Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dizlik Problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC750X
    Merhaba arkadaşlar. %50 indirim döneminde motomaxtan 4riders kot aldım. içinde yan ve diz korumaları var.. ancak bu diz korumalar motosiklete oturunca tam dize gelmesine rağmen, ayağa kalkınca aşağı kayıyor ve üst noktası dizimin alt kısmına denk geliyor.. adım atarken de rahatsızlık veriyor.. şimdi ben bu diz korumalarını çıkarıp yerine dışarıdan takıp çıkarabileceğim bir dizlik almak istiyorum.

Size sormak istediğim kolayca çıkarılıp takılabilen, koruması sağlam ama kaba durmayan ve yürürken üstümden kaymayacak, rahtsız da etmeyecek bir dizlik önerisinde bulunabilir misiniz? kotumu kullanmaya devam edeceğim, kevlar kaplı olması sebebiyle güvenlikten feragat etmek istemiyorum. görüntü olarak dainese 'ın bir modeli hoşuma gitti.. showroomda denedim güzel oturdu gibi ancak hareket etmedim. hareket esnasında dizimden aşağı kayar mı ya da bir rahatsızlık verir mi bilmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben Zandona kullandım 2 yıl, gayet memnun kaldım, bir kayma yapmıyordu. 2 kere düştüm iyi de korudu:

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Depoyu çizebilir bu tip dizlikler. Skuter kullanıyorsanız sorun olmaz.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoyu çizebilir bu tip dizlikler. Skuter kullanıyorsanız sorun olmaz.
    NC750x motosiklet.. bu konuyu duymuştum üstadım, dizlerin depoya geldiği kısıma (bende bagaj) yapıştırılan lastik türevi kaydırmaz yapıştırmalar var sanırım onlardan alarak çözerim o problemi de.
    Şu tarz bir ürün:

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hocam dizlikle yürünmez.
    Yürürsenizde aşağı yukarı kayması pek kaçınılmaz.
    Önemli olan motordaki oturuş pozisyonunuzda dizlik tam dizinizde durması gerektiği gibi duruyor mu ?

Kaldı ki ömrüm boyunca pantolonlardaki fabrikasyon dizliklere hiç güvenemedim, düştüğünde o pantolon döndükçe dizlikte dönecek ve hiç bir işe yaramayacak gibi hissettim hep.

Kendiniz harici dizlik almak isterseniz, Tech90'ın Impact tech dizliklerini tavsiye ederim.
    Dizime taktıktan sonra havaya zıplayıp dizlerimin üzerine atlayabileceğim bir dizlik kendisi, öyle bir güven veriyor.
    Ürün yapısı olarak çok enteresan bir malzeme kendisi, elinize alıp hamur gibi bükebilirsiniz fakat, sert bir darbeye beton gibi tepki verir.
    Dizinizin şeklini alabilir, uzun yollarda özellikle varlığını yokluğunu hissetmezsiniz.
    Rüzgar engelleme konusunda da en kral plastik dizlik yanına yaklaşamaz.

Ek: Ayrıca bağlama şekli bilindik tekli şeritlerle değil, bütün olarak çarşaf gibi diz kısmınızı önlü arkalı dürüm gibi sararak yapar.
    Ve üzerinde hiç bir sert parca cisim bulunmaz, motorunu çizmeniz söz konusu değil.

foxtrot, espresso, tommygun ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben Zandona'ları NC750X ile korumasız kullanıyordum, pek bir yeri çizmedi, hafif iz yapsa dahi beyaz plastik olduğu için görünmüyordu. (Ancak CB500F'im için uygun değiller, mafsaldaki metal pin - ucu yassı ve yumuşak kontürlü olduğu halde - depo altı plastiği ve depoya denk geliyor ve çiziyor...)

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam dizlikle yürünmez.
    Yürürsenizde aşağı yukarı kayması pek kaçınılmaz.
    Önemli olan motordaki oturuş pozisyonunuzda dizlik tam dizinizde durması gerektiği gibi duruyor mu ?

Kaldı ki ömrüm boyunca pantolonlardaki fabrikasyon dizliklere hiç güvenemedim, düştüğünde o pantolon döndükçe dizlikte dönecek ve hiç bir işe yaramayacak gibi hissettim hep.

Kendiniz harici dizlik almak isterseniz, Tech90'ın Impact tech dizliklerini tavsiye ederim.
    Dizime taktıktan sonra havaya zıplayıp dizlerimin üzerine atlayabileceğim bir dizlik kendisi, öyle bir güven veriyor.
    Ürün yapısı olarak çok enteresan bir malzeme kendisi, elinize alıp hamur gibi bükebilirsiniz fakat, sert bir darbeye beton gibi tepki verir.
    Dizinizin şeklini alabilir, uzun yollarda özellikle varlığını yokluğunu hissetmezsiniz.
    Rüzgar engelleme konusunda da en kral plastik dizlik yanına yaklaşamaz.

Ek: Ayrıca bağlama şekli bilindik tekli şeritlerle değil, bütün olarak çarşaf gibi diz kısmınızı önlü arkalı dürüm gibi sararak yapar.
    Ve üzerinde hiç bir sert parca cisim bulunmaz, motorunu çizmeniz söz konusu değil.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...mPtlELz4zm5L20
    inceledim üstadım sağolasın ancak çok kaba duruyor fotoğraflarda gerçekte de görmek isterim elbette, hasanpaşada bulabilir miyiz bunlardan?

