Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Plaka basımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Selam arkadaşlar benim motorun plaka patates oldu iyice :D

Yeni plaka çıkarmak istiyorum da bu işlemler nasıl oluyor acaba? İnternette bazıları randevu al diyor bazıları alma diyor motorlar için farklı diyor anlayamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Kaybetmediğin için sıkıntı yok... Sabah erken saatte trafik şubeye gidip numaratörden numara alırsan randevuya gerek kalmıyor.. ordan plaka basım kağıdını alıp söforler odasına gidip plakanı bastırabilirsin... ben kaybettiğim için birde ruhsat masrafı ödemiştim ek olarak... plakamda değişmişti
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Yıpranan plaka değişimi için şoförler odasına gitme devri eskide kaldı. Henüz birkaç ay önce eskiyen plakamı değiştirdim. Şoförler odasına eskiyen plakan ve ruhsat fotokopin ile gidip sıra alıyorsun, sıra sana gelince gidip teslim ediyor ve ödemeyi yapıyorsun. Yanlış hatırlamıyorsam 18TL normal ücret, 6TL'de hızlandırma ücretiydi. Eğer ekstra 6TL'yi verirsen en geç 15 dakikada, eğer vermezsen en geç 1 saat içinde yeni plakan basılmış oluyor. Basit bir işlem.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaybetmediğin için sıkıntı yok... Sabah erken saatte trafik şubeye gidip numaratörden numara alırsan randevuya gerek kalmıyor.. ordan plaka basım kağıdını alıp söforler odasına gidip plakanı bastırabilirsin... ben kaybettiğim için birde ruhsat masrafı ödemiştim ek olarak... plakamda değişmişti
    Teşekkürler noterden plaka basım kağıdı aldım 22 tl ye herhalde sadece plakamı alıp basım yerine götüreceğim parasını verip plaka alacağım

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıpranan plaka değişimi için şoförler odasına gitme devri eskide kaldı. Henüz birkaç ay önce eskiyen plakamı değiştirdim. Şoförler odasına eskiyen plakan ve ruhsat fotokopin ile gidip sıra alıyorsun, sıra sana gelince gidip teslim ediyor ve ödemeyi yapıyorsun. Yanlış hatırlamıyorsam 18TL normal ücret, 6TL'de hızlandırma ücretiydi. Eğer ekstra 6TL'yi verirsen en geç 15 dakikada, eğer vermezsen en geç 1 saat içinde yeni plakan basılmış oluyor. Basit bir işlem.
    6 tl hzılandırma ücreti nedir yav :D rüşvetin yasal hali olmuş o :D Bu cumartesi vizeye sokacaktım motoru plakayı plakalığa vida ile tutturmuşlar ama yazılarda bir sıkıntı yok geçer mi bilmem ama konunu açılmış ve yakın zamanda bu işlemi yapan birinin olması iyi olmuş :D
    stubborn bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 tl hzılandırma ücreti nedir yav :D rüşvetin yasal hali olmuş o :D Bu cumartesi vizeye sokacaktım motoru plakayı plakalığa vida ile tutturmuşlar ama yazılarda bir sıkıntı yok geçer mi bilmem ama konunu açılmış ve yakın zamanda bu işlemi yapan birinin olması iyi olmuş :D
    Aynen öyle, bende ilk duyduğumda şaşırmıştım bayağı. Benimde aynı şekilde plakalarımda vidalar vardı, harflere gelmemesine rağmen muayeneden geçmez bu değiştir dendi, bende gidip değiştirdim. Daha dün muayeneye soktum motoru, sorunsuz geçtim.

İşin ironik kısmı ise, benimle birlikte başka bir motosikletli arkadaş soktu muayeneye, 3 adet vida vardı plakasında ve o da geçti.

Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler noterden plaka basım kağıdı aldım 22 tl ye herhalde sadece plakamı alıp basım yerine götüreceğim parasını verip plaka alacağım
    Dostum plakan kaybolmadığı sürece herhangi bir yerden herhangi bir kağıt almana gerek yoktu, direk bastırmaya gidebiliyorsun.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İstanbul'da öyle olmuyor diye biliyorum; önce trafik tescil'e uğramanız lazım.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    18TL haricinde 1 kuruş isteme hakları yok. Federasyona sorabilirsiniz.

nalpergok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Ben de muayeneye gireceğim için üzerinde delik olan plakamı yaklaşık 1 ay önce değiştirdim. Yukarıda bir arkadaş doğrudan şoförler cemiyetine giderek plakasını değiştirdiğini söylemiş ancak şundan eminim, bu Samsun için mümkün değil. Önce trafik şubeye plakanızla birlikte gidip değişim kağıdı almanız, bu kağıtla birlikte şoförler cemiyetine gitmeniz gerekli. Ayrıca hızlandırma ücreti adı altında bir ücret almalarının da mümkün olmadığını düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    N11 de plaka basan yerler var bastır geç. Birebir aynısı zaten.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı nalpergok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de muayeneye gireceğim için üzerinde delik olan plakamı yaklaşık 1 ay önce değiştirdim. Yukarıda bir arkadaş doğrudan şoförler cemiyetine giderek plakasını değiştirdiğini söylemiş ancak şundan eminim, bu Samsun için mümkün değil. Önce trafik şubeye plakanızla birlikte gidip değişim kağıdı almanız, bu kağıtla birlikte şoförler cemiyetine gitmeniz gerekli. Ayrıca hızlandırma ücreti adı altında bir ücret almalarının da mümkün olmadığını düşünüyorum.
    Bursa'da ikamet ediyorum. İnternetten okuduğum kadarı ile bende bu şekilde sanıyordum, ustama gittiğimde laf arasında sordum, hiçbir şeye gerek olmadığı direk eski plakam ile gittiğimde çıkarabileceğimi söyledi. Bende direk gidip o şekilde aldım plakayı ve alırken sorduğu soru; "İşlemi hızlandırmak ister misiniz?" akabinde "yanlış hatırlamıyorsam" 6TL ücret talep ettiler. Normalde 1 saatte çıkıyorsa sırada öne atıp 15 dakikaya çıkartıyorlarmış. Hatta acelem vardı, bir an önce bitsin diye verdim ve o şekilde aldım.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim 20-30dk'da falan çıkmıştı, plakayı anında basıyorlar da üzerindeki boyanın kuruması sertleşmesi lazım biraz, hem bir yere değerse bozulur hem de toz toprak falan varsa yapışır. 30-40dk'da ancak sertleşip kuruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

O atölyenin yaptığı da bence kurala uygun değil, başka bir yerde bu şekilde olacağının garantisi yok, gitmeden önce mutlaka telefon falan edip sorun ne olur ne olmaz...

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar bide bende gidon aynası var muayeneden geçer mi acaba?

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benimde aynalar gidonda ve plakamın tam ortasından vidalanmış olmasına rağmen geçtim. Bir sorun olacağını zannetmiyorum.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde aynalar gidonda ve plakamın tam ortasından vidalanmış olmasına rağmen geçtim. Bir sorun olacağını zannetmiyorum.
    Herhalde kişiden kişiye değişiyor bazıları geçiriyor bazıları pek umursamıyor. İnşallah iyi biri denk gelir tabii ki ben tüm hepsini kontrol edip muayeneye gideceğim.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Benimki de oyle, sorun olmuyor. Gectim.

Motosikleti
    R25
    Selam arkadaşlar benim motorun plaka patates oldu iyice :D

Yeni plaka çıkarmak istiyorum da bu işlemler nasıl oluyor acaba? İnternette bazıları randevu al diyor bazıları alma diyor motorlar için farklı diyor anlayamadım.
    Git bir notere sor yada şöförler odasını ara bu kadar basit

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Git bir notere sor yada şöförler odasını ara bu kadar basit
    Hallettim....

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Yine bir bilgiyle karşınızdayım.

Eğer muayeneden plaka sebebi ile ağır kusur aldıysanız noter-trafik tescil falan gerekmiyor. Muayene kağıdınız plakanız ve ruhsatla doğrudan şoförler cemiyetine gidip plakanızı bastırıyorsunuz. Tecrübe ile edinilmiş net bilgi. Yayalım.

Buralarda da Cumartesi çalışılmaması büyük eksiklik. Noterlerde düşünüldüğü gibi buralarda da nöbetçi sistemi getirilmeli.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Doğrudur, ben de trafik tescille uğraşmak istemediğim için kalacağımı bile bile gittim ağır kusur yazımı aldım sonra plaka basım atölyesinde hallettim işimi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)