Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kask kamera montajı için çift taraflı bant mı hamur gibi yapıştırıcı mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksiyon kamerası aldım (Bir motovloggerin doğuşu.) Kaska yapıştıracağım ama 3m bant ile mi yapıştırsam yoksa bu hamur gibi olanlardan mı ? hamur gibi olan yapıştırıcılar çıkartıken kaskın kaplamasını da beraberinde getiri mi ?
    Kamerayı kaska montelemek için kolibantı,sun-fix ve çift taraflı bant kullandım, Önce kaska macun uygulayacağım yere koli bantı yapıştırdım, sonra kamera için kullanacağım aparatları belirledim aparatlarda seçenek çok uygun olanları seçtim, daha sonra kamerayı kaska uygun duracak şekilde tutup aradaki boşluğu belirledim ve o boşluğa göre sun-fix macun karışımı hazırladım,Bu arada aparata da koli bantı yapıştır macun iki tarafa da yapışmasın.

Macunu eşit oranda karıştır ve kamera aparatına plastiğe koli bantın üstüne uygula, daha sonra macunlu aparatı kaska uygula kameranın açısını belileyerek macuna yanlardan şekil ver, fazlalıklara fazla takılma açı ve konumunu ayarladıktan sonra bırak kurusun,tamamen kuruduktan sonra macun koli bantından dolayı hem kaska hemde kamera aparatına yapışmamış olacak, Macuna zımpara ile dışarıda şekil ver ve çift taraflı bantı macuna önlü arkalı yapıştır, macunu önce aparata sonra kaska yapıştır, çift taraflı bantın en sağlamını kullan (sarı renk bant düşük, yeşil renk bant orta, kırmızı renk bant güçlü yapışma özelliğine sahip) diğerleri zamanla bırakıyor kendini.

Bu şekilde yapmanın büyük avantajı var aparatlar sağlam değil tırnakları çabuk kırılır, istediğin zaman macunu plastikden ya da macunu kaskdan ayıra bilirsin bu şekilde uygulama videğoları mevcut onlara bakabilirsin, Birde tavsiye kamerayı kaska plastik kayış tokası ile bağla kamera kaskından düşerse kayış onu tutar.

https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Sunfix gibi epoksi macun yapıştırıcıları kