Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ekipman seçimim tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur musunuz

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar ,
    yıllardır hevesimi gerçekleştirip ben de aranıza katılacağım kısmetse ( yamaha mt 25 ile)
    ekipman seçimimi şu şekilde yaptım. abarttığım ya da eksik kaldığım varsa ya da daha iyi bir öneriniz olursa lütfen öneride bulunur musunuz. yeterince bilgim yok.

ekipmanımı motoin.de sitesinden alacağım.
    https://www.motoin.de/Clothing/Jacke...et::37591.html
    https://urun.n11.com/sirtlik/tech-90...E&gclsrc=aw.ds
    https://www.motoin.de/Clothing/Glove...es::46679.html
    https://www.motoin.de/Clothing/Boots...ts::45313.html
    https://www.motoin.de/Clothing/Prote...rs::32313.html
    https://www.motoliz.com/urun/scoyco-u-11-bellik-hard
    pantolon tech90 alacağım tr' den.
    impactechi ceketin içine kesip koyacağım.
    boyunluk da almam gerekir mi ?
    kaskı ise arai rebel almayı düşünüyorum ama daha uygun yine güvenlikli bir kask öneriniz var mıdır ?
    şimdiden vakit ayırıp yazan abilerime kardeşlerime teşekkürler
    sagolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

bu arada ceket için bedenimi seçerken göğüs ölçüme göre farklı, bel ölçüme göre farklı oluyor. bedeni nasıl seçmeliyim ?
    teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hoş geldin
    denemeden almamalısın
    fuarı kaçırma

Motosikleti
    MT-07
    O yurtdışı alışveriş işi yaş geliyor bana. Kaldıki onların birde gümrük vergileri çıkar vs. Gene de sen bilirsin. Dizlik işine girme. Pantolon giymeye alıştır kendini. Dizden darbeyi alır dizi kurtarırsın ama sonra pantolon asfaltta erir, götünün yarısını hissetmezsin. Sonra hoş bir görüntüde çıkmaz ortaya.

Birşey olmaz deme. Öyle şeyler oluyorki bir bakmışsın yerde sırt üstü yatarken, kaskının vizöründen gökyüzünü ve ambulansta çalışan att'leri görüyorsun. İnan bana onları gördüğüne bile sevinecek hadiseler yaşayabilirsin. O yüzden güvenlik önemlidir.

Ben Shoei Qwest kullanıyordum. Kazadan sonra çıkarması biraz dert oldu. Bu sefer Shoei NXR'ı tercih ettim. Acil durup çıkarma zımbırtaları yüzünden. Memnunum. Kendimi güvende hissediyorum ve yoluma bakıyorum. Ayrıca deri mont alacağım die kendini paralamanda gerekmiyor. Zira pistte sürmeyeceksin kanımca...

hoşbuldum hocam kısmetse cumartesi günü fuardayım. çok araştırdım başta duke 250 düşünüyordum. sonra mt 25 e kaydım çocukluktan beridir bi yamahacılık vardı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

hocam vergi ödediğimde bile türkiye fiyatına göre daha uyguna geliyor.

tech90 kotun içine dizlik takmama gerek yok mu ? hem tech90 kot hem de dizlik düşünüyorum.

shoei nxr çok ses alıyor diyorlar siz de sesten rahatsız oluyor musunuz.

deri mont en iyi koruyucu diyorlar. 1450 tl ye deri montu alabiliyorum. tekstil direk parçalanır diyorlar en iyi deri korur deniyor.
    rahmetli barkın abimiz de deri giyin diyordu bir videosunda. siz tekstil mi kullanıyorsunuz ?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Burdan daha ucuza ekipman düzebilirsin o kadar uçmana gerek yok. Yeni başlıyorsun anlaşılan bir 600 TL de eğitime ayır honda gs1 e git. Ekipman marka model çok önemi yok o kadar. Shoei olmazsa agv olur Nolan olur ama eğitimsiz o ekipmanların ne işe yaradığını çok erken tecrübe edebilirsin.
    Korumalı kotun diz koruması içinde olur zaten üstüne ya da içine ayrıca dizlik takmama gerek yok tabi.

Motosikleti
    MT-07
    Takma sen onları. Onlar ses alan kask takmazlar...

Tech90 içinde lvl 2 korumaları ile birlikte geliyor. Onların üstüne dizlik falan takmak gerekmiyor. Hatta o dizliklerin parasına 1 tech90 daha alırsın...

Shoei dediğin kask premium bir kasktır. Hem intercom yuvaları hazır ve mevcuttur hem de onları takmazsan bile kulak bölgelerinde sesi azaltan zımbırtılar var. Ayrıca Tek marş Çanakkale'ye gittim. Ben birde tapagaz giderim. Kask sesli diyorsan da tek çaresi kulak tıkacıdır. Onu da hangisinde takarsan sessizleşir ortamın

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdan daha ucuza ekipman düzebilirsin o kadar uçmana gerek yok. Yeni başlıyorsun anlaşılan bir 600 TL de eğitime ayır honda gs1 e git. Ekipman marka model çok önemi yok o kadar. Shoei olmazsa agv olur Nolan olur ama eğitimsiz o ekipmanların ne işe yaradığını çok erken tecrübe edebilirsin.
    Aman abi Agv ile Nolan almasın. LS2 bile onlardan daha sessiz. Bir daha tövbe kimse bana Agv kask aldıramaz...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takma sen onları. Onlar ses alan kask takmazlar...

Tech90 içinde lvl 2 korumaları ile birlikte geliyor. Onların üstüne dizlik falan takmak gerekmiyor. Hatta o dizliklerin parasına 1 tech90 daha alırsın...

Shoei dediğin kask premium bir kasktır. Hem intercom yuvaları hazır ve mevcuttur hem de onları takmazsan bile kulak bölgelerinde sesi azaltan zımbırtılar var. Ayrıca Tek marş Çanakkale'ye gittim. Ben birde tapagaz giderim. Kask sesli diyorsan da tek çaresi kulak tıkacıdır. Onu da hangisinde takarsan sessizleşir ortamın

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

Aman abi Agv ile Nolan almasın. LS2 bile onlardan daha sessiz. Bir daha tövbe kimse bana Agv kask aldıramaz...
    Örnek verdim fiyat olarak. HJC olur scorpion kasklar da iyi. Sessiz kask yok zaten az ses geçiren için schubert diyorlar o da keza pahalı bana göre. Sırf daha sessiz diye 2000TL fark verecek varsa bilemem. Ama HJC mesela başarılı Nolan a göre. Ben Nolan kullanıyorum, şehirdışı kulak tıkacı mecburen o da sıkıntı.

Motosikleti
    MT-07
    İşte ben Shoei'ler ile kulak tıkacı takmak zorunda kalmıyorum. Sessizlik göreceli ama hani kulak tıkacı takdığımda da kendimi kuş gibi hissetmiyor değilim lakin Agv'nin içinde 110'dan sonra gelen ses yüzünden istemsizce çığlık attığımı bilirim.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Önce ceket konusuna değineyim. Deri en üst düzey sürtünmeye dayanımlı malzemedir, özellikle SS kullanıcıları tercih eder (etmelidir)

Ancak bu demek değildir ki tekstil montlar koruma olarak kötüdür veya hemen yırtılır. Yok öyle bir şey. Tekstil montlar da birçoğu 600D polyesterden dokunur ve gayet iyi koruma sağlar. Ayrıca tekstil montlar deriye oranla daha kullanışlıdır (ağırlık, havalandırma, soğuktan koruma, cep sayısı, katman sayısı, işlevsellik vs vs). Yani kaliteli bir markanın tekstil montunu da tercih edebilirsin.

Gelelim kask mevzusuna. İlla arai almak zorunda değilsin. Piyasada birçok fiberglass-karbonfiber-kompozit fiber malzemeden yapılan kaliteli marka kasklar var.

HJC , Shoei, Arai, Shark, Bell, AGV, Scorpion gibi çok iyi kask üreten markalar var. Kask alırken en önemli husus şudur: deneyerek almalısın. Ceket azıcık dar veya bol gelse büyük sorun olmaz, pantolon az uzun olsa kısalttırırsın. Ancak kask azıcık dar gelirse yolculuk eziyet olur, baş ağrısı yapar. Bol gelirse de bu sefer kafanda sağa sola oynar, rüzgar sesi alır ve kaza anında dönerek boyun kırılmasına bile neden olabileceği için güvenli olmaz.
    Kaskı muhakkak deneyerek al. Kafana uyduğundan emin ol. Hatta bayide beğendiğin kask kafanda 5 dk dursun, kafana herhangi noktasal bir baskı veya rahatsız edecek kadar sıkıp sıkmadığına emin ol.

Pantolon olarak tech90 doğru tercih, çok kaliteli ürünleri var, yine deneyerek almanı öneririm. Ayakkabı olarak da bilek koruması olan bot veya çizme olan modeller daha iyi koruma sunar. Eldiven olarak da korumaları tam olan beğendiğin herhangi bir kaliteli markanın eldiveni iş görür.

İlk ekipmanın olarak alacağın ürünlere tüm bütçeni ayırma. Az biraz da eğitim için kenara para koymanı öneririm. Kaza yapmadığın sürece ekipmanların da yeni kalır, yani eğitimin getirisi çok fazla olur.

Yeniden aramıza hoş geldin.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Boş laf kalabalığı yapmaya lüzum görmüyorum, ekipman tercihlerin gayet iyi.
    Eldiveni uzun bilek almaya çalış.
    Mümkün mertebe deri malzemeleri tercih et güvenlik istiyorsan.
    Dizlik Tech90'ın IronImpact dizlikleri var onlara bi bak istersen, plastikten çok daha konforlu ve güvenli bana kalırsa.
    Botunu imkanlar doğrultusunda deri almaya çalış.
    Kaskın en sessizini değil en guvenlisini al, hayatta olmadiktan sonra sessizliğin bir anlamı yok.

Ha birde yurt dışından almak yerine deneyerek almayı tercih et.
    Göz karari, metre hesabı almak pek sağlıklı değil.

Hoşgeldin tekrar aramiza.

sagolun hocam o zaman dizlik almıyorum fiyat düştü
    fc-moto dan bir eldiven ve ceket almayı düşünüyorum. kask türkiyede aynı fiyat.
    eldiven ve ceket öneriniz olur mu ?
    bir de sipariş ettiğim ceketin üzerime uymamasından korkuyorum çünkü sitedeki gibi ölçüm yaptığımda göğüs ölçüme göre 48, bel ölçüme göre ise 50 beden çıkıyor. sanırım göbek faktörü bedeni değiştiriyor
    siz ne düşünürsünüz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

yorumlarınız için çok teşekkür ederim sagoln

Motosikleti
    MT-07
    https://www.feyizoglu.com/Forte-GT-1...ah-_51885.html Yazlık eldivenim

https://www.feyizoglu.com/MC18-Kisli...eni_48042.html Kışlık eldivenim.

2side sağlam kazalar gördü. hatta yazlık olanının elimi nasıl koruduğuna halen merakla bakıyorum. O kadar rahatki hep yaz olarak kalsın istiyorum

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Bogotto-SPA-Glove/SubProducts/Bogotto-SPA-Glove-0004
    böyle bir eldiven buldum epey indirime girmiş ne dersiniz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

hocam bisiklet eldiveni gibi görünce korktum allah kazadan korusun.
    gönderdiğim eldiven hakkında ne dersiniz ?

Motosikleti
    MT-07
    Walla benimkiler kaza onaylı 1.elden. Diğer seçenekler nedir bilemedim. 3seneyi doldurdu scoyco'lar. Yavaştan emekli olma durumu gelmiş. Fermuarları koptu. @kulspruta'ya kapatma fermuarları dediğim halde gidip kapatmış. Şimdi giymesi daha zor oluyor

hocam bütçeden biraz kısıp spidi' nin şu 2 eldivenini buldum hangisi daha iyi ne dersiniz ?

https://www.motoin.de/Clothing/Gloves/Sport-gloves/Spidi-TX-2-gloves::38061.html

https://www.motoin.de/Clothing/Gloves/Sport-gloves/Spidi-X-4-Coupe-gloves::48311.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

bir de bu var
    https://www.motoin.de/Clothing/Gloves/Sport-gloves/Alpinestars-Booster-gloves::46509.html

Motosikleti
    MT-07

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)