Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hydrodipping - Su Baskı Transfer

Motovento
    REKLAM ALANI
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Daha önce hydrodipping yaptınız yahut yaptırdınız mı? Kaska uygulayanlarda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ebru gibi, güzelmiş...

Motosikleti
    Lifan KP150
    Aynen öyle. Çok ilginç desenler yapıyorlar. Ahşap deseni, yılan derisi deseni... açıkçası kaskıma(parlak beyaz) yılan derisi deseni uygulamak isterim. Aktivatör al, desen kağıdını al, yap. Temiz iş.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Kaskıma yaptırmayı çok istedim ama koca Antalya'da yapan bir kişi yok. Başka şehirlerden bu işi yapanlarla görüştüm kendim yaparsam çok maliyetli olacağı söylendi ben de vazgeçtim bu sevdadan.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Demonte kaska olur da ben olsam astarını çıkarsam dahi kaskımı suya sokmazdım...

Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskıma yaptırmayı çok istedim ama koca Antalya'da yapan bir kişi yok. Başka şehirlerden bu işi yapanlarla görüştüm kendim yaparsam çok maliyetli olacağı söylendi ben de vazgeçtim bu sevdadan.
    Çok maliyetten kastınız 100-150tl gibi bir şey mi? Çünkü aktivatör(özel karışımı) fiyatını sordum. Litresine 60tl dendi. 25-30 tl de baskı kağıt desen, 15 de kargoya say. Eder 105 tl.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demonte kaska olur da ben olsam astarını çıkarsam dahi kaskımı suya sokmazdım...
    Ecnebi bir eleman sarmıştı kaskı güzelce, yapıyordu. Aklıma yattı ama yılan derisi yapmanın tek yöntemi bu değil. Çamaşır filesi ve sprey boya da bir çözüm. Hatta uygulaması daha rahat olacak gibi.
    Bakalım, daha motosikletin tamir işi hallolmadı. Bu işler ondan sonra.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Su transfer için bir karbon fiber ve iki farklı alev deseni olacak şekilde toplamda metre kadar trasfer filmi aldım. Aktivatörü nasıl yapacağımla ilgili kaynaklar buldum v.s... ancak bir türlü deneme fırsatım olmadı. Bir ara da onu denemek lazım, atelyede duruyorlar rulo rulo

Abartıldığı kadar pahalı değil, ancak bu işi yapan biryere yaptırmak isterseniz pahalıya gelebilir. Kendiniz yapmayı deneyebilirseniz makuldür.
    emenyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su transfer için bir karbon fiber ve iki farklı alev deseni olacak şekilde toplamda metre kadar trasfer filmi aldım. Aktivatörü nasıl yapacağımla ilgili kaynaklar buldum v.s... ancak bir türlü deneme fırsatım olmadı. Bir ara da onu denemek lazım, atelyede duruyorlar rulo rulo

Abartıldığı kadar pahalı değil, ancak bu işi yapan biryere yaptırmak isterseniz pahalıya gelebilir. Kendiniz yapmayı deneyebilirseniz makuldür.
    Uyuyan devi uyandırdınız
    emenyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Deneyenler tecrübe aktarırsa güzel olur. Yani kalıcılığı iyi mi? Yoksa çabuk solma, soyulma veya herhangi bir tür yıpranma oluyor mu?

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deneyenler tecrübe aktarırsa güzel olur. Yani kalıcılığı iyi mi? Yoksa çabuk solma, soyulma veya herhangi bir tür yıpranma oluyor mu?
    Henüz denemedim ancak çok araştırdığımı söylemek isterim. İnce bir son kat boya gibi düşünebilirsiniz, eğer ki doğru uygulanırsa normal bir boya gibi uzun ömürlü oluyor. İlk olarak astar uygulanmalı, üzerine tercihen beyaz boya, su transfer ve son katta doğru verniği uygulamanız gerekebilir, aksi halde hemen her boyada olduğu gibi kolay çizilecek ve kısa ömürlü olacaktır.
    emenyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Nasıl malzeme üzerine geçtiğini izleyince malzemeye bir film tabakası gibi yapışıyor izlenimi aldım. Acaba ne kadar dayanıklı diye düşündüm.
    Bu astar dediğiniz ne oluyor? Renksiz sprey boya var ama sanırım onu vernik olarak kullanıyoruz.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Astar boya derseniz verirler. Verniksiz, yoğun, kolay zımparalanabilir, yüksek tutunma kabiliyetine sahip ve genellikle gri renkte boyalardır. (Her gri boya astar boya değildir, yanlış anlaşılmasın). Son zamanlarda sprey formunda da gördüm ancak esasen kilo bazında teneke kutuda satılır.
    emenyasin bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Karbon desen yaptırmayın da..Çok dandik duruyor bence karbon su transferi,3d folyolar çok daha gerçekçi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)