Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Africa Twin mi ? Tiger Explorer 1200 XC mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Versys 650 modelinide listeye ekle.
    Bir arkadaşım almıştı 2012 model sayesinde denedim , çok keyifli makine ama benim kullanım amacıma uygun gelmedi acaip titreşim vardı.

Bilmiyorum benim kulandıgım sorunluydu , yoksa hepsi mi öyle .
    Uzun yolda yapmak istiyorum yapıyorum da , buyüzden eledim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki motoru bende düşünüyorum ve araştırıyorum ancak 50-55 bin bandında Afrikanın 2018 öncesi modelleri alınabiliyor ki onlarda da bazı problemler var. Gene 50-55 bin bandında explorer ın 2015 yada 2016 sı alınabiliyor bu modellerde de kullanıcıya çok fazla sıcaklık geldiği yönünde bir duyum aldım kullanıp böyle bir şikayeti olan kimse oldumu acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------

GS 700 ile ilgili ne tür şikayetler var yabancı sitelerde. Benimde araştırdığım bir motorda birde hangi modellerinde şikayet var? teşekkürler...
    yaklaşık bir yıl olmuştur araştırdıgım. Motor bloklarından memnun değiller .
    Alpbatur bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaşım almıştı 2012 model sayesinde denedim , çok keyifli makine ama benim kullanım amacıma uygun gelmedi acaip titreşim vardı.

Bilmiyorum benim kulandıgım sorunluydu , yoksa hepsi mi öyle .
    Uzun yolda yapmak istiyorum yapıyorum da , buyüzden eledim
    Üstad ne yaptin,gözünü seveyim,versys yağ gibi makina..150-200km menzil yapmadan peşin hukumlu olma.

Karakteristik olarak,bazi makinalar her devir araliginda farkli vibrasyon sunar..

Mesela,5-6bin rpm de titresimin yogun oldugu bir makina 7-8bin rpm de daha puruzsuz oluyor gibi..
    serif abi bunu beğendi.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad ne yaptin,gözünü seveyim,versys yağ gibi makina..150-200km menzil yapmadan peşin hukumlu olma.

Karakteristik olarak,bazi makinalar her devir araliginda farkli vibrasyon sunar..

Mesela,5-6bin rpm de titresimin yogun oldugu bir makina 7-8bin rpm de daha puruzsuz oluyor gibi..
    Levent bey haklısınız dediğiniz çok dogru ,
    Bazı araçlar belli devir aralıklarınde rezonansa girip titreşim oluyor .

benim kullanım sitilim belli en üst vitese at 80-130 arasında sür ,

Hatta arakadaşda makinsesinden sogumasın diye ona titreşim var demedim çok keyifli makine güle güle kullan dedim (zaten almıştı) Almamış olsa uyarırdım. Titreşim var diye ..
    Ayrıca benim kullandıgım araç da sorunlu olma olasılığı var.

En iyi ecnebiler ne demiş diye araştırıyım..

İlginiz için teşekkürler,
    levend84 bunu beğendi.
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levent bey haklısınız dediğiniz çok dogru ,
    Bazı araçlar belli devir aralıklarınde rezonansa girip titreşim oluyor .

benim kullanım sitilim belli en üst vitese at 80-130 arasında sür ,

Hatta arakadaşda makinsesinden sogumasın diye ona titreşim var demedim çok keyifli makine güle güle kullan dedim (zaten almıştı) Almamış olsa uyarırdım. Titreşim var diye ..
    Ayrıca benim kullandıgım araç da sorunlu olma olasılığı var.

En iyi ecnebiler ne demiş diye araştırıyım..

İlginiz için teşekkürler,
    Rica ederim,

Ağır bakimlari yapilmamiş yuksek cc ler ciddi anlamda suruş rahatsizliği veriyor,bu durum küçük hacimde kendini belli etmesede,büyükte öyle olmuyor,

En basiti bir ornek vereyim,zincir ve dişli seti omrunu tamamlamiş bir vstrom kullandim,emin olun rahatsiz ediyor insani,bakimlisini kullanmaya bile gerek kalmadan bariz farki anliyorsunuz.

Siz yinede versys modelini yabana atmayin.ara hizlanmasi vstrom`a oranla daha hırçın.daha stabil.

Yurtdişi formalarinda ozellikle,

DL 650
    Versys
    Tracer 700

Bu üçlü kiyaslamasina bakabilirsiniz.
    serif abi bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    afrika triump hem 800 hemde exp hem gs uzunca test ettim her zaman gezdiğim arkadaşlarımda olan motorlar
    triump exp bu motorlarla kıyas kabul edilmeyecek kadar güzel bi motosiklet asfaltta
    hem güçlü hem teknolojik hem konforlu agresif kronik sıkıntısı yok yakıt makul (vergi yüksek )
    eğer asfalttan çıkarım dersen kötü bi tercih olur makina bi defa çamura saplandı 3 kişi çıkaramadık o derece ağır
    ben afrika yı da beğeniyorum fakat bu gün 660 ı satsam alacağım tek motor xc 800 olur ruhu var vır vır kaplan gibi hırlıyor
    yani honda yı malzeme kalitesi olarak güç olarak exp karşılaştırmak yanlış olur cc ye takılmayalım bence sınıfı 800 ler
    büyük abilerden her konuda geride
    VroomOn bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)