Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Sizce Benelli Leoncino 2. elde ne kadar olmalı ??? ( Farklı bir motosiklet satmak )

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Neden böyle? Kim bilir. Ancak öyle. "Olmaması lazım" faydasız bir şikayet.

İlk aldığım 650cc Honda cruiser'a iki sene boyunca sadece $80 yağ değişimi parası verip $500 üstüne satmıştım. Ama sıfır Superduke'u aldığım gün çöpe $3000 attığımın bilincindeydim.
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Ne kadar eder bilmiyorum ama o paraya o motoru almam. Net.
    O fiyat aralığında daha iyi seçenekler var.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    maalesef piyasası olmayan ,ama aşkla alınmış olan bir motor durumu daha.
    Sonsuza kadar binmeyecekseniz eğer böyle risklere giriyorsanız ,sonuçlara hazırlıklı olmak gerekiyor.

Eğer dayanma gücü var ise ,fiyat eşiğini koruyup beklemek ya da çok düşük rakamları değerlendirmek lazım .

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Meraktan soruyorum; siz kaça almistiniz?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Şimdi CB500F piyasasına bakıyorum da sıfır 2018 37.000TL'na var piyasada, durum böyleyken o fiyata kimse yanaşmaz gibi, ancak çok meraklısı falan olacak vs.

Fuar sonrasını beklersen hem yeni fiyatlar hem de sezon açılışı vs daha çok soran olur ve belki sezon fiyatları belli olduktan sonra bu fiyat potansiyel alıcılar için daha uygun gelebilir?
    oialdemir bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraktan soruyorum; siz kaça almistiniz?
    35750 TL ye almıştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden böyle? Kim bilir. Ancak öyle. "Olmaması lazım" faydasız bir şikayet.

İlk aldığım 650cc Honda cruiser'a iki sene boyunca sadece $80 yağ değişimi parası verip $500 üstüne satmıştım. Ama sıfır Superduke'u aldığım gün çöpe $3000 attığımın bilincindeydim.
    Hiç pişman değilim. Çok severek bindim. Hala da bir biniyorum. Ama içimde engel olamadığım bir Cruiser arzusu var.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam motorun gerçekten güzel tarzı olan bir motosiklet ama sv650 2017 modelini daha düşük fiyattan görünce ' acaba ' dedim .
    Satılmaz mi satılabilir vardır meraklısı .
    Hayırlı satışlar dilerim

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motorun gerçekten güzel tarzı olan bir motosiklet ama sv650 2017 modelini daha düşük fiyattan görünce ' acaba ' dedim .
    Hayırlı satışlar dilerim
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı satışlar dilerim
    Çok severim. SV650 yi. Özellikle easy start filan. Ama tasarım olarak biraz arada kalmış gibi. Birde kutu profil arka maşası beni delirtiyor :(

Kusurabakmayında güzel iş bir sene önce 35 e al binlerce km bin 39 a sat. O paraya alınabilecek birsürü çeşit var ancak o parayı etmez bu motor. Tipini şeklini fuarda gördüğümde bende çok beğendim inanki. Dediklerimi yanlış anlama lütfen burası dost meclisi mal senin malın sonuçta istediğini yaparsın. Ancak şu var muhtemel o parayı veren olmayacaktır o motoraki almak isteyen okadar parayı ayarladımı gider 0ını alır zaten sen motora bağlanıp almışsın saygı duyuyorum. Çok düşük fiyata alıcı bulur güzelim makinaya yazık olur eğer durum müsaitse satma bırak kalsın kenarda arada gazlarsın ;)

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben de kendi motorumu geçen Mart'ta 24'e aldım ($6.100 yapıyor), şimdi 29'dan aşağı hayatta satmam. Açık gözlülük diye mi görülür bu şimdi? $ karşılığına bakacaksın paranın; sonuçta motosikletler hep döviz üzerinden geliyor, yenisi de döviz üzerinden alınacak, şu devide TL üzerinden hesap yapmak biraz safdillik olur...

(Benim motorun üzerine Oxford elcik ısıtma, Givi çanta demiri ve çanta ekledim, alırken de üzerinde Puig rüzgârlık ve takoz vardı.)
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Cüneyt2019 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusurabakmayında güzel iş bir sene önce 35 e al binlerce km bin 39 a sat. O paraya alınabilecek birsürü çeşit var ancak o parayı etmez bu motor. Tipini şeklini fuarda gördüğümde bende çok beğendim inanki. Dediklerimi yanlış anlama lütfen burası dost meclisi mal senin malın sonuçta istediğini yaparsın. Ancak şu var muhtemel o parayı veren olmayacaktır o motoraki almak isteyen okadar parayı ayarladımı gider 0ını alır zaten sen motora bağlanıp almışsın saygı duyuyorum. Çok düşük fiyata alıcı bulur güzelim makinaya yazık olur eğer durum müsaitse satma bırak kalsın kenarda arada gazlarsın ;)
    Başka insanlar aldıkları motoru. Bir yıl sonra daha yüksek fiyata satmıyor mu ?

