Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Emniyet seridinden gidenlere kesin Ceza

Motovento
    REKLAM ALANI
    intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Trafikte avrupa kanunlarini da kabul etigimize göre:

1) emiyet seridinden gidilemez
    2) slalom yapilamaz (araclarin arasinda sürekli sag sol yaparak gecme)
    3) duran araclarin arasindan gidelemez
    4) araclar sag lanamaz, sol lanir

hadiyin buyrun, emniyet seridinden gitmeyin diyen arkadaslar, bu yazilanlarin HEPSI yasak....
    all you need is love

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    bo polisleri anlamıyorum bildim bileli bende geçiyorum! polisler bişey demiyo ne oldu anlamadım! solundan uyandılar galiba...

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    saçmalık saçmalık
    ]

umutkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250
    bende çok kullandım emniyet şeridini trafik sıkıştımı yine kullanıyorum ama ilerde bir polis görünce trafiğe karışıyom adamın gözünün içine baka baka küfür eder gibi gidilirse bence daha çok çevirirler ben böyle yapınca sanki daha anlayışlı davranıyorlar

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    bi aralar, huluç efendi çok uğraşıyordu emniyet şeridiyle.
    hergün köşesinden veryansın ediyordu. o yazdıkça, denetimler sıklaşıyordu.
    uzun zamandır takip etmiyorum.
    yine mi gündem yaptı acep?
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

stavro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125 siyah
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı
    güzel bir soru... bence futbol kurali gecerli... amaaaaa arac sag lamak yasak oldugundan bu da kanuna aykiridir. midir????
    Çizgi üstünden giderken dikkat çizginin üzeri asfalta göre kaygan!
    Stavros fm Istanbul

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Alıntı gurzan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi aralar, huluç efendi çok uğraşıyordu emniyet şeridiyle.
    hergün köşesinden veryansın ediyordu. o yazdıkça, denetimler sıklaşıyordu.
    uzun zamandır takip etmiyorum.
    yine mi gündem yaptı acep?
    "adrese ceza" topicinde yazdım ama Huluç efendi'yi sormuşsun, bak dünkü yazısını koyuyorum; huluç sadece emniyet şeridiyle değil, trafiğin her ayrıntısıyla ilgileniyor. Bence iyi de ediyor. Bugün bir polis arabası gördüm, kasksız bir şekilde scooter'a iki kişi binmiş zigzaglar çizerek basıyorlar.. Yol boş.. Arkasında da polis arabası. (trafik) .. Hah dedim şimdi durduracak... adam tam diplerinde.. motor tehlikeli gidiyordu. Polis diplerinde... durdurmadı, korna çaldı, eliyle de "geçsene sağdan git" diye işaret etti, sonra solladı motoru gitti.. Oralı bile değil.. Ben de motorda olduğum için plakayı unuttum, not edemedim. (polisin Plakası). Sonra polisin peşinden devam ettim, az ilerde ortaköy'de kokoreççilerin orda durdular. Baktım kokoreç alıyorlar... Ben de sandım ki biyere yetişiyorlar onun için durdurmadılar... Bize herşey mistahak.. polis böyle yaparsa bu işler tabii ki Hıncal'a kalır.. .

"İstanbul'da yazılan trafik cezalarını, polis sürücülere tebliğ edemiyor. Çünkü İstanbul Emniyeti'nde, her tebliğ için gereken 3.5 liralık pul, ya da onu satın alacak para yok. Bu yüzden yazılan cezalar birikiyor, tebliğ ve infaz edilemiyor. İstanbullu sürücü de artık cezalara zerre aldırış etmeden bildiğini okuyor.
    Şimdi sıkı durun..
    2005 yılında, 800 bin ceza yazıldı. Bunların 350 bini tebliğ edilebildi. 450 bini, ödenek yetersizliğinden bekliyor.
    2006 yılında da yazılan 350 bin ceza bekliyor..
    Yani toplam 800 bin ceza infaz edilmedi..
    Niçin.. Çünkü, Maliye'deki adam pul paralarının karşılığı ödeneğin Emniyet Müdürlüğü'ne transferi için imza atmadı. Atmıyor. 2005 yılı başından beri atmıyor.
    800 bin tebliğ zarfı için 3.5 liradan 2 milyon 800 bin liralık pul gerek. Maliye bu parayı vermiyor.
    Bu yüzden, en hafif ceza 49 liradan hesaplayarak söylüyorum, (ki ortalaması en az 75 liradır) Maliye'ye dönecek para (Cezalar Emniyet'te kalmıyor, hazineye gelir oluyor) 39 milyon 200 bin..
    Yani cezaların etkinliğini ve önleyici gücünü artırmak bir yana, Maliye, pul parasını verse, 1 e 10'dan fazla da gelir elde edecek..
    Düşünün..
    Burası Türkiye..
    Ama Maliye'deki bir adamın ihmalinin hesabını ne Maliye Bakanı soruyor, ne de cezaların infazından sorumlu İçişleri Bakanı..
    Bu korkunç ayıp, kimsenin umurunda değil..
    Aklınız, mantığınız alıyor mu?..
    Tahsisi yapacak kurum, Maliye.. Devlet..
    Tahsisi alacak kurum, Emniyet.. Devlet..
    Tahsisi kullanacak kurum PTT.. Devlet..
    Devletin parasını devlet devlete verecek ve devlet bu parayı gene devlete ödeyecek. Bu işlem sonucu devlet 10 misli gelir elde edecek. Bu yapılamıyor..
    İhmalden, inattan.. Beceriksizlik, yeteneksizlik ya da keyfilikten..
    Ve bu ilk defa olmuyor.. Yıllardır devam ediyor, devlet bir çözüm getiremiyor..
    Mesela diyemiyor ki "Trafik cezalarının tebliği için pul gerekmez.."
    Ya da ceza tebliğ ödeneğini otomatiğe bağlamıyor, bir Maliye bürokratının keyfine bırakıyor. O da boş verince İstanbul'da Trafik diye bir düzen kalmıyor..
    Olacak şey mi?..
    Oluyor..
    İçişleri Bakanı var mı bu ülkede?..
    Maliye Bakanı var mı?..
    Varsa lütfen bir yanıt versinler.. Bu devam eden rezaletin sebebini bir açıklasınlar..
    Muhalefet var mı bu ülkede..
    Varsa lütfen biri çıksın da Meclis'te bir soru önergesi ile hesap sorsun, aldığı yanıtı bize de yollasın da, bu ülkede Devletin cılkının nasıl ve kimler tarafından çıkarıldığını öğrenelim..
    Çıksın da, 2005 başından beri bekleyen 800 bin ceza tebliğ ve infaz edilsin de, bu ülkede trafiğin bir otoritesi olduğunu İstanbul halkı yeniden hissetmeye başlasın.
    Devleti trilyonla zarara sokan bu Trafik Katili Maliyeciyi tanımak istiyorum.
    Kimdir ve bu imzayı 18 aydır niçin atmamaktadır, bilmek istiyorum.. "

Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler