Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Park halindeki motorun vitesini değiştiren insanlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 250
    Selamlar arkadaşlar,
    İşyerinde park yeri olarak dışarıdaki park yeri mevcut ben oraya motoru koyuyorum.
    Akşamlari baktığımda vitesi oynanmış oluyor motora bir zararı varmıdır beni bilgilendirirmisiniz
    debriyaj siz değişiyor sonuçta şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    hic bir zarari olmaz dostum. sen yeter ki vitesteyken marsa basma.

kolay gelsin.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kolay gelsin.
    bilgi amaçlı soruyorum vitesteyken ne gibi bir zararı var

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Debriyaj kilidi alın desem de debriyajsız da vitesi garç gurç geçirebilirler. Sotede saklanıp vitesle oynayanları yakalayıp dövseniz bu sefer adamlar hırs yapıp ertesi gün motora daha fazla zarar verecekler. Tam bir muamma.
    yağızkoç05, Angrypower ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgi amaçlı soruyorum vitesteyken ne gibi bir zararı var
    Hiçbir zararı yok. Ben dalgınlıkla çok basmışımdır, marş basmıyor
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Motosikleti
    Dominar 250
    viteste ve debriyaj cekiliyken çalıştırınca sıkıntı yok değil mi

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Azizozkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    viteste ve debriyaj cekiliyken çalıştırınca sıkıntı yok değil mi
    Hiçbir sıkıntı olmaz. Hem viteste olması daha iyi. Mal gibi ileri geri sürüklemezler. Bıraktığın yer meyilli ise, sana iyilik bile yapmış oluyordur. Motorun kaymasın die yardım etmiştir.
    tommygun ve TIGERSHARK bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir sıkıntı olmaz. Hem viteste olması daha iyi. Mal gibi ileri geri sürüklemezler. Bıraktığın yer meyilli ise, sana iyilik bile yapmış oluyordur. Motorun kaymasın die yardım etmiştir.
    Yardimsever insanlar cok piyasada..hatta arkadas iş yerinde çalisirken,o arada birileri iki tur dönüp gelse,hem motor isinir,hemde aksamlari rahat calisir..

Neyse şaka bir yana,hic oyle dusunduklerini sanmam..

Motosikleti
    MT-07
    Bende bir ara arkadaşların kill switch'lerini kapatıyordum. Deliriyorlardı motor başında. Şimdi kill switch'i bende hep açık bırakıyorum. Benim motorun kill switch'i kapansa bende bir 5sn aval aval bakıyorum

Motosikleti
    ......
    Bende bir ara arkadaşların kill switch'lerini kapatıyordum. Deliriyorlardı motor başında. Şimdi kill switch'i bende hep açık bırakıyorum. Benim motorun kill switch'i kapansa bende bir 5sn aval aval bakıyorum
    Benim motordaki o zamazingo kurye tipi elcigin altinda kaliyor girerse benim el giriyor.bende arada yaparim,hatta kontak anahtari saklama gibi..

Geçtigimiz sezon 0km crf alan arkadasin anahtarini benzinlikte aldim,baktim haril haril anahtar ariyor..tabi o gelmeden muhabbetimin iyi oldugu pompaci abiyle konuşmuştum..avel içerde kart geçerken..

Dedim motora ilk benzini aliyorsun..pompacinin başı kelmi?ulan zorla 5 tl atti..insana benzer gibiydi ama tam danaymiş...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motordaki o zamazingo kurye tipi elcigin altinda kaliyor girerse benim el giriyor.bende arada yaparim,hatta kontak anahtari saklama gibi..

Geçtigimiz sezon 0km crf alan arkadasin anahtarini benzinlikte aldim,baktim haril haril anahtar ariyor..tabi o gelmeden muhabbetimin iyi oldugu pompaci abiyle konuşmuştum..avel içerde kart geçerken..

Dedim motora ilk benzini aliyorsun..pompacinin başı kelmi?ulan zorla 5 tl atti..insana benzer gibiydi ama tam danaymiş...
    O gene 5tl atmış. Ben motoru alırken cebimde 50tl vardı. Benzinliğe girip 50tl istedim. Eleman çaktı. Hayırlı olsun falan. Dedim aga üstümde yok, bir dahakine vereyim. Mırın kırın etti. Al bunu kartla çekim gelim dedim, ık mık etti. Dedim bu kadar istemsiz isen sen bilirsin. Aldım geldim eve.

Dediğim yer de Kuruçeşme Opet. Adam ferrari alıp geliyor, ondan alıyorlar bahşişi. Benim götü kırık Mt-25'e sulanıyor birde

Motosikleti
    ......
    O gene 5tl atmış. Ben motoru alırken cebimde 50tl vardı. Benzinliğe girip 50tl istedim. Eleman çaktı. Hayırlı olsun falan. Dedim aga üstümde yok, bir dahakine vereyim. Mırın kırın etti. Al bunu kartla çekim gelim dedim, ık mık etti. Dedim bu kadar istemsiz isen sen bilirsin. Aldım geldim eve.

Dediğim yer de Kuruçeşme Opet. Adam ferrari alıp geliyor, ondan alıyorlar bahşişi. Benim götü kırık Mt-25'e sulanıyor birde
    Bir bakmişsin bahşiş isteyen pompaci akşam eve Mt9 la gidiyor...ulan ne koyar be adama..
    Angrypower ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    MH Drift 125
    Eskiden çok yapardım, vitese tekme atmıyoruz merak etmeyin.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Ben arkadaşımı dövmemek için kill swicth i iptal ettim kontaktan stop ettiriyorum... Bu arada motor çalışmazken debriyajsız vites değiştirmenin hiç bir zararı yoktur.. şanzıman yük altında olmadığı için herhangi bir zorlanma olmaz, tıpkı sürüş ensasında vites değiştirirken debriyajı çekip sanzımandan yükü alarak vites değiştirmek gibi bişey... sonuçta aynı mantık...
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bakmişsin bahşiş isteyen pompaci akşam eve Mt9 la gidiyor...ulan ne koyar be adama..
    Hiç zannetmiyorum. Geçende 2 tane velet belediye binasında çevirdi beni. Abi sen motorcu musun die sordular. Üstünde de motosiklet ekipmanları yoktu. Güldüm geçtim

Motosikleti
    falcon flash 100

Deme ki elaman fakir zengin ayrımı yapmıyor. Herkese eşit muamele

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Yakalandığında en iyi ihtimalle tartışma çıkmasını muhtemel kılan insanlardır.

İşyeri parkında iş arkadaşlarımın görüp bana anlattığı zaman çıldırdığım ama elimden hiçbirşey gelmeyen bir anım var. Müşterilerimizden birisi üzerine oturup gaz kolunu çeviriyor frenleri sıkıyor, üstüne kapanıyor. Sonra iniyor elleri arkasında etrafını dolaşıyor, egzozuna, lastiğine ayak parmak ucuyla tekme atıyor. ( Bunu da hiç anlamamışımdır ben araçtan anlıyorum hareketi ) İçeri geliyor bir müddet sonra, arka masamda kaskı görünce motor senin mi diye soruyor evet diyorum. Sonra başlıyor biz zamanında çoh sürdük kaza yaptım bıraktım (klişe muhabbet ) Arkadaşlar söylüyor bunun yaptığını ama birşey diyemiyorsun çünkü müşteri ... İşyerinde motorumla resmen köşe kapmaca oynuyorum nereye koysam biri kurcalıyor sağını solunu..

Kaiser3461 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kolay gelsin.
    Bunu atlamış arkadaş da. Vitesteyken debriyajı sıkmadan motor çalıştırılmaz zaten. Debriyaj sıkılı halde de çalıştırmanın bir zararı olduğunu mu söylüyorsun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Alıntı zekvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakalandığında en iyi ihtimalle tartışma çıkmasını muhtemel kılan insanlardır.