Aslında oluru şudur. Dünya üzerinde medeniyet olan memleketlerde her şeyin fiyatı azalır kolay kokayda yükselmez. Gel gelelim böyle bir ülke de yaşamıyoruz. Türk parası değer kaybediyor vergiler artıyor. Ben motoru 29 a almak için bütçe ayırmıştım. 35750 ödedim. Ne kadar garip değil mi ? Başka seçenekleri değerlendiricek adamın motoru değil zaten bu. Uygun işletme maliyetlerinde scrambler sürmek isteyen adamın motoru.

Ben motora litresi 120 TL yağ koyuyorum. Sadece motosiklet yıkayan bir yerde yıkatıyorun. Gözüm gibi bakıyorum. Öyle değerinin altında veremem kimseye

Alırken bozduğum altının gramı 180 idi. Şimdi 223 ben mi bozdum ekonomiyi

10 gün sonra fuarda çıkar fiyatı ortaya söz veriyorum sıfır fiyatı benimkine yakın olursa dusurecegim fiyatı sıfır altına.

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kariyerin üstüne bence edebiyat denemelisiniz. Gerçekten sizde hikaye bitmiyor. Ertem Eğilmez' in Banker Bilo filmi sizin hikayelerin yanında çok zayıf kalır. Siz bırakın motosikleti. Romancı olun. Memleket eksik zaten bu konuda
    Estagfirlah ne haddime sizler var iken.

Bakın siz zübük zadeyi oyanamaya başlamışsınız bile.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Süper modelle aşk yaşarsan, birde üstüne evlenirsen, boşanırken nafaka çok istedi diye dert yanmak olmaz.

Ne alaka demeyin bence sizin olaya benziyor aslında. Motorunuz çok güzel, alımlı, keyifli. Ama güzellik bir yere kadar. İş paraya gelince tüm güzelliği unutulur

Rakiplerinin ikinci elleri daha hızlı, fiyatları daha ekonomik. Bu durumda geç satılması doğal. Satılmaz diye bir şey yok ancak baya geç satılır, çünkü o motoru mantığı ile değilde duyguları ile hareket edip sizin gördüğünüz gibi gören birisini bulursanız satarsınız.

Yada fiyatı muadillerinin az aşağısına çekip (tabiri caizse ölü fiyata) satarsınız.

Tercih sizin, umarım bu macera istediğiniz gibi sonuçlanır.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper modelle aşk yaşarsan, birde üstüne evlenirsen, boşanırken nafaka çok istedi diye dert yanmak olmaz.

Ne alaka demeyin bence sizin olaya benziyor aslında. Motorunuz çok güzel, alımlı, keyifli. Ama güzellik bir yere kadar. İş paraya gelince tüm güzelliği unutulur

Rakiplerinin ikinci elleri daha hızlı, fiyatları daha ekonomik. Bu durumda geç satılması doğal. Satılmaz diye bir şey yok ancak baya geç satılır, çünkü o motoru mantığı ile değilde duyguları ile hareket edip sizin gördüğünüz gibi gören birisini bulursanız satarsınız.

Yada fiyatı muadillerinin az aşağısına çekip (tabiri caizse ölü fiyata) satarsınız.

Tercih sizin, umarım bu macera istediğiniz gibi sonuçlanır.
    Sağ olun mantıklı konuşan insan ile amatör edebiyatçı arasında ki fark belli oluyor

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen ay İtalya.

https://i.hizliresim.com/Ova4X5.jpg

Kaynak; https://www.moto.it/news/le-moto-piu...te-sono-1.html

Çok ilginç memleketin insanı dünyada 5 tane motosiklet varmış gibi davranıyor.
    Bu italyanlar neden hep naked makine almiş ?

