kalmış dedim ben fiyatta hayatta yorum yapmam..
    kemik eski ve asırlık motorsikler firmalarının fiyat politikaları bellidir çok büyük oynama olmaz. 50 bin lik malı gidip 30 a satmazlar yada 35 e en fazla kampanya falan derler indirim şenlik etkinlik bulurlar bir isim belli oranda indirime bahane bulup ellerindeki stoklarındaki malları eritmeye çalışırlar bunu yaparkende sattıkları insanları mağdur etmemeye çok dikkat ederler ona göre bir fiyat politikası belirlerler..

firmalarda bir huy vardır araba motor farketmez sitelerine girip fiyatlarına bakarsan genelde orda 2 yada 3 tane kısım vardır .. istenilen fiyat, tavsiye edilen fiyat , kampanyalı fiyat falan diye.. sallıyorum istenilen fiyat 100 bin ise tavsiye edilen yani normal pazarda satış rakamı 80bin ise kampanyalı fiyatı 70 dir misal.. kampanyalı fiyat bazen olur bazen olmaz o firmanın stoklarına elindeki mala bağlı.. bu fiksdir zaten hiç değişmez yılladır böyledir..

sendede biraz o olay olmuş sanki istenilen fiyat 50 bin tavsiye edilen fiyat 39 bin yarın öbürgün stoklarında çok leoncino varsa ve eritemezlerse kampanyalı fiyat 35 yada 34 yapabilirler..
    Bence Honda ve Yamaha' nın fiyatları çok yükseltmemesine bakıp pastadan pay elde etmeye çalışmışlar. Dediklerinize katılıyorum. Her sene bakıyorlar. Honda ve Yamaha nın fiyatlarını sonra akşam ona göre fiyat hazırlıyorlar.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Benellinin fiyat politikasını hiç anlayamadım güzelim tnt600 lerinde piyasasını kendi elleriyle mahvettiler.. şimdi ikinci elde tnt600 getirtilmediği bilindiği için yüzüne bakan yok motorun.. milletin tabiri caizse elinde kaldı motorlar..

o motorlarıda sahipleri iki türlü yapıcak ya satmam diyicek 20 bine 21 bine kalsın ikinci motor olarak kullanırım yanına bir motor daha alırım diyicek yada 5 e 10 a bakmıycak elimden çıksında kurtulıyımda artık 5 -10 zarar ederiz yapıcak bir şey yok diyicek.. aslında buda iyi bir şey değil benellinin hanesine yazılan kötü bir puan çünkü o insan misal dili yandığı için benellinin her konusu açıldığında aman abi sakın alma ben aldım 5 bin 10 bin zarar ettim elimde kaldı alet sakın bulaşma falan diyicek..

bu leoncioli içinde şu cb500 ile kıyaslama yanlış.. bu motor şahsına münhasır biraz bandit biraz streetbike türkçe serseri stili var farklı bir tarzı havası var biraz sport cruisera benzer diyebiliriz.. bunu gidip naked motorla kıyaslamak yanlış çünkü buna bakıcak insan zaten naked motor falan bakmıyordur.. o kafadan kurtulmak lazım bir kere ..

bu motoru alıcak adamın kafa yapısı, ruh hali farklıdır bana kalırsa şu motora bakan adam gider cafe racer bakar, sport cruiser bakar ama nakedmiş enduro imiş onlarla işi olmaz..

bu motoru illa hondadan bir şeyle kıyaslamak gerekirse her ne kadar türkiyeye yollanmasada cmx500 rebel ile kıyaslamak mümkün olur ..
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tarzı olsun donanımı olsun CB500F'ten iyi. Önde çift disk, 50mm USD amortisör (ama Honda'nınki önyükleme ayarlı benim işime çok yarıyor o mesela) ilk aklıma gelenler.

Tasarım olarak Ducati Scrambler'vari daha modern değişik bir tasarımı var, krank 360 (değişiklik farklılık sevenlere hitap eder - ama titreşimi yönetmek biraz daha zor 360'ta...), bununla birlikte işlevsel ergonomik ve temel olarak bir naked. Ben karşılaştırırım açıkçası, çünkü işleve bakarım.

Bence Leoncino'nun sorunu kendisi değil, servis ağı büyüklüğü ve kalitesi. Burada Honda ile başetmesi için daha uzun seneler var.

