Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Trafikte Geçiş Üstünlüğü Yayalarda 2019..

Motovento
    REKLAM ALANI
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada olsa öncelikle trafik akmaz, su an bile yayası aracı kilitliyor sacma salak zaten.
    her türlü haklı olacakları için belli bölgelerde (hız kontrollü vb) tazminat için araç önüne atlayacak o kadar gerizekalı var ki.

İnsan canı değerlidir, ama kurallar olmalı.

Yayaya kırmızı ise kırmızıdır. Geçmesin.

Yaya geçidinde kontrolsüz geçmesin

yaya gecidinde birey var ise şöför yavaşlasın hatta dursun.
    İnan üniversite kampüsünün dibindeyim zannedersin ki ana okulu bahçesi yav o karşıdan karşıya geçenleri bir izle kanser olursun verem değil yolumu uzatıyorum sırf oradan geçememek için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Işıklı yaya geçitlerini kaldırsınlar oldu olacak. Tamam ülkemizde araç sürücüleri çok bilinçli değil yaya geçidi konusunda ama yayalarda bilinçli değil. Komple bilinçli değiliz hıammına.
    Royal Jordanian'ı izliyorum ara ara , yayaların hepsi ışığı bekliyor. Bizimkiler akan trafikte karşıya geçerken birbirlerine makas atıyor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    2000 yılında mı neydi, yaya olarak kırmızı ışıkta karşıdan karşıya geçtiğim için ceza yemiştim.
    Taksim meydanında trafik polislerinin o gün kırmızıda geçen yayalara ceza yazma günüymüş. Karşıya geçtiğim gibi karşımda belirdi memur, ehliyet ve ruhsat lütfen dedi. Nasıl yani deyince pardon yaa ağzımış alışmış, kimlik verin deyip cezayı yazmıştı.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Bugün, bu konuda broşürler dağıtılıyordu, yayalarda bir artistlik sormayın, önüme atlayan atlayana. Kel başa şimşir tarak.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Motosiklet kullanıcılarına iyi bir denetim var. Geçen hafta sonu 500 metre de bir kontrol vardı

Motosikleti
    NC750X
    çok gerekli bir yasa ancak şu konjonktürde bizim insanımıza ters bu sistem.. henüz vakti var daha.. önce yaya yayalığını bilecek şoför de şoförlüğünü bilecek.. kendinin de bir yaya olduğunu unutmayacak.. bizim insanımız yayaken arabalara küfreder, arabanın içine binince de yayalara küfreder..sabah yaya olur birine ceza kestirir. akşam arabasına binince başkası gelir buna ceza kestirir böyle sistemde.. henüz vakti var dediğime bakmayın bana kalsa herkes bugün avrupadaki gibi davranmaya başlasın isterim ancak bir geçiş dönemi olmadan direkt olarak bu sisteme balıklama geçilmesi sadece hazineyi zengin etmeye yarar..

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Işıklı yaya geçitlerini kaldırsınlar oldu olacak. Tamam ülkemizde araç sürücüleri çok bilinçli değil yaya geçidi konusunda ama yayalarda bilinçli değil. Komple bilinçli değiliz hıammına.
    Royal Jordanian'ı izliyorum ara ara , yayaların hepsi ışığı bekliyor. Bizimkiler akan trafikte karşıya geçerken birbirlerine makas atıyor.
    Yahu yol veriyorsun. Sana geç diyor yada geçmiyor. Mal gibi trafiği kilitlediğin ve küfür yediğinle kalıyorsun. Bir grup kadına yol verdim die, kadınları kesme sittir git die arabayı taşlıyorlardı az daha. True story.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Antalya Kumluca da ana bir cadde var (belediyenin önündeki cadde)abartmıyorum 5 metrede bir yaya geçidi var ve acayip kalabalık her yaya ya yol verirsen 500 metre yolu 15 dakikada gidersin.herşeyin bir mantığı olmalı yayaya yol verelimde böyle saçmalık olmaz.Bu iş az saçma geliyor bana atıyorum bir yaya karşıya geçmek için 3 aracın geçmesini bekleyecek, ama bir araç 1 km mesafede 20 defa dur kalk mı yapacak?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Avrupa'da otoyolda bir yayaya çarpıp öldürseniz kimse size bir şey demez, geçmiş olsun der bırakır. 2 taraflı da işletilmesi gereken bir mekanizma bu.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı moonspell07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya Kumluca da ana bir cadde var (belediyenin önündeki cadde)abartmıyorum 5 metrede bir yaya geçidi var ve acayip kalabalık her yaya ya yol verirsen 500 metre yolu 15 dakikada gidersin.herşeyin bir mantığı olmalı yayaya yol verelimde böyle saçmalık olmaz.Bu iş az saçma geliyor bana atıyorum bir yaya karşıya geçmek için 3 aracın geçmesini bekleyecek, ama bir araç 1 km mesafede 20 defa dur kalk mı yapacak?
    Benzinciler ne seviniyordur şimdi. Mutluluk onların da hakkı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)