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inceledim üstadım sağolasın ancak çok kaba duruyor fotoğraflarda gerçekte de görmek isterim elbette, hasanpaşada bulabilir miyiz bunlardan?
    Hasanpaşaya yakın kadıköy natilius civarında , Motoruma magazasında bulabilirsiniz.
    Motoruma sitesinde adresi vardır mutlaka.
    Çoğu dizlikten daha zarif, muhafaza etmesi daha kolay geliyor bana, bir bakın isterseniz.

Arazide Jersey takım altına bile giyebiliyorum şahsen.
    Yazın haşlıyor tabi çıplak bacağa direkt giyince
    foxtrot bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150 S
    Merhaba,

Biraz saçma olacak ama bu dizliklerden bende aldım her ikisinde de R, yani sağ dizlik, sizdeki sağ ve sol diye ayrı ayrı dizlikler mi var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tesla_S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Biraz saçma olacak ama bu dizliklerden bende aldım her ikisinde de R, yani sağ dizlik, sizdeki sağ ve sol diye ayrı ayrı dizlikler mi var.
    Evet var, ters takarsanız farkı anlarsınız.

Diz kapağınız mevcut boşluğa yamuk şekilde oturuyor, ayrıca kaval kemiğini düz şekilde sarması gereken plastik kısım dışa taşıyor.
    tesla_S bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasanpaşaya yakın kadıköy natilius civarında , Motoruma magazasında bulabilirsiniz.
    Motoruma sitesinde adresi vardır mutlaka.
    Çoğu dizlikten daha zarif, muhafaza etmesi daha kolay geliyor bana, bir bakın isterseniz.

Arazide Jersey takım altına bile giyebiliyorum şahsen.
    Yazın haşlıyor tabi çıplak bacağa direkt giyince
    O mağazadan kask almıştım. İnternet sitesinden almak yerine mağazadan deneyerek almak için şu gün gelicem M ve L bedenlerini depodan mağazaya getirtirseniz deneyip alacağım deyip almıştım. Motoru ilk aldığımda da abus zinciri onlardan almıştım. Bende iyi izlenim bırakmışlardı.
    Haziran'da kaskı alırken burası biraz sapa kalıyor hasanpaşa tarafına taşınma planlarımız var diyorlardı. şimdi web sitelerinde gördüm taşınmışlar.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Şöyle bir açıklama yapma ihtiyacı duyuyorum.

Dizlik ya motosiklet eğitim alanlarında veya cross motorlar ile arazide yavaş hızlarla engelleri aşarken işe yararlar.

Ama asfalt üzerinde giderken düştüğünüzde anda yol yüzeyinde sürüklenme başlar ve sürüklenme başladığı anda dizlik olduğu yerden çıkar gider.
    dizliklerin yanında cırt cırt bantlar hiçbir şekilde sürüklenme gücüne karşı koyamazlar.
    Yani belli bir hızın üstünde giderken dizlik hiçbir işe yaramaz.
    Asfalta değdiği anda çıkıp gidecek bir ekipmanı boşuna taşımayın.
    Onun yerine diz koruması olan pantolonlara yönelin
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dizlik ya motosiklet eğitim alanlarında veya cross motorlar ile arazide yavaş hızlarla engelleri aşarken işe yararlar.

Ama asfalt üzerinde giderken düştüğünüzde anda yol yüzeyinde sürüklenme başlar ve sürüklenme başladığı anda dizlik olduğu yerden çıkar gider.
    dizliklerin yanında cırt cırt bantlar hiçbir şekilde sürüklenme gücüne karşı koyamazlar.
    Geçen bir video izledim, bizim Şile taraflarında full ekipman bir motorcu arabaya kafadan girdi ve kaza esnasında motorcunun korumalı motosiklet botu ayağında çıktı, fırladı gitti. Çok hızlı yapılmayan bir kazada bile bot ayaktan çıkabilip uçuyorsa o dize takılan dizlik bana artık hiç güven vermez.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Asfalt üzerine düştüğünüz anda sürüklenme başlamaz, ilk önce düşüşün şiddedi vücut tarafından karşılanır, sonra sürüklenme başlar. O düşüş şiddetini (dizinize gelirse dizlik gibi bir koruma ile)bir şekilde dağıtmaz iseniz kırık kemikle sürüklenmeye başlarsınız. Onun için dizlik normal yollarda giderken de işe yarar. Ayrıca yukarıda anlattığınız "dizliğin olduğu yerden çıkması" olayından dolayı dizlik pantolonun dışından değil içinden giyilir/takılır, uzun-sert dizlikler pantolonların iç dizlik koruması gibi sadece dizleri değil kaval kemiğini de korur.
    Ha, uzun-sert dizlikleri takmak için pantolonu indirmek gerekir, evet, ancak hiç olmazsa pantolonu çıkartmadan dizliği paçadan çıkartabilmek için cırtlı(velkrolu)yerine scoyco k12 gibi soket geçmeli dizlik tercih edilmesini öneririm. Ben pantolonun üzerinden soketleri el yordamıyla çıkartıyorum ve paçadan çekip alıyorum dizliği. 6 senedir bu şekilde kullanıyorum, bu kolaylığı gören her arkadaşım "keşke bu şekilde birşey alsaymışım" diyor.

Bir de ekleyeyim, kaval kemiğinizi seviyorsanız uzun ve sert dizlik kullanın, ayak bileğinizi de seviyorsanız uzun motosiklet çizmesi kullanın ve her zaman kullanın. Kısa mesafe, uzun mesafe, 5 dakkalık yol, ekmeğe gidecem altı üstü vs demeyin, Eldivenden kaska, dizlikten bel korumasına kadar tüm ekipmanlar için bu böyledir. 1dakikalık "aman birşey olmaz" rehaveti ömür boyu çekilecek ağrılara gebe olabiliyor, öyle olursa da suç kimde olursa olsun kendinize kızarsınız bir ömür boyu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)