Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Spy 5000M Motosiklet Alarmıyla İlgili

Motovento
    REKLAM ALANI

Bilgisi olan motor sevdalıları bana yardımcı olabilirmi ?
    Alarmı nasıl kullanıcaz ? hangi tuş ne işe yarar ?
    Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    ben 4 aydır kullanıyorum ama detaylarını çok bilmiyorum,,bana garekli olanları öğrendim az çok yazayım

yandaki 4 tuşun antene en yakın olanına 1 defa bastığınızda motor ses çıkararak alarm devreye girer,aynı tuşa peşpeşe 2 defa basarsanız alarm sessiz olarak devreye girer,,sesli olarak devreye girdiğinde motora herhangi bir müdehalede veya yanında dolaşma durumunda algılama sensörü devreye girer ve 3 defa uyarıcı siren sesi çıkarır,müdehale devam ederse bu sefer alarm direk çalmaya başlar ve bir middet devam eder sonra susar,müdehale devam ederse bu sefer çok daha uzun süre çalmaya devam eder,,tabi bu arada alarm çaldığı anda elinizdeki wifi si olan kumandada titryerek ve ses çıkararak size motora müdehale edildiğini bildirir,bunun mesafesi yerine göre değişiyor ama ben alışveriş merkezindeyken otoparktaki motorum bana ikaz veriyordu tahminen 200 metre falan

2- üstteki alarm tuşuna peşpeşe 2 defa bastığında alarm sessiz olarak devreye girer ama müdehale edildiğinde ses çıkarmaz sadece işiklar yanıp söner ve sizdeki kumanda uyarımı aynı şekilde olur,,yani bu sessiz alarm demektir,tabi motoru götürmek istediklerinde her iki türdede çalıştıramazlar o ayrı

3- ikinci sıradaki tuş ise alarmı alarmı devreden çıkarma tuşudur,bir defa bastığınızda alarm devreden çıkar ama 10 saniye içinde kontağı açmazsanız otomatik tekrar devreye girer
    4- motoru stop ettikten sonra kontağı kapatıp anahtarı çıkardığınızda 3 defa siren sesi ve elinizdeki kumanda titreyerek size alarmı açmadan gitmeyin diye uyarı verir ,ama alarmı açmazsanız otomatik devreye girmez yani alarm açılmaz size sadece uyarı verir açın diye

diğer tuşları pek kullanmadım ama uzaktan alarmı çaldırma ve hassaslık ayarı falan gibi işlere yaradığını biliyorum,,benim kullandığım bu şekilde

Motosikleti
    Dominar D400
    Bu forumda detaylıca anlatıldı, yazıldı, çizildi ,inceleyin.
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...et-alarmi.html
    forzaBJK bunu beğendi.

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 4 aydır kullanıyorum ama detaylarını çok bilmiyorum,,bana garekli olanları öğrendim az çok yazayım

yandaki 4 tuşun antene en yakın olanına 1 defa bastığınızda motor ses çıkararak alarm devreye girer,aynı tuşa peşpeşe 2 defa basarsanız alarm sessiz olarak devreye girer,,sesli olarak devreye girdiğinde motora herhangi bir müdehalede veya yanında dolaşma durumunda algılama sensörü devreye girer ve 3 defa uyarıcı siren sesi çıkarır,müdehale devam ederse bu sefer alarm direk çalmaya başlar ve bir middet devam eder sonra susar,müdehale devam ederse bu sefer çok daha uzun süre çalmaya devam eder,,tabi bu arada alarm çaldığı anda elinizdeki wifi si olan kumandada titryerek ve ses çıkararak size motora müdehale edildiğini bildirir,bunun mesafesi yerine göre değişiyor ama ben alışveriş merkezindeyken otoparktaki motorum bana ikaz veriyordu tahminen 200 metre falan

2- üstteki alarm tuşuna peşpeşe 2 defa bastığında alarm sessiz olarak devreye girer ama müdehale edildiğinde ses çıkarmaz sadece işiklar yanıp söner ve sizdeki kumanda uyarımı aynı şekilde olur,,yani bu sessiz alarm demektir,tabi motoru götürmek istediklerinde her iki türdede çalıştıramazlar o ayrı

3- ikinci sıradaki tuş ise alarmı alarmı devreden çıkarma tuşudur,bir defa bastığınızda alarm devreden çıkar ama 10 saniye içinde kontağı açmazsanız otomatik tekrar devreye girer
    4- motoru stop ettikten sonra kontağı kapatıp anahtarı çıkardığınızda 3 defa siren sesi ve elinizdeki kumanda titreyerek size alarmı açmadan gitmeyin diye uyarı verir ,ama alarmı açmazsanız otomatik devreye girmez yani alarm açılmaz size sadece uyarı verir açın diye

diğer tuşları pek kullanmadım ama uzaktan alarmı çaldırma ve hassaslık ayarı falan gibi işlere yaradığını biliyorum,,benim kullandığım bu şekilde
    Cevabınız için teşekkür ederim.Bende mondial 150 mh drift var.Kendinden alarm soketi var o sokete direk alarmın soketini taksam gnd kablousunuda akünün - kutubuna veya şaseye bağlasam direk çalışırmı bu konuda bi fikriniz varmı Birde uzaktan çalıştırma olayı en alttaki tuştanmı oluyor yoksa en üstteki tuştanmı 1 kez ustaya götürdüm biraz uğraştı o soketin girişleriyle falan oynadı ama en alttaki tuştan çalışıyordu motor hiçbr tuştan stop etmiiyordu bende soketi eski haline getirdim.Şimdi düşüncem soketi direk takmak fişlerinin yerini değiştirmeden.Sizin fikrinizi öğrenebilirmiyim teşekkür ederim.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Hayat2Tekerd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkür ederim.Bende mondial 150 mh drift var.Kendinden alarm soketi var o sokete direk alarmın soketini taksam gnd kablousunuda akünün - kutubuna veya şaseye bağlasam direk çalışırmı bu konuda bi fikriniz varmı Birde uzaktan çalıştırma olayı en alttaki tuştanmı oluyor yoksa en üstteki tuştanmı 1 kez ustaya götürdüm biraz uğraştı o soketin girişleriyle falan oynadı ama en alttaki tuştan çalışıyordu motor hiçbr tuştan stop etmiiyordu bende soketi eski haline getirdim.Şimdi düşüncem soketi direk takmak fişlerinin yerini değiştirmeden.Sizin fikrinizi öğrenebilirmiyim teşekkür ederim.
    valla bu konuda sana yardımcı olamayacağım montaj işinden hiç anlamam,ben istanbulda oktay motora gidip alarmıda ordan alıp taktırdım,,uzaktan çalıştırma kontak açma falan birsürü özelliği var ama ben uzaktan çalıştırmayı istemedim,devre dışı bıraktırdım,neme lazım uzaktan çalıştırınca biri motoru alıp kaçabilir,dertsiz başıma dert aramak istemem

yukarda maktama arkadaşın verdiği başlıkta alarmın nasıl takılacağı hakkında ayrıntılı bilgi ve şema var bir bak istersen

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Otomatik vitesli olmayan motosikletlerde kesinlikle uzaktan çalıştırmayı aktive etmeyin, montajda iptal edin/ettirin. Motosikleti viteste bırakmasanız bile bir ufaklık gelip oynarken vitese takmış olsa, vites konum müşiriniz de devre dışı bırakılmış veya arızalı ise motosiklette olmadık kazalar yaşayabilirsiniz.

Elektronik sistemin nasıl çalıştığını da bilmediğimizden; uzaktan kumanda ile marş bağlantısı ile doğrudan marşı harekete geçirme ihtimali de var. Veya sistemi yükleyerek arızaya da neden olabilir. Otomatik şanzıman değil ise uzaktan çalıştırma kullanmayın.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomatik vitesli olmayan motosikletlerde kesinlikle uzaktan çalıştırmayı aktive etmeyin, montajda iptal edin/ettirin. Motosikleti viteste bırakmasanız bile bir ufaklık gelip oynarken vitese takmış olsa, vites konum müşiriniz de devre dışı bırakılmış veya arızalı ise motosiklette olmadık kazalar yaşayabilirsiniz.

Elektronik sistemin nasıl çalıştığını da bilmediğimizden; uzaktan kumanda ile marş bağlantısı ile doğrudan marşı harekete geçirme ihtimali de var. Veya sistemi yükleyerek arızaya da neden olabilir. Otomatik şanzıman değil ise uzaktan çalıştırma kullanmayın.
    Bu alarmdaki uzaktan çalıştırma özelliği siz nasıl marşa elinizle basıyorsanız aynı işi elektronik olarak yapmaktan ibarettir. Bilmem kaç yıldan beridir motosikletler zaten viteste iken çalışmıyor, siz de marşa bassanız, alet de marşa bassa motor hiç marş basmıyor zaten viteste iken. Vites konum müşürünü de bi zahmet devredışı bırakmasınlar(niye bırakılır ki zaten), arızalı ise de tamir ettirsinler. Sisteme yükleme falan da yapmaz, zira sistemle (motorun beyiniyle vs) hiç işi olmuyor bile. Dedim ya, siz elinizle marş düğmesine basıp devre tamamlarken alarm kendi içinde devre tamamlıyor o kadar.

Önceki mesajımda verdiğim ilgili forum başlığında her şeyi(bağlantıları, kabloları, kullanım şekli... vs) detayları ile anlatıldı zaten. "Ya şöyle olur da, sonra da böyle olursa sorun yaşarsınız" olayı biraz felaket tellallığı oluyor. Yani "birisi fren balatalarına yanlışlıkla wd40 sıçratsa, lastiklerin de vidaları gevşerse sorun olur" demek gibi bişey olmuş.

Ben hiç birşey bilmeden forumlardaki açıklamaları okuyarak bilgilenip, öğrenip ana alarm montajını kendim yapmış, 5 ay sonrasında da uzaktan çalıştırma/durdurma olayını halletmiştim. Başta akü kutup başı sökmeye bile korkan ben yapmıştım bunları. Eli alet tutan, bu işlere biraz yatkın, biraz da ilgili birisi gayet de rahat yapabilir montajını.
    Montajı kendiniz yaparsanız bir sorun çıktığında nereye bakacağınızı da bilirsiniz, yoksa takan servise/kişiye muhtaçsınız demektir.
    Ha para var huzur var" ise zaten sorun yok. Taktırın/taktırsın servise, işi bilen birisine gitsin👌

Arkadaşlar bu alarmı aldım ama takamadım bana yardımcı olabilecek olan var mı ? Semt Eyüp Gaziosmanpaşa. Motosikletim Honda spacy Alpha. Yardımcı olabilecekler lütfen yazsın çok sıkıntılı bir yere motorumu bağlıyorum arkadaşlar....

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Acemi1990 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu alarmı aldım ama takamadım bana yardımcı olabilecek olan var mı ? Semt Eyüp Gaziosmanpaşa. Motosikletim Honda spacy Alpha. Yardımcı olabilecekler lütfen yazsın çok sıkıntılı bir yere motorumu bağlıyorum arkadaşlar....
    Temel özellikleri kullanmak için bağlantı yapmak oldukça basittir(3 kablo sadece). Kendi konusunda tüm detayları yazıyor, aklınıza gelebilecek neredeyse tüm sorular da cevaplanmıştır o başlık altında, baştan sona inceleyin derim:Link

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)