Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Ne kadar sigorta ödüyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlayamıyorum o mevzuyu ya motoru başka motor olarak gösteriyorlar fiyat düşüyor ne yapıyorlar
    Fiyat düşmez motosikletin kaza riski yüksek olduğundan primleri otomobille nerdeyse aynı oluyor. Marka model çok farketmiyor. Sigortalının yaşı ve ikamet ettiği il de önemli faktörler arasında. 34 plaka oldumu zaten kafadan %10 daha pahalı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Alıntı wetehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z900 geçen sene 299 sigorta / 1910 full kasko idi bu sene kaskolara %35 zam gelmiş bakalım ne çıkacak.

50cc geçen sene 0 TL bu sene bir icat çıkarmadılar henüz
    Yeeeyt bee :D
    Yuki Gusto Cup Yarıotomatik 49cc. Adıda boyuda en uzununlardan. Vergi yok, sigorta gerek yok veya isteyene en azından. 2,8 litreye 115 kilometre. Bunada icat çîkarırlarsa, al gidonu geçir odunkafalarına.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat düşmez motosikletin kaza riski yüksek olduğundan primleri otomobille nerdeyse aynı oluyor. Marka model çok farketmiyor. Sigortalının yaşı ve ikamet ettiği il de önemli faktörler arasında. 34 plaka oldumu zaten kafadan %10 daha pahalı.
    Riski olsada, olan motosikletle sürücüsüne oluyor. Haklıysa motorun masrafı az, haksızsa verdiği zarar daha az. Zorunlu sigorta niye yüksek oluyor. Mantık veremiyorum. Zorunlu sade karşının maduriyetini gideriyor.

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    5. basamaktayım. İlk hasarsızlık basamağı yani. 390 tl. İstanbulda ikamet ediyorum 28 yaşımdayım, sigorta kesildiğinde de 28 yaşımdaydım. (sigortada çekici hizmeti de var olmasaydı 360 gibi bir rakama kesecektik dedi sigortacı)

Motosikleti
    Yamaha NMax 155 ABS
    Motorumu yaklaşık 1 ay önce aldım hatta yılbaşı günü. 3 gün sonra sigortasını yaptırdım. Hasarsızlıkta son basamaktayım yaş 31. Bana 241 liraya mal oldu. Bir önce ki motorum da xmax250 idi. Onu da 2 sene önce 287 liraya yaptırmıştım. Mart’ın sonuna kadar zam yok bildiğim kadarıyla

krmzhr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crossrunner
    2013 model honda crossrunner 210 tl ödedim. (Bursa)

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    trafik sigortası motor hacmine veya değerine göre değil şehir , yaş ve hasarsızlık oranına göre belirleniyor , bendeki 650 cc 2013 Vstrom ile 150 cc 2017 Medley ikiside 230 tl..

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    2014 CBR 650F 350TL ödedim yaş 25. (İstanbul plaka)

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Fiyatlar çok ucuz gibi geldi motosiklet alacağım ilerde scooter olacak inşallah bana da bu kadar düşük çıkar mı ?

onuriskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF - 150 Nk
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafik sigortası motor hacmine veya değerine göre değil şehir , yaş ve hasarsızlık oranına göre belirleniyor , bendeki 650 cc 2013 Vstrom ile 150 cc 2017 Medley ikiside 230 tl..
    Sigorta şirketiyle görüştüğümde yeni düzenleme ile birlikte artık yaşa değil şehir, hasarsızlık ve sigorta basamağına (ne kadar süredir motosiklet kullanıldığına) bakıldığını söyledi.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Bu ay 2015 Gxsr 600 için 400 , 2011 crossrunner ıcın 490 lira ödedim

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    2013 model ninja250r 6 ay önce 442 lira ödedim. 406 lirayada vardı fakat ücretsiz çekici, yol yardım seçeneğinden dolayı bunu tercih ettim. Bence 40-50 liradan kaçmayın, ezbere en ucuzu yaptırıp geçmeyin.
    emenyasin bunu beğendi.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 model ninja250r 6 ay önce 442 lira ödedim. 406 lirayada vardı fakat ücretsiz çekici, yol yardım seçeneğinden dolayı bunu tercih ettim. Bence 40-50 liradan kaçmayın, ezbere en ucuzu yaptırıp geçmeyin.
    Sigorta karşı tarafın hasarını ödüyor ya, peki bu çekici,yol yardım gibi şeyler de karşı taraf için mi? Yoksa kasko gibi bu hizmetleri bize mi?

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta karşı tarafın hasarını ödüyor ya, peki bu çekici,yol yardım gibi şeyler de karşı taraf için mi? Yoksa kasko gibi bu hizmetleri bize mi?
    kasko varsa çeker sigorta sadece karşı taraf içinde sizin adınıza herhangi bi işlem yapmaz. Arkadaş ezbere iş yapmayın derken egea gibi ezber bozan olmaya calısmıs ama olmadı :D
    emenyasin bunu beğendi.
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Motosikleti
    Lifan KP150
    Karşı taraf için bile olsa güzel. Sonuçta hata bizdeyse karşı tarafın sıkıntısı giderilsin ne güzel. Çekici masrafı falan olmaması.
    Ayrıca bilgim yoktu böyle hizmetlerinin olduğundan.

Motosikleti
    Karşı taraf için bile olsa güzel. Sonuçta hata bizdeyse karşı tarafın sıkıntısı giderilsin ne güzel. Çekici masrafı falan olmaması.
    Ayrıca bilgim yoktu böyle hizmetlerinin olduğundan.
    Ben sektörün içindeyim ve ezbere konuşmadım, yukardaki arkadaş gereksiz bi muhabbet yapmış sigortacınızla görüştüğünüzde poliçenizde çekici hizmeti istediğinizi belirtirseniz size yardımcı olur. Sigorta karşı tarafın hasarı karşılar doğrudur fakat bu madde sizin kendi aracınız için geçerli bi madde, yani herhangi bi yolda kalma durumda sizin aracınızı istediğiniz yere çeker karşı tarafın değil.
    emenyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C - RR Daytona 250
    2007 Shadow VT750C - 308 TL ödedim Kasım ayında..

Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sektörün içindeyim ve ezbere konuşmadım, yukardaki arkadaş gereksiz bi muhabbet yapmış sigortacınızla görüştüğünüzde poliçenizde çekici hizmeti istediğinizi belirtirseniz size yardımcı olur. Sigorta karşı tarafın hasarı karşılar doğrudur fakat bu madde sizin kendi aracınız için geçerli bi madde, yani herhangi bi yolda kalma durumda sizin aracınızı istediğiniz yere çeker karşı tarafın değil.
    Hocam şimdi doğru mu anladım: Kaza olmasa bile, yolda kaldığımızda aracımızı çekiyorlar?! Eğer öyle ise çok önemli bir madde imiş bu.

Motosikleti
    Hocam şimdi doğru mu anladım: Kaza olmasa bile, yolda kaldığımızda aracımızı çekiyorlar?! Eğer öyle ise çok önemli bir madde imiş bu.
    Evet. Örneğin lastiğin patladı arayıp çekici talebinde bulunabilirsin.
    emenyasin ve Volkan76 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Gerçekten önemli bir madde imiş o halde. Bilgilendirdiğiniz çok teşekkür ederim, benim gibi bir çok insan bu konuları bilmiyor olabilir.

Motosikleti
    Gerçekten önemli bir madde imiş o halde. Bilgilendirdiğiniz çok teşekkür ederim, benim gibi bir çok insan bu konuları bilmiyor olabilir.
    Rica ederim, bence de çok önemli ve çok faydalı bi hizmet.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)