Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pulsar(BAJAJ) Pişmanlıktır !

Motovento
    REKLAM ALANI

Pulsar 150 NS Motorum var ve motosikletimdeki sıkıntılar bitmiyor servis ve müşteri memniyeti firmanın sıfır motosikletim 6 8 bin arası gaz yemiyor 8 binden sonra turbo acıyor sanki devirimde gitmek için ya küçük viteslerde yüksek devir yapmam lazım ya da debriyaj tokatlayıp deviri yerine getirmem lazım servisde 2 3 kere garanti kapsamında bu parça değişti ve şuan 2 aydır aynı sorun yine var garantisi bitti servise gittigim zaman 260 tl istiyor her 5 10 bin km de bir bu parça arza verebiliyormuş her 5 10 bin km arası 260 tl paramı vericez ? bundan önce yaşadıgım sorunlarda krank gösterge bozulması yağ pompa arzası şikayet var şikayet oluşturdum kuralkan firması benle iletişime geçti verdikleri cevap kullanıcı kaynaklı oldugu belirtiyor siz siz olun bunlara bulaşmayın pulsar pişmanlıktır

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

Firma bu parçanın tekrar arza yapmıcağına dair garanti veremiyor malesef.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motorun toplam garantisi 2 yıl olsun .

Atıyorum sinyal 1 inci sene sonunda garantiden değişti .

3 inci yılın ilk gününde motor un garantisi biter ama sinyalin 1 sene daha garantisi devam eder.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim bildiğim hava girişine burç takıyorlar oda bozulacak bir şey değil gördüğüm kadarı ile. Umarım çözüm bulunur.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun toplam garantisi 2 yıl olsun .

Atıyorum sinyal 1 inci sene sonunda garantiden değişti .

3 inci yılın ilk gününde motor un garantisi biter ama sinyalin 1 sene daha garantisi devam eder.
    Garanti süresi içerisinde ücretsiz değiştirilen her parçanın garantisi de motorun garantisi bittiğinde sona erer.

Örneğin garantinin bitimine bir ay kala garanti kapsamında ücretsiz olarak sinyal değişti. Bir ay sonra motorun garantisi bittiğinde sinyalinde garantisi de biter.

Ücret ödeyerek değiştirilen parçalardaysa motorun garanti süresine değil değişen parçanın garanti süresine bakılır.

Bu her tür sanayi malı için böyle.

Ücret ödeyerek değiştirilen parçanın garanti süresi 6 aydan daha az olamaz.
    Angrypower ve Trombosit bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Sorun çözülmüş mü çözülmemiş mi. Şikayet eden ne ister?

Arkadaşlar sürekli bozulan parçaya ben her bozuldugudna 260 tl mi vericem onu demek istiyorum size ? ben yaptırsam 5 bin km sonra tekrardan bozulucak neden böyle sürekli arza veriyor tam destek neden sağlayamıyor ? sorunum çözülmedi şimdi ben bunu değiştirsem yine tekrardan 1 ay sonra eski haline gelicek her 1 ayda bir 260 tl mi verelim hocam empati yapın azcık

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:23 ----------

Şöyle düşünün bir buzdolabı aldınız 5 ay da bir tüpü bitiyor her 5 ayda servis yenisi ile değiştiriyor garantisi bitincede tekrar arza verince kullanıcı hatası diyip geçiştiriyorlar siz ne derdiniz ne düşünürdünüz ?

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ekrem abiye yazdın mı

Hocam kimse yazmadım ondan burda konu acma geregi duydum ulabilirsem konu onada anlatırım..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yani şimdi garanti süresi boyunca garantiden değişmek zorunda kalınan parçaya garanti bitince kullanıcı hatası demek olmamış durum böyleyse...

Resimlerde gördüğünüz gibi herşey orta hocam sürekli değişen parça pulsar 150 nslerin cogunda bu gaz yememe sorunu var ama çözüm yok malesef var yada işlerine gelmiyor böyle her seferinde para almak daha kaarlı oluyor tabi onlar için ..

Bu problemi burç takarak çözüyorlar. NS150 konusunda da çok kez söylendi.

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu problemi burç takarak çözüyorlar. NS150 konusunda da çok kez söylendi.
    Reis yetkili servis yapamıyor heralde o dedigini 2 3 kere değişti bu parça yine arza verdi ücret talep ediyorlar belli aralıklarla 2 3 ayda bir değişti parça

Alıntı ugurkaya37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis yetkili servis yapamıyor heralde o dedigini 2 3 kere değişti bu parça yine arza verdi ücret talep ediyorlar belli aralıklarla 2 3 ayda bir değişti parça
    Yapılamayacak bir şey değil çok basit bir işlem yapılan. 260 liraya da neyi değiştiriyorlar anlamadım. Sürekli karbüratöre mi el atıyorlar nedir? Gittiğiniz yetkili servisi değiştirin kesinlikle. Gittiğinizde de hava girişi burç işlemini yapmalarını isteyin düzelir.

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garanti süresi içerisinde ücretsiz değiştirilen her parçanın garantisi de motorun garantisi bittiğinde sona erer.

Örneğin garantinin bitimine bir ay kala garanti kapsamında ücretsiz olarak sinyal değişti. Bir ay sonra motorun garantisi bittiğinde sinyalinde garantisi de biter.

