konuyu teknik destek kısmına da yazdım fakat çok ilgilenen olmayınca buraya da yazmak istedim bilgisi olan arkadaşlar var mıdır.Motorum da viteste iken 3 bin devirin altında ani gaz verdiğimde boğuluyor örnek veriyorum 2 bin devirde iken birden gaz açarsam her viteste sanki motor boğulmuş gibi devir artmıyor yığılıyor yavaş yavaş 3 bine geliyor 1-1.5 saniye gibi bir sürede sonrasında normal şekilde devirleniyor motorumun mekanik bir kusuru olduğunu düşünmüyorum çünki bu sorun haricinde hiç bir anormal durum yok her viteste kesiciye kadar normal şekilde çıkıyor ve motor şuanda 100 km de 10 litre yakıyor ve normalinden biraz daha fazla titreşim var özellikle düşük devirlerde.Senkron ayarına bakıldı sorun yok egzantirik zincir + gergi değişti + debriyaj balata saç yay set olarak değişti bujileri 6 ay önce değiştirmiştim bununla alakalı olabilirmi emin değilim motoruda 2001 - 2003 modelinde oksijen sensörü olmadığı söyleniyor fakat net bir bilgi yok 2001 - 2006 arası aynı olduğunu biliyorum elektirik tesisatına baktığımda oksijen sensörünün takılacağı soket yok motor vites boşta iken normal gaz yiyor devir gazı çevirdiğim gibi yükseliyor fakat viteste 3 bin devir altında yığılıyor ve çok yakıyor sorunum bu ( neredeyse 2 katı kadar yakıyor ) yardımcı olucak fikir verebilecek arkadaşlar varsa yazarsa çok makbule geçer.(eğer oksijen sensörü orjinalin de yok ise ecu beyin hava yakıt ayarını neye göre yapıyor ve fazla yakıt ve hava gidiyorsa düşük devirde yığılmaya neden olabilir mi ?)