Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Plastik ve metali birbirine yapıştıracak güçlü bir yapıştırıcı var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Arkadaşlar plastik ve metali birbirine güçlü bir şekilde tutturacak bir yapıştırıcı var mı?

Menteşenin bağlı olduğu plastik parçanın vida yuvaları kırılmış bende yenisini almak yerine yapıştırmayı düşünüyorum. Önrebileceğiniz güçlü tutan bir yapıştırıcı var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bunların yapıştıramayacağı şey yok. Nalburlarda 8-10 liraya temin edebilirsin.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Karbonat ve japon yapıştırıcısı diyorum. Bizzat denedim inanılmaz yapıştırıyor.

Youtubedan da örnek videolar koyayım, aklına yatarsa dene: Örnek video 1, Örnek video 2

Bir diğer yöntem olarak da çelik macunu (kaynak macunu veya epoksi macun diye de geçer) kullanabilirsin. Adı gibi macun kıvamındadır. Sürüp 1 gün beklersen taş gibi olur, yapıştıramayacağı malzeme neredeyse yoktur. Örnek yapıştırıcı 1

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı durum başıma geldi. "dayson silikon" sürdüm, cillop gibi yapıştı. kuruyunca taş gibi katılaşıyor meret. daha etkilisine şahit olmadım bugüne kadar.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Japon diye tabir edilen yapıştırıcılar titreşim yada darbeye dayanamaz, tavsiyem katalizörlü yapıştırıcı kullanmanız. Biraz gec kurur ama tuttumu bırakmaz. 404 plastik çelik bu ve bunun muadilleri iyi iş görür.

Motosikleti
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbonat ve japon yapıştırıcısı diyorum. Bizzat denedim inanılmaz yapıştırıyor.

Youtubedan da örnek videolar koyayım, aklına yatarsa dene: Örnek video 1, Örnek video 2

Bir diğer yöntem olarak da çelik macunu (kaynak macunu veya epoksi macun diye de geçer) kullanabilirsin. Adı gibi macun kıvamındadır. Sürüp 1 gün beklersen taş gibi olur, yapıştıramayacağı malzeme neredeyse yoktur. Örnek yapıştırıcı 1
    epoksi macun dediğiniz şeyi denedim, 2,5 saat kadar bekledim baktığımda sertleşmişti ama menteşeyi oynattım çat diye geri attı yapıştırdığım yerden. Ama linktekiyle aynı marka değildi. Linkte verdiğiniz o markayı biliyorum başka bir şeyde denemiştik çok iyi tutmuştu ama internetten almam gerek buradaki marketlerde bulamadım ondan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı durum başıma geldi. "dayson silikon" sürdüm, cillop gibi yapıştı. kuruyunca taş gibi katılaşıyor meret. daha etkilisine şahit olmadım bugüne kadar.
    Hocam link vermeniz mümkün mü?
    Baktımda farklı fiyata birsürü çıktı fiyat farkından dolayı aynı mıdır diye şüphlendim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon diye tabir edilen yapıştırıcılar titreşim yada darbeye dayanamaz, tavsiyem katalizörlü yapıştırıcı kullanmanız. Biraz gec kurur ama tuttumu bırakmaz. 404 plastik çelik bu ve bunun muadilleri iyi iş görür.
    404 plastik çelik dediğiniz ürün macun kıvamlı mı? Çünkü akışkan olmaması gerek.

Motosikleti
    nc70x dct/dio/pcx
    Plastik ve metal farkli isi degerlerine sahip malzemeler uygulanacak olan yapistirici aseton bazli epoksi tarzinda yapistiricilardan ziyade yapistirici sizdirmaz tarzindaki yapistiricilar olmali.ornek olarak ms polymer bazli yapistiricilar ..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Bu öneriler sıcak soğuk hava değişimlerine ne kadar dayanıklı?
    Silikonlar sıcak havalarda erime yapabiliyor.