Ücret ödeyerek değiştirilen parçalardaysa motorun garanti süresine değil değişen parçanın garanti süresine bakılır.

Bu her tür sanayi malı için böyle.

Ücret ödeyerek değiştirilen parçanın garanti süresi 6 aydan daha az olamaz.
    O eskiden di 2014 yılı sonu da garanti mevzuatı değişti , değişen parçaya 1 yıl ilave oluyor.
    Tüketici hakem heyetine başvurabilir arkadaş .

Daha basit anlatayım eskiden
    Eskiden
    Garanti süresi bitimine 1 hafta kala sinyal garantiden değişti diyelim.
    Servisde 1 ay araç kaldı bu yüzyılda garanti süresi 2 yıl + 1 aydı.
    Şimdi motorun garanti süresi
    2 yıl + 1 ay , ama sinyalin garanti süresi değişim üzerine 1 yıl oluyor.

Çoğu firma çamura yatar elşnizde belgede olmadığı için sıkıntı olur ama mevzuat 2014 de değişti .

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O eskiden di 2014 yılı sonu da garanti mevzuatı değişti , değişen parçaya 1 yıl ilave oluyor.
    Tüketici hakem heyetine başvurabilir arkadaş .

Daha basit anlatayım eskiden
    Eskiden
    Garanti süresi bitimine 1 hafta kala sinyal garantiden değişti diyelim.
    Servisde 1 ay araç kaldı bu yüzyılda garanti süresi 2 yıl + 1 aydı.
    Şimdi motorun garanti süresi
    2 yıl + 1 ay , ama sinyalin garanti süresi değişim üzerine 1 yıl oluyor.

Çoğu firma çamura yatar elşnizde belgede olmadığı için sıkıntı olur ama mevzuat 2014 de değişti .
    Dayanağınızı belirtmenizi rica ediyorum.

Garanti satın alınan mala verilir. Burada mal motosiklet. Garanti süresi içerisinde arızalanan parça bedelsiz değiştirilmiş ise bu durumda ne değişen parça nede malın bütününe ikişkin garanti süresi uzamaz...

Tamirde geçen sürenin garanti süresine ekleneceği zaten banko. Orda sorun yok.

Lütfen ilgili kanun/yönetmelik/genelge no ve linklerini veriniz. 2014 mevzuatında böyle bir madde yok.

Tüketici kanunu yazılırken sektörümün temsilcisiydim. 2010 sonrası temsilciliği bıraktım.

Gerçekten böyle bir şey varsa bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Ama bunu kulaktan duyma hurafelerle söylüyorsanız bu durumda
    İnsanları yanlış bilgilendirmemenizi rica ederim...

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Şu konuyu bi inceleyin arkadaşların dediklerine benzer çözümler var

http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-60.html

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayanağınızı belirtmenizi rica ediyorum.

Garanti satın alınan mala verilir. Burada mal motosiklet. Garanti süresi içerisinde arızalanan parça bedelsiz değiştirilmiş ise bu durumda ne değişen parça nede malın bütününe ikişkin garanti süresi uzamaz...

Tamirde geçen sürenin garanti süresine ekleneceği zaten banko. Orda sorun yok.

Lütfen ilgili kanun/yönetmelik/genelge no ve linklerini veriniz. 2014 mevzuatında böyle bir madde yok.

Tüketici kanunu yazılırken sektörümün temsilcisiydim. 2010 sonrası temsilciliği bıraktım.

Gerçekten böyle bir şey varsa bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Ama bunu kulaktan duyma hurafelerle söylüyorsanız bu durumda
    İnsanları yanlış bilgilendirmemenizi rica ederim...
    Bende arkadaşın verdiği bilginin yanlış olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki aydınlatma ürünlerinde de 2 sene garanti diye bir şey yok. Bir sürü özel aydınlatma ürünü var belirli ömre sahip. Firma isterse iyi niyet gösterip değiştiriyor, garanti vermemek o kadar kolay ki.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bajaj firması hatalı bir tutum sergiliyor olabilir. İnşallah sorununuz çözülür. Fakat, Bajaj müşterileri bu markaya çok yanlış bir teveccüh gösterdi. 2016 Satış rakamlarında Bajaj'ın pazar payı %13,5 idi. Şimdi ne kadar olmuştur bilmiyorum.
    TVS Apache RTR 150 varken Bajaj Pulsar NS150 neden alınır bilmiyorum. Daha kaliteli bir motor olmasına rağmen TVS 2016'da getirdiği motorları bile satamadı.
    Sizin yerinizde olsaydım motoru olduğu haliyle satıp TVS Apache RTR 180 alırdım.
    nokiaxxx bunu beğendi.

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılamayacak bir şey değil çok basit bir işlem yapılan. 260 liraya da neyi değiştiriyorlar anlamadım. Sürekli karbüratöre mi el atıyorlar nedir? Gittiğiniz yetkili servisi değiştirin kesinlikle. Gittiğinizde de hava girişi burç işlemini yapmalarını isteyin düzelir.
    Tamam hocam en yakında servise gidip dediğinizi yapıcam peki bu işlemden sonra tekrarlarmı ?

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    arkadaşım bu hangi parça 5-10 bin km de bir arıza verebilen?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)