Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

-Yine-Lastik Seçimi Konusu / Hero Karizma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Karizma R
    Bu konu bol bol konuşulmuş ama acemiliğimden yanlış seçim yapmamak için sormak istedim. Hero Karizma için ön ve arka lastik alacağım. (Kış lastiği değil) Bu lastiklere baktım. Bunlardan hangisini almalıyım veya almalı mıyım?

Baktığım Lastikler
    Arka: (Arka lastik için 120/90 ile 130/80 arasında kaldım)
    Mitas 120/90-18 69H TL MC50
    Michelin Pilot Activ 130/80-18 66V
    Ön:
    2.75-18 42P Michelin Pilot Street veya Mitas MC7

Orjinal Ölçüler:
    Ön Jant Ölçüsü 18 x 1.85 / Döküm Jant
    Arka Jant Ölçüsü 18 x 2.75 Döküm Jant
    Ön Lastik Ölçüsü 80 / 100 x 18 - 47 P Tubeless
    Arka Lastik Ölçüsü 120 / 80 x 18 - 62 P Tubeless

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı mucahitm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu bol bol konuşulmuş ama acemiliğimden yanlış seçim yapmamak için sormak istedim. Hero Karizma için ön ve arka lastik alacağım. (Kış lastiği değil) Bu lastiklere baktım. Bunlardan hangisini almalıyım veya almalı mıyım?

Baktığım Lastikler
    Arka: (Arka lastik için 120/90 ile 130/80 arasında kaldım)
    Mitas 120/90-18 69H TL MC50
    Michelin Pilot Activ 130/80-18 66V
    Ön:
    2.75-18 42P Michelin Pilot Street veya Mitas MC7

Orjinal Ölçüler:
    Ön Jant Ölçüsü 18 x 1.85 / Döküm Jant
    Arka Jant Ölçüsü 18 x 2.75 Döküm Jant
    Ön Lastik Ölçüsü 80 / 100 x 18 - 47 P Tubeless
    Arka Lastik Ölçüsü 120 / 80 x 18 - 62 P Tubeless
    120-80-18 Arka lastigin Crf250L modeli ile birebir ayni.alternatif olarak anlas veya swallow olabilir.

Ön lastik olarak,alternatif anlamda,Anlas veya swallow modelini tavsiye ederim

Ayrica,lastik taban ve yanak ölçuleriyle oynamamani öneririm.

Alabilirsen pilot serisi ve mitas seride işini gorur,metzeler modellerinede bir bak.

Motosikleti
    Hero Karizma R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120-80-18 Arka lastigin Crf250L modeli ile birebir ayni.alternatif olarak anlas veya swallow olabilir.

Ön lastik olarak,alternatif anlamda,Anlas veya swallow modelini tavsiye ederim

Ayrica,lastik taban ve yanak ölçuleriyle oynamamani öneririm.

Alabilirsen pilot serisi ve mitas seride işini gorur,metzeler modellerinede bir bak.

120-80-18 michelin/anlas/mitas/metzeler bulamadım. O yüzden farklı ölçü bakıyorum.
    Swallow'u yetkili servis söylemişti, markayı hiç duymadığım için istememiştim; araştıracağım.

Ön lastik olarak 2.75 - 18 'in michelin/mitas/anlas fiyatları yaklaşık olarak aynı. Ölçüyle ilgili bir sorun çıkmazsa; arka lastikle aynı markayı seçeceğim sanırım.

Metzeler; michelin'le aynı fiyat olduğu için pek bakmadım.

Motosikleti
    ......
    120-80-18 michelin/anlas/mitas/metzeler bulamadım. O yüzden farklı ölçü bakıyorum.
    Swallow'u yetkili servis söylemişti, markayı hiç duymadığım için istememiştim; araştıracağım.

Ön lastik olarak 2.75 - 18 'in michelin/mitas/anlas fiyatları yaklaşık olarak aynı. Ölçüyle ilgili bir sorun çıkmazsa; arka lastikle aynı markayı seçeceğim sanırım.

Metzeler; michelin'le aynı fiyat olduğu için pek bakmadım.
    Ön arka lastik desen ve modelini zorda kalmadikca degistirme.

Ayrica,Swallowu tavsiye ederim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ön ve arkayı mümkünse aynı markanın aynı serisinden almanı tavsiye ederim. Ön arka farklı marka kullanımında birbirlerinden geç ısınma,erken ısınma gibi hadiseler tehlike yaratabilir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Lastik set olmalıdır zatende bu karizmalrda büyük sıkıntı .. arka lastiğin crf ile aynı metzeller tourance , michellin sirac,pirelli demon var o ölçülerde bu motorun en büyük sıkıntsı ön lastiği.. o ölçüde olan michellin var..

Motosikleti
    Hero Karizma R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön arka lastik desen ve modelini zorda kalmadikca degistirme.

Ayrica,Swallowu tavsiye ederim.
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön ve arkayı mümkünse aynı markanın aynı serisinden almanı tavsiye ederim. Ön arka farklı marka kullanımında birbirlerinden geç ısınma,erken ısınma gibi hadiseler tehlike yaratabilir diye düşünüyorum.
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik set olmalıdır zatende bu karizmalrda büyük sıkıntı .. arka lastiğin crf ile aynı metzeller tourance , michellin sirac,pirelli demon var o ölçülerde bu motorun en büyük sıkıntsı ön lastiği.. o ölçüde olan michellin var..

Arka lastiğin boyutların değiştirmeden aynı marka/model/seri/desen olması zor gibi. CRF ile ölçüler aynı ama; karizmaninki Tubeless lastik. 120-80-18 Tubeless internetten bulamadım.

Şuan fabrika çıkışı lastikleri (mrf nylogrip zapper) takılı; yokuş aşağı, frenle, teker hiç dönmeden inebiliyorum; kayarak. Acil değiştirmem gerekiyor.

Motosikleti
    ......
    Arka lastiğin boyutların değiştirmeden aynı marka/model/seri/desen olması zor gibi. CRF ile ölçüler aynı ama; karizmaninki Tubeless lastik. 120-80-18 Tubeless internetten bulamadım.

Şuan fabrika çıkışı lastikleri (mrf nylogrip zapper) takılı; yokuş aşağı, frenle, teker hiç dönmeden inebiliyorum; kayarak. Acil değiştirmem gerekiyor.
    İç lastik takarak kullanabilirsin.cidden zor bir durum.

Oda olmadi arkayi 130yap.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler