Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

16 Yaşında motosiklet satın alma

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar arkadaşlar çok kısa bir sorum olacak öncelikle 16 yaşımdayım a1 ehliyetim var ekipmanlarım tam. hemen konuya geleyim: ailem motorsiklet almama izin vermiyor ama ben kafamın dikine gitmek istiyorum burada 125 cc motorsiklet alacağım anahtar teslim fiyatına motorsikleti alıp 16 yaşımda kapının önüne koyabilir miyim yoksa illa noter gerekli mi ?(kafamın dikine gitmenin yanlış olduğunu biliyorum fakat motorsiklet kullanıyorum normaldede ama sürekli başkalarınınkini kullandım tek hayalim kendi motorsikletim olması ailem motorsiklet kullandığımı biliyor kullanmama izin veriyor fakat motorsiklet almama izin vermiyor kendi çalıştığım paramla alacağım 10 bin tl bütçem var.)

(çok boş bir soru kusura bakmayın rahatsızlık verdiysem.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Kendi ustune alamazsin ailenin ustunr alinicak ruhsat cikacak ise cikmayacak ise faturayi atma kalsin.

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi ustune alamazsin ailenin ustunr alinicak ruhsat cikacak ise cikmayacak ise faturayi atma kalsin.
    nasıl yani konuyu biraz daha açabilir misiniz ?

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Kaan1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl yani konuyu biraz daha açabilir misiniz ?
    neyini açayım bilemedim ama 0 motosiklet alınacaksa ve plaka çıkacak ise 18 yaş üstü bireyin ilgili işlemleri yapması gerekmekte. eğer plaka çıkmayacaksa satın alma faturası bir köşede kalsın.

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyini açayım bilemedim ama 0 motosiklet alınacaksa ve plaka çıkacak ise 18 yaş üstü bireyin ilgili işlemleri yapması gerekmekte. eğer plaka çıkmayacaksa satın alma faturası bir köşede kalsın.
    Şundan bahsediyorum 0 motorsikleti velev ki aldım bayiden plakasız çıkartabiliyor muyum belki evimde süs kalacak yani :D evin önüne koyarsam zaten mecbur plaka çıkartmak zorunda kalacak ailem o yüzden söylüyorum buna bir açıklık getirebilir miyiz ?

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı Kaan1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şundan bahsediyorum 0 motorsikleti velev ki aldım bayiden plakasız çıkartabiliyor muyum belki evimde süs kalacak yani :D evin önüne koyarsam zaten mecbur plaka çıkartmak zorunda kalacak ailem o yüzden söylüyorum buna bir açıklık getirebilir miyiz ?
    Abicim sana anlattık ya.. Senin imza hükmün yok... yanında ailen ( anne - baba) olmaadan mülkü üzerine bir mal alamazsın diye...Zorlama daha fazla
    Kaan1 bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-cikartma.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Kısaca Ailenin rızası ile 18 yaşından küçükler kendi adlarına araç tescili yaptırabilir,aileniz yanınızda olmadan noterde işlem yaptıramazsınız,bunun yanında diğer sorunuzun cevabı zaten motosiklet bayilerinin birçoğu trafik tescil işlemlerini alıcıya bırakıyor,yani gidip ücretini ödeyip faturasını kestirip bir motosiklet alabilirsiniz bunda sorun yok,ancak kendi başınıza plaka ruhsat çıkartamazsınız,plakasız ruhsatsız kapının önünde dursun derseniz ileride ruhsat-plaka çıkarmak istediğinizde sorun olur,hatta büyük ihtimak çıkaramayabilirsiniz,böyle bir durumda plakasız ruhsatsız motosikletinizi de kimse satın almak istemez ileride satamayabilirsiniz.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Alıntı ftkrblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-cikartma.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Kısaca Ailenin rızası ile 18 yaşından küçükler kendi adlarına araç tescili yaptırabilir,aileniz yanınızda olmadan noterde işlem yaptıramazsınız,bunun yanında diğer sorunuzun cevabı zaten motosiklet bayilerinin birçoğu trafik tescil işlemlerini alıcıya bırakıyor,yani gidip ücretini ödeyip faturasını kestirip bir motosiklet alabilirsiniz bunda sorun yok,ancak kendi başınıza plaka ruhsat çıkartamazsınız,plakasız ruhsatsız kapının önünde dursun derseniz ileride ruhsat-plaka çıkarmak istediğinizde sorun olur,hatta büyük ihtimak çıkaramayabilirsiniz,böyle bir durumda plakasız ruhsatsız motosikletinizi de kimse satın almak istemez ileride satamayabilirsiniz.
    Sınırlı ehliyetsiz statüsünde olduğu için bayilerin satışa yanaşacaklarını düşünmüyorum.

Motosikleti
    Mondial Rx1i Evo
    Satın alabilirsin ama fatura kesildikten sonra kısa bir süren var ( ya 15 gün ya da 3 aydı emin değilim ) plaka-ruhsat vs çıkarman için. Sonuç olarak satın alabilirsin, eğer üzerine de almak istersen noterde yanında baban-yoksa annen olması lazım. Ama araç babanın ya da annenin üzerine olursa 500 tl masraf çıkar, senin üzerine olursa yaklaşık 1000 tl masraf çıkar. Hem henüz reşit olmadığın hem de ilk aracın olacağı için sigorta vs daha yüksek gelecektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)