Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

N87 çeneye kamera montajı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Selam arkadaşlar.

Nolan N87 kaska kamera monte etmeye çalışıyorum ama işin içinden çıkamadım.
    Havalandırma kanalı ön yüzün büyük bir kısmını kaplıyor, çenede çok az yer var ve çıkıntılı. Sabitleyicinin yarısı boşta kalıyor. Alan geniş olsa sunfix ile kalıp alıp çözeceğim ama işin içinden çıkamadım.

Açısını sevmesem de tepeye yapıştırıp geçeyim mi.

Bir de bu 3m yapıştırıcılar ileride sökmek istesek sökülebilir mi? Kaskın boyasına falan zarar verir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Ben kaskın biraz yan tarafına, havalandırmanın 1-2cm gerisine, dolgu hamuru ile yapıştırdım. Dolgu hamuru dediğim: http://www.asilkirtasiye.com/uhu-rep...u-714-65-B.jpg

Kaskla kamera arasına bolca parça eklemem gerekti ama 1.5 senedir işimi görüyor.

Tepeye yapıştırma işine sıcak bakmıyorum ben. Kameranın açık olup olmadığını anlamak zor oluyor.

N87'nin boyası en ufak şeyde kalkıyor zaten. Ne kullanırsanız kullanın, kask çizik içinde kalacak.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Dur hele ben de aldım N87 daha kullanmaya başlamadım Midland kulaklık mikrofon seti ve montaj aparatım yoktu, yeni aldım daha kaska monte etmedim. Monte edince kullanmaya başlayacağım. Merak ediyorum şu boya mevzuunu; eski N86 düz beyazda bir şikâyetim olmamıştı. Kaliteyi mi düşürdüler boyada anlayacağız. (Yenisi siyah üzerine turuncu desenli...)

Motosikleti
    MT-07
    Çok güçlü yapışkan. Ne takarsan tak, çıkarırken “ya benimsin ya toprağın” sözünü işler. Benden demesi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Cam silikonu...

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Ben bu şekilde yapıştırdım. 3 tane bant harcadım. Elimde Sun-Fix de var, bu bantlar kendini bırakırsa onu denerim.
    Daha önce kamera yandaydı. Oradaki bantı sökerken sorun olmadı. Çizilme, ezilme, boya kaldırma vs. olmadı.

Sağlam gibi şimdilik. İki kez kullandım. En azından kamera düşmedi. 😊

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cam silikonu...
    Cam silikonu benimde aklıma yattı da onu da bir bulaştırırsan, hiçbir yerden çıkmıyor mübarek

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Ben de aynı ceremeyi yaşadım en sonunda da amaaan diyip tepeye yapıştırdım. Takipteyim.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Havalandırmanın sağına veya soluna yapıştırsanız olmaz mı acaba ? Varsın çenede 3 cm solda veya sağda dursun, görüntüyü pek etkileme diye düşünüyorum.

Simetri takıntınız varsa ona bir şey diyemem tabi :D

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu şekilde yapıştırdım. 3 tane bant harcadım. Elimde Sun-Fix de var, bu bantlar kendini bırakırsa onu denerim.
    Daha önce kamera yandaydı. Oradaki bantı sökerken sorun olmadı. Çizilme, ezilme, boya kaldırma vs. olmadı.

Sağlam gibi şimdilik. İki kez kullandım. En azından kamera düşmedi. 😊

https://i.hizliresim.com/ZX597k.jpg
    https://i.hizliresim.com/YQdgkj.jpg
    Herkese teşekkür ederim yanıtlar için.

Hocam aparatı sizinle aynı şekilde tutunca alt kısım açıkta kalıyor kaskın orası boş onu nasıl hallettiniz?

Motosikleti
    O kısım böyle oldu. Boşluk var biraz ama sağlam oldu. İki bant üst üste yapıştırınca az da olsa kapandı boşluk.

Ama zamanla yapışkan kendini bırakabilir diye düşünüyorum. O zaman Sunfix'i deneyeceğim.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bende 2 bantı üst üste yapıştırmıştım.1 sene yağmurda,sıcakta sürdüm esnemedi bile.Sunfix filan sökmek istediğinde sıkıntı çıkarabilir kaskın dışında.

Motosikleti
    Sunfix'i de yine 3m bantın üzerine uygulamak lazım.
    Banta şekil vermek zor olabiliyor çünkü.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Bendede n87 var ben kaskin soluna taktim memnunum

Motosikleti
    NC750X
    geçen kadıköyde motorcu bir arkadaşla sohbet ettik sıkışık trafikte yan yana durunca.. belki üyedir ve burayı okuyordur.. sjcam kamerası vardı nmax motosikletinin gidonuna bir kol ile sol tarafa sabitlemişti.. zaten ufacık bir kamera o da.. motora da sabitleyebilirsiniz kaskı riske atmayın bence.. rüzgar direnci değişecek, kaskın içindeki ses düzeyi uğultu vs. artacak muhtemelen.. ama sesimi de kaydetsin youtube da yayınlayacağım diyorsanız bilemem..

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen kadıköyde motorcu bir arkadaşla sohbet ettik sıkışık trafikte yan yana durunca.. belki üyedir ve burayı okuyordur.. sjcam kamerası vardı nmax motosikletinin gidonuna bir kol ile sol tarafa sabitlemişti.. zaten ufacık bir kamera o da.. motora da sabitleyebilirsiniz kaskı riske atmayın bence.. rüzgar direnci değişecek, kaskın içindeki ses düzeyi uğultu vs. artacak muhtemelen.. ama sesimi de kaydetsin youtube da yayınlayacağım diyorsanız bilemem..
    Kamerayı(Eken H9R) ilk aldığımda gidona bağlamıştım. Gidonun titreşimi yüzünden görüntü sallanıyordu sürekli ve seste de çok kötü gürültü vardı.

Motosikleti
    Café Racer
    TRY 28.96 | TUYU Gopro aksesuarları 4 yollu turntable toka monte kask çene braketi Hero 4 5 6 darı YI 4 K SJCAM SJ4000 EKEN H9 H9R
    http://s.aliexpress.com/YVrQ77na

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Şahsen ben o aparatı kaska yapıştırmak yerine kaska kayışla tutturuyorum. Şu an kask yanımda olmadığı için tam olarak gösteremiyorum. Kayışı çene kısmından geçirip sıkıca bağlıyorum

Hatta aparat kaymasın diye sıcak silikonla köşelere birer nokta koydum. Kesinlikle her hangi bir oynama, sallantı olmuyor

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Şu şekilde yapabilirsiniz; https://youtu.be/-ioqlj9BEAY?t=47

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)