İşyeri parkında iş arkadaşlarımın görüp bana anlattığı zaman çıldırdığım ama elimden hiçbirşey gelmeyen bir anım var. Müşterilerimizden birisi üzerine oturup gaz kolunu çeviriyor frenleri sıkıyor, üstüne kapanıyor. Sonra iniyor elleri arkasında etrafını dolaşıyor, egzozuna, lastiğine ayak parmak ucuyla tekme atıyor. ( Bunu da hiç anlamamışımdır ben araçtan anlıyorum hareketi ) İçeri geliyor bir müddet sonra, arka masamda kaskı görünce motor senin mi diye soruyor evet diyorum. Sonra başlıyor biz zamanında çoh sürdük kaza yaptım bıraktım (klişe muhabbet ) Arkadaşlar söylüyor bunun yaptığını ama birşey diyemiyorsun çünkü müşteri ... İşyerinde motorumla resmen köşe kapmaca oynuyorum nereye koysam biri kurcalıyor sağını solunu..
    Abi açık veya kapalı alanda sana verebileceğim tavsiye gri branda. Ben 2 senedir bir caddede motorumu bırakıyorum çalışırken. üstünü de örterim ister güneşli ister yağmurlu maksat hava şartları değil insan şartları. Uzaktan görmesinler plan yapmasınlar diye. Branda gri olduğu için insan boyunun 3te ikisi olan trafo sanıyorlar. Tekerleri de pek gözükmediği için benim biraderler bile gelince motor nerde diye sorarlar. İyi kamufle seçeneği size de tavsiye ederim. Zira üstü açık motorsiklet 7den 70e herkesin ilgisini çeker gidip kurcalar resim çeker vs vs vs... Sorunca da Kaza yaptım bıraktım. Bıraktıysan bırak orda kalsın kurcalama motoru. Bazen çocuk heves ediyor anlıyor branda altında olduğunu. annesi minnetle bakıyor bende özellikle açıp üstüne oturtuyorum. Fotoğraf çektiriyor. Ama diğer türlü insanlardan hiç hoşlanmıyorum. Bıraktıysan orda kalsın ona buna parmak atma !!
    zekeriyaimam bunu beğendi.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Debriyaj çekili çalıştırsan da bişey olmaz , motor çalışmıyoken vites değişsede bişey olmaz.

Şu ilk arab yada motor alınca pompacıya bahşiş verme olayını anlamıyorum, niye ??? ne yaptı da bahşiş veriyoruz? çok mu güzel pompaladı nedir yani. Parayı ben kazanmışım, aldığım yer alımını satımını yapmış, sigortacı sigortasını yapmış, servisteki eleman aracı anlatmış, bilmen gerekenleri tarif etmiş. Hepsi bi iş yapmış. Pompacı ne yapmış kardeşim? Benzin koydu diye maaş almıyor mu bu adam zaten, o zaman hergün benzin koyunca bahşiş verelim. Bi de araca göre bahşiş var sanırım , 2012 de qashqai almışım 50 tl at abi diyo. Ben vermem bu beleşe bahşiş işlerinden evlenirken , çocuğun sünnetinde , cenazede (ulan cenazede bahşiş isteyen dangalak var) bıktım ben. Vermeyin abi vermeyin beleşe yaşamayı adet edinmiş millet.
    maktama ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Kaiser3461 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj çekili çalıştırsan da bişey olmaz , motor çalışmıyoken vites değişsede bişey olmaz.

Şu ilk arab yada motor alınca pompacıya bahşiş verme olayını anlamıyorum, niye ??? ne yaptı da bahşiş veriyoruz? çok mu güzel pompaladı nedir yani. Parayı ben kazanmışım, aldığım yer alımını satımını yapmış, sigortacı sigortasını yapmış, servisteki eleman aracı anlatmış, bilmen gerekenleri tarif etmiş. Hepsi bi iş yapmış. Pompacı ne yapmış kardeşim? Benzin koydu diye maaş almıyor mu bu adam zaten, o zaman hergün benzin koyunca bahşiş verelim. Bi de araca göre bahşiş var sanırım , 2012 de qashqai almışım 50 tl at abi diyo. Ben vermem bu beleşe bahşiş işlerinden evlenirken , çocuğun sünnetinde , cenazede (ulan cenazede bahşiş isteyen dangalak var) bıktım ben. Vermeyin abi vermeyin beleşe yaşamayı adet edinmiş millet.
    Ben shellde 6 ay pompacılık yaptım. Asla gidipte sıfır motordan sıfır arabadan bahşiş istemedim. Pompa sıkıştı vb action lara da girmedim. Vardiya arkadaşlarım hadi yine iyisin felan gibi yaklaşıyorlardı fakat ben almazdım istemezdim de. Senin anlattığın gibi bir emeğimiz yok sonuçta o arabada.
    Kendi söyleyen araç sahiplerinden de istemezdim. İlk benzini-mazotu sen koyuyon gardaş derken hava mı atıyor yoksa "hadi bahşiş istesene oğlum" gibi iş mi atıyorlar anlamış değilim.
    siyahus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)