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu italyanlar neden hep naked makine almiş ?
    En çok satan naked listesi. En çok satan 20 motor arasında 14. Olması lazım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bunu seri üretim yapan araba firmalarının bazen bazı modellerinin butik versiyonlarına benzetiyorum brabus,gucci edition falan filan gibi..
    genelde satılırken bu tip araçlar normal versiyonlarına göre fazla ya satılır sürerken her zaman farklılık ayrıcalığını ortaya koyar hem yolda hem ortamda..

ama iş satmaya geldimi alıcı insan abi parçasını bulamayız araca özel üretilmiş bulsakda çok pahalıya gelir hem biz aldık kime satıcaz elimizde patlar gibi düşünceler oluşur. normaldirde..

ben bu leoncino olayınıda buna benzetiyorum .. alırken albenisi var ,şekli tarzı duruşu var motorun ama iş satmaya geldimi alıcının kafasında bir sürü soru işareti oluşuyor.. burdada iş satıcı arkadaşa düşüyor.. açıcağı ilana bakıyor.

mesela ilanı pek dikkatli bakmamışdım şimdi okudum arkadaş bence alıcıyı değil kendi egosunu besliycek bir ilan açmış..

Kendim alıcakmış gibi müşteri gözüyle bakdım doyurucu bilgi bulamadım arkadaş hakkında daha çok bilgiye sahip oldum tam aksine... yarışlara giricekmiş motor sürücülüğünü geliştiricekmiş maddi durumu bayağı iyi acelesi yok hatta satılmassa fiyatıda arttırıcakmış anladığım kadarı ile tuzu kuru falan'da bu alıcı olarak beni ilgilendirmiyor.. hatta bence şahsen itici bir yazı..

orda beklerdimki arkadaşlar bu motorun yedek parçasında en ufak bir sorun yok benellinin depolarında hali hazırda her tür yedek parçasını bulmanız mümkün olmayanıda bir haftada getirtiyorlar ... bunun yanında motoruda benelli grubu içinde yaygın olarak kullanılan trk 502 yada 502s ile aynı motor yani motorun parçasında en ufak bir parça sıkıntısı yaşamassınız.. Benelli firmasının arkasında bilmeyen arkadaşlara bilgi olarak veriyim küba motor var türkiyenin en büyük motorsiklet firması malumunuz yani öyle türkiyeden çekilme yada firmanın batması gibi bir şey asla söz konusu olmaz gibi alıcıyı ikna edici alıcıya hitap eden alıcının gönlünü alıcı bir ilan göremedim..

biraz motoru tanıtıcı işte motor avrupada en çok satan şu sırada ki motordur avrupada hatrı saylır bir satış rakamı vardır bakmayın türkiyede pek satmadı ama avrupada çok satmışdır her tür aksesuar ve yedek parçasına yabancı sitelerdende çok rahat ulaşabilirsiniz en ufak parça sıkıntısı yoktur gibi gibi.. bu ilan dahada uzar gider.

kısaca alıcıya oynayan ilan değil.. Bence ilanı yeniden bir elden geçir inan bak talep ve motorla ilgilenen insanların sayısı artıcakdır..

Burda amaç bu motoru bilen alır mantığı değil öyle düşünürsen belki bir sene beklersin.. Amaç aklında olmıyan adamın bile bir şekilde aklına girip cezbetmek aklında yokken aklına sokmak..

yerinde olsam param çok tuzum kuru izlenimi veren acelem yok fiyatı arttırırım gibi imalarıda kaldırırdım ilandan çünkü alıcıda parası çok zengin belli.. almış umru olmaz satsada satmasada koymazona biz alsak elimizde kalır zarar ederiz algısı öyle bir izlenim oluşuyor .. öyle bir izlenimnim neticeside boş ver abi hondadan şaşma bizim paramız değerli çöpe atıcak paramız yok noktasına geliyor..

Dikakt edersen para hakkında yorum yapmam tekrar ediyim ne istiyorsan hakkı neyse odur.. zaten hakkı değilse milleti cezbetsende pahalı gelir satılmaz.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu seri üretim yapan araba firmalarının bazen bazı modellerinin butik versiyonlarına benzetiyorum brabus,gucci edition falan filan gibi..
    genelde satılırken bu tip araçlar normal versiyonlarına göre fazla ya satılır sürerken her zaman farklılık ayrıcalığını ortaya koyar hem yolda hem ortamda..

ama iş satmaya geldimi alıcı insan abi parçasını bulamayız araca özel üretilmiş bulsakda çok pahalıya gelir hem biz aldık kime satıcaz elimizde patlar gibi düşünceler oluşur. normaldirde..

ben bu leoncino olayınıda buna benzetiyorum .. alırken albenisi var ,şekli tarzı duruşu var motorun ama iş satmaya geldimi alıcının kafasında bir sürü soru işareti oluşuyor.. burdada iş satıcı arkadaşa düşüyor.. açıcağı ilana bakıyor.

mesela ilanı pek dikkatli bakmamışdım şimdi okudum arkadaş bence alıcıyı değil kendi egosunu besliycek bir ilan açmış..

Kendim alıcakmış gibi müşteri gözüyle bakdım doyurucu bilgi bulamadım arkadaş hakkında daha çok bilgiye sahip oldum tam aksine... yarışlara giricekmiş motor sürücülüğünü geliştiricekmiş maddi durumu bayağı iyi acelesi yok hatta satılmassa fiyatıda arttırıcakmış anladığım kadarı ile tuzu kuru falan'da bu alıcı olarak beni ilgilendirmiyor.. hatta bence şahsen itici bir yazı..

orda beklerdimki arkadaşlar bu motorun yedek parçasında en ufak bir sorun yok benellinin depolarında hali hazırda her tür yedek parçasını bulmanız mümkün olmayanıda bir haftada getirtiyorlar ... bunun yanında motoruda benelli grubu içinde yaygın olarak kullanılan trk 502 yada 502s ile aynı motor yani motorun parçasında en ufak bir parça sıkıntısı yaşamassınız.. Benelli firmasının arkasında bilmeyen arkadaşlara bilgi olarak veriyim küba motor var türkiyenin en büyük motorsiklet firması malumunuz yani öyle türkiyeden çekilme yada firmanın batması gibi bir şey asla söz konusu olmaz gibi alıcıyı ikna edici alıcıya hitap eden alıcının gönlünü alıcı bir ilan göremedim..

biraz motoru tanıtıcı işte motor avrupada en çok satan şu sırada ki motordur avrupada hatrı saylır bir satış rakamı vardır bakmayın türkiyede pek satmadı ama avrupada çok satmışdır her tür aksesuar ve yedek parçasına yabancı sitelerdende çok rahat ulaşabilirsiniz en ufak parça sıkıntısı yoktur gibi gibi.. bu ilan dahada uzar gider.

kısaca alıcıya oynayan ilan değil.. Bence ilanı yeniden bir elden geçir inan bak talep ve motorla ilgilenen insanların sayısı artıcakdır..

Burda amaç bu motoru bilen alır mantığı değil öyle düşünürsen belki bir sene beklersin.. Amaç aklında olmıyan adamın bile bir şekilde aklına girip cezbetmek aklında yokken aklına sokmak..

yerinde olsam param çok tuzum kuru izlenimi veren acelem yok fiyatı arttırırım gibi imalarıda kaldırırdım ilandan çünkü alıcıda parası çok zengin belli.. almış umru olmaz satsada satmasada koymazona biz alsak elimizde kalır zarar ederiz algısı öyle bir izlenim oluşuyor .. öyle bir izlenimnim neticeside boş ver abi hondadan şaşma bizim paramız değerli çöpe atıcak paramız yok noktasına geliyor..

Dikakt edersen para hakkında yorum yapmam tekrar ediyim ne istiyorsan hakkı neyse odur.. zaten hakkı değilse milleti cezbetsende pahalı gelir satılmaz.
    Forumda ki Leoncino sayfasını ben oluşturdum. Ve yaptığım herşeyi yazdım. Aldığım tarih, bakımlar. Çektiğim videolar buna dahil.

İlan konusuna gelecek olursak ana avrat söven adama gülüp geçiyoruz artık. Bu forum öyle yumuşattı beni herhalde

Ben bütün detaylarını yazıyorum. Her bilgiyi veriyorum. Ondan sonra adam 98 faça şahin in üstüne şu kadar nakit vereyim Kaferacer ( böyle söylüyor telefonda ) yapcam diyor.

İster istemez böyle diyaloglara girmemek için bu tipleri uzak tutmak için biraz farklı bir dil kullanıyorsun ki ofiste işin gücün arasında arayıp kafanı allak bullak etmesin.

Ama madem sordun daha detaylı anlatayım. Kimsenin Benelli den haberi yokken ( 2009 ) odam da tornada tre 900, TNT 899 posterleri vardı benim.

Hatta sevindim Çin liller alınca çünkü iflas bayrağını çekmişti firma. Ki aynı firma Geely motor ve Volvo ya sahip. Ne batması ne çekip gitmesi

Sonrasında yeni modeller çıkmasını bekledim. TNT 250 geldiğinde henüz işe görmemiştim. TNT 25 almıştım. O yıl 2015 eicma da Benelli Leoncino konseptini gösterdi. Konseptin yazısının olduğu motoron dergisi kitaplığımda duruyor.

O gün hasta olmuştum zaten. Daha Yamaha nin aklından xsr serisi bile geçmiyordu. Ducati scrambler i yeni yapmıştı.

