Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rodaj Km'si Dolmadan Rodaj Bakımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Selamlar,

İşten güçten dolayı motora çok sık binme fırsatım olmuyor. Motoru alalı 15 gün oldu motor henüz 150 km' de. Servis motorun alındıktan sonra 1000 km olsa da olmasa da motorun 6 haftada en geç 7. haftada rodaj bakımına getirilmesi gerekli garanti kapsamında olması için dedi. Şimdi benim sorum mesela 7. haftada ben götürdüm motor daha 300-400 km ' de. Nasıl olcek bu iş bakımdan sonra rodaja devam mı edicem yoksa rodaj bitmiş mi olacak hiç bir fikrim yok bilgisi olan var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Maalesef yamahanın böyle bir b.k yemesi var. Mecburen gazlamaya çalış. Haftasonu hava çok güzel olacak. Dedikleri zaman içinde motoru götür.

Motosikleti
    MT-09
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef yamahanın böyle bir b.k yemesi var. Mecburen gazlamaya çalış. Haftasonu hava çok güzel olacak. Dedikleri zaman içinde motoru götür.
    Çok saçma bir politika erken rodaj yapılınca, sonra nasıl devam edilecek 1000-1500 km kadar anlayamadım...

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Km'ye göre bakıma git, garanti falan iptal olmaz.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    İlk 1.000 km veya 1 ay zorunlu tutuluyor. Eğer becerebilirseniz 700 yapın yeter. Zaten garanti için gidecekseniz söyledikleri tarihlere uyun. Yapılan bakımda km ve tarih kaydı tutulacak, daha sorun çıkarsa onlar sorumlu olur.

Motosikleti
    MT-09
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk 1.000 km veya 1 ay zorunlu tutuluyor. Eğer becerebilirseniz 700 yapın yeter. Zaten garanti için gidecekseniz söyledikleri tarihlere uyun. Yapılan bakımda km ve tarih kaydı tutulacak, daha sorun çıkarsa onlar sorumlu olur.
    Elimden geldiğince KM yapmaya çalışacağım ama bakalım çok fazla yapabileceğimi sanmıyorum...
    Wing750 bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    100-200 lira para tırtıklamak için kural uyduruyorlar sürekli.

Motosikleti
    YZF R25
    Saçmalığın daniskası öyle şey olur mu ya, istersem garajda tutarım aylarca sonra kullanırım bende ilk başlarda motosikleti aldığım da ekipman temin edene kadar 1 ay civarında kullanmadım bana hiç kimse öyle bir şey demedi. Farklı şehirlerde ki servisleri arayıp bir sorsan ona göre hareket etsen. O yağ rodaj yağı rodaj bitene kadar o yağı kullanmalısın para koparmak için iyice sapıttılar ya

Motosikleti
    Cb 250 R
    Bende binmeye pek fırsat bulamadım.Götürmedim de daha rodaj yağı içinde garanti dışına çıkarırlarsa kendim değiştiririm yağını filtresini.

Motosikleti
    MT-09
    Alıntı yağızkoç05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saçmalığın daniskası öyle şey olur mu ya, istersem garajda tutarım aylarca sonra kullanırım bende ilk başlarda motosikleti aldığım da ekipman temin edene kadar 1 ay civarında kullanmadım bana hiç kimse öyle bir şey demedi. Farklı şehirlerde ki servisleri arayıp bir sorsan ona göre hareket etsen. O yağ rodaj yağı rodaj bitene kadar o yağı kullanmalısın para koparmak için iyice sapıttılar ya
    Siz hangi servis yaptırmıştınız ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı 2wsx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende binmeye pek fırsat bulamadım.Götürmedim de daha rodaj yağı içinde garanti dışına çıkarırlarsa kendim değiştiririm yağını filtresini.
    Bence pek mantıklı olmaz. Olurda bu sefer motorun alakasız bir yerinde bile sorun çıksa bu sefer garantiden çıktı motorunuz kullanıcı hatası deyip işin içinden çıkacaklar.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı IceFrog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz hangi servis yaptırmıştınız ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Bence pek mantıklı olmaz. Olurda bu sefer motorun alakasız bir yerinde bile sorun çıksa bu sefer garantiden çıktı motorunuz kullanıcı hatası deyip işin içinden çıkacaklar.
    Dadaşmotora yaptırmıştım 1000 km'ye yaklaşınca istediğin zaman gelebilirsin dediler bana ben senin yerinde olsam rodaj bitmeden götürmezdim hatta acele bile etmezdim. Yada 700 km tamamlamaya çalış öyle götür. Gıcıklık değil mi hadi bakalım çıkarsınlar nasıl çıkarıyorlar, ne zaman gezeceğimizi onlara mı sorcaz.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben de xmax 250 motorumu ilk aldığımda az kullanımdan 3 ay sonra daha 500km'deyken rodaj bakımına götürmüştüm.
    sonraki bakıma 3000km sonra gelin demişlerdi, bir sonraki bakımı 3500km'de yaptırdım.
    şimdi sonraki bakım için 6500km olmasını bekliyorum.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bitmeden yapılabilir. fakat rodaj km'si dolana kadar mineral yağ kullanılması gerekir yine

fabrikadan çıktığında ilk konulan yağ sentetik değildir esasen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    rodaj yağından ötürü söylüyorlar doğru bir şey.sen motoru al 3 ayda 1000km yap rodaja götür yok öyle.rodaj yağının kullanım ömründen ötürü öyle demişler sana zaten yamaha kullanım kitapçığındada yazıyor.sanırım pulsar varkende bende yazıyordu diye hatırlıyorum yamaha ile alakası yok aslında.sen onların dediğine pek takılma benim motoru garantiden çıkarıcak adam daha anasından doğmadı de bi anlasın arkadaşlar.buna göre 1 sene zaten yağ ömrü desen gelmezsen 12. ayda garantidenmı atıcaklar?? kuru sıkı atmış arkadaş baktı uzatıyor aç yamaha türkiyeye şikayet et.bu işler bayi ile alakalı.bazı bayiler yamalube dışında yağ kullandırmana izin vermiyor bazıları motul falan koyduruyor bunun gibi.ama rodajı uzatmaman motorun sağlığına olucaktır.15 gün zaten kullanmışın 20 günün kalmış kabaca 3 haftada çok rahat halledersin

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    garanden çıkmaz bence km dolunca git.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    hangi motormuş bu, oha soyguncu olmuş yamahada , adam alır 1 sene binmez alla alla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)