Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

MOTORDAN DÜŞMEK

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı selinka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklasık 4 senedır motor kullanıyorum, cok sukur kaza yasamadım, ancak son 2 haftadır 4 kez ozellıkle ki cok sukur yavas gıderken yana yatarak dustum. Bu tarz denge sorunu nasıl cozerım. Lastıklerle alakalı sıkıntı olabılrımı. Bu tarz olayı yasayan arkadaslar olabılır dıye duusnuyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Geçmiş olsun. 4 senedir motosiklet kullanıyorsunuz, dediniz. Hep scooter veya bu piaggio daha çok cup ile iyi idare etmişiniz. Sizin tecrübe artık motosikletinizin sınırlarını zorluyor olabilir. Farkına varmadan daha seri kullanıyorsunuzdur. Ya tecrübenizi kaldıracak bir modele geçin veya ilk günlerinizdeki gibi çok daha dikkatlı olunuz, tavsiyem.
    Birde yağmur yağıyor, rüzgar tozu dumana katıyor. Yollar kuruda olsa kaygan.
    Bende cub kullanıyorum. birkaç bin km kullanırım dedim, fakat şimdiden daha kapasiteli bir modele bakıyorum. Azdaha her virajda drift yapacağım. Her kullandığımda sınırı aşıp, illaki bir kung fu hareketi yapıyorum, sonra kendime gelip yavaşlıyorum.
    İyi günler, tekeriniz düz bassın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:19 ----------

P.S: Lastikleri yeni değişdiğinizi yazmışınız. Yeni lastikleriniz daha sert hamur olabilir. Kışlık lastikler daha serttir, kuru asfaltta daha çok yayarlar. Bir ihtimalda lastiği birkere fazla hava bastınızmı, lastikde deformasyon olmuş olabilir. Orta ayakda teker havadayken, çevirip bir kontrol ediniz. İki tekeride.
    Arkadaşlarda zaten birçok farklı ihtimalden bahsetmişler.
    Tekrar geçmiş olsun.
    selinka bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oğlum dur misafirleri korkutuyorsun, direkt rampa felan diyosun.
    Millet senin gibi ilk araziye çıkışında dikizi koparıp bide üstüne süpermiş çok eğlenceli felan demiyo
    Radyotör gitti. Radyeter rodyeter
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vay efendim sonra burası neden askeri kışla gibi.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a.k.a patlak radyoter
    telike bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Old but, it was goood radyatör.
    R.i.p Radyatör.
    telike bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Old but, it was goood radyatör.
    R.i.p Radyatör.
    La önce alalım. Sonra radyatör patlatalım. Ben bilmem. En azından herkesi götürüp motorunu 1kez sürtürteceksin. Nasıl misyonerlik bu?
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    La önce alalım. Sonra radyatör patlatalım. Ben bilmem. En azından herkesi götürüp motorunu 1kez sürtürteceksin. Nasıl misyonerlik bu?
    Ahahhaha :D yav tamam tamam şu havalar bi ısınsın sabret, mt25'le vedalaş inceden senin sonun belli :D :D
    -MrMud

Motosikleti
    MT-07
    Şaka maka enduro videoları falan açarken buldum kendimi. Gerçi viraja yatıp dönmek hoşuma da gitmiyor değil. Mondial 200’lük alıp, çift motor mu yapsak diyeceğim de. Millet 1 tane bulamıyor. Döverler Demir çıbıklarla.

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Sinsi sinsi MrMud'un konuyu açmasını bekliyorum

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Son Ütücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O da yavaştan tırsmaya başladı da çaktırma. Misyonerlik kolay değil. Bir dünya yzı, link va birşeyler koymak zorunda ve soruları cevaplaması lazım. Ondan dolayı sessizliğe daldı
    Son Ütücü bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O da yavaştan tırsmaya başladı da çaktırma. Misyonerlik kolay değil. Bir dünya yzı, link va birşeyler koymak zorunda ve soruları cevaplaması lazım. Ondan dolayı sessizliğe daldı
    Alıntı Son Ütücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Içinde olduğumuz konuyu yeterince baltaladiğim için buraya huzur vermek istiyorum, başka bi konuyu baltalayalım :D

Ayrıca nasıl başlanır, ekipman çeşitleri, hangi ekipman neden tercih edilir falan fistan yavru wikipedia niteliğinde bi konu açıcam zaten, bu gün yazmaya başladım, sadece kask konusuna 2 sayfa çıktı hesabını siz yapın
    Konu çok geniş çaplı olunca yazmasıda bi o kadar uzun sürüyor, bu hafta sonu bitiririm muhtemelen.
    İş yerinde boş vakitlerde bana da meşgale oluyo, iyi oluyo
    Son Ütücü ve Angrypower bunu beğendiler.
    -MrMud

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı tugrulbora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi şuna dikkat ettim.

6 Ocak' ta burada bir çocuk İlk Kazam,Omzum Çıktı diye bir başlık açmıştı.Çocuğa 8 Ocağa kadar sadece 3 sayfa yazı yazılmış.(mobilden okuyorum)

Şimdi bugün açılan başlığa daha şimdiden 4 sayfa yazılmış
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...Qmyl0d6BTFKn4z
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Banada meşgale olacak. Şuan İstanbul trafiğinde cafcafında sinir krizleri geçiriyorum zaten. Bu gidişte gene yağmurlu havalarda motor sürmeye başlayacağım gibi. Sinir oldum resmen. 45km’lik yolun 25km’si 1saat sürdü. Daha 20km daha var.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yaklasık 4 senedır motor kullanıyorum, cok sukur kaza yasamadım, ancak son 2 haftadır 4 kez ozellıkle ki cok sukur yavas gıderken yana yatarak dustum. Bu tarz denge sorunu nasıl cozerım. Lastıklerle alakalı sıkıntı olabılrımı. Bu tarz olayı yasayan arkadaslar olabılır dıye duusnuyorum
    Yavaş giderken ve fren kullanmadığınız, ani yön değiştirme çabasında olmadığınız bir durumda dengenizi kaybederek düştüyseniz iç kulakla ilgili sağlık sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Ayrıntılı bir kulak muayenesinden geçmenizi öneririm.
    selinka bunu beğendi.
    ...

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2014 de uye olmussunuz 2 yildir motor kullanıyorum dermişsiniz. Şimdi 4 yildir motor kullanıyorum demişsiniz. Bir ara bıraktım vs konuları dönmez inşallah.

Ayrıca gerçekten 2 haftada 4 kez düştüyseniz, arkadaşların dediği gibi kesinlikle bir doktora görünmelisiniz. 7 senedir veya 4 senedir motor kullanan insanlar tekerlerde lastik olmasa cantın üstünde bile motoru sürseler 2 haftada 4 kez düşmezler...
    MrMud bunu beğendi.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1-2 kere basit şekilde düşünce insan yine kolayca düşeceğini sanar o psikoloji ile hareket edince daha çok düşmeye başlarsın 2 sene önce benimde başıma gelmişti

selinka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO LİBERTY 150
    Alıntı TlntS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 de uye olmussunuz 2 yildir motor kullanıyorum dermişsiniz. Şimdi 4 yildir motor kullanıyorum demişsiniz. Bir ara bıraktım vs konuları dönmez inşallah.

Ayrıca gerçekten 2 haftada 4 kez düştüyseniz, arkadaşların dediği gibi kesinlikle bir doktora görünmelisiniz. 7 senedir veya 4 senedir motor kullanan insanlar tekerlerde lastik olmasa cantın üstünde bile motoru sürseler 2 haftada 4 kez düşmezler...
    4 yıldır aralıksız kullanıyorum evet, detaylarla kendınızı yormayın bana sorunuz ben soylerım. laklak olsun dıye konu acmadım bılgınız olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gozlerim kanadi, birisi enduro bisiklet mi demis ve bilmemeniz normal seklinde cevap gelmis, yanlis forumda mi oturum
    Actim naaptim
    herseyı bılelım mı?

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure

herseyı bılelım mı?
    Üstünüze alınmanızı gerektirecek bir durum yok, size hitaben yazmadım.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)