Özellik olarak motor bloğu cb500f gibi güç üretsede. Krank açısı farklı olduğu için. Tork lineer bir şekilde artıyor. Ve farklı bir sesi var. Tıpkı F800R gibi. Bire bir aynı blok sadece 500 lük hali. Şase trk dan bir yıl daha çok çalışıldı. Ön frenler brembo M4 kopyası arka amortisör Sachs kopyası. Ön amortisör ise birebir Marzocchi. Bunları söylüyorum çünkü konsept bunlar vardı. Benelli bu markaları kopyaladı ve Benelli yazdı. İtalyanlar bile bir kaç video da parçaların birebir benzediği dile getirdi.

Yalnızca selesi İtalya dan gitti. Çin de çok iyi dolgu malzemesi olmadığı için. Üzerinde Pirelli Angel ST lastikler var. Bosch motor kontrol ünitesi ve ABS var. Arka ABS kapatılabilir. Benelli ulaşılabilir bir scrambler yaptı. Ve dünya da ciddi bir satış rakamı yakaladı. Ve ben cidden çok bekledim motoru satmak başta çok mantıksız geldi. Arkadaşım pist için aklıma girdi. Bende 2 ay önce açtım ilanı. Saçma dönüşlerden sıkıldığım için kapadım ilanı. Ama bir iki haftadır düşündüğüm daha fazla gezmek ve daha yavaş sürmek. O yüzden bir cruiser sürmek istedim. Temel sebebi bu aslında.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    [QUOTE=oialdemir;4440023]35750 TL ye almıştım[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ------

Aslında bu konuya hiç cevap yazmayacaktim ancak son yazılanları okuyunca dayanamadım. Hocam sıfır motosikletlerin fiyatlarının artmasının en büyük sebebi yabancı para kurlarının yükselmesi. Bunun üzerine biz ne yaptık? 'Aaaa benim makinenin sıfırı şu kadar para, ben şu fiyata koyayım o zaman' dedik. Neticede ikinci el fiyatları anlamsız ve nedensiz bir sebeple yükseltildi. Yahu sıfır alınan bir makinenin fiyatı nasıl bu kadar az sürede kar ettirebilir? Herkes 'ama benim parama o zamanda şu kadar dolar alınıyordu' diyor. O zaman dolar alsaydın keşke. Güzelim Türk liramızın değeri maalesef düştü. USA da 4.000 USD olan makine burada kur ile çarpılıp TL karşılığına satıldığında sanki zararimiz yok sanıyoruz. Halbuki o 4.000 USD adamların aylık kazancı iken güzel ülkemizdeki çoğu kişinin yıllık kazancı. Hulasa. Bence fiyatı yüksek yazmışsınız. Hem kar etme amacı güdüp, hem kullanıldıktan sonra alınan sıfır fiyatından yüksek bir fiyata satılmayınca hayiflanmak bence yersiz. Şahsi görüşüm.
    (Mobil kullandığım için imla hatalarını mazur görünüz.)

Motosikleti
    XMAX 250
    [QUOTE=Zeybeks;4440264]
    35750 TL ye almıştım[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ------

Aslında bu konuya hiç cevap yazmayacaktim ancak son yazılanları okuyunca dayanamadım. Hocam sıfır motosikletlerin fiyatlarının artmasının en büyük sebebi yabancı para kurlarının yükselmesi. Bunun üzerine biz ne yaptık? 'Aaaa benim makinenin sıfırı şu kadar para, ben şu fiyata koyayım o zaman' dedik. Neticede ikinci el fiyatları anlamsız ve nedensiz bir sebeple yükseltildi. Yahu sıfır alınan bir makinenin fiyatı nasıl bu kadar az sürede kar ettirebilir? Herkes 'ama benim parama o zamanda şu kadar dolar alınıyordu' diyor. O zaman dolar alsaydın keşke. Güzelim Türk liramızın değeri maalesef düştü. USA da 4.000 USD olan makine burada kur ile çarpılıp TL karşılığına satıldığında sanki zararimiz yok sanıyoruz. Halbuki o 4.000 USD adamların aylık kazancı iken güzel ülkemizdeki çoğu kişinin yıllık kazancı. Hulasa. Bence fiyatı yüksek yazmışsınız. Hem kar etme amacı güdüp, hem kullanıldıktan sonra alınan sıfır fiyatından yüksek bir fiyata satılmayınca hayiflanmak bence yersiz. Şahsi görüşüm.
    (Mobil kullandığım için imla hatalarını mazur görünüz.)
    Avrupa'da 6000 Euro oradan hesap edin bizdeki vergi filan kaç para ettiğini

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)