Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kaç Numara Yağ Kullanmalı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Edit.

Bu konuyu inceleyin.dogru bilinen yanlişlardan bahsediyor..

https://axleadvisor.com/10w30-vs-10w40/

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Rica ederim,ayrica tek bir marka yağa bağli kalmayin,ayni viskozitede farkli alternatifleri`de değerlendirin.

Yeterki yağ içerik olarak,MA-MA2(islak debriyaj için olmazsa olmaz) standartini karşilasin.

Eski motorlarim,xmax ve crypton da elf moto4 kullandim ve memnun kaldim.

Ayrica,yamalube nin 10w-40 yari sentetik yağida istikrarli.pişman etmez.
    Ben de ybr, honda msx125,kymco agility 200, sym, honda activa motorları kullandım. Çoğunlukla ipone ve motül yağlar kullandım. Ybr ve kymco dışında tüm motosikletler im de öneri(alternatif sunmadan)10w30 yağ öneriyorlardı. Motosikletlerimi hep 0 km olarak aldım ve kullandım servislere götürdüğümde(normalde motor bakımlarını kendim yaparım sırf garanti için servis yolunu tuttum)10w30 neden koymuyorsunuz dediğimde iklim şartları deyip kestirip attılar. Bende sizin gibi birçok yabancı platformda araştırma yaptım ve bu konunun çokça tartışıldığını gördüm.(Bana gönderdiğiniz siteyi daha önce okumuştum.)Gittiğim kurumsal bir servis olarak düşündüğüm honda servisinde yaşadığım tatsız bir olaydan sonra servise gitmeme kararı aldım ve honda cb125f motorumun ilk rodaj bakımını kendim yaptım. 10w40 motül kullandım fakat içime sinmedi.Forumda 10w30 yağ kullanan,bu konuda araştırmış ve bilinçli olarak tecih yapmış birisi olarak sizin deneyimlerinizden sonra bende 10w30 kullanma kararı aldım. deneyimlerimi sizinle paylaşırım.İyi akşamlar dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spacy Alpha scooter'ımda hep 10/30 kullandım. Bir kereye mahsus 10/40 koyup denedim. 50 km olmadan değiştirdim. Tekrar 10/30 koydum. 10/40 ile motor sıkı gibi oluyor istediğim gibi akmıyor. Hani psikolojik falan da değil. 200 bin km'ye yakın tecrübem var. 35 bin km'dir spacy alpha kullanıyorum.
    Benimde 8. motosikletim ve 15 yıldır motosiklet kullanıyorum.Küçük motosikletleri seviyorum ve hep commuter kullandım. Genelde yağ deyince millet iman etmiş gibi 10w40 diyor.Bende bizzat daha 2000 km deki motorum da 10w30 viskoziteli yağ kullanım uzun km deneyimlemek istiyorum.
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de ybr, honda msx125,kymco agility 200, sym, honda activa motorları kullandım. Çoğunlukla ipone ve motül yağlar kullandım. Ybr ve kymco dışında tüm motosikletler im de öneri(alternatif sunmadan)10w30 yağ öneriyorlardı. Motosikletlerimi hep 0 km olarak aldım ve kullandım servislere götürdüğümde(normalde motor bakımlarını kendim yaparım sırf garanti için servis yolunu tuttum)10w30 neden koymuyorsunuz dediğimde iklim şartları deyip kestirip attılar. Bende sizin gibi birçok yabancı platformda araştırma yaptım ve bu konunun çokça tartışıldığını gördüm.(Bana gönderdiğiniz siteyi daha önce okumuştum.)Gittiğim kurumsal bir servis olarak düşündüğüm honda servisinde yaşadığım tatsız bir olaydan sonra servise gitmeme kararı aldım ve honda cb125f motorumun ilk rodaj bakımını kendim yaptım. 10w40 motül kullandım fakat içime sinmedi.Forumda 10w30 yağ kullanan,bu konuda araştırmış ve bilinçli olarak tecih yapmış birisi olarak sizin deneyimlerinizden sonra bende 10w30 kullanma kararı aldım. deneyimlerimi sizinle paylaşırım.İyi akşamlar dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

Benimde 8. motosikletim ve 15 yıldır motosiklet kullanıyorum.Küçük motosikletleri seviyorum ve hep commuter kullandım. Genelde yağ deyince millet iman etmiş gibi 10w40 diyor.Bende bizzat daha 2000 km deki motorum da 10w30 viskoziteli yağ kullanım uzun km deneyimlemek istiyorum.
    Sanayide araba tamircisi akliyla yurutulen bir alişkanlik,

Elinde 10w-30 yok,hatta hic kullanmamiş,daya 10w40 yagi geç.

Uretici hangi yagi oneriyorsa o yag,yaa abi biz hepsine ayni yagi koyuyoruz,birsey olmuyor gibi.
    adm12 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)