Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yoğun trafikte arkadakinin benden yol istemesi :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Emniyet şeridi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Bencede hakkını kullan, israr etme, zorba çok, duran veya çok yavaş trafikde arada mesafeler müsaitse geçilir. Akıl dengesi yerinde olan mümkünse arayı açıyor. Ve trafikte minibüs otobüs kamyon sayısı çok, yanlarından geçerken, œndekiler motosikletleri hiç ama hiç göremiyor. Evvelsi gün duran minibüsün yanından yavaşca geçerken adamın biri minibüsün koşarak önüme çıktı. Ben durabildim, adam duramadı, kucağıma oturdu azdaha. Öyle büyük araçları şeridemi kullanarak ve daha dikkatle geçiyorum.
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şeridi kullanmak en doğrusu. Motosiklet kazalarına bakın, tamamı filtering nedeniyle oluşmuştur. Şeridi kullanırken hem saygı görürsün hem de riski azaltırsın. Elbette buna karşı çıkacak onlarca yorum gelecek Ama bir musibet bin nasihatten iyidir, başa gelince anlaşılır...
    Wing750 bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Siz şeridinizdeyseniz 1 şeridi kaplamanız gerekiyor. Dolayısıyla çapraz durmuyorsanız sağınızdan ya da solunuzdan geçebilir. Niye yol istiyor.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Duran trafikte mümkün olduğu kadar aralardan ön taraflara doğru gitmeye çalışın. Hem ışıklarda erken kalkıp tehlikeden uzaklaşmak için hem de arkadan gelipte duramayan biri olursa arada ezilmeyin diye.
    espresso bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yağızkoç05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''ben araları kullanmam şerit hakkımı kullanırım.'' plaket mi takalım ne yapmamızı istiyorsun ?

yok ama sana takacaz bravo..
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu tam anlayamadım. Ana yola katılımda trafik akıcıysa ve yol müsaitse hemen gazlayıp orta ya da sol şeride geçiyorum, anayolda giderken de sağdan katılım ya da çıkışlarda o taraftakiler üzerimden geçmesin diye sol şeritten gitmeye çalışıyorum. ama trafik kilitlenmiş derecede sıkışıkken mecburen emniyet şeridnden devam ediyorum araçların arasına girmeden. Gidecek başka yer kalmamış oluyor çünkü. Nereden niye yanlış yaptığımı anlayamadım.
    Dur-kalk trafikte dediğiniz doğru. O durumda zaten orta-sol şeritlere geçmek mantıksız. Dediğim durum akıcı trafikte geçerli.
    espresso bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dur-kalk trafikte dediğiniz doğru. O durumda zaten orta-sol şeritlere geçmek mantıksız. Dediğim durum akıcı trafikte geçerli.
    Haa, tamam o zaman. Demek ki mantık yürüterek yaptığım şey doğruymuş.
    Akıcı trafikte kesin şimdi yol katılımlarında veya ayrımlarında sol şeritteki bir dallama en soldan sağdaki çıkışa son anda dönmeye karar verir arada beni ezer deyip sağ şeritten uzak duruyordum.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı yağızkoç05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''ben araları kullanmam şerit hakkımı kullanırım.'' plaket mi takalım ne yapmamızı istiyorsun ?

https://www.youtube.com/watch?v=9GGRDG8HCfU
    Boş yorum yapıcaksanız yorum yapmayın konularıma. Sizin takacağınız plaket benim umrumda değil.
    Ben sadece aradan geç diyecekler için cevap olsun diye yazdım. Tersinden anlamayın ve lütfen yorum yazmayın daha fazla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Alıntı Anfibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış taşıt seçimi yapmışsın o zaman.
    Ben motosikleti zevkim için kullanıyorum aralardan geçip hızlı yolculuk yapmak için değil.
    Siz ne için kullanıyorsunuz bilemem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bir yorum bence hocam.

Motosiklette araba kadar yol hakkına sahip. Aralardan geçme, emniyet şeriti kullanma denen olaylar riskli olaylar. Biliyoruz ki bunları yaparken sayısız kaza meydana gelebiliyor.

Motosikletin avantajı aynı zamanda risk teşkil ediyor özetle.

