Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafikte Geçiş Üstünlüğü Yayalarda 2019..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Ekşide gördüğüm başlığı yarım saat önce işyerinin önünde öğrenciler ellerinde pankartlarla yürüyordu..

https://twitter.com/suleymansoylu/st...937629696?s=19
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olayı yanlış anlayıp olur olmaz her yerde araç önüne atlayan sığırları eğitim yılı olsaydı daha iyi olurdu

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla başlık anladığım şekildeyse kusura bakmayın ama mal mı bunlar?

Öncelik yayanın? Nerede öncelik istiyorlar?

Üst geçite 10 metre yürümek yerine tellerden zıplayan bunlar; yeşilde önümüze fırlayan bunlar sonra öncelik.

Ulan duran trafikte bana çarpan yaya vardı
    Akias bunu beğendi.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Mütayitleri sayesinda kaldırım bırakmadıktan sonra, yayalarda yola dökülünce, sokak olmuş caddelerde bir araba birde yaya yola hala sığar, paylaşsınlar demek istemişlerdir. eyyyyituleeeng....

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten öyle değil miydi? :/
    Thracian bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu gün 8 tane Polis ellerinde ceza makbuzu, yaya geçidinde bekliyordu. Ve fekat şehrin en ıssız yeriydi Dedim, helal olsun , gene alt kademe hayatı biliyor, bu üst kademelere kalsa zaten ülkenin kalanı da yerle yeksan olur !!

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla başlık anladığım şekildeyse kusura bakmayın ama mal mı bunlar?

Öncelik yayanın? Nerede öncelik istiyorlar?

Üst geçite 10 metre yürümek yerine tellerden zıplayan bunlar; yeşilde önümüze fırlayan bunlar sonra öncelik.

Ulan duran trafikte bana çarpan yaya vardı
    "Yaya Öncelikli Trafik anlayışı yasal bir zemine oturtuldu. Düzenleme ile artık araç sürücüleri, trafik polisi veya trafik ışığı bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışlarına, yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yaya varsa ilk geçiş hakkını vermesi zorunlu hale geldi."

Trafik ışığının bulunmadığı yerlerde sonradan eklenen trafik ışıkları insanlarda yadırgama yapıyor ışıksız bölgeden geçmeye alıştıklarından unutan sürücüler oluyordu.
    Açıkçası trafiğimizde yayaya yol verme kültürü pek yok umarım yol vermemeye alışmış sürücüler, inatlaşma uğruna yola atlayan yayaları ezmezler.
    Nasate ve hasangazili bunu beğendiler.

Alıntı Akias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Yaya Öncelikli Trafik anlayışı yasal bir zemine oturtuldu. Düzenleme ile artık araç sürücüleri, trafik polisi veya trafik ışığı bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışlarına, yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yaya varsa ilk geçiş hakkını vermesi zorunlu hale geldi."

Trafik ışığının bulunmadığı yerlerde sonradan eklenen trafik ışıkları insanlarda yadırgama yapıyor ışıksız bölgeden geçmeye alıştıklarından unutan sürücüler oluyordu.
    Açıkçası trafiğimizde yayaya yol verme kültürü pek yok umarım yol vermemeye alışmış sürücüler, inatlaşma uğruna yola atlayan yayaları ezmezler.

karşılıklı sorunlarımız var. yaya yoluna park eden tiplerden tutun yaya yolu varken yol kenarından yürüyenlere kadar al birisini vur ötekine.

Okul geçitlerinde yavaşlamak gerekir zaten ; ancak kavşak kısmı için yola atlayan yayalar olursa bildiğin GTA Vice City e döner ortalık.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Belki yaya ehliyeti çıkartcaklar. Eğtim şart. Uzak doğudan daha eğtimli oluruz, yayamızım bile ehliyeti var deriz.
    Ozaman öğretmen olmak isterdim be, 3ay bir 1 buçuk ay bir karne tatili, resmi ve dini tatiller, haftasonları, birde kendi senelik izin, off bee, yolda nerede yürüyüp nerden nasıl geçeceğinide zaten ilerde yaya ehliyet kursunda öğrenicen olum, kalanıda hayatïn vereceği ders. Offffbeee, bir el bal bir el kaymaktan çıkmaz. İş olsun diyede el öptürür, paşa paşa yaşarım.
    Şimdi başka bir memur ol ve bu durumu psilojik açısından kaldır bakalım.

Motosikleti
    falcon flash 100
    İstanbul da ana arterler de gece yarısına kadar yaya trafiği var buralarda dönüş yapmak için saat gece 02:00 beklemek lazım.

Örneğin: Bilen bilir İstanbul bağdat caddesinden çıkmak için kazım özalp sokağa dönüş yapman gerekir. Mark spencer in oradan sola dönüşü kast ediyorum. Orada her zaman oluk gibi yaya trafiği var ve genellikle trafik polisi bekler hadi bakalım dön dönebilirsen. Polisler zaten şu kadar ceza yazdık işimizi yaptık modundalar.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bizde şehir merkezinde tek sokak var,ışık yok ve yaya geçidi var, dakikada geçen yaya sayısı 100 civarı. Uygulanırsa İstanbul'a kadar trafik kilitlenir

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Bunun sonu iyi olmaz. Ben başıma gelenlerden sonra yol vermeyi mecburen bıraktım.

Arabalar birbirlerine tıklatır tamponları hasar görür en fazla , peki biz?

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C - RR Daytona 250
    Yol verirken kıçımdaki korna basan, küfür eden barzolarada ceza kesilecekse uygulama fena değil..

Keza trafikte beklerken sadece motorsikletli olduğun ve yolda hacim kaplamadığın için sağından solundan otomobilin burnunu sokup pişkin pişkin sırıtan yada trafikte beklerken önünde duran motorsikletin "-bakın burası çok önemli" ARAÇTAN SAYMAYARAK YOL ÜSTÜNDE DURMASINDAN RAHATSIZ OLAN, korna çalıp ne var diye sorduğumuzda "ÖNÜMDESİN ONDAN KORNA ÇALDIM" diyen barzolarda düşünülmeli. Hepsi için söylemiyorum ama gel de bu adamlara yaya geçiş üstünlüğünü anlat...

Benim düşüncem trafik eğitimi daha anasınıfındayken başlamalı. 90 lı yıllarda ilkokula giderken dönemde en aşağı 4 sefer "İl Trafik Denetleme Büro Amirliğine Bağlı Trafik Eğitim Pistine" giderdik biz.. Orada video görselleriyle, pedallı arabalarla çocuklara trafik eğitimi verilirdi. Şimdi bu tip uygulamalar var mı bilemiyorum. Eğitim Şart...
    siyanoz ve bursalıali bunu beğendiler.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    1961 de vostok 1 uzaya ilk insanlı uçuşu gerceklestirdi.Yil 2019 ?!?!?!
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten öyle değil miydi? :/
    Yani, doğru düzgün ehliyet eğtimi alıp uygularsan, zaten öyle. Sade ehliyete sahip veya eğitimi unutmuşlar için tazeleyici bir hatırlatmadı. Motosikletci nasıl araba kullanıcılardan daha dikkatli olmasını arz ediyorsa, yayalarda bisiklet kullanıcısına kadar daha dikkatli olmalarını arz etmelerinde haklılar.
    Maalesef, motosiklet kullanmamış yaya ve diğer araç kullanıcıları bir motorsikletin nekadar seri olduğunu bilmiyorlar. Ufak diye kalan mesafeyi ve hızıı doğru kestiremiyorlar, geçerim diyip yola dalıyorlar. Gel şimdi, bu ne yapıyor diye panikleme veya kasılıp kalma.
    Tolerans ve dikkat için...

Haberi okuamadım ama araçlara yeşik ışık yanarsa yola atlayanlardan sorumlu biz miyiz ? Ben şahsen arkadan birinin bana vurmasını istemiyorum.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Motosiklet sürücüleri için ülkelerin zorluk dereceleri değişir;

Easy, Normal, Hard, Ultra Hard.
    Biz Ultra Hard modunda oynuyorduk, bu kuralla birlikte Hell mod oldu :D
    Hadi bakalım tek canınız var, kaybederseniz oyun bitiyor :D
    yağızkoç05, oldcockroach ve siyanoz bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kıymetli arkadaşlar,önceliğin her zaman, her zaman, HER ZAMAN YAYADA olduğunu kabul edemeyen sürücü ( iki tekerden yirmi iki tekere kadar ) kesinlikle
    araç kullanmasın. Bu güne kadar yurt dışına hiç çıkmadım. Ama yurt dışında araç kullanmış çok arkadaşla bir sürü sohbetim oldu. USA ve Avrupa'da araç
    kullanan bütün arkadaşlarımın bana ilk anlattığı şey;(( sakın ola ki bir yayaya çarpma , vurma , eğer öyle bir hata yaparsan , / 7 sülalen sana kesilecek
    tazminat parasını ödemekte yetersiz kalır )) şeklinde olmuştu. Ve eklemişlerdi, hangi ışık yanarsa yansın öncelikle sürücü dikkatli olmak zorunda .
    İstediği kadar yayalara kırmızı yansın , yaya adımını kaldırımdan asfalta attığı anda bütün trafik bıçakla kesilmişcesine durur . Araçlar yaya tekrar
    kaldırıma çıkıncaya kadar yerlerinden milim oynayamaz. Bence bu güne kadar çok geç kaldığımız bir uygulama olmuş. İnsan canı bu kadar ucuz olmamalı.
    Mehmet Cirit bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Elinde telefon sağına bakarak yoldan geçmek isteyen yayalar sizlere çok derin hissiyatlı sevgilerimi iletiyorum.Elimden geldiğince yayalara öncelik tanıyorum zira babam "oğlum ha yoldaki hayvan ha çocuk dikkat edeceksin" lafını bütün yayalara uyguluyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıymetli arkadaşlar,önceliğin her zaman, her zaman, HER ZAMAN YAYADA olduğunu kabul edemeyen sürücü ( iki tekerden yirmi iki tekere kadar ) kesinlikle
    araç kullanmasın. Bu güne kadar yurt dışına hiç çıkmadım. Ama yurt dışında araç kullanmış çok arkadaşla bir sürü sohbetim oldu. USA ve Avrupa'da araç
    kullanan bütün arkadaşlarımın bana ilk anlattığı şey;(( sakın ola ki bir yayaya çarpma , vurma , eğer öyle bir hata yaparsan , / 7 sülalen sana kesilecek
    tazminat parasını ödemekte yetersiz kalır )) şeklinde olmuştu. Ve eklemişlerdi, hangi ışık yanarsa yansın öncelikle sürücü dikkatli olmak zorunda .
    İstediği kadar yayalara kırmızı yansın , yaya adımını kaldırımdan asfalta attığı anda bütün trafik bıçakla kesilmişcesine durur . Araçlar yaya tekrar
    kaldırıma çıkıncaya kadar yerlerinden milim oynayamaz. Bence bu güne kadar çok geç kaldığımız bir uygulama olmuş. İnsan canı bu kadar ucuz olmamalı.
    Oradaki yayalarda yaya ama :D
    MrMud bunu beğendi.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaya adımını kaldırımdan asfalta attığı anda bütün trafik bıçakla kesilmişcesine durur . Araçlar yaya tekrar
    kaldırıma çıkıncaya kadar yerlerinden milim oynayamaz.
    burada olsa öncelikle trafik akmaz, su an bile yayası aracı kilitliyor sacma salak zaten.
    her türlü haklı olacakları için belli bölgelerde (hız kontrollü vb) tazminat için araç önüne atlayacak o kadar gerizekalı var ki.

İnsan canı değerlidir, ama kurallar olmalı.

Yayaya kırmızı ise kırmızıdır. Geçmesin.

Yaya geçidinde kontrolsüz geçmesin

yaya gecidinde birey var ise şöför yavaşlasın hatta dursun.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)