Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ruhsatları gece ne yapıyorsunuz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyeti,nufusu az bir ilçeden mi aldin?
    Aynen ilçeden aldım ehliyeti. Benimde aklıma senin büyük yerden aldığın geldi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Bu benim ilen ruhsatın arasında sen nereden bileceğn ki

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çantamda taşırım.

henüz hiç polis abiler sormadı.

ulen ehliyet de aldık bi kere çevirin de sorun arkadaş.

Mont cebinde sadece mont değişikliğinde çıkar yoksa hep orada

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı cinsherif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç ruhsat soran olmadı yıllardır.
    Ceza kesmeye niyetliyse soruyor, yoksa soran eden yok malesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha neler...
    Ben İstanbul/Şişli' den aldım ancak benimki de 5 haneli

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Alıntı cinsherif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana sadece jandarma sordu oda sistem çalışmadı. Çalınırsa motorine yapayım ruhsatı çalan adam koltuk bagajını açamaz zaten. Açtığı zaman çoktan motorum parçalanmış olur 😂
    Biri büyük düz tornavida olmak şartı ile sadece iki tornavidaya bakar o iş. Tık diye çılıverir...
    ...

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Peki yere düşen ruhsatları ne yapıyorsunuz

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz ruhsat denk gelmedi, bir cüzdan ve iki kimlik, bir de ayrıca ehliyet bulmuşluğum var. Ehliyet sahibini biraz da şansla doğrudan sahibini bulup teslim etmiş, diğerlerini emniyete bırakmıştım. Birkaç kez de plaka buldum yolda, ama sadece kenara koymakla yetindiğimi itiraf ediyorum

Bunun haricinde yolda bir kere de bir balya turuncu strafor köpük bulmuştum, otobanın ortasındaydı. Bir şeklide kenara çektim kaza olmasın diye. Büyük ihtimal bir kamyondan düşmüştü, bir balya...

Bol bol çivili tahta ve hatta otomobil çamurluğu bulmuşluğum da var.

Ha bir de arada bir yolda kalmış motosiklet buluyorum, sahipleri yolda iterken denk geliyor. Geçende 1. köprüde bir kurye arkadaşa denk geldim yine, vatandaşın zinciri atmış yerine takmaya çalışıyordu. Tek kişi zor, iki kişi hemen hallettik. Yolda lastiği patlayan bir arkadaşa yardım etmiştim, lastiği orada tamir edip şişirmiştik, para teklifini ısrarla reddedince şaşırmıştı. 1. köprü çıkışında mondial scooter kullanan bir arkadaşın benzini bitmişti, yanımdaki 200cc' lik yedek yakıt şişesini onun depoya boşaltmıştım. İlk benzinciye kadar götüreceğine şüphe yok...

Ama ruhsata hiç denk gelmedim
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 defa öpüp yüksek bir yere koyuyorum
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz ruhsat denk gelmedi, bir cüzdan ve iki kimlik, bir de ayrıca ehliyet bulmuşluğum var. Ehliyet sahibini biraz da şansla doğrudan sahibini bulup teslim etmiş, diğerlerini emniyete bırakmıştım. Birkaç kez de plaka buldum yolda, ama sadece kenara koymakla yetindiğimi itiraf ediyorum

Bunun haricinde yolda bir kere de bir balya turuncu strafor köpük bulmuştum, otobanın ortasındaydı. Bir şeklide kenara çektim kaza olmasın diye. Büyük ihtimal bir kamyondan düşmüştü, bir balya...

Bol bol çivili tahta ve hatta otomobil çamurluğu bulmuşluğum da var.

Ha bir de arada bir yolda kalmış motosiklet buluyorum, sahipleri yolda iterken denk geliyor. Geçende 1. köprüde bir kurye arkadaşa denk geldim yine, vatandaşın zinciri atmış yerine takmaya çalışıyordu. Tek kişi zor, iki kişi hemen hallettik. Yolda lastiği patlayan bir arkadaşa yardım etmiştim, lastiği orada tamir edip şişirmiştik, para teklifini ısrarla reddedince şaşırmıştı. 1. köprü çıkışında mondial scooter kullanan bir arkadaşın benzini bitmişti, yanımdaki 200cc' lik yedek yakıt şişesini onun depoya boşaltmıştım. İlk benzinciye kadar götüreceğine şüphe yok...

Ama ruhsata hiç denk gelmedim
    Her şehre sizden lazım.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şehre sizden lazım.
    Hepimizden lazım. Motosiklet ve bilinçli sürücü sayısını arttırmak gerek

Sadece forum ortamında dahi az biraz vakit geçiren bireyin, motosikleti olmasa dahi birçok farklı konuda bilinçlendiğini veya en azından bilgilendiğini düşünüyorum.

Bence herkes Motosiklet.net kullanmalı

Dikkat: REKLAM içerir

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Motorda bırakılmaz, her daim motor montunun iç cebindedir. Motora da montsuz binmediğimden her daim yanımda olur.

Diye düşünüyordum ki yaşadığım bi anıyı anlatayım. Ümraniyede evle işin arası 1km kadar, hep yürüyerek gidiyorum normalde, bi yaz günü işe geç kalıodum dedim hemen motorla gideyim, takım elbiseyle atladım motora, saçlar bozulmasın diye kask da yok tın tın gidiyorum 20-30la derken 4 senedir 1 tane polis görmediğim yolda pat diye motorlu polisle karşılaştık. Altta beyaz chopper üstte takım elbiseli kasksız tipi görünce hemen sağa çek dedi tabi. Dedim bi bu eksikti 5dk erken gidecez diye cezayı yedik yok yere. Neyse polis geldi yanıma ehliyet ruhsat istedi, ehliyeti çıkardım verdim ruhsat için elimi iç cebe attım ki o an montu da giymediğimi farkedince heh şimdi yan bastık bi de bundan ceza yiyecez dedim..

Polise dedim ki ya ben normalde kasksız montsuz binmem motora ama şimdi acelem olduğu için alelacele bindim, evim de hemen şurası. Ruhsat montun cebinde kalmış ama motor benim adıma kayıtlı plakadan sorgulayabilirsin. Adam motorun arkasına baktı, dalga mı geçiosun benle dedi, hayırdır ne dalgası dedim ve plakaya bakmamla başımdan aşağı kaynar sular döküldü. App plaka gelirken rüzgarda uçmuş gitmiş, motorda plaka da yok.. Dedim işte şimdi kökünden tuttuk, kask yok, ruhsat yok, plaka yok işe geç kalmayalım diye düştüğümüz duruma bak..

Dedim valla memur bey bu kadar aksilik nasıl üst üste geldi hiçbi fikrim yok, ne diyeceğimi de bilmiyorum ama evim hemen şurada, isterseniz beraber gidip alalım ruhsatı. Adam da sonunda patladı LA YÖRÜ GİTT SABAH SABAH SENLE Mİ UĞRAŞACAM diye, ehliyeti geri verip bastı gitti. Ben de ağzım açık şekilde lan dünya ceza yiyecektim, bi sürü eksik olunca nasıl oldu da yırttım, demek ki bu ülkede işler böyle yürüyormuş diye işe devam ettim

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda bırakılmaz, her daim motor montunun iç cebindedir. Motora da montsuz binmediğimden her daim yanımda olur.

Diye düşünüyordum ki yaşadığım bi anıyı anlatayım. Ümraniyede evle işin arası 1km kadar, hep yürüyerek gidiyorum normalde, bi yaz günü işe geç kalıodum dedim hemen motorla gideyim, takım elbiseyle atladım motora, saçlar bozulmasın diye kask da yok tın tın gidiyorum 20-30la derken 4 senedir 1 tane polis görmediğim yolda pat diye motorlu polisle karşılaştık. Altta beyaz chopper üstte takım elbiseli kasksız tipi görünce hemen sağa çek dedi tabi. Dedim bi bu eksikti 5dk erken gidecez diye cezayı yedik yok yere. Neyse polis geldi yanıma ehliyet ruhsat istedi, ehliyeti çıkardım verdim ruhsat için elimi iç cebe attım ki o an montu da giymediğimi farkedince heh şimdi yan bastık bi de bundan ceza yiyecez dedim..

Polise dedim ki ya ben normalde kasksız montsuz binmem motora ama şimdi acelem olduğu için alelacele bindim, evim de hemen şurası. Ruhsat montun cebinde kalmış ama motor benim adıma kayıtlı plakadan sorgulayabilirsin. Adam motorun arkasına baktı, dalga mı geçiosun benle dedi, hayırdır ne dalgası dedim ve plakaya bakmamla başımdan aşağı kaynar sular döküldü. App plaka gelirken rüzgarda uçmuş gitmiş, motorda plaka da yok.. Dedim işte şimdi kökünden tuttuk, kask yok, ruhsat yok, plaka yok işe geç kalmayalım diye düştüğümüz duruma bak..

Dedim valla memur bey bu kadar aksilik nasıl üst üste geldi hiçbi fikrim yok, ne diyeceğimi de bilmiyorum ama evim hemen şurada, isterseniz beraber gidip alalım ruhsatı. Adam da sonunda patladı LA YÖRÜ GİTT SABAH SABAH SENLE Mİ UĞRAŞACAM diye, ehliyeti geri verip bastı gitti. Ben de ağzım açık şekilde lan dünya ceza yiyecektim, bi sürü eksik olunca nasıl oldu da yırttım, demek ki bu ülkede işler böyle yürüyormuş diye işe devam ettim
    sonra motoru sattın 4 teker aldın dimi
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonra motoru sattın 4 teker aldın dimi
    sonra motoru satıp iş için katara gittim ve nc750x parasına bi porsche cayenne aldım

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kilitli kasaya koyuyorum, maddi imkanlara göre başına da bi bekçi

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    En güzeli motosiklet montunun hiç bir durumda su almayan cebinde muhafaza etmek

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    koltuğun altında. ehliyeti bu ay aldım ruhsatla birlikte daha hiç günyüzü görmediler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ruhsat sele altı bagajda. Polis çevirmesinde hiç sormadılar sadece ehliyete bakıp plakayı sistemden sorguluyorlar.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Hem araba hem motor olunca ehliyet bir yerde durmuyor malasef

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    motosiklette bırakırsan ve motosikletin çalınırsa çevirmede yakalanması açısından önemli ancak.çevirmede ehliyet de isteyebiliyorlar sadece.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ruhsatı evde kaybetymiştim bi ara.
    sonra polis çevirmesine girdim. ama sadece kimliğimi istedi. ehliyet te ruhsatın yanında olduğu için bende hiç bişey söylemeden sadece ehliyeti verdim. kontrol ettirip beni yolladı.

sonra ne olur ne olmaz diye evde ruhsatı arayıp bulmuştum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)