Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

50 liralık kasklar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    N11 vb siteler de kask bakarken gördüm baya da alanı var. 50-100 tl arası anlamıyorum bi insanı canı bu kadar mı değersiz yok bide f/p ürünü yazmış biri rüzgardan korunmak için yazmış (koruyacak beyni yok sanırım) her şeye parası var kaska yok ilginç.

Ve bence bu kasklar bi standart getirilmeli onay almayanlar ülkeye sokulmamalı bunların canını biz daha çok düşünüyoruz bu konuda.
    fedos bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    2019 da ECE onaysiz kask ithal etmek yasak olacaktı diye bi haber vardı diye hatırlıyorum.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2019 da ECE onaysiz kask ithal etmek yasak olacaktı diye bi haber vardı diye hatırlıyorum.
    İnşallah hocam.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Market poşeti daha garantili. Hem çeşit var hem de hediyesi 25 kuruş.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Güvenlik için değil trafik cezası yememek için takılıyor genelde bu kasklar. Alan kimselerin de ilgili kaskların kafalarını korumayacağını bildiğinden eminim..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bendenizde bunlardan bir tane vardı.

bir gün elimden düştü ve karpuz gibi ortadan ikiye ayrıldı.

bu da böyle bir anımdır.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendenizde bunlardan bir tane vardı.

bir gün elimden düştü ve karpuz gibi ortadan ikiye ayrıldı.

bu da böyle bir anımdır.
    Çinde yaşanan bir motosiklet kazasinda,scooterli iki kişi paspas gibi yayildi gitti..kafalarindaki kasklar bahsedilen modellere çok benziyor.

Birisi suruklenip,kafayi kaldirima vurdu,yerden kalkip yoluna devam etti.

Hee bu demek değilki,hepsi böyle korur..

Kasklara verilen para,sadece guvenlik unsuruna verilmiyor,ergonomi,sessizlik,malzeme kalitesine veriliyor.

Daha öncede bahsettim.

3.000tl olan bir kaskta

Ergonomi üst seviye(1000tl
    Sessizlik ust seviye(1000tl
    Malzeme kalitesi(1000tl

Guvenlik sertifikasyonunu geçiyorum(zaten olmazsa olmaz bir durum)

Bazilari,

``Abii bir kask aldim 1250tl ye valla tam F/P urunu,3000tl lik kaskin yaptigini yapiyor``

Laflarina itibar etmeyin..
    JoJoTr bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Şimdi beni yanlış anlamayın 50 tllik kask bile hiç olmamasından iyidir zira ben 50 tl lik kask kafamdayken düşdüm yolda sürüklendim kask olmasa kafa traşlanmış olacaktı.Ha o zaman paramız vardı ama cahillikte vardı. Malesef para para para.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:44 ----------

insanlar parası çok olunca baştan uzak duruyor birde bu da kask buda kask ne olacak ayda 1 biniyoruz motora onda da düşmem düşüncesiyle

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi beni yanlış anlamayın 50 tllik kask bile hiç olmamasından iyidir zira ben 50 tl lik kask kafamdayken düşdüm yolda sürüklendim kask olmasa kafa traşlanmış olacaktı.Ha o zaman paramız vardı ama cahillikte vardı. Malesef para para para.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:44 ----------

insanlar parası çok olunca baştan uzak duruyor birde bu da kask buda kask ne olacak ayda 1 biniyoruz motora onda da düşmem düşüncesiyle
    bende motosikletim ile ekipmanlarımi adeta bütün gibi benimsedim
    ekipmansiz motora binemiyorum
    ekipman olmadan motosiklet sürmek çok saçma geliyor.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Daha önce kask filan takmazdım ben :D nereye taktırıyorsun motora binmem kask da takmamcıydım :D sonra bir alerji peyda oldu gözler balon gibi şişince kask takmak zorunda kaldık, bir de kafada kask varken anlattığım olay olunca dedim motorun üstüne 5 dk bile olsa kask şart.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazen merak ediyorum bu forumdakilerin bir kısmı motosiklet ve güvenlik hastası ya da kendini çok mu beğenmiş diye.

Mesela 50 tl'lik kask almaları sizi ne ilgilendiriyor onu çözemiyorum. Motosikletli adamla kaza yaparım adam kaskı kötü diye başına bişi gelirse üzülmemek adına konuyu yanlış bulabilirsiniz ama konu açacak kadar da kafayı buna takmak bilemedim.

forumda maşallah herkes cok zengin sanırım

500 tl kask alır beğenilmez ucuz denir
    1000 tl alır beğenilmez vermişken tam ver 2bin tl'lik öneri yapılır
    Full ekipman gezer ama koruyucu pantolon giymez laf edilir

50 Tl'lik kask değil şu an odaklandığım; ortalama 300+ tl'ye de koruyan kasklar var, ancak sizin için bilmem kaç bin tl i geçmezse " bim poşeti tak daha iyi " modu var.

Sinirlendim

İsyanım genel bu konuda, forumdaki %80 üye bunu yapıyor. Buraya yazmam özellikle konuyu açana saldırı amaclı değil, öyle anlasıldıysa affola
    zekeriyaimam bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Şu 30 liralık karton kasklardan almıştık idda üzerine, tekme ile ezerek kırarsın kiramazsın muhabbeti olmuştu.
    Tekme attıktan sonra fark ettik ki, tokatla bile patlayabilirmiş :D
    Çok samimi söylüyorum, ceviz kabuğu bu kasklardan 2 gömlek daha sağlam.
    oldcockroach bunu beğendi.

