Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sis farı ve Çakar sebebi ile ikinci kez polisten uyarı aldım

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok şanslı mısın?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı moli0046 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal sis farına ceza varmı beyler
    Sisli havada kullanırsan yok👍

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yaşlıveacemi "Pes doğrusu" demişsin, çakarları 1 seneden fazladır sürekli kullanıyorum, çakar moddayken bir çok polisin yanından geçtim sayısını da hatırlayamayacağım kadar çok, son 2 ay öncesine kadar en ufak uyarı almadım, bu işler bu zamanlarda değişti bence, o kadar çok kontrol var ki bilmiyorum farkında mısın? yani yüzsüzlük yapıyorum algınızı anlayamadım açıkça, bence polislere ceza için kesin baskısı var, arabama yıllardır doğru düzgün ceza gelmez, eds'lerle 3 seferdir, sırf çizgi üzerinden gidildiği için ceza geldi, bana göre devletin kasası boş ve artık hatalara göz yumulmuyor, bence kötü bir şey değil, kurallar hepimiz için ama bu zamana kadar hep uygulanması gerekirdi, ben o zaman neden masraf yapıp çakar taktırdım ki buna baştan göz yummasalar trafikte bir tane çakarlı motosiklet olmazdı, bu aynı cam film takma meselesi gibi oldu bence, umarım anlamıştırsınız, pes doğrusu denecek bir durum değil yani.
    Bey efendi siz tatlı tatlı olayları anlatmışsınız bizde okuyup yorum yapmışız niye alınganlık gösteriyorsunuz anlamış değilim.

Birinci yazınızı ve bu ikinci yazınızın tamamını alıntı yapmadın görüntü olarak uzamasın diye ama toptan yorum yapıyorum.

Bir seneden beri aracınızda çakar olması size hiç bir hak vermez. - ben o zaman neden masraf yapıp çakar taktırdım ki - bu sözünüze diyecek bir cevap bile bulamıyorum yani para vermek sizi cezadan bağışık mı tutacak? Diğerleri bedava mı taktırıyor? Polislerin hiç kimsenin gözünün yaşına bakmadığı kaşının üzerinde gözün var dercesine ceza yazdığı bir dönemde iki sefer ikaz edilmişsiniz bu durum İstanbul trafiğinde kolay kolay kimseye nasip olmayan bir durum.

Etrafta eskisinden çok fazla çevirme ve ceza yazma durumun olduğunun farkındasınız ve bunu size bu güne kadar gelmeyen cezaların gelmesi ile örneklendirdiğiniz halde hala bu çakar olayının nasıl sağından solundan kemiririm arayışındasınız.

Not : Kemirmek kelimesini olayı zorlamak anlamında kullandım lütfen bunu başka bir anlama çekip alınganlık göstermeyin.
    birbilent bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Abi yazacaklar cezayı.. "Sisinide farınıda ..." diye söylene söylenece sökeceksin ne varsa.. Rahatlayacaksın... olay bu Millete boşuna sarıyorsun... Cevaplarından rahatsız olacaksan olayı burda paylaşmamalısın.
    yaşlıveacemi ve birbilent bunu beğendiler.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben de şehir içinde gündüz uzun farla gidiyorum. Polis görünce kapatıyorum. Hayatım trafik cezasından daha önemli. Polisi "tamam canım abim"'lerle idare edebildiğin kadar idare et, ara sıra yiyeceğin cezaları da sineye çek.

Motosikleti
    GV650
    İç işleri bakanliğından bu sabah gelen mesaj
    Bilginize;
    Artık trafikte geçiş üstünlüğü yayalarda. Sürücüler kavşak giriş ve çıkışlarına, yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamalı, buralardan geçen yayalara durarak geçiş hakkını vermelidirler. ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN.
    espresso bunu beğendi.

ARAL70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilginize;
    Artık trafikte geçiş üstünlüğü yayalarda. Sürücüler kavşak giriş ve çıkışlarına, yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamalı, buralardan geçen yayalara durarak geçiş hakkını vermelidirler. ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN.
    "ARTIK" kelimesi de ilginç olmuş, olması gerekeni yeniymiş gibi sunmak... Aymışlar şükür.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bilginize;
    Bazı ana arterlerde devamlı yaya trafiği var buralardan dönüş yapmak için gece 02:00 beklemek lazım. Örneğin bağdat caddesinden ( mark spencer in önü ) kazım özalp sokağa dönmek istediğinizde ne yapacaksınız oluk gibi yaya trafiği var. Bunu trafik polisi de biliyor ve devamlı oraya polis koyuyorlar mis gibi ceza yazılır sonrada denetimlerde şu kadar ceza kestik diye övünülür.

Motosikleti
    MT-07
    Abi kimse kusura bakmasın. Zorlu Center önünde mesela böyle bir kavşak var. Viraja yatıyorsun, yaya geçidi var. Ben motoru yatırmışken, nasıl yayaya yol vereceğim? Yaya’ya yol verdiğim zaman yaya bana sen geç diyorsa, Allah’ını seversen geç mi diyeceğim?

Vasıta, ağır vasıta farketmiyor. Hep durur yol veririm ama motosiklette her zaman öyle olmuyor. Neden bunu paylaştım? Acemi arkadaşlar yol vereceğiz die kaza riski ile karşılaşsın istemiyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kimse kusura bakmasın. Zorlu Center önünde mesela böyle bir kavşak var. Viraja yatıyorsun, yaya geçidi var. Ben motoru yatırmışken, nasıl yayaya yol vereceğim? Yaya’ya yol verdiğim zaman yaya bana sen geç diyorsa, Allah’ını seversen geç mi diyeceğim?

Vasıta, ağır vasıta farketmiyor. Hep durur yol veririm ama motosiklette her zaman öyle olmuyor. Neden bunu paylaştım? Acemi arkadaşlar yol vereceğiz die kaza riski ile karşılaşsın istemiyorum.
    Yolun gerisinde daha yaya geçidine varmadan kırmızı üçgen yaya geçidi işareti olabilir. İleride yaya geçidi var demek. Ona göre yavaşlayabilirsin.

Sis farı güvenlik ekipmanıdır. Sabit yananlardan var. Onlardan alınabilir.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolun gerisinde daha yaya geçidine varmadan kırmızı üçgen yaya geçidi işareti olabilir. İleride yaya geçidi var demek. Ona göre yavaşlayabilirsin.

Sis farı güvenlik ekipmanıdır. Sabit yananlardan var. Onlardan alınabilir.
    Viraj içlerinde görünen geçitlerde maalesef yok. Amaç yaya’ya yol vermemek değil ama ben yaya’yım die yayanlardan da kendini korumasını bilmeli bir motosiklet sürücüsü.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Bir kaç defa daha yazayım, çakar meselesi aynı cam film meselesi gibi, cam film ve çakar her zaman yasak,, cam film neden sonra milletten söktürüldü, çakar trafikte belki de 10 yıldır yasal olmadığı halde insanlara bunun izni veriliyor, ben polis olsam trafikte her gün yüzlerce ceza kesecek, arka stopları çakarlı, farları çalışmayan , aynası kırık, sinyali çalışmayan bir ton araç bulurum, hatta sivil trafik polis araçları ile çekim yapar bunların çoğunu tespit ederim, amaç gerçekten kuralları uygulatmak mı? Yoksa cidden kotayı doldurmak mı? Bunu anlatmaya çalışıyorum ama iş harcadığım paraya gelecek kadar komikleşiyor.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..

Burada uzunlar ve çakarlar açık, tiger egzoz var ve sonuç ortada. Karşıdaki mal olunca hiçbir faydası olmuyor, o yüzden çok da takılmamak lazım

Motosikleti
    GV650
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı ana arterlerde devamlı yaya trafiği var buralardan dönüş yapmak için gece 02:00 beklemek lazım. Örneğin bağdat caddesinden ( mark spencer in önü ) kazım özalp sokağa dönmek istediğinizde ne yapacaksınız oluk gibi yaya trafiği var. Bunu trafik polisi de biliyor ve devamlı oraya polis koyuyorlar mis gibi ceza yazılır sonrada denetimlerde şu kadar ceza kestik diye övünülür.
    Aynen dediğin gibi abi. Fakat böyle kilit noktalara farklı bir çözüm üretmeleri gerek, yoksa kuyruk olur uzar gider bu trafik. İstanbul içi zaten normalde gitmiyo, herkesin yaya yol vermek için 10 saniye durması demek trafik felç. Aslında uygulama çok güzel , olması gereken bi durum. Ama işin içinde istanbul olunca ortalık karışiyor ☺

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=h6y1G8KBOYs

Burada uzunlar ve çakarlar açık, tiger egzoz var ve sonuç ortada. Karşıdaki mal olunca hiçbir faydası olmuyor, o yüzden çok da takılmamak lazım
    34 NT 267
    Beyaz ford
    Yazdım listeye
    Dünya küçük👍

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Yaklaşık iki ay önce basın ekspreste sabah 7:45 de sivil trafik polisleri tarafından Sis farları Çakar’lı olduğu için 396 tl küsür bi ceza yemiştim. Durduran polis ceza dedi cezayı yazan polis kırmızı mavileri niye kullanıyorsun dedi, kırmızı mavi değil dedim sadece beyaz dedim. Niye durdurdu Allaalla dedi ama yasak dedi yazdı cezayı

Motosikleti
    Piaggio X EVO 250
    madem ceza yazılıyor, takacan kırmızı mavileri. bide polis sireni koyduracan. ceza yiyeceksen değsin bari :D

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Aynen dediğin gibi abi. Fakat böyle kilit noktalara farklı bir çözüm üretmeleri gerek, yoksa kuyruk olur uzar gider bu trafik. İstanbul içi zaten normalde gitmiyo, herkesin yaya yol vermek için 10 saniye durması demek trafik felç. Aslında uygulama çok güzel , olması gereken bi durum. Ama işin içinde istanbul olunca ortalık karışiyor ☺

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

34 NT 267
    Beyaz ford
    Yazdım listeye
    Dünya küçük��
    Konu hortlamış madem yazalım dedik.
    Videoda çarpışma olsa suçlu focus olurdu.Tabi motosikletli bu çarpışmadan büyük hasar alırdı.
    Ancak feribot çıkışındaki hız limiti öncelikle 20 km/saat sonrasında ise 50km/saat
    Motosikletin 20 km ile çıkış yapması ve focusla buluştuğu yerden sonra 50 km ile gitmesi gerekirken 20 km limitli alandan 60 km /saat hızla çıkıyor. Dolayısı ile kural ihlalinden önce kendisini sonra karşı tarafı tehlikeye atıyor. Aşırı hızlı değilmiş gibi görülsede o nokta için ölü görüş açısı nedeniyle motosiklet hızlı focus yol hızına göre boş diyerek dönüş yapıyor ancak motosiklet yol kuralı hız limitinden çok daha hızlı olduğu için focusa sobeliyor.
    Hiçbirşey göründüğü gibi değil BENCE.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Be de çakarlı değil ama sis taktırmayı düşünüyordum.
    Benim xmax 250'nin önde çift far var, kısaları yakında biri, uzunları yakınca biri yanıyor. ikisi birden yanmıyor. eğer sis taktıramayacaksam onu modifiye ettirip uzunları yakınca ikisini birden yanacak hale getirsem iyi olacka gibi. zaten hep uzun farlarla geziyorum gündüzleri. Ehliyet kursunda hoca uzunlarla git demişti ama gece nasıl gitcez diye sormayı unutmuştum, gece karşıdan araba gelmiyorsa yine uzunlarla gidiyorum ki anca farkedileyim.
    İkisi birden yanarsa sisteme fazla yük binebilir yada akünü zayıflatabilir.Far ampülün normal helojense led ile değiştirip ikisi birden kullanılabilir.Araştırmadan yapma.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim motorun eski sahibi taktırmış, üzerinde geldi.

Aksamları ek far olarak kullanıyorum ve oldukca faydalı bence. Cezası ne kadardı bunun?

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Ben sis farından dolayı yaklaşık 1 sene önce 100 try civarı bir bedel ödemiştim, olay şu ; keşke kağıt yanımda olsa da kanun maddesini hatırlasam.

" Aracın üzerinde orijinalinde olmayan bir şey kullanmak / gezmek / monte etmek " gibi bir şeydi .. Sonuçta kesti cezayı altına da " düzeltildi " yazdı, isterse otoparka çekebilirmiş ya da orada sökebilirmiş v.s v.s .. ama böyle bir ceza kesmişti kendileri ki isterse top case için de aynı cezayı kesebilrmiş ...

Yani cezayı kesen keser her türlü, ben yedim oradan biliyorum .

----------------------
    Edit ; ( Buldum )

K.T.K. 32. madde

Araç üzerinde yapılan teknik değişikliği 30 gün içinde tescil yapan kuruluşa bildirmemek,

Ama bildirebileceğim bir yer olmadığı için, belge üzerinde " normale çevrildi " yazıyor.

Benzer konu ; http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4441872
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)