Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda güvenli sürüş eğitiminde koruma ekipmanı olarak ne veriyorlar ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Önümüzdeki haftalarda güvenli sürüş 1 eğitimini alacağımi. Eğitimde koruma ekipmanı olarak kask dışında pantolon ve ceket veriyorlar mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı gokbudak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önümüzdeki haftalarda güvenli sürüş 1 eğitimini alacağımi. Eğitimde koruma ekipmanı olarak kask dışında pantolon ve ceket veriyorlar mı ?
    zaten eğitimlere ekipmanlar tam olarak gelmeniz istenmiyor mu ? eğer böyle herkes kafasına göre gidip orada verilip verilmeyeceği belli değilse bu duruma hondanın el atması gerekebilir Egitime katılacak olan yanında ne getireceğini bilmiyor. Arayıp hondaya bir danışın.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    2011 yilinda almistim gs2 .kask, eldiven (motosiklet eldivenine benzeyen bisey deil),dizlik vermislerdi diye hayirliyorum. mont pantolon vermiyorlardi.

Aradım hondayı oradaki görevli bu konu hakkında bilgim yok dedi. Ondan gruptan soruyorum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aradım hondayı oradaki görevli bu konu hakkında bilgim yok dedi. Ondan gruptan soruyorum.
    güvenli sürüş eğitimine güvenim kalmadı su an.

Eğitimde ödenen ücrete hangi olanaklar/hizmetler dahil?
    Eğitim için ödeyeceğiniz ücrete motosiklet, koruyucu ekipman, benzin, ulaşım, öğle yemeği, içecek ve acil bir durum söz konusu olduğunda Honda Türkiye A.Ş. revirinden alacağınız sağlık hizmeti dahildir.

Gelirken yanımda ne getirmem gerekir?
    Gelirken yanınızda (yağış öngörülüyor ise su geçirmeyen) sağlam tabanlı bir outdoor ayakkabı ya da bot , kot ya da muadili bir pantalon ve hava koşullarına göre üşümeyeceğinizi düşündüğünüz bir ceket, yaz ise uzun kollu bir t-shirt ve güneş kremi almanızı tavsiye ederiz.

Valla adamlar yanında "varsa şu su ekipmanı getirin" demediğine göre pek takılma. bir bildikleri vardır

kolun kırılırsa revir hizmeti beleşmiş hadi iyisin
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    2015 senesinde kask, eldiven, dizlik (sanırım bir de dirseklik) veriyorlardı. Çalışmalar düşük süratte yapıldığı için yeterli gibi geliyor bana. Bence en iyisi kendi eldiveninle ve dizlikli pantolonunla gitmek, daha rahat olur. Öyle deri cekete gerek olan bir parkur değil, gymkhana benzeri teknik çalışmalar yapılıyor. Yazın gidersen t shortle gitme, uzun kollu ince bir kıyafet olsun aksi halde amele yanığı olursun ve çok su kaybedersin.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Kapali kask, dizlik, dirseklik, eldiven (bildigin yun eldiven) veriliyordu. Kendi ekipmaniniz varsa kullanin.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Buff,Kask,yün eldiven ve dizlik vermişlerdi GS1'de.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Gündelik giysiler dışında hiçbir ekipman getirmeden de katılabilirsiniz, 4 defa honda güvenli sürüş eğitimlerine katıldım, orada yeterli seviyede ekipman var, ayağınızda doğru düzgün bir ayakkabı ya da motor botu olsun yeterli, düşük hızlarda eğitim olduğu için risk az.

Motosikleti
    Honda CB125 E
    Tüm seti diziyorlar orda rahat olun. Çok üst düzey ekipmanlar değil ama eski püskü birşey yok. Her bedenden bolca mevcut. Kask, bandana, mont, dizlik, yün eldiven (koruma yok) var. Eldiveniniz ve kaskınızla giderseniz biraz daha konforlu olur sizin için sürüş, kask çene açılırdı ve biraz ağırdı sanki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Ama yukarıda birisi de bahsetmiş motor ayakkabınızın olması faydalı olabilir ufak burkulmaları vs. önlemek için, düşük hızda ayağınıza düşürebilirsiniz.

Hatta şahsi düşüncem gitmişken motorun düşük hızdaki limitlerini zorlayın düşmekten korkmadan, düşmek için en güvenli yer olabilir orası.
    Metela bunu beğendi.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Kullandığınız buff ve eldiven eğitimin sonunda sizde kalıyor. (kevlar pamuklu eldiven)

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Pantolon ve ceket verilmiyor. kask dizlik dirseklik ve reflektif yelek verilir herhalde. Varsa kendi ekipmanınızla katılabilirsiniz. Bize eldiven de verilmemişti motorun gaz tepkilerine alışmak için.

Motosikleti
    F 650 GS (2005)
    Alıntı mutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm seti diziyorlar orda rahat olun. Çok üst düzey ekipmanlar değil ama eski püskü birşey yok. Her bedenden bolca mevcut. Kask, bandana, mont, dizlik, yün eldiven (koruma yok) var. Eldiveniniz ve kaskınızla giderseniz biraz daha konforlu olur sizin için sürüş, kask çene açılırdı ve biraz ağırdı sanki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Ama yukarıda birisi de bahsetmiş motor ayakkabınızın olması faydalı olabilir ufak burkulmaları vs. önlemek için, düşük hızda ayağınıza düşürebilirsiniz.

Hatta şahsi düşüncem gitmişken motorun düşük hızdaki limitlerini zorlayın düşmekten korkmadan, düşmek için en güvenli yer olabilir orası.
    Bunlara ek olarak yağışlı havalarda alt üst yağmurluk da veriliyor.
    Sağanak bir yağış olmadığı sürece de eğitim iptal edilmiyor.

Eldiven kevlar eldiven. Sanayi tipi. Tutmayı, iş yapmayı engellemeyecek kadar rahat. Kesilme ve sürüklenme direnci oldukça yüksek.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece bot (motor botu olursa daha iyi olur) götürmeniz gerekiyor. Kaskın markasını tam hatırlamıyorum ama 2015 yılında dizlik, dirseklik, kask, balaklava (halen kullanıyorum eldiven(gazı hissetmeniz için polar eldiven gibi bir eldiven) veriliyordu. Yağmur yağınca da tucano urbano yağmurluk giymiştik. Ekipman, motosiklet ve parkur kalitesi konusunda içiniz rahat olsun. Valla o günler geldi aklıma da keşke maddi gücümüz olsa tüm Honda eğitimlerini tamamlasak keyfini çıkarın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)