Arndiol ,,,söylediklerinize katılıyorum. Motor ekipmanları öyle bir noktaya gelmiş malesef. tamam katılıyorum kaliteli sağlığımızı koruyacak malzeme kullanmak iyidir fakat büyük firmaların markalarına verilen paralarada üzülüyorum. 1000 tl ye satılan bir kask ile 6000 tl ye satılan karkın koruyuculuk anlamında ne kadar farkı olabilir. Motor kazası anında insan vucuduna olabilecek onlarca olumsuz ihtimal vardır. 50 tl lik kask takmak ancak trafik cezasından korur ama 1000 tl lik kask beynimizide korur diye düşünüyorum.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Nüfus artıyor. Bırakın alsınlar.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsyanım genel bu konuda, forumdaki %80 üye bunu yapıyor. Buraya yazmam özellikle konuyu açana saldırı amaclı değil, öyle anlasıldıysa affola
    Sahsen bakkala gidiyorken dahi kask, ceket, pantolon, bot, dizlik, sirtlik, gogusluk, bellik ve boyunluk takmayi ihmal etmem. Hele boyunluk cok onemli. Bir keresinde gecirdigim kazada eger boyunluk olmasaydi simdi boynum kırılmıştı. Şart. Olmazsa olmaz. Göğüslük te. Bir keresinde taksi onumde kapi acti. Gogusluk olmasaydi kalbime taksi cami saplanmisti. Koruma gorevini yapti. Bellik te cok onemli. Kesinlikle ihmal etmemek lazim.

Ben de motosiklet güvenliği bahanesiyle toplum içinde robokop gibi gezinme fetişini tatmin ettiğinden şüphelendiğim bu tiplere uyuzum.

Verdiği rahatsızlık, sağladığı korumaya deyecek bir bot bulana kadar canım çıktı. Gel gelelim adam gidip 5 kilo plastiği hevesle orasına burasına geçirip geziyor. Rahat etmesi mümkün değil. Var bu işte başka bir motivasyon Ne bileyim, denemişliğim yok ama deri iç çamaşır da rahat değildir herhalde. Gel gelelim kimileri giyiyor, o açıdan

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahsen bakkala gidiyorken dahi kask, ceket, pantolon, bot, dizlik, sirtlik, gogusluk, bellik ve boyunluk takmayi ihmal etmem. Hele boyunluk cok onemli. Bir keresinde gecirdigim kazada eger boyunluk olmasaydi simdi boynum kirilmisti. Sart. Olmazsa olmaz. Gogusluk te. Bir keresinde taksi onumde kapi acti. Gogusluk olmasaydi kalbime taksi cami saplanmisti. Koruma gorevini yapti. Bellik te cok onemli. Kesinlikle ihmal etmemek lazim.

Ben de motosiklet guvenligi bahanesiyle toplum icinde robokop gibi giyinme fetisini tatmin ettigini dusundugum bu tiplere uyuzum.
    ekipman önemli tabi ancak herkes full kalite giymek zorunda değil, herkesin belirli bir bütçesi var yüksek standart almak zorunda değil demek istediğim o. Sanki milletin anasına sövülmüş gibi 300-500 lira kask denildiğinde çıldırıyor millet

50 liralk kask tabi ki ceza yemekten baska bir halta yaramaz ama ille de 1000+ olacak diye bir kaide yok. Ben ls02 nin 350 liralık kaskıyla motordan ucup kafamı defalarca yere vurdum hiçbir sıkıntı olmadı. yani 350 lira diye çöp diyenlere göre ölmüş olmam gerekiyordu.

Hiç ekipman olmamasındansa bütçeyi düşük tutup ekipman almak daha iyi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Ben de motosiklet guvenligi bahanesiyle toplum icinde robokop gibi giyinme fetisini tatmin ettigini dusundugum bu tiplere uyuzum.
    Ben motosiklet ekipmanı giymeyi oldukça havalı buluyorumUzun eldiven, uzun bot,saldırgan görünümlü bir kask vs. Toplum içinde "Bak ben motorcuyum hee" havaları. Hani motosiklet sürmenin güzel ve özel yanlarından biri olarak görüyorum ekipman işini. Ayrı bir keyif

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motosiklet ekipmanı giymeyi oldukça havalı buluyorumUzun eldiven, uzun bot,saldırgan görünümlü bir kask vs. Toplum içinde "Bak ben motorcuyum hee" havaları. Hani motosiklet sürmenin güzel ve özel yanlarından biri olarak görüyorum ekipman işini. Ayrı bir keyif
    motosiklet olayını havalı bulduğum tek şey emekli olup chopper ile gezen amcalar.

onun dışında ulaşım aracı işte, ne kadar havalı olabilir ki diye düşünüyorum.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    kalitesiz bisiklet kaskı bile 50 lira

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu 30 liralık karton kasklardan almıştık idda üzerine, tekme ile ezerek kırarsın kiramazsın muhabbeti olmuştu.
    Tekme attıktan sonra fark ettik ki, tokatla bile patlayabilirmiş :D
    Çok samimi söylüyorum, ceviz kabuğu bu kasklardan 2 gömlek daha sağlam.
    O değilde abi geçen konuna yazdım ya neden beni çevirmiyor polisler diye dedikten 1 2 gün sonra abdurrahman abinin yanına giderken esenyurt girişinde polis çevirdi ehliyetime baktı saldı muayenem yoktu ucuz kurtuldum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)