Motosikleti
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu öneriler sıcak soğuk hava değişimlerine ne kadar dayanıklı?
    Silikonlar sıcak havalarda erime yapabiliyor.
    Hocam en fazla 50-60 derece ye dayanmalı. O bile fazla ama yinede öyle diyelim biz.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster

körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

https://www.hepsiburada.com/sun-fix-universal-verwendbar-macun-kaynak-40-gr-p-HRENSSUNFIXUNI40G?magaza=Badem10&wt_gl=cpc.nelk.68 22.yapi-market-pla&gclid=EAIaIQobChMI1NPtyee42QIVz73tCh05_wVJEAQY ASABEgJ31vD_BwE

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bir yapı markete git, güçlü yapıştırıcıların olduğu standtda silikon tipinde olan yapıştırıcıların içeriğini oku. Bison, Dayson, Pattex bunun gibi bilinen markalara bak. Sana sertleşen değil, elastikiyetini koruyan bir yapıştırıcı lazım.

Yanlız bunlar pahalı ürünlerdir, 40-50 TL civarında. Yapıştıracağın parça buna değer mi hesapla?

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Elastik olacaksa dayson. Sıcağada gelir. Motorda conta diye kullanılır. İran yapıştırıcısıda sert olur iyi tutar.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Masterbond 3ht-80, yetkili bayiden alabilirsin her yerde bulunmaz. Bauhaustan halledeyim dersen, 2 komponentli epoksi yapıştırıcı işini görebilir. Metali asetonla temizle, plastik parçayı hafif zimparalayip ılık bezle temizle sonra epoksiyi kullan. Yapıştırılacak Aralık 2 mm'den fazlaysa kalın bir yapıştırıcı kullanman gerekir.

Motosikleti
    Çok teşekkürler bu gün alıp deniycem bakalım

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    yapıştırılacak yüzeyler pürüzsüz yada parlak yüzeylerse bunları yapıştırabilen bir yapıştırıcı yok.

Arap, iran, mdf kit, katalizörlü 404, macunlar falan filan hepsi hikaye.
    hasmet bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    * Epoksi uygulamanız gerekebilir (epoksi yapıştırıcı değil, epoksinin kendisini. Anlatabildiğimden emin değilim ama öyle...)

* Polyester ve cam elyafı ile çalışılabilir (biraz emek gerekli)

* Karbonat ve Japon yapıştırıcı uygulamanız gerekebilir (çok katılaşır, hafif elastikiyeti vardır, denemeniz gerekli)

Diğer yapıştırıcılar içerisinde kullanabileceğiniz birşey daha var ancak profesyonel uygulama gerekir. Camı metale yapıştırmakta kullanılır, oto camcıların kullandığı bir tür epoksi reçinedir. Adını unuttum ancak oto cam yapıştırıcı diye aratırsanız işinize yarayacaktır. Teroson ve WURT ile LOCTITE bu konuda en iyi ürünleri yapar.

Örnek link: https://urun.n11.com/yapistirici-ve-...rgo-P232739802

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    404 rapid bond. iki tüpten yeteri kadar sıkıp karışımı sürüyorsunuz. üstüne yoktur.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapıştırılacak yüzeyler pürüzsüz yada parlak yüzeylerse bunları yapıştırabilen bir yapıştırıcı yok.

Arap, iran, mdf kit, katalizörlü 404, macunlar falan filan hepsi hikaye.
    İşkembeden sallamak ne güzel bir duygu olsa gerek

Dostum git en yakın nalbura 10 - 15 liraya 404' ün katalizörlü yapıştırıcısı var rapid bond olması lazım adı iki tüpün içindeki yapıştırıcıyı birbirine karıştırıyorsun iran yapıştırıcıs diye geçiyor piyasada, yapıştırdıktan sonra 5 dk kuvvet uygula hemen yapışan bi yapışkan değil çünkü, aradan 1 saat geçtiğinde parçaları kırmadan ayıramazsın bile resmen fabrikasyon gibi kaynatıyor parçaları birbirine.
    allegromod bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)