Bu seviyede motoru kimse kolay satarım diye almaz (ancak bu satın alım kararında ağırlığı az olan bir unsur değil hani...), ama sorun çıktığında (muadili dahil) kolay parça bulur muyum, bulunduğum yerde iyi servis bulur muyum, anlayan kaliteli usta bulur muyum bunlar önemli.

Benelli biraz daha çalışsın piyasa payını artırsın, Gaziantep'te ürettiği (üretim başladı değil mi?) motorları Türkiye şartlarına göre fiyatlasın, servis ve kullanıcı ağı genişlesin 1-2 seneye çok daha iyi durumda olur, o zaman bu tartışmayı (argument değil discussion anlamında) hiç yapmayız.

Sen tut 1 sene daha motorunu bence, şimdi sırası değil, çok iyi fırsat çıkar falan o zaman da 3-5'e bırakma kurtul, yoksa 1-2 vakit daha bekle (hem alıcı hem de senin için) çok daha memnuniyet verici bir alışveriş yaparsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Ha bir de bunu CB500F'le karşılaştırmak CMX500'le karşılaştırmaktan çok daha mantıklı, CMX500 dediğin pedaller önde sele aşağıda cruiser. Hiç alakası bile yok. Iron 883 ile MT-07 karşılaştırmak ne kadar manalı ise Leoncino'yu Rebel ile karşılaştırmak o kadar manalı; biri Kavak diğeri Şişhane.

Hakikaten adınıza üzülüyorum, o bayi bu motor uçuyor denizde de gidiyor gibi abuk subuk bir fiyat açıkladığını anlatmaya çalıştık ..

Dogru dedik yemediğimiz laf kalmadı , yok Ertem eğilmez yok amatör edebiyatçı , vs

Keşke bize inanmış veya bu kadar idalaşmmış olsaydınız da mumunuz fuara kadar yanmamış olaydı .

Hala şunu diyorum dolar 5,5 altıgında kaldığı müttetçe güncel fiytınızdan %10 aşağıya satmanız bile muazzam bir iş olur.

Neyse geçmiş olsun

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakikaten adınıza üzülüyorum, o bayi bu motor uçuyor denizde de gidiyor gibi abuk subuk bir fiyat açıkladığını anlatmaya çalıştık ..

Dogru dedik yemediğimiz laf kalmadı , yok Ertem eğilmez yok amatör edebiyatçı , vs

Keşke bize inanmış veya bu kadar idalaşmmış olsaydınız da mumunuz fuara kadar yanmamış olaydı .

Hala şunu diyorum dolar 5,5 altıgında kaldığı müttetçe güncel fiytınızdan %10 aşağıya satmanız bile muazzam bir iş olur.

Neyse geçmiş olsun
    En çok size ayıp oldu :(

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    0 ı belki satılır biraz motorun 2. eli canlanır sizde kolay satarsınız motoru bilmeyende çok var fuarda ilk defa görenler inceleyenler çok vardı,yaz girmeden son yazdığınız rakama satarsınız bence

En çok size ayıp oldu :(
    Dediğimiz yere geldiniz galiba ..
    Aslında hafızayı beşer isyan ile maluldür, derler ama artık modern araçlar ile unutmuyorsunuz. 😊😊

En çok bana ayıp olmamış 🤔

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğimiz yere geldiniz galiba ..
    Aslında hafızayı beşer isyan ile maluldür, derler ama artık modern araçlar ile unutmuyorsunuz. ����

En çok bana ayıp olmamış ��
    Bayii toplantısında 44900 düşünüyorlardı fiyatı. Bayiler imkansız dedi. 39 a düştüler. Onlar 45k dediğin ben ilana 39 yazmıştım. 39 yazdılar 35 yazdım. Sizinle tartışmamız da bunun üstündeydi. Sizin dediğinize gelmedik. Sözümüzü tuttuk

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 ı belki satılır biraz motorun 2. eli canlanır sizde kolay satarsınız motoru bilmeyende çok var fuarda ilk defa görenler inceleyenler çok vardı,yaz girmeden son yazdığınız rakama satarsınız bence
    Alan 2-3 kişi ile konuştuk. Yalnızlığım bitti Lastik basıncı yakıt filan konuştuk. Alacak olan varsa 38500 e bırakıyorlar sanırım. Fabrikanın elinde tepeleme stok var. Leoncino ve TRK502. Fiyatlar daha da düşer

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)