Trafik durumuna göre aralara girme işlemini yapıyorum ancak bazı bölgelerde yaklaşık 4 dk süren kırmızı ışıklar var, onlar nedeniyle uzun bir sıra oluşuyor araçlardan. kırmızı ışıktan duruyorsak aralardan gecip öne geçmem mesela.15 saniye kar etmek için o kadar çabaya değmez.
    Bencede yani ben vergimi ödüyorum sigortamı yaptırıyorum hiçbir evrağım eksik değil.
    Bir çok arabadan da fazla vergi veriyorum belkide.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz şeridinizdeyseniz 1 şeridi kaplamanız gerekiyor. Dolayısıyla çapraz durmuyorsanız sağınızdan ya da solunuzdan geçebilir. Niye yol istiyor.
    Valla beni daha hiç o şekilde geçemediler.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Valla sizi anlamış değilim. Bi araba gelse sizin şeridinize arkadan sıkıştırsa basarsiniz çığlığı, gelmiş birde burda şerit hakki seninse devam et yok şöyle yap Yok böyle yap. Kusura bakmayın da bazılarımızin bir dediği bir dediğini tutmuyor

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Ben otomobil kullanırken motosiklet sürücüsüne aradan geçmesi için yol vermem, araç aralarından silme geçmeye çalışanı da hoş karşılamam, motosikletin bir araç olarak kabul edilmesini saygı duyulmasını istiyorsak, şeritte ortada gitme hakkımızı kullanmalıyız. Motor kullanırken ışıklarda ben de şeridimin ortasında dururum, sorunu olan varsa ineriz sorununu layıkıyla çözeriz.. Altımızdaki bisiklet değil, motorlu karayolunda lisanslı bir taşıt, sigortası vergisi kanunen tahsil ediliyor ve karayollarında herkes kadar yol işgal hakkı bulunuyor, unutmayalım ve unutanlara hatırlatalım. Biz saygısızlık yaparsak, bize de saygı gösterilmesini bekleyemeyiz.
    Volkan76 bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aralardan geçmek motorun avantajı ama sol ön kapıyı birden bire artistçe ayağıyla açan dallamaya bindirdiğimde trafik komisyonu şeridinde değilsin diye %100 beni kusurlu buldu,şerit her taşıtın hakkıdır ,beğenmeyen sollar geçer ,aralardan geçmekte motosiklet sürücüsünün alabileceği bi insiyatiftir hak değildir

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben otomobil kullanırken motosiklet sürücüsüne aradan geçmesi için yol vermem, araç aralarından silme geçmeye çalışanı da hoş karşılamam, motosikletin bir araç olarak kabul edilmesini saygı duyulmasını istiyorsak, şeritte ortada gitme hakkımızı kullanmalıyız. Motor kullanırken ışıklarda ben de şeridimin ortasında dururum, sorunu olan varsa ineriz sorununu layıkıyla çözeriz.. Altımızdaki bisiklet değil, motorlu karayolunda lisanslı bir taşıt, sigortası vergisi kanunen tahsil ediliyor ve karayollarında herkes kadar yol işgal hakkı bulunuyor, unutmayalım ve unutanlara hatırlatalım. Biz saygısızlık yaparsak, bize de saygı gösterilmesini bekleyemeyiz.
    Hocam benden size bir tavsiye, olduğunuz şeriti ortalamayın.
    Olduğunuz şeritin ya en sağında ya en solunda durun ki önünüzdeki ve ön carprazinizdaki araç dikiz aynasına bakınca sizi görebilsin.
    Şeritin tam ortasından gitmeye devam ederseniz birisi aynaya baktığında kör noktaya denk geldiğiniz için sizin görmeyip sinyal verip üzerinizden geçebilir mazallah.
    Guven, siyanoz, emremm ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Motorlaysam fazla polemiğe girmem, yol veririm, geçsin. İtle uğraşmaktansa çalıyı dolaşmak daha iyidir.

Arabadaysam yine yol veririm ancak arkasına geçip hemen bende ondan yol isterim.

Birgün yine arabaylayım, gıdım gıdım ilerleyen bi trafik var. Arkama böyle bir dangalak geldi, sürekli selektörle yol istiyor. Sinyalimi verip sağa geçtim, bu geçince hemen arkasına girdim. Trafik tıkalı tabi, gidemiyor biyere. Başladım buna selektör yapmaya, öndekine selektör yapıyor yok, gaza basıyor sağdan soldan geçmeye çalışıyor yok, her yer tıkalı. Bende şöyle ağız tadıyla 30sn selektör yaptım buna.

En son pes etti, 4 lüleri yakıp 2 elini de havaya kaldırıp öündeki arabayı göstererek "valla gidemiyom, görüyosun napayım???" der gibi işaret yaptı arabanın içinden. Heh, şimdi anladı dedim, görev tamam. Baya bir yol gittik dur kalk, daha da kimseye sellektör yapmadı, efendi efendi sürdü arabasını.

Uygulamalı eğitim iyidir...
    DrFreeman bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)