Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bir interkom sevdası

Motovento
    REKLAM ALANI
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş, bir interkom sevdasıyla başlayan konu, sar'dan sonra tırsdım. Bilgisayar ve modem donanımlarla aşna vişne olduğum için, wifi kısa mesafede en yüksek sar değerlerine sahip. Gsm bile o kadar değil. Akıllı telefonlar varken, kafama takacağım cihaz en fazla bluetooth olur ve onu telefona bağlar, bir dünya yazılım ile telefon üzerinden onlarca kişiyle sınırsız mesafeler için gsm veya kafamda olmayan wifiden konferans bağlantısı kurarım.
    Veya interkomu motosikletin görünmeyen bile bir yerine sabitler telefonu interkoma ve misal hertür bluetooth kulaklıkla interkoma bağlanırım. Motosikleti park edincede kulaklığı kasksızda telefoja bağlar, tadıma doyarım. Yeni cihaz, gelişip bir high end cihaz olsun sonra edermi etmezmi diye bakarım. İyi araştırmalar. Keyfli sürüşler.
    P.S.: haftaya perşembe motofuar başlıyor. ordads bu konuda bişeyler vardır. deneme imkanı olur, sanırım. VE havadurumuuu... haftaya fuarın son gününe kadar haaaarikaaa görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

Aslında, bu aracın bord bilgisayarına eklenebilinir bir özellik. Telefonu kulaklığida bord bilgisayarına bağlar, sesli hız ''göstergesinden'' dostum, 10km sonra benzinin bitecek böyle gazlarsan, diyen bord bilgisayara kadar.
    Kendin yap, kendinle övün, millet.
    Kimsenin umrunda değil bunlar. Doktor olduğum için konuyla ilgili uzmanlık alanı arkadaşlarımdan bu konuyu duyuyor ve sık sık buraya yazıyorum. Ama artık vatandaş az paraya çok köfte almak derdinde köftenin içindekiyle çok ilgilenmiyorlar. Maalesef ucuz bluetooth cihazları sürekli beyne en yakın yerde çalıştığı için sağlığı kötü derece etkiliyor. Konu çok net aslında. Bu iş kaska monta eldivene benzemiyor. Ya fcc ıc numarası gerçekte olan mevcut markalardan tercih edilmeli yada hiçbir şekilde bu ürünler kulanılmamalı. Umarım bu konuyla ilgili bir yasa çıkar, gerçi tavsiye edilen ürünlere internet üzerinden bakıyorumda en basiti avrupaya uygun CE belgeleri bile mevcut değil.
    Volkan76 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimsenin umrunda değil bunlar. Doktor olduğum için konuyla ilgili uzmanlık alanı arkadaşlarımdan bu konuyu duyuyor ve sık sık buraya yazıyorum. Ama artık vatandaş az paraya çok köfte almak derdinde köftenin içindekiyle çok ilgilenmiyorlar. Maalesef ucuz bluetooth cihazları sürekli beyne en yakın yerde çalıştığı için sağlığı kötü derece etkiliyor. Konu çok net aslında. Bu iş kaska monta eldivene benzemiyor. Ya fcc ıc numarası gerçekte olan mevcut markalardan tercih edilmeli yada hiçbir şekilde bu ürünler kulanılmamalı. Umarım bu konuyla ilgili bir yasa çıkar, gerçi tavsiye edilen ürünlere internet üzerinden bakıyorumda en basiti avrupaya uygun CE belgeleri bile mevcut değil.
    Peki size bir soru: Bazı çin malı interkomlarda da FCC ve IC onayı var yazıyor. Bunların gerçek olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?

Birkaç çin malı interkom üreticisinin üst seri modellerine FCC ve IC onayı var diye belirtilmiş, cihazın kutusuna da yazmışlar. Bunlara itibar edilir mi yoksa illa avrupa üretimi interkomlara yönelmek şart mı?

Bir cihazın bu standartlara uyumlu olduğunu nasıl kesin olarak öğrenebiliriz?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki size bir soru: Bazı çin malı interkomlarda da FCC ve IC onayı var yazıyor. Bunların gerçek olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?

Birkaç çin malı interkom üreticisinin üst seri modellerine FCC ve IC onayı var diye belirtilmiş, cihazın kutusuna da yazmışlar. Bunlara itibar edilir mi yoksa illa avrupa üretimi interkomlara yönelmek şart mı?

https://apps.fcc.gov/coresWeb/simple...btnSearch=true

Hocam sanırım o linkten bakabiliyorsun.Merak edip Sena'nın FCC kodunu girdim direk çıkıyor zaten.

Motosikleti
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://apps.fcc.gov/coresWeb/simple...btnSearch=true

Hocam sanırım o linkten bakabiliyorsun.Merak edip Sena'nın FCC kodunu girdim direk çıkıyor zaten.
    O sitede bir sıkıntı var, satın alınmış ürünün FCC koduyla onayı var mı yok mu gösterebilir ancak "Business Name" ile sorgulayınca hiçbir şey çıkmıyor. Ne sena ne scala, hiçbiri çıkmıyor... Ben satın almadan önce sorgulama yapıp emin olmak istiyorum.
    Mesela Lexin markasının bazı modelleri için test sertifikasyonu :FCC var yazıyor. Bu gerçek mi değil mi öğrenmek istiyorum.

Satın aldıktan sonra game over zaten. Alınan ürünü kontrol edip "Kod hatalı" çıkarsa interkomla karşılıklı haşin haşin bakışmak hoş olmaz

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Motorun camı yüksek değil ise, belirli bir süratin üzerinde maalesef tırtlıyorlar. Ben Scala Rider - Packtalk kullanıyorum, menzil olarak 1 km içerisinde engel yok ise, idare ediyor.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré

Cin malı kutularına adamlar herşeyi yazıyor külliyen yalan zaten onlar utanmasa şaşırıp sharp testini bile yazacak oraya yakında cin malı interkomun üzerinde DOT logosu görürsek şaşırmamak gerek .Piyasadaki tüm cihazlarda bu şekilde sena scala midland interphone vs..

Piyasadaki çin mallarının CE si bile yok. Bu sene yeni bir kanun geldi bunlara. Yinede CE almak günümüzde çok kolay hiç değilse alacağınız intercom cihazının ana ünitesinin arka tarafında bu şekilde kod numaraları olması sağlıklı olur. Yoksa nerden anlayacağız iyi mal kötü mal. Elektronik kapalı kutu..

Paylaştığım resimdeki cihaz cardonun 11 sene önce ürettiği modellerden biri ...

Burada şunuda özellikle belirtmek isterim zaten fcc ıc yazmasının çokta önemi yok en bildiğiniz sevdiğiniz 3 tane yabancı internet sitesini açın sallıyorum / Revzilla , Fc moto, Motoin vs vs bi bakın orada bu markalar var mı.. Varsa yola devam yoksa bi sorgulamak gerek ulan bunlar nedir diye

maktama, Volkan76 ve SuleymanE bunu beğendiler.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    https://www.betterbreasthealthforlif...f-spectrum.jpg
    Merhaba, hipokrat yemininizi yerine getirmeniz taktire şait. Saygılar. Bu RF/EMF ve SAR konularını az çok araştırmıştım. Bu konularda Amrikada misal ofis bilgisayarlarında bile bizim önemsemediğimiz veya çoğunu bilmediği bir ayar yapılmamışsa, ciddi cezalar uygulandığını, çinde gebe bayanlar için emf korumalı kıyafetler ve dahasıda olduğunu biliyorum. Sizi çok iyi anlıyorum.
    Bir örnek ve en azından neyle oynadığımızı görebilmemiz için, verdiğim linkde hangi dalga neyi nasıl etkiliyor az çok görsen olarak gösteriyor.
    Selam ve selametle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Evet, bilgisayardaki sağlık açısından değiştirilmesi gereken ayar, Bios ayarlarında ''Spread Spectrum''. Bu ayar açık konumda olmalı ve bu sayede anakartın iç frekansı sabit olmaktan çıkıp az bir miktarda +- dalgalanıyor. Günümüzdeki 2-3 ghz FSB üzeri 1-2 karışa 1-2 karış anakartkarda gözardı edilmeyecek konular. Derizya cana olacağına mala olsun. Bilgissyar ömrümden yakacağına, cihaz kendi ömründen biraz yaksın. Zaten en son kendinden bozulacak parça anakart ve sade psu ve anakartta sigorta var.
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.betterbreasthealthforlif...f-spectrum.jpg
    Merhaba, hipokrat yemininizi yerine getirmeniz taktire şait. Saygılar. Bu RF/EMF ve SAR konularını az çok araştırmıştım. Bu konularda Amrikada misal ofis bilgisayarlarında bile bizim önemsemediğimiz veya çoğunu bilmediği bir ayar yapılmamışsa, ciddi cezalar uygulandığını, çinde gebe bayanlar için emf korumalı kıyafetler ve dahasıda olduğunu biliyorum. Sizi çok iyi anlıyorum.
    Bir örnek ve en azından neyle oynadığımızı görebilmemiz için, verdiğim linkde hangi dalga neyi nasıl etkiliyor az çok görsen olarak gösteriyor.
    Selam ve selametle...

Motosikleti
    Cin malı kutularına adamlar herşeyi yazıyor külliyen yalan zaten onlar utanmasa şaşırıp sharp testini bile yazacak oraya yakında cin malı interkomun üzerinde DOT logosu görürsek şaşırmamak gerek .Piyasadaki tüm cihazlarda bu şekilde sena scala midland interphone vs..

Piyasadaki çin mallarının CE si bile yok. Bu sene yeni bir kanun geldi bunlara. Yinede CE almak günümüzde çok kolay hiç değilse alacağınız intercom cihazının ana ünitesinin arka tarafında bu şekilde kod numaraları olması sağlıklı olur. Yoksa nerden anlayacağız iyi mal kötü mal. Elektronik kapalı kutu..

Paylaştığım resimdeki cihaz cardonun 11 sene önce ürettiği modellerden biri ...

Burada şunuda özellikle belirtmek isterim zaten fcc ıc yazmasının çokta önemi yok en bildiğiniz sevdiğiniz 3 tane yabancı internet sitesini açın sallıyorum / Revzilla , Fc moto, Motoin vs vs bi bakın orada bu markalar var mı.. Varsa yola devam yoksa bi sorgulamak gerek ulan bunlar nedir diye

https://fccid.io/png.php?id=1285708&page=0

https://fccid.io/png.php?id=2528047&page=0

https://fccid.io/png.php?id=3854768&page=0

https://fccid.io/png.php?id=3574017&page=0
    Hmmm, bu interkom işi gerçekten allengirli bir konu. Mekanik bir şey olsa üzerinde fazla düşünmezdim ama yolculuk sırasında 2 kelime sohbet etmek için beynimizi pişirmeye hiç gerek yok.
    İlk çıktığında aynı sıkıntı ucuz çin malı cep telefonlarında da vardı. Hatta birçok nokia veya samsung telefonun çekmediği yerde harika çekim kapasiteleri vardı. Sonradan SAR değerlerinin standartların çok çok üzerinde olduğu ortaya çıktı ki insanlar cebinde mini mikrodalga taşıyormuş meğer.(Mecazi olarak)

Özellikle kafaya çok yakın bir konumda bulunması ve yolculuk boyunca açık olması sebebiyle interkom almadan önce 2 kere düşünmek lazım. Bende artık bu çinli interkom markalarından almayı düşünmüyorum. Taaa ki bir tanesi çıkar da "FCC ve IC kodunu yayınlayıp, biz kaliteliyiz, işte belgeleri" diye sunabilirse, işte o zaman düşünebilirim.

Şimdilik kaliteli markaların kampanyalarını kovalamaktan başka çare yok gibi gözüküyor.

Bilgilendirmede bulunan herkese teşekkürler.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Hmmm, bu interkom işi gerçekten allengirli bir konu. Mekanik bir şey olsa üzerinde fazla düşünmezdim ama yolculuk sırasında 2 kelime sohbet etmek için beynimizi pişirmeye hiç gerek yok.
    İlk çıktığında aynı sıkıntı ucuz çin malı cep telefonlarında da vardı. Hatta birçok nokia veya samsung telefonun çekmediği yerde harika çekim kapasiteleri vardı. Sonradan SAR değerlerinin standartların çok çok üzerinde olduğu ortaya çıktı ki insanlar cebinde mini mikrodalga taşıyormuş meğer.(Mecazi olarak)

Özellikle kafaya çok yakın bir konumda bulunması ve yolculuk boyunca açık olması sebebiyle interkom almadan önce 2 kere düşünmek lazım. Bende artık bu çinli interkom markalarından almayı düşünmüyorum. Taaa ki bir tanesi çıkar da "FCC ve IC kodunu yayınlayıp, biz kaliteliyiz, işte belgeleri" diye sunabilirse, işte o zaman düşünebilirim.

Şimdilik kaliteli markaların kampanyalarını kovalamaktan başka çare yok gibi gözüküyor.

Bilgilendirmede bulunan herkese teşekkürler.
    Katılıyorum bende kıllandım, çok gerekirse telefondan arar kulaklıkları takarız ordan olduğu kadar. Güzel bi kampanya görürseniz banada haber vermeyi unutmayın bilindik markalardan alalım beynimiz patates e dönmesin

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)