Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaç Numara Yağ Kullanmalı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Arkadaşlar selam aleyküm.

CBF 150 yağ eksiltmeleri için yedek yağ alacağım. 2016 ve 15 binde motorsikletim. Numara olarak ne almalıyım?
    10w40-15w40 vs.? Sizin tavsiyeniz nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Motorun içinde hangi yağ varsa ondan eklemelisin.

Motosikleti
    Öyleyse içindekini bosaltmak lazım. Zira şu an hangisi var bilmiyorum.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Aleykum Selam. Böyle çok bilinen bir makina için bir sürü yağ denemiştir kullanıcıları. Yani 10-40,15-40 bir yana markasına kadar en iyi hangi yağın performans verdiği biliniyordur. Umarım bilen arkadaşlar gelir bilgilendirirler.

Motosikleti
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleykum Selam. Böyle çok bilinen bir makina için bir sürü yağ denemiştir kullanıcıları. Yani 10-40,15-40 bir yana markasına kadar en iyi hangi yağın performans verdiği biliniyordur. Umarım bilen arkadaşlar gelir bilgilendirirler.
    inşAllah hocam bekliyorum

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    15-40 ince kaçar 10-40 elf moto4 var onu kullanin castrol fena degildir motul biraz ince kacabilir

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Castrol 15-50 veya 10-40. 15-50de rölanti biraz tutana kadar sıkıntı olabilir 10-40a göre. Motul cbf'e b.k gibi oluyor. Çok çabuk ölüyor yağ. Motul bizim motora yaramaz. Shell adwance ax5-7 serisi de kullanabilirsiniz. Ben shell ax7 full sentetik kullanıyorum ama ax5 mineralli olan daha iyi oluyor. Tekrar diyorum motul cbf'e pek iyi gelen bir yağ değil.
    HONDA

#BZ3082

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    honda 15-50 yag kullan diyor, ve kullaniyor. al 4t 15-50 eksigini tamamla devam et dostum.

kolay gelsin.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Motul 5100 (yarı sentetik 10W-40)

Kullanmanız gereken yağ budur. Eğer ki 2000 km içinde 100ml' den fazla eksiltme yaşarsanız yağınızı motul 5100 (yarı sentetik 15W-50) ile değiştirin.

İkinci el aldıysanız motosikletinizin kilometresi 15.000 değil, büyük ihtimalle 115.000' dir. Km konusuna çok fazla takılmayın, CBF150 oyuncak değildir, kolay bozulmaz. Bakımını eksik etmeyin, orjinal hava filtresi + kaliteli motor yağı + orjinal buji + kaliteli lastik seti (ANLAS CAPRA öneririm) kullanın ve başta zincir yağlamaları olmak üzere tüm bakımlarını özenle yapın. 300.000 km daha devirir

Motosikleti
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul 5100 (yarı sentetik 10W-40)

Kullanmanız gereken yağ budur. Eğer ki 2000 km içinde 100ml' den fazla eksiltme yaşarsanız yağınızı motul 5100 (yarı sentetik 15W-50) ile değiştirin.

İkinci el aldıysanız motosikletinizin kilometresi 15.000 değil, büyük ihtimalle 115.000' dir. Km konusuna çok fazla takılmayın, CBF150 oyuncak değildir, kolay bozulmaz. Bakımını eksik etmeyin, orjinal hava filtresi + kaliteli motor yağı + orjinal buji + kaliteli lastik seti (ANLAS CAPRA öneririm) kullanın ve başta zincir yağlamaları olmak üzere tüm bakımlarını özenle yapın. 300.000 km daha devirir
    15 binde hocam tanıdıktan aldım. Zaten 2016 model. Ama yağ yakması daha fazla ya. 500 kmde 100 ml'den daha fazla eksiltiyor. Teşekkürler arkadaşlar. Cevaplar arasında çelişki oldu ama bakalım :D

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Öncelikle içindeki yağın ne olduğunu bilmiyorsanız yağınızı değiştirin. Cbf150'ler de benim bildiğim 10w40 yağ kullanılıyor.Genede motosikletin kullanım kılavuzuna bakınız orada kullanılacak yağın viskozitesi ve miktarı yazar. Piyasada genelde en çok motul öneriliyor. Uzun yıllardır commuter sınıfı motosiklet ve scooter kullandım. Kişisel tercihim ipone yağlar olmuştur. Ybr125 ile uzun yolculuklar yaptım ve yer yer motosikletimi sıkıştırarak kullandım o dönemlerde ipone den epey memnun kaldım. Yağ yakma konularında iyi performans gösterdiğini biliyorum.(İpone yağlarının kendisininde iddiası bu yönde)

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 binde hocam tanıdıktan aldım. Zaten 2016 model. Ama yağ yakması daha fazla ya. 500 kmde 100 ml'den daha fazla eksiltiyor. Teşekkürler arkadaşlar. Cevaplar arasında çelişki oldu ama bakalım :D
    Gerçek kilometresi ise çok iyi

İçindeki mevcut motor yağını eksiltebilir. Yukarıda önerdiğim yağlar ile değiştirip tekrar denemenizi öneririm
    ...

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    O motora 10 40 koymuşlardır 10 40 alın eksilirse ekleyin, çok fark etmez yağ olsun yeter zaten piyasada veya benzincilerde castrol shell bp var castrol al sıfır sıkıntı...

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Elf veya ipone deneyeceğim bakalım. En az hangisi yakıyorsa onunla devam ederim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hazir yag mevzusu açılmışken

Bende tvs motoruma 10w-30 yağ siparisi geçtim.fiyati hesapli ve ucretsiz kargo.

MA2 ve diger tum standartlari karşiliyor.

Uretici oneriside 10w-30.

Daha once motul 5100 10w-30 urununu kullanmiştim,birde bu urunu denemek istiyorum.

Yurtdişi forumlarda kullanan kişiler çoğunlukta.

Farkli viskozitede olanlarida var.

Deneyimlerimi buradan paylaşirim.

Forumda,Alternatif yag anlaminda faydasi dokunabilir

Lastik deposundan sipariş geçtim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Daha once motul 5100 10w-30 urununu kullanmiştim,birde bu urunu denemek istiyorum.

https://i.hizliresim.com/36E4zA.jpg
    https://i.hizliresim.com/5aDOqL.png

Edit:

Bu arada bu yağ,

Sentetik teknoloji olarak geçer.

Global urun kataloğunda tam sentetik olanlarida var o urunler ayri ve ayrica belirtilmiş.kavram karmaşasi olmasin.

Urun kodu 1lt icin \\2526//

Burada detaylar mevcut.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Edit:

Evet dostlar..

Liqui 10w-30 yağ siparişim geldi,

Sabah değisimi yaptim,50km kadar suruş yaptim.ilk izlenimler olumlu.

Yağ 06-2018 uretimli.

Buda eski cikan yağ(motul)

3.000km de degisim.

Motor 14.000km de

11.000km de koydugum yagi,eksiksiz aldim,makina başarili..özellikle son yaptigim 400km lik turda ciddi anlamda tapa gaz gitmeme rağmen

Tvs 180 motorumdan ciddi anlamda memnunum,buradan tvs muhendislerinin gara gözlerinden öper,selamlarimi iletirim..

Ulan amma övdüm be...

Maliyet.

45 tl yağ
    45tl buji
    10tl yag filtresi

100tl de kendime işçilik yazdim.

Toplam 200tl.
    adm12 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/36E4zA.jpg
    https://i.hizliresim.com/5aDOqL.png

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Edit:

Bu arada bu yağ,

Sentetik teknoloji olarak geçer.

Global urun kataloğunda tam sentetik olanlarida var o urunler ayri ve ayrica belirtilmiş.kavram karmaşasi olmasin.

Urun kodu 1lt icin \\2526//

Burada detaylar mevcut.
    https://i.hizliresim.com/Gm9jb2.png

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Edit:

Evet dostlar..

Liqui 10w-30 yağ siparişim geldi,

Sabah değisimi yaptim,50km kadar suruş yaptim.ilk izlenimler olumlu.

Yağ 06-2018 uretimli.

https://i.hizliresim.com/qdv90Q.jpg

https://i.hizliresim.com/BazoQD.jpg
    https://i.hizliresim.com/9aNv1r.jpg

Buda eski cikan yağ(motul)

3.000km de degisim.

Motor 14.000km de

https://i.hizliresim.com/WqDWvN.jpg

11.000km de koydugum yagi,eksiksiz aldim,makina başarili..özellikle son yaptigim 400km lik turda ciddi anlamda tapa gaz gitmeme rağmen

https://i.hizliresim.com/P1DvJb.jpg
    https://i.hizliresim.com/k96Zyv.jpg

Tvs 180 motorumdan ciddi anlamda memnunum,buradan tvs muhendislerinin gara gözlerinden öper,selamlarimi iletirim..

Ulan amma övdüm be...

Maliyet.

45 tl yağ
    45tl buji
    10tl yag filtresi

100tl de kendime işçilik yazdim.

Toplam 200tl.
    Bende honda cb125f kullanıyorum. Benim kullanım kılavuzunda 10w30 yağ öneriliyor fakat servisler Türkiye şartlarına uygun değildir diye 10w40 yağ kullanıyorlar. Önceki kullandığınız. 10w30 yağla ilgili uzun km sürüşler de aşırı ısınma vites geçişlerin de zorlanma gibi sorunlar yaşadiniz mi?
    Nerede yaşıyorsunuz ve yaz sıcaklarında kullandiniz mi? Bu konudaki deneyimlerinizi merak ediyorum.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende honda cb125f kullanıyorum. Benim kullanım kılavuzunda 10w30 yağ öneriliyor fakat servisler Türkiye şartlarına uygun değildir diye 10w40 yağ kullanıyorlar. Önceki kullandığınız. 10w30 yağla ilgili uzun km sürüşler de aşırı ısınma vites geçişlerin de zorlanma gibi sorunlar yaşadiniz mi?
    Nerede yaşıyorsunuz ve yaz sıcaklarında kullandiniz mi? Bu konudaki deneyimlerinizi merak ediyorum.
    Temmuz`da aldim motorumu,rodajdan sonra hemen uzun yol yaptim.isinma problemi kesinlikle yaşamadim,ve viteslerim sorunsuz calisiyordu

Delhi tvs industry`de ar-ge muhendisi,rasha bey ile india forumda kisa bir diyalogum oldu,

Tercume ediyorum,

Brezilya`dan tutun,rusya`ya kadar tüm lokasyonlara uygun bir yağdir(10w-30).dar tolerans urunu olan 180Rtr modeli için,yoğun ürün geliştirme temposunda özellikle bu durumada kafa yoruldu.

Keyifli sürüşler..
    ##############

Kullandiginiz honda modelin detay standardizasyonunu bilemem,benim kistasim ne buradaki servisler nede ustayim diye gezinenler,

Ben kendi motorum icin bilgi alacagim tek kaynak,urunun menbaidir(kaynagidir)yani hindistan.
    adm12 bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkür ederim.Bende bir daha ki yağ değişiminde servis kitapcigina uyarak 10w30 kullancagim.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Edit.

Bu konuyu inceleyin.dogru bilinen yanlişlardan bahsediyor..

https://axleadvisor.com/10w30-vs-10w40/

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.Bende bir daha ki yağ değişiminde servis kitapcigina uyarak 10w30 kullancagim.
    Rica ederim,ayrica tek bir marka yağa bağli kalmayin,ayni viskozitede farkli alternatifleri`de değerlendirin.

Yeterki yağ içerik olarak,MA-MA2(islak debriyaj için olmazsa olmaz) standartini karşilasin.

Eski motorlarim,xmax ve crypton da elf moto4 kullandim ve memnun kaldim.

Ayrica,yamalube nin 10w-40 yari sentetik yağida istikrarli.pişman etmez.
    adm12 bunu beğendi.

Spacy Alpha scooter'ımda hep 10/30 kullandım. Bir kereye mahsus 10/40 koyup denedim. 50 km olmadan değiştirdim. Tekrar 10/30 koydum. 10/40 ile motor sıkı gibi oluyor istediğim gibi akmıyor. Hani psikolojik falan da değil. 200 bin km'ye yakın tecrübem var. 35 bin km'dir spacy alpha kullanıyorum.
    adm12 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)