Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

18-19 bin TL ile 2. motosiklet önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Herkese merhabalar, yaza doğru yeni bir motor almak istiyorum. Aslında gücü yetersiz geldiğinden veya başka bir şeyden dolayı değil ama hem tarz değişikliğine gitmek hemde daha teknolojili bir motor almak istiyorum, bunlarda bahanem oldu.

Şu an halihazırda Pulsar RS 200 kullanıyorum ve gayette memnunum aslında fakat havalar ısınmaya başlayınca biraz gezmeye çıkmak istiyorum, gittiğim yerlerde kamp falan yapmak istiyorum ve bu motora çantalarımı falan rahatça bağlayamıyorum. Aklımda Duke 390 falan var (bu arada ehliyetim yeni sistem A2) hem görünüş olarak hoşuma gidiyor. ABS li olması benim için çok önemli.

Siz ne önerirdiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2.el Dominar'a ne dersin?

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el Dominar'a ne dersin?
    Tekrardan Bajaj almak istemiyorum. Hoş bir motordur belki ama tam bana hitap etmedi.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    A2 ehliyete alabileceğin en iyi 2 motor cbr500 ve duke/rc 390. Uzun yol yapacaksınız madem cbr500 en mantıklı karar olacaktır. 2 silindir olduğu için titreşim duke göre sıfır, Karenajdan dolayıda rüzgar almazsınız, ayrıca 500cc olduğu içinde daha yüksek hızlardada daha rahat seyahat edebilirsiniz. A2 ehliyet ile üstüne daha iyi bir motosiklet olduğunu sanmıyorum
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 ehliyete alabileceğin en iyi 2 motor cbr500 ve duke/rc 390. Uzun yol yapacaksınız madem cbr500 en mantıklı karar olacaktır. 2 silindir olduğu için titreşim duke göre sıfır, Karenajdan dolayıda rüzgar almazsınız, ayrıca 500cc olduğu içinde daha yüksek hızlardada daha rahat seyahat edebilirsiniz. A2 ehliyet ile üstüne daha iyi bir motosiklet olduğunu sanmıyorum
    Uzun yol planlarım var ama daha hiç bir şey belli değil, ama yinede kamplara gitmeyi seviyorum o yüzden en azından rahatça taşıyabileceğim bir motor olursa dahada güzel olurdu. Öğrenci oluşumdan dolayı çift silindirede yakıtından dolayı pek iyi karşılamıyordum ki zaten CBR500 ün fiyatları gerçekten yüksek. Gerçi CBR 500 çok yakan bir motor değil ama fiyatı üzüyor.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı Emron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar, yaza doğru yeni bir motor almak istiyorum. Aslında gücü yetersiz geldiğinden veya başka bir şeyden dolayı değil ama hem tarz değişikliğine gitmek hemde daha teknolojili bir motor almak istiyorum, bunlarda bahanem oldu.

Şu an halihazırda Pulsar RS 200 kullanıyorum ve gayette memnunum aslında fakat havalar ısınmaya başlayınca biraz gezmeye çıkmak istiyorum, gittiğim yerlerde kamp falan yapmak istiyorum ve bu motora çantalarımı falan rahatça bağlayamıyorum. Aklımda Duke 390 falan var (bu arada ehliyetim yeni sistem A2) hem görünüş olarak hoşuma gidiyor. ABS li olması benim için çok önemli.

Siz ne önerirdiniz?
    üstadım neden 18 19 lira verip olan motoru da satmayıp 2 motorun vergisiyle yakıtıyla muayenesiyle uğraşıyorsunuz ki.. olanı satıp üstüne koyun alın kafanıza göre bir motor.. dedikleriniz doğrultusunda benim aklıma benelli trk502 geldi eğer sıfır düşünürseniz tabi.. 30 bin tl bandında 2. el seçenek de çok bulursunuz. bence uğraşmayın 2 motosikletin derdi ile..satmasıyla uğraşmak istemiyorum diyorsanız sıfır motosiklet alırken kolayca takasa sokabilirsiniz ki pulsar piyasası olan bir makine diye biliyorum. insanlarla da uğraşmamış olursunuz.. trknin çantaları da var doldurursun istediğin gibi.. uzun yola da gider şehir içinde de gezilir. 20 lt. depo doldur unut. ben bir motosiklet alacağım ve onu malzemelerle doldurup kampa gideceğim deseydim trk502 kesinlikle seçeneklerim arasında olurdu.. arkadaşların önderdiği dominar da güzel.. belki suzuki tarafında da inazuma ve v-strom var 250cc bandında..

İkinci motor olarak düşünmüyorsanız bence de kesinlikle trk 502 almalısınız. A2 ehliyet sınıfı için alınabilecek ve sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek en avantajlı modeldir.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende RS200 den TRK502 ye geçtim.Fiyat sizin aralığın üzerinde.İkinci motor olarak uzun yol ve kamp için biçilmiş kaftan.Ama şehir içinde öğrenci adam için çok uygun değil bence.Baya büyük kocaman ve çok ağır bir motor.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Pulsara gayet memnunum dedikten sonra ,yazmak içimden gelmedi, bir de ktm alma alma alma pulsara devam et çok memnunken satacağın kişilerin canı yanmasın günahı boynuna

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstadım neden 18 19 lira verip olan motoru da satmayıp 2 motorun vergisiyle yakıtıyla muayenesiyle uğraşıyorsunuz ki.. olanı satıp üstüne koyun alın kafanıza göre bir motor.. dedikleriniz doğrultusunda benim aklıma benelli trk502 geldi eğer sıfır düşünürseniz tabi.. 30 bin tl bandında 2. el seçenek de çok bulursunuz. bence uğraşmayın 2 motosikletin derdi ile..satmasıyla uğraşmak istemiyorum diyorsanız sıfır motosiklet alırken kolayca takasa sokabilirsiniz ki pulsar piyasası olan bir makine diye biliyorum. insanlarla da uğraşmamış olursunuz.. trknin çantaları da var doldurursun istediğin gibi.. uzun yola da gider şehir içinde de gezilir. 20 lt. depo doldur unut. ben bir motosiklet alacağım ve onu malzemelerle doldurup kampa gideceğim deseydim trk502 kesinlikle seçeneklerim arasında olurdu.. arkadaşların önderdiği dominar da güzel.. belki suzuki tarafında da inazuma ve v-strom var 250cc bandında..
    Hocam ikinci motor olarak düşünmüyorum zaten bunu satıp alacağım parayı denkleştirebilirsem eğer yaza kadar. Ama fiyatı gerçekten çok yüksek ve ben her gün okula gidip geliyorum o yüzden o motorlada pek olmaz gibi ya. Çünkü amacım sadece seyahat değil genel amacım şehir içi sürmek okula gidip gelmek aklım kafam esersede kampa falan giderim o zamanda rahat ettirsin açısından öyle yazmıştım konuda. Sanırım biraz yanlış anlaşılmışım.

Alıntı mstf01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci motor olarak düşünmüyorsanız bence de kesinlikle trk 502 almalısınız. A2 ehliyet sınıfı için alınabilecek ve sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek en avantajlı modeldir.
    Bunu satıp alacağımdan bütçe yine yetmiyor hocam ve okula gidip gelirken dediğim gibi hiç uygun olmaz gibi duruyor.

Alıntı UzunYolAdami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim inceleyeceğim.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende RS200 den TRK502 ye geçtim.Fiyat sizin aralığın üzerinde.İkinci motor olarak uzun yol ve kamp için biçilmiş kaftan.Ama şehir içinde öğrenci adam için çok uygun değil bence.Baya büyük kocaman ve çok ağır bir motor.
    Aynen tam düşündüklerimi yazmışsınız hocam.

Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsara gayet memnunum dedikten sonra ,yazmak içimden gelmedi, bir de ktm alma alma alma pulsara devam et çok memnunken satacağın kişilerin canı yanmasın günahı boynuna
    Genel itibari ile memnunum hocam grenaj ve göstergeden gelen sesleri saymaz isek. Hoşuma giden japonlara para yetmeyince ABS de olunca bunu almak durumunda kaldım, sizin yazdığınız yoruma normal şartlarda cevap vermezdim ama neyse. Siz aşağılamaya devam edin motoru elinize çok bir şey geçiyormuş gibi.

Motosikleti
    NC750X
    Hocam ikinci motor olarak düşünmüyorum zaten bunu satıp alacağım parayı denkleştirebilirsem eğer yaza kadar. Ama fiyatı gerçekten çok yüksek ve ben her gün okula gidip geliyorum o yüzden o motorlada pek olmaz gibi ya. Çünkü amacım sadece seyahat değil genel amacım şehir içi sürmek okula gidip gelmek aklım kafam esersede kampa falan giderim o zamanda rahat ettirsin açısından öyle yazmıştım konuda. Sanırım biraz yanlış anlaşılmışım.
    o zaman senin ilacın 2. el 3-5 bin kmlerdeki cb250r hocam.. cbr 250 olarak algılanıyor genelde yazılınca daha önce makineyi görmemiş insanlar tarafından.. cb250r naked olan versiyonu.. neo sports cafe diye geçiyor sanırım tarzı. tek silindir torku güzel titreşim duke den az diyor kullanıcıları.. bir inceleyin derim. boy 170 civarı ise tam sizin boyunuza uygun düşer.. benim 1.85 biraz ufak kalmıştı bana..

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman senin ilacın 2. el 3-5 bin kmlerdeki cb250r hocam.. cbr 250 olarak algılanıyor genelde yazılınca daha önce makineyi görmemiş insanlar tarafından.. cb250r naked olan versiyonu.. neo sports cafe diye geçiyor sanırım tarzı. tek silindir torku güzel titreşim duke den az diyor kullanıcıları.. bir inceleyin derim. boy 170 civarı ise tam sizin boyunuza uygun düşer.. benim 1.85 biraz ufak kalmıştı bana..
    1.75 boyum var hocam ama 200 den 250 ye geçtiğim zaman ileride tekrardan yetersiz gelip yükseltmiyim diyorum en azından hem biraz uzun yolda rahat ettiren hemde açtığım zaman giden torklu bir makine olması daha iyi olurdu. Aslında CB250R yi de bir ara beğeniyordum çok ama zincir sesi vs. sorunlarını okudum bir de şuan ben 2. el düşündüğüm için şuanlık pek 2. eli yok.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    1.75 boyum var hocam ama 200 den 250 ye geçtiğim zaman ileride tekrardan yetersiz gelip yükseltmiyim diyorum en azından hem biraz uzun yolda rahat ettiren hemde açtığım zaman giden torklu bir makine olması daha iyi olurdu. Aslında CB250R yi de bir ara beğeniyordum çok ama zincir sesi vs. sorunlarını okudum bir de şuan ben 2. el düşündüğüm için şuanlık pek 2. eli yok.
    Biraz daha sabredip az daha birikim yapıp daha yükssek cc ve daha güzel bir motosiklete geçebilirsiniz.

Elinizdekini satıp üzerine ekleyeceğiniz rakkama alacağınız motosikletler büyük ihtimal sizin aradığınız performans farkını veremeyecek.

Elinizdeki motosikletten memnunsanız şimdilik değiştirmeyin derim. Birikime odaklanın, o arada motosikletiniz satışta dursun, motosikletinizi hor kullanmayın ki değeri düşmesin. O esnada ilanları sürekli takip edin. Belki hiç aklınızda olmayan ama beğendiğiniz bir motosiklet ihtiyaçtan çok uygun fiyata satılmak istenir ve onu yakalarsınız. O zamana kadar bekleyin derim.

20 bin civarı bir bütçeyle rs 200 ü değişmeye değer bir ikinci motosikletin en az 400 cc civarı olması lazım. Bu cc lere çıkılınca da mecburen daha yaşlı motosiklet almak gerekir. Benim önerim eski kasalardan er6n/f, xt660, dl 650 tarzı torku yerinde olan motosikletlere bakılabilir.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Senin ilacın dominar. Ben pulsar satıp dominar aldım ve memnunum. Uzun yola da gelir şehir içine de. Yakıtı üzmez, parçası üzmez. Bu fiyat aralığında çok çok temizini bulursun.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Bu fiyatlara Benelli BN251 ABS iyi bir seçenek. Ama 200 cc'nin üstüne 250 cc arkadaşların da belirttiği gibi çok isteklerinizi karşılar mı bir şey diyemem. 150 cc'den 250 cc'ye geçen biri olarak benim beklentilerimi oldukça karşıladı, bu fiyat / fayda aralığında...

Başka motosikletleri bu fiyata alırken oldukça km yapmış 2. el olacağından satış fiyatına ilaveten lastik değişim maliyetini ve muhtemelen de garanti kapsamından çıkmış olacağından diğer olası maliyetleri ve büyük motorun büyük servis maliyetlerini dikkate almanızı tavsiye ederim...

Yani, özeti, 30 bin km'de 5 yılı aşmış şu şu motoru 20 bin TL'e hesaplı almakla iş bitmiyor... bunun yağı var, tuzu var, 5+1 hepsi içinde deterjanı var, servisi var, lastiği var, contası var .. (Aklıma rahmetli Levent Kırca'nın otomatik çamaşır makinesi skeçi geldi ) ...

Çok öyle yüksek hız meraklısı değilseniz, 140+ km/h gibi, 90-120 aralığında rahat gideyim, arada sollamaya çıkınca da 130'lara 140'lara rahat çıkabileyim, kamyonun arkasına takılıp kalmayayım; hesaplı olsun, yeni olsun, lastikleri iyi olsun ve ABS'de olsun diyorsanız (başkaları, oldu, başka bir şey daha istiyor musun, suyundan da koyalım mı demelerine bakmadan ), Benelli BN251 ABS'yi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz ...

200 cc'den 250 cc'ye bir tık ileri ve ABS'li modele geçmiş olursunuz...

Yine de, para biriktirip , 25 - 30 bin bandından esaslı bir 500+ cc de güzel bir seçenek ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)