Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Emniyet seridinden gidenlere kesin Ceza

Motovento
    REKLAM ALANI
    intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    AKSU yazdiglarinda fikren kesinlikle haklisin. fakat yan seriten gitmeyen, sagin solun birbucuk metre acikken, arabanin arkasinda duran hangi motorcu var? var ise galiba bir tek sen varsin, ben öylesine rastlamadim.
    2,5 sene dir trafikte seni cevirmedikeleri icin seni kutlarim.
    ben istambul trafiginde nisandan beri 7800 km yol gittim. ve 10 15 kere durduruldum. hic bir sekilde ceza yazilmadi, cünkü kurallara uygun gittim. eee benim sucum ne ki bu kadar sik durduruluyorum? madem ceza yazilacak bir durum yok neden beni cekiyorlar trafikten... kaskin altinda tipim de beli olmuyor ki tipimi beyenmiyorlar diyeyim.
    allahskina sirrin ne ise anlat....
    all you need is love

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125-ZN @ ZeN Scooclub
    Polis çevirdiği zaman, abi ben kendimi emniyete almak için emniyet şeridinden gidiyorum, bak adı üstünde emniyet şeridi şeklinde bi cevap ikna edici olur mu acaba

Bir de zaman zaman, emniyet şeridine girmemek için uzunca bir süre çizgiden gitmeye çalışıyoruz, bu durumda çizgi futboldaki gibi oyun sahası içerisinde mi kalıyor, yoksa dışında mı?

Saygılarımla
    U-F-A 87'ye bakın, görürseniz el sallayın,

MoMo ZeN

Motosikleti
    Alıntı Ahmet Yılmaz adlı üyeden alıntı
    Bir de zaman zaman, emniyet şeridine girmemek için uzunca bir süre çizgiden gitmeye çalışıyoruz, bu durumda çizgi futboldaki gibi oyun sahası içerisinde mi kalıyor, yoksa dışında mı?

Saygılarımla

güzel bir soru... bence futbol kurali gecerli... amaaaaa arac sag lamak yasak oldugundan bu da kanuna aykiridir. midir????
    all you need is love

çizgi bulunduğu alana dahildir.

neymiş çizgiyi terketmezsen,uzun pazarlıklar sonucu polisleri emniyet şeridinden gitmediğine ikna edebilirsin.

tabii fener maçının hakemi gibi kör bir polise denk gelmezsen...

Motosikleti
    Alıntı harfendaz adlı üyeden alıntı
    çizgi bulunduğu alana dahildir.

neymiş çizgiyi terketmezsen,uzun pazarlıklar sonucu polisleri emniyet şeridinden gitmediğine ikna edebilirsin.

sagol..... ama bu seferde arabayi sagladin, bu na ceza yazarim deyebilirmi? araba sag lamak diye bir ceza varmiki??
    all you need is love

memur bey ben sağ şeritten gidiyordum.aha bu yanımdaki araçlar beni ittire ittire emniyet şeridine atıyor ben de girmemek için direniyorum dersin.

zaten öyle olmuyor mu?

Motosikleti
    memur bey ben sağ şeritten gidiyordum.aha bu yanımdaki araçlar beni ittire ittire emniyet şeridine atıyor ben de girmemek için direniyorum dersin.

zaten öyle olmuyor mu?
    bayildim abi yaaa ne güzel bahaneler ne güzel fikirler bunlar böyle.... tesekkür ederim!!
    all you need is love

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    peki en sol şeritteki beyaz çizgi ile bariyer arasında gidilirse ne olur bilen varmı ben hep ordan gidiyorum eski bir alışkanlık ehliyet yokken polis en sol şerite bulaşmaz gibi bir fikrim vardı doğruda çıktı 4 ay ehliyetsizken hiç çevrilmedim.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı Aksu adlı üyeden alıntı
    İşin sırrı herhalde mülayim kullanım.

Doğrudur abim katılıorum sana

mastergenie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorlar da trafikte seyreden ve aynı kurallara uyması gereken taşıt olduğuna göre emniyet şeridinden gitmeyeceksiniz. Normal araçlar gibi plakamız var ruhsatımız var vergilerimizi de ödüyoruz. İşimize gelince böyle işimize gelmeyince emniyet şeridinden git, aralardan yol çizgileri üzerinden git, işine geldiği gibi şerit ve çizgi değiştir. 125 CC motorlar ile son sürat aralara dalmak zikzak yapmak vs. vs. Sıkışık trafikte araçlar 10-20 km.hızla giderken arada yol çizgisi üzerinden en az 50-60 km.hızla gitmek mantıklımı sizce. Aracın biri hafif sağ sol yapsa kazanın kaçarı yok. Bizde 30-40 km. hız ile gidelim. Cumartesi günü E 5 te trafik sıkıştı aradan gidiyorum, arkadan küçük bir motor geldi artistik hareketler, sağa şeride girdim yol verdim, aradan bastı ve emniyetsiz bir şekilde sekiz çize çize gitti. Olaya sürücü ve trafik güvenliği açısından bakarsan mantıklımı yani. Tamam kardeşim siz daha iyi ve hızlı motor sürüyorsunuz, sizin motorlar bütün taşıtları da motorları da geçer. Başka ne diyeyim. Trafikte kurallara uygun gidersen polis te çevirmez tatsız olaylar da olmaz. Ben 30 senelik ehliyetli sürücü olarak bunu bilir bunu söylerim. 2,5 yıldır İstanbul'dayım birtane trafik de çevirmedi asayiş de, nede ceza yedim. Tüm motorcu arkadaşlara kazasız sağlıklı günler dilerim.
    İntercom arkadaşım herhalde otomobil gibi kullanmıyoruz yani. Ama emniyet şeridinden hayatta gitmiyorum aralardanda temkinli bir şeklide gidiyorum. Akışkan trafikte de araçlar kaç km. ile gidiyorsa normal araç gibi şerit ortasında gidiyorum. (Sollamalar hariç) Cumartesi E 5 te yemin ediyorum motorlu trafik polisi ile peş peşe 100-110 arası mecidiyeköy e kadar gittim. İşin sırrı herhalde mülayim kullanım.
    Klavyene sağlık, çok güzel yazmışsın.
    Bende bu tutumdan çok şikayetçiyim;
    Bir tarafta, bizi taşıt aracı olarak saymıyorlar, bize bir şeridi çok görüyorlar diye şikayet edip, bir taraftanda trafik kurallarını hiçe saymak olmaz.
    Birde, seninde değindiğin arabaların arasında slalom yapan, ters yollara giren, trafik ışıklarında bile durmayan motosikletliler, özelliklede kuryeler. Süreklide yolda oldukları için, diğer taşıt sürücülerinde artık "motorlar böyle gider" diye bir beklenti oluştu. Onun için minibüsler dibimize giriyor, onun için şeritte paşa paşa giderken durup dururken arkamızdan selektör yapılıyor ve bize bir şerit çok görülüyor. Motosiklet bu, nasıl olsa araya bir yere girer, aradan sıyrılıp kaçar, diye düşünmeye başladı sürücüler.
    Bu tür, trafik kurallarına uymayan motosiklet sürücüleri yüzünden bu gün trafikte şikayet ettiğimiz çoğu şey bence.

agcaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Focus 100
    evet arkadaşlar bende bi kere şahit oldum hiç acımadan yazıyolar cezayı hatta geçenlerdee haberlede bile çıktı

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Motorlar da trafikte seyreden ve aynı kurallara uyması gereken taşıt olduğuna göre emniyet şeridinden gitmeyeceksiniz. Normal araçlar gibi plakamız var ruhsatımız var vergilerimizi de ödüyoruz. İşimize gelince böyle işimize gelmeyince emniyet şeridinden git, aralardan yol çizgileri üzerinden git, işine geldiği gibi şerit ve çizgi değiştir. 125 CC motorlar ile son sürat aralara dalmak zikzak yapmak vs. vs. Sıkışık trafikte araçlar 10-20 km.hızla giderken arada yol çizgisi üzerinden en az 50-60 km.hızla gitmek mantıklımı sizce. Aracın biri hafif sağ sol yapsa kazanın kaçarı yok. Bizde 30-40 km. hız ile gidelim. Cumartesi günü E 5 te trafik sıkıştı aradan gidiyorum, arkadan küçük bir motor geldi artistik hareketler, sağa şeride girdim yol verdim, aradan bastı ve emniyetsiz bir şekilde sekiz çize çize gitti. Olaya sürücü ve trafik güvenliği açısından bakarsan mantıklımı yani. Tamam kardeşim siz daha iyi ve hızlı motor sürüyorsunuz, sizin motorlar bütün taşıtları da motorları da geçer. Başka ne diyeyim. Trafikte kurallara uygun gidersen polis te çevirmez tatsız olaylar da olmaz. Ben 30 senelik ehliyetli sürücü olarak bunu bilir bunu söylerim. 2,5 yıldır İstanbul'dayım birtane trafik de çevirmedi asayiş de, nede ceza yedim. Tüm motorcu arkadaşlara kazasız sağlıklı günler dilerim.
    İntercom arkadaşım herhalde otomobil gibi kullanmıyoruz yani. Ama emniyet şeridinden hayatta gitmiyorum aralardanda temkinli bir şeklide gidiyorum. Akışkan trafikte de araçlar kaç km. ile gidiyorsa normal araç gibi şerit ortasında gidiyorum. (Sollamalar hariç) Cumartesi E 5 te yemin ediyorum motorlu trafik polisi ile peş peşe 100-110 arası mecidiyeköy e kadar gittim. İşin sırrı herhalde mülayim kullanım.
    Mesajının altına imzamı atarım. Eline sağlık. Bravo.
    Ben de 1 günde 5 kez çevirmeye denk geldim, hiçbirinde durdurmadılar, direk "geç" dediler. Hatası olanı çeviriyorlar genelde. Bugün de köprüde birsürü motorcu gördüm çevrilen ve ceaz yazılan. Tahmin ettim emniyet şeridinden gittiklerini. Ben zaten gitmiyorum. Bu arada köprüde trafik de yoktu, gayet akıcıydı, emniyet şeridinden gitmenin anlamı yokken bile emniyet şeridinden gidiyorlar. Emniyet şeridinden gitmek serbest olsa ben de giderim ama yasak. Yasaksa uymak lazım kurallara.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Deli gibi seviyo. Ne de olsa deli ziya

Feneri karıştırmayın her işe....

Human Riders Wanted.!

arinrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 250 Evo
    Ben hergün E5'te Levent-Merter arası gidip geliyorum. Sıkışık trafik haricinde emniyet şeridine girmiyorum. Akşam dönüşlerde trafik sıkışınca emniyet şeridine giriyorum ve hızımı 40-50 civarına düşürüp gidiyorum. Geçen sene hiç unutmam Anadolu' dan Avrupa' ya geçişte trafik çok yoğun en sağ şeridin çizgisinden gidiyoruz 3, 5 motorcu polisler elleriyle işaret yapıyor, emniyet şeridinden geçin diye. Şimdi ne değişti? Bu adamları anlamak mümkün değil. İşte bu sistem eksikliğinden kaynaklanıyor. Bir gün öyle bir gün böyle. Ben bazı günler trafikte diğer sürücüler tarafindan sıkıştırılıyorum ve emniyet şeridine giriyorum. Çünkü orda beni sıkıştıramıyorlar. Dün akşamda dahil olmak üzere eve dönüşlerde giriyorum emniyet şeridine çeviren olmadı. Herhalde ekipler kesiyor cezayı, motorlu polisler değil. Intercom sana teşekkürler uyardığın için. Şu inanılmaz zevk aldığım motor sürüş zevklini yaşarken aynı anda hayatımı tehlikelere karşı korumaya çalışıyorum bunun üstüne de biri gelip bana ceza yazsa sinirden küplere binerdim herhalde. Sinirse motorcuya hiç gelmez. Kimseyi ayartmıyım ama ben emniyet şerdine giriyorum. Maaşım kadar vergi veripte bana 1 metrelik motor yolu yapmayan devletin emniyet şeridi kuralına motorumla giderken uymuyorum.

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    1 metrelik motor yolu mu? oda nesi.nerde var böyle bişey.?
    ben emniyet şeridini çoğunlukla kullanmıyorum. arabaların solundan normal olarak geçmek varken. ha trafik çok mu sıkıştı gene emniyet şeridine girmektense ortadan arabalrın arasından düşük hızla gitmek ilk tercihim.
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı
    Feneri karıştırmayın her işe....
    yaw kimse karıstırmıo... fb kendi karısıo ister istemez..
    S&S

appleworm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 125 t (ZEYTİN)
    bir keresinde hiç unutmam motoru ilk aldığım zaman altunizade köprü girisinden girdim sabah ise gidiyorum trafik sıkısık en sağdan arabalırın yanından çok yavas bi sekilde dur kalk yaparak giidiyorum tomm köprü yoluna girdim motorsuz bir sahin benimle beraber 3 motorcu arkadası emniyet seridinden eliyle geç isareti yaptıı bizde geçtik tabii KEK lik bizde sonra 100 m ilerde bir sahin daha aynı sekilde emniyet seridinden geçmemiz için isaret verdii yine geçtik KEK lik bizde sonraa geldik köprünün üstündeki otobüs duraklarına orda baska bir trafik polisi el isarete yapıp 4 motoru durdurduu.. Ne dese beğenirsiniz????

P: EMNİYET SERİDİNDEN GEÇTİNİZ EVRAKLARINIZI GÖREYİM CEZA YAZACAĞIM..
    B: HAYDA
    P: YASAK OLDUĞUNUZ BİLMİYORMUSUNUZ
    B: YAA MEMUR BEYY İLERİDE DİĞER MEMUR ARKADASLAR GEÇİRDİ BİZİ EMNİYET SERİDİNDEN DEDİKK
    P: YOG ÖYLE BİSEY KİMSE GEÇİREMİZ SİZE DEDİİ.. BASTI 100 YTL CEZAYI.
    B: ŞAŞIRDIK KALDIK BİZ BU İSEEE
    P: KARDESİM BİZ NE YAPALIM SİZİ ARAÇ SÜRÜCÜLERİ SİKAYET EDİYOLAR MOTORLAR GEÇİYODA BİZ NİE GEÇEMİYORUZ DİYEEE.. DEDİ
    B: BUYUR BURDAN YAK

bu olay baya bi uzun sürmüstü ama özetle bu kadar.. Biraz traji komikk ve anlamsızz
    ben, ceytin ve ZEYTİN dağ bayır tepe gezer dolaşırız hiç sıkılmadan:D

VSTORM02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD 883 XL

Anadolu Yakasından karşıya geçen arkadaşlara öneriyorum.

Evet arkadaşlar bu aralarda trafik ekipleri biz motorculara karşı ceza yazma kampanyası başlattı. Çarşamba sabahi Anadolu yakasından karşıya geçerken özellikle emniyet şeridine girmemeye dikkat etmeme rağmen Altunizade köprüsünden 500mt sonra 7-8 motor durdurulduk ve alayımıza 101 ytl ceza kesildi. Cezayı kesenler trafikçiler yunuslar değil.
    Bence bu konuda artık yakınmayalım ve sizlere şunu öneriyorum..
    Anadolu yakasından sabah karşıya geçen arkadaşlar....
    Trafiğin en yoğun olduğu zamanlarda arabalar la aynı şeritte TOPLU SÜRÜŞ yapalım. Her şeride 2 motor olacak şekilde dizilip duraklara kadar sürüp sonra gaz açalım..Böylece trafik kuralları dahilinde şeridimizde yapmış olacağımız toplu sürüş dikkat çekecektir.
    Bunun için bir başlangıç günü kararlaştırıp 1 hafta süre ile TOPLU SÜRÜŞ yapalım.
    Örneğin sabah 8 de bir grup 830 da bir grup ve 900 da 3. bir grup şeklinde

Hepinize sevgiler saygılar...

Kazım Göker
    HONDA-VFR 800

KANUNSUZ 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 750 R /SUZUKI DR BIG 800
    Arkadaşlar Benim Görüşüm Bunun Aşağasi Yukarisi Olmaz.kanun Neyse Odur Emniyet şeritinden Gidilmeyecekse Gitmezsin Gidersen Tabii Yakalanirsan Cezayada Katlanirsin...

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    Emniyet şeridinden gitmek aklıma bile gelmez. en sol şeritteki aracın sağından giderim her zaman. genelde yeteri kadar boşluk oluyor. bide en soldan bariyerlerin yanından gidenler var. ki ben bi ara duran trafikte 100 yaptığımı bilirim. o da çok tehlikeli.. artık kaza haberlerini sık duymaya başladık. lütfen dikkatli olalım.
    vınnnnnnnnnn !!!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler