Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Diablo Rosso 2 Sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Selamlar,

Motorumdaki IRC lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum lastik olarak Rosso 2 ' de karar verdim. Fakat bu lastikciklerin 2 adet çeşidi varmış. Biri Alman üretimi, bir diğeri Brezilya üretimi. Bir sürüde kafa karıstırıcı bilgi var etrafta. İstanbul'da yaşıyorum ne yapmak lazım hangisini almak lazım özellikle kullanan arkadaşlar da yorum yaparsa sevinirim.
    Bu arada özellikle kullanmam gereken bir mevsim aralığı var mıdır bu lastikler için ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1)Almanı al, r 25 e uyacak boyutların hepsi alman diye biliyorum.
    2)Sorunsal sorunsalı

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Rosso 2'ler iyidir hoştur ama yaz lastiğidir. Hava sıcaklığının gece gündüz ortalamasının 7 derece ve üstü sıcaklıklarda daha fazla verim alırsın. Gerçi İstanbul da bu sene pek kış yapmıyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İstanbul'da senede ancak birkaç hafta 7'nin altına iniyor, sabah erken saatlerde semt ve rakıma bağlı 7 altı daha uzun süre görünüyor. Ben normalde 5 ve altını görürsem çıkarmıyorum motoru ama bu sene 0-3'lerde birkaç kere kullandım, lastikler taze, ekstra dikkat ve yumuşak kullanımla giderim dedim...

Motosikleti
    MT-09
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rosso 2'ler iyidir hoştur ama yaz lastiğidir. Hava sıcaklığının gece gündüz ortalamasının 7 derece ve üstü sıcaklıklarda daha fazla verim alırsın. Gerçi İstanbul da bu sene pek kış yapmıyor.
    Evet havalar neredeyse ortalama 10 derece altına inmedi. Bu arada pazar 17 derece gösteriyor
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR600RR
    Bende önceden CBR250 me alırken bunu yaşadım adam s20 satmaya çalıştıkça ben rosso 2 dedim en son getir dedi adama lastigi. fiyatı sorunca yarı fiyatını söyledi şaşırdım. biraz konuşunca 2 ye ayrılıyomuş onu anladım özellikle alman istedim. heralde bunlar çok kazanmıyoki bu lastigi satmak istemedi bana, neyse alman olanı al ben 10 bin kullandım antalyada gideri dahada vardı baya motoru sattım.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Rossoların üretimleri ebada göre değişiyor.Küçük ebatlar Brezilya daha büyük ebatlar Almanya oluyor.100/80/17--130/70/17 ebatta Alman üretim yok mesela.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Motolastikte alman üretimi olan var ben aldım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı IceFrog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet havalar neredeyse ortalama 10 derece altına inmedi. Bu arada pazar 17 derece gösteriyor
    Benim motorda da kış lastiği takılı, patates olacak yollarda lastik

Motosikleti
    MT-09
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rossoların üretimleri ebada göre değişiyor.Küçük ebatlar Brezilya daha büyük ebatlar Almanya oluyor.100/80/17--130/70/17 ebatta Alman üretim yok mesela.
    R25 için 110/70 - 140/70 kullanılıyor genellikle alman ve brezilyada da var ölçüler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motolastikte alman üretimi olan var ben aldım.
    Ne zamandır kullanıyorsun hocam ve memnun musun değecek farkı yarattı mı senin için ?

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Bu lastik Türkiye yoları için çok dayanıksız kalıyor. Motolastik.com'dan aldım. Balon yaptı lastik. Garantiden değişti. Yeni lastik de uzun süre dayanamadı. Daha sağlam lastiklere bak bence. İnternetten alacaksan motolastik.com'a bak. Ben çok memnun kaldım onlardan. Çok ilgililer. Benim lastiği "kullanıcı hatası. Çukura girmişindir" diyip başlarından savabilirlerdi.

Açtığım konu: http://www.motosiklet.net/forum/moto...n-degisti.html

Motosikleti
    MT-09
    Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu lastik Türkiye yoları için çok dayanıksız kalıyor. Motolastik.com'dan aldım. Balon yaptı lastik. Garantiden değişti. Yeni lastik de uzun süre dayanamadı. Daha sağlam lastiklere bak bence. İnternetten alacaksan motolastik.com'a bak. Ben çok memnun kaldım onlardan. Çok ilgililer. Benim lastiği "kullanıcı hatası. Çukura girmişindir" diyip başlarından savabilirlerdi.

Açtığım konu: http://www.motosiklet.net/forum/moto...n-degisti.html
    Anladım hocam. Alman üretimi olanı mı aldın ve performans farkından memnun kaldın mı ?

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bu lastikte alman-brazilya üretimi seçemiyorsun zaten. Küçük boyutları brezilya üretimi büyük boyutları alman üretimi oluyor.

Bu lastik temiz asfalt lastiğidir. Kesinlikle istanbul yollarına uygun değil. Temiz asfaltta çok iyi tutuyor ama istanbuldaki çukurlardan dolayı çok kısa sürede yırtılıyor veya balon yapıyor. 10000 kilometre bile dayanmıyor doğru düzgün. Hiç çukura girmesen bile hamurundan dolayı çabuk bitiyor.

Ben başta bu lastiği kullandım. Yukarıdaki sorunlarla karşılaşınca metzeller lasertec taktım. Hem daha ucuza geldi hemde çok daha dayanıklı çıktı. Yol tutuşu da kuruda rossoya yakın, ıslakta lasertec rossodan iyi.
    pea ve Triptamin bunu beğendiler.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1)Almanı al, r 25 e uyacak boyutların hepsi alman diye biliyorum.
    2)Sorunsal sorunsalı
    Yanlış bilgi 110/70/17 ve 140/70/17 ebatlarında hem alman hemde brezilya üretimi lastikleri var.
    Genelde Brezilya üretimi olanların fiyatı almana oranla daha düşük,almana oranla daha sert,daha uzun ömürlü yapısı vardır. Ama yol tutuş olarak
    Alman üretimi daha hissiyatlı,virajlarda daha iyi yol tutuş, daha kısa ömürlü ve yapısı olarak lastik daha oval şekildedir.

Şahsen benim motosikletimin orjinal ebatı 100/80/17-130/70/17 olmasına rağmen ben sırf alman üretimi olsun diye bir ebat büyük taktım. İyikide öyle yapmışım diyorum.

Tavsiyem alman üretimi.
    Triptamin bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda da kış lastiği takılı, patates olacak yollarda lastik
    Abi lastik yolu tutsunda varsin patates olsun,asfaltta kizaklayip soğan olmaktan iyidir...
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Bende motolastikten alman üretimi aldım çok memnun kaldım tavsiye ederim.

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    bendeki rosso2 ön 110 arka 150. made in china. motolastikten aldım. 25 bin km'dir kullanıyorum. balon falan yapmadı. kullandığım yollar kaygan asfaltlı ama çukursuz mıcırsız. tutuş soğuktan sıcaktan çok asfaltın kirliliğine göre değişiyor. aynı virajda yazın 25-30 derecede 70-80 km/s arası güven veren lastik kışın 5 derecede yol yağmurla temizlendikten sonra 90-100 arası güven veriyor.

Motosikleti
    MT-09
    @c20let Made in china derken ön lastik çin arka lastik Alman mı ?

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Alıntı IceFrog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @c20let Made in china derken ön lastik çin arka lastik Alman mı ?
    ikisi de çin malı.

Motosikleti
    MT-09
    Alıntı c20let adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisi de çin malı.
    O iş normal değil hocam. Arka lastiğin ya brezilya yada alman olması gerekli bildiğim kadarıyla.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)