Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj pulsar, rölantide stop etme ve zor çalışma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    brtvrdrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Arkadaşlar, 2016 model 22bin km de bajaj pulsar 200ns sahibiyim. Motor son 4-5 gündür istisnasız rölantide sürekli stop ediyor. 2000 devirin altında direk stop ediyor.

Marş basıncada 3-5 saniye sonra anca çalışıyor. Problem ne olabilir. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    krank sensörü olabilir. arıza ışığı var mı?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Yazılım yüklemesi yaptırdınız mı, yaptırması iseniz yaptırıp gözlemleyin hala rolantide stop ediyorsa rolanti sensörünü temizleyin veya yenisi ile değiştirin.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Benim motorda da başıma geldi. Ateşleme bobinini kontrol ettirin sorun büyük olasılıkla o

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    muhtemelen yazılım ile ilgilidir
    istanbul avrupa yakasında iseniz yardımcı olabiliriz (oktay motor)
    kajmerengin bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Sizin motosiklette var mı ? varsa nerede ? bilmiyorum ama bir çok scooter için şunu diyebilirim ; " buna subap lazım , buna motor yapmak lazım " denilen birçok motosiklet, boğaz kelebeği temizliği, sensörlerin temizliği , hava filtresi değişim ve temizliği ( temizlikten kastım filtre değil, filtre civarı ve yolundaki pislikler ) ile ilk günkü ateşleme ve rölanti performansına kavuşmuştur.

Bununla usta uğraşmaz çünkü ama sen uğraşırsan bence bir çok şey değişebilir.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    R25
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhtemelen yazılım ile ilgilidir
    istanbul avrupa yakasında iseniz yardımcı olabiliriz (oktay motor)
    Oktay motorun bakımlarda bile diğer servislerden fazla olan fiyat politikası nedir acaba. İşçiliktede dolarlamı çalışıyorsunuz

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oktay motorun bakımlarda bile diğer servislerden fazla olan fiyat politikası nedir acaba. İşçiliktede dolarlamı çalışıyorsunuz
    fiyatlarımız için sizin gibi bazı müşterilerimiz yüksek diyerek şikayette bulunmuşlardı
    kendilerinin yanında diğer servislere telefon açarak yapılan işlemlerle ilgili fiyatlar aldığımızda gördüler ki bazı servisler ile aynı fiyata sahipken bazı servislerden ise daha alt seviyede çıktı fiyatlarımız
    takdir sizin tabiki
    yoksa yüksek bir fiyat politikamız olması söz konusu değil
    her servisin hizmet kalitesi farklıdır yaptığı işe göre fiyatları farklı olabilir
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    R25
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatlarımız için sizin gibi bazı müşterilerimiz yüksek diyerek şikayette bulunmuşlardı
    kendilerinin yanında diğer servislere telefon açarak yapılan işlemlerle ilgili fiyatlar aldığımızda gördüler ki bazı servisler ile aynı fiyata sahipken bazı servislerden ise daha alt seviyede çıktı fiyatlarımız
    takdir sizin tabiki
    yoksa yüksek bir fiyat politikamız olması söz konusu değil
    her servisin hizmet kalitesi farklıdır yaptığı işe göre fiyatları farklı olabilir
    5 bin bakımı motorefte 150 tl ye yaptırmıştım sizde 190 tl idi, yağ değişimindeki hizmet kalitesi ne olabilir mesela

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    5 bin bakımı motorefte 150 tl ye yaptırmıştım sizde 190 tl idi, yağ değişimindeki hizmet kalitesi ne olabilir mesela
    yağın belli bir açıyla motora dökülmesi mesela. bu çok önemli dikkatinizi çekerim. doğru açıyla motora dökülen yağ motorun ömrünü uzatır bunuda her usta bilmez.

Motosikleti
    Artık araba var
    muhtemelen ekstra bir parça veya bir işlem yapılmıştır
    kullandığı yağın markasıda fiyatı değiştirir
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağın belli bir açıyla motora dökülmesi mesela. bu çok önemli dikkatinizi çekerim. doğru açıyla motora dökülen yağ motorun ömrünü uzatır bunuda her usta bilmez.
    Hiç bilmiyordum ,

ustama sordum tabi ki çok önemli dedi ,tan(1,2) okunuşu tanjant bir nokta ikiye yakın bir deger ile yag haznesine boşaltacaksın dedi .

Sonra elinde ki sıvı jonta ile topladığı motor a bol bol sürdü ,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)