Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bir interkom sevdası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vimoto v8 kullanıyorum işe gidip gelirken ve hafta sonları kullanıyorum ve şarj süresi yaklaşık 20-25 gün gidiyor
    telefon konuşmalarımda 140km hızda bile karşı tarafa ses sanki sessiz bir odada konuşuyormuş gibi gidiyor
    şu ana kadar interkomu olan bi arkadaşımla bağlantı kurmadım onun için iki kask arası konuşma nasıldır bilemiyorum
    genel anlamda memnunum tavsiye ederim
    Bas agritiyor mu veya navigasyon kullanirken fln problem oluyor mu, cagriyi eldivenle cevaplamak fln rahat mi? Aliexpress ten almayi dusunuyorum siz nerden almistiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bas agritiyor mu veya navigasyon kullanirken fln problem oluyor mu, cagriyi eldivenle cevaplamak fln rahat mi? Aliexpress ten almayi dusunuyorum siz nerden almistiniz
    herhangibir baş ağrısı vs yapmıyor navigasyon ve müzik açıkken navigasyon müziğin sesi kısıp konuşuyor sonra müzik yine eski seviyesine geliyor
    çağrıyı tek tuşa basarak cevaplayıp yine tek tuşa basarak kapatabiliyorsun
    tek tuşa(v8 modeli büyük tuş) çift basınca en son aradığın numarayı arıyor
    tek kötü yanı şarkıları ileri yada geri alamıyorsun şarkı atlaması yapamıyorsun
    bende aliexpress den almıştım istersen link verebilirim
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    birisi sena en iyi demiş ben de araştırdım cardo scala rider sena dan daha iyi parayı kıyıp bir çift aldım 10 numara interkom bütçesi olan için tavsiye ederim.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    herhangibir baş ağrısı vs yapmıyor navigasyon ve müzik açıkken navigasyon müziğin sesi kısıp konuşuyor sonra müzik yine eski seviyesine geliyor
    çağrıyı tek tuşa basarak cevaplayıp yine tek tuşa basarak kapatabiliyorsun
    tek tuşa(v8 modeli büyük tuş) çift basınca en son aradığın numarayı arıyor
    tek kötü yanı şarkıları ileri yada geri alamıyorsun şarkı atlaması yapamıyorsun
    bende aliexpress den almıştım istersen link verebilirim
    Atabilirsen super olur, scala rider fln alacak butcem yok v8 den yururum ben

Motosikleti
    Artık araba var
    Atabilirsen super olur, scala rider fln alacak butcem yok v8 den yururum ben
    https://www.aliexpress.com/item/2017...27424c4dRYJVbe
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Teşekkürler 2 li set 520 tl indirimli hali alsam mi sizce yoksa daha iner mi bekliyeyim mi?

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    500 e kadar en mantıklı cihaza karar verelim de alalım hocam

Motosikleti
    MT-07
    Abi zehirleme çocukları. Bırak BT-S2 alsınlar

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    BT-S2 idealdir

Motosikleti
    Dominar D400
    Bunu tavsiye etmem. Bu sadece bluetooth, iki kişi konuşma uzaklığı maksimum 10 metre olur. Kablosuz üzerinden anlaşmıyorlar yani, sadece bluetooth var açıklamalarından anladığım kadarıyla.

Klasik çin interkomlarından olan, markaları farklı olsa da 6 riders, 4 riders(+FM de var bunda) olarak arayınca bulabileceğiniz kablosuz üzerinden de haberleşebileninden alın, kaskında aynısından/benzer yapıda olan başka bir motorlu arkadaşınızla 1km'ye kadar rahatça iletişin. Gerçekten işe yarıyor.

Örnek:LINK

LINK2

Ama diğer bir arkadaşın dediği gibi ce, fcc ve ıc numarası yoktur büyük ihtimal. Sar değerleri nedir bilinmez sanırım. Bende hem 4 riders hem 6 riders(6 riders pro değil sadece 6 riders, pro daha yenisi ve daha iyisi öncekine göre) var. Kışlık eldivenle düğmeleri küçük gelebilir basmak, hissetmek için. 4 riders daha az düğme olduğu için daha rahat bu konuda, fm radyosu olması da daha iyi ancak tabii daha pahalı.

knmaster da bunların laciverti, çok da fark yok, düğme yapısından dolayı kullanımı daha rahat. Aradaki önemli fark; 4riders/6riders ile kn masterlar eşleşebilip konuşulunabiliyor, ancak başka bir interkom ile görüşüp tekrar geri dönülmek istendiğinde knmaster 4/6riderslara çağrı açamazken, 4/6riders knmastera çağrı açabiliyor ve tekrar otomatik bağlanıp konuşabiliyorsunuz.
    okaplan bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu tavsiye etmem. Bu sadece bluetooth, iki kişi konuşma uzaklığı maksimum 10 metre olur. Kablosuz üzerinden anlaşmıyorlar yani, sadece bluetooth var açıklamalarından anladığım kadarıyla.

Klasik çin interkomlarından olan, markaları farklı olsa da 6 riders, 4 riders(+FM de var bunda) olarak arayınca bulabileceğiniz kablosuz üzerinden de haberleşebileninden alın, kaskında aynısından/benzer yapıda olan başka bir motorlu arkadaşınızla 1km'ye kadar rahatça iletişin. Gerçekten işe yarıyor.

Örnek:LINK

LINK2

Ama diğer bir arkadaşın dediği gibi ce, fcc ve ıc numarası yoktur büyük ihtimal. Sar değerleri nedir bilinmez sanırım. Bende hem 4 riders hem 6 riders(6 riders pro değil sadece 6 riders, pro daha yenisi ve daha iyisi öncekine göre) var. Kışlık eldivenle düğmeleri küçük gelebilir basmak, hissetmek için. 4 riders daha az düğme olduğu için daha rahat bu konuda, fm radyosu olması da daha iyi ancak tabii daha pahalı.

knmaster da bunların laciverti, çok da fark yok, düğme yapısından dolayı kullanımı daha rahat. Aradaki önemli fark; 4riders/6riders ile kn masterlar eşleşebilip konuşulunabiliyor, ancak başka bir interkom ile görüşüp tekrar geri dönülmek istendiğinde knmaster 4/6riderslara çağrı açamazken, 4/6riders knmastera çağrı açabiliyor ve tekrar otomatik bağlanıp konuşabiliyorsunuz.
    süper bilgiler teşekkür ederim, bt s2 düğme açısından daha rahat duruyor benim kışlık eldiven biraz kalın.onu önerirmisiniz diğer arkadaşlar gibi ?

vimoto yu da yolcumla kullanmak için alıyorum aslında diğerlerinden ne farkı var onu çok anlamadım, ondada menzil 1200mt diyor

Motosikleti
    Dominar D400
    Ben biraz da "kulaklık girişi/kulaklık kablosu bozulursa kendim yapabilirim" diye 4riders(bt interphone v4-1200)/6riders(bt interphone v6-1200 olarak geçiyor) almıştım. Çünkü ses çıkışı/şarj girişi olarak bildiğimiz 3.5mm'lik kulaklık jacki kullanıyor. Diğerlerinde(knmaster,vimoto vs) ise farklı birtür eski usb girişi kullanıyorlar. Hani en azından microusb gibi görece yeni tarz bir usb girişi kullansalar diyeceğim ki "hah, bozulsa da kabloyu değiştirebilirim, her yerde microusb uç da bulabilirim, şarj sıkıntım da olmaz", ama öyle birşey de yok. Her halukarda ikisi için de şarj kablosu taşımak zorunda olucam. Onun için daha basit olan jackli sistemi almak daha mantıklı gelmişti. Bir de alacağınız ürünü kullanan varsa şunu sorun öğrenin; navigasyon yaparken ilk cümle derinden mi geliyor,yoksa direkt sesli olarak geliyor mu? 4riders'ta ve 6riders'ta google maps kullanırken "üçyüz metre sonra sağa" dediğinde eğer zaten kulaklıktan bluetooth ile birşeyler dinlemiyorsanız sizin anladığınız "...z metre sonra sağa" oluyor. İlk kısmı duyamıyorsunuz. Bana göre büyük sıkıntı,belki pro versiyonlarında iyileştirmişlerdir, bilemiyorum. Ben bluetooth'dan müzik ya da kayıtlı herhangi birşey dinleyerek geçici olarak çözüyorum, çünkü o zaman dinlediğimi kesip direkt veriyor bilgilendirmeyi. Ama can sıkıcı bir durum. Bunun dışında ses kaliteleri ve düzeyleri oldukça başarılı. Bu gibi ufak ama kişiye göre önemli olabilecek detayları kullanıcılardan, intrecom için açılmış önceki başlıklardan, başka forumlardan ve aliexpress/gearbest vs gibi sitelerde satılan ürünlere yapılan yorumları okuyarak öğrenebilirsiniz, araştırmanız gerekir.

Linki verilen vmoto v8'de intercom range 10m deniyor. Zira vimoto v3, v6 için de aynı durum geçerli yazdığına göre.

1200m olarak bahsettiğiniz vimoto'nun başka bir modeli ise bilemiyorum

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnterkom kullanırken sürekli beyninizin üzerinde çalıştığını düşünerek sakın ce, fcc ve ıc numarası olmayan bir cihaz almayın. Herkes yapıyor bu hatayı aliexpress te satılan hiçbir cihazda fcc ve ıc kimlik numaraları bulunmuyor. Beyne yakın çalışan bu cihazların çok ciddi radyasyon (SAR ) yaydığını ve sürekli kafanızın üzerinde çalıştığını düşünerek gerçekten avrupada ve amerikada satışı olan fcc ve ıc kimlik numaraları bulunan x marka bir interkom alın. Yani bir müzik dinleyip başkalarıyla konuşacam diye sağlığınızı tehlikeye atmayın. Piyasada satılan kn master cihazlarında bile bu sertifikalar olmadığını özellikle belirtmek isterim. Alacaksanız midland, sena, interphone, cardo tarzı markalardan şaşmayın. Yoksa çinli abilerim kutularına bile artık yalandan fcc ıc yazıyor ama cihazlarda kimlik numarası bulunmuyor.
    Sizi iyi anlıyorum fakat bu tip yüksek frekanslı sar sinyali yayan cihazları hala ısrarla kullanmamanızı tavsiye ediyorum. Piyasada birçok marka var dediğim gibi illa en pahalı olanını en özellikli olanını almanıza gerek yok belki. Günümüzde birçok firma bu cihazlara kampanyalar yapıyor. Motomax bile senaları bir dönem 400 500 liraya satıyordu. Dönemsel kampanyalardan yararlanarak gerçek anlamda bluetooth protokollerini karşılayan belli sar değerinin altında üretilen marka cihazlardan almanızı öneriyorum. Yine bütçe sizin para sizin. Belki 1000 liraya fazla diyorsunuz fakat 400 500 lirada az bir para değil. Günümüzde paranın kolay kazanılmadığını düşünüyorum. Herşeyden önce sağlık kafanızda bir bluetooth sistemi olmasına gerek yok.
    Volkan76 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık araba var
    Teşekkürler 2 li set 520 tl indirimli hali alsam mi sizce yoksa daha iner mi bekliyeyim mi?
    ineceğini çok düşünmüyorum fiyat normal

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

alacağınız ürünü kullanan varsa şunu sorun öğrenin; navigasyon yaparken ilk cümle derinden mi geliyor,yoksa direkt sesli olarak geliyor mu? 4riders'ta ve 6riders'ta google maps kullanırken "üçyüz metre sonra sağa" dediğinde eğer zaten kulaklıktan bluetooth ile birşeyler dinlemiyorsanız sizin anladığınız "...z metre sonra sağa" oluyor. İlk kısmı duyamıyorsunuz. Bana göre büyük sıkıntı,belki pro versiyonlarında iyileştirmişlerdir, bilemiyorum.
    navigasyon esnasında müzik dinlerken müziği baya bi kısıpı net duyulabilir şekilde 300 mt sonra sola dönünüz dediği duyuluyor sıkıntı olmuyor
    sizin kullandığınız modelleri kullanıcı arkadaşlarımdan dinledim 120 yi geçince sesin pek duyulmadığı gibi sorunlardan bahsedince iyi ses alabilmek açısından vimotoyu tercih etmiştim bende

Motosikleti
    Dominar D400
    ....

navigasyon esnasında müzik dinlerken müziği baya bi kısıpı net duyulabilir şekilde 300 mt sonra sola dönünüz dediği duyuluyor sıkıntı olmuyor ...
    Bu zaten benim kullandıklarımda d böyle, sorun olan bluetoothtan müzik vs dinleMEZken gelen ilk kelimenin sesi artarak geliyor ve başını duamıyorsunuz.

....
    sizin kullandığınız modelleri kullanıcı arkadaşlarımdan dinledim 120 yi geçince sesin pek duyulmadığı gibi sorunlardan bahsedince iyi ses alabilmek açısından vimotoyu tercih etmiştim bende
    120'yi geçince sesin duyulması daha çok kaska, kaskın rüzgar sesini içeri alıp almamasına bağlı bir durumdur. Ben her zaman alpine motosafe kulaklık tıkacıyla kullanıyorum ve 100km/s süratte ses gayet net oluyor. Sonrasında kaskım(ff370) çok rüzgar aldığı için sorun olmaya başlıyor. Düzgün bir kask ile biraz daha yüksek süratlerde de rahat duyulabileceğini düşünüyorum.

Motosikleti
    Artık araba var
    Bu zaten benim kullandıklarımda d böyle, sorun olan bluetoothtan müzik vs dinleMEZken gelen ilk kelimenin sesi artarak geliyor ve başını duamıyorsunuz.

120'yi geçince sesin duyulması daha çok kaska, kaskın rüzgar sesini içeri alıp almamasına bağlı bir durumdur. Ben her zaman alpine motosafe kulaklık tıkacıyla kullanıyorum ve 100km/s süratte ses gayet net oluyor. Sonrasında kaskım(ff370) çok rüzgar aldığı için sorun olmaya başlıyor. Düzgün bir kask ile biraz daha yüksek süratlerde de rahat duyulabileceğini düşünüyorum.
    Müzik dinlemezken navigasyon kullanmadım onun için cevap veremicem
    kasklarım biri shark skywall diğeri shoei gt air her ikisinde de 140-160 arası sesde sıkıntı yaşamadım
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Müzik dinlemezken navigasyon kullanmadım onun için cevap veremicem
    kasklarım biri shark skywall diğeri shoei gt air her ikisinde de 140-160 arası sesde sıkıntı yaşamadım
    Sen o zincirli scooter'i değiştir. Daha az ses gelecek Gel sana NAKED alak

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Intercomla kulak tıkacı şart. Hele kask çok kaliteli değilse rüzgar sesini filtreliyor müzik navigasyon filan çok net oluyor.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Intercomla kulak tıkacı şart. Hele kask çok kaliteli değilse rüzgar sesini filtreliyor müzik navigasyon filan çok net oluyor.
    2 set kulak tikacim var o sorun degil, sar degeri fln kafama takildi, 3 kurus icin mahvetmeyelim sagligimizi :/ cinlilere pek guvenemiyorum bu tarz konularda herifler naylondan marul yapip yediriyolar insanlara

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Arkadaş, bir interkom sevdasıyla başlayan konu, sar'dan sonra tırsdım. Bilgisayar ve modem donanımlarla aşna vişne olduğum için, wifi kısa mesafede en yüksek sar değerlerine sahip. Gsm bile o kadar değil. Akıllı telefonlar varken, kafama takacağım cihaz en fazla bluetooth olur ve onu telefona bağlar, bir dünya yazılım ile telefon üzerinden onlarca kişiyle sınırsız mesafeler için gsm veya kafamda olmayan wifiden konferans bağlantısı kurarım.
    Veya interkomu motosikletin görünmeyen bile bir yerine sabitler telefonu interkoma ve misal hertür bluetooth kulaklıkla interkoma bağlanırım. Motosikleti park edincede kulaklığı kasksızda telefoja bağlar, tadıma doyarım. Yeni cihaz, gelişip bir high end cihaz olsun sonra edermi etmezmi diye bakarım. İyi araştırmalar. Keyfli sürüşler.
    P.S.: haftaya perşembe motofuar başlıyor. ordads bu konuda bişeyler vardır. deneme imkanı olur, sanırım. VE havadurumuuu... haftaya fuarın son gününe kadar haaaarikaaa görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

Aslında, bu aracın bord bilgisayarına eklenebilinir bir özellik. Telefonu kulaklığida bord bilgisayarına bağlar, sesli hız ''göstergesinden'' dostum, 10km sonra benzinin bitecek böyle gazlarsan, diyen bord bilgisayara kadar.
    Kendin yap, kendinle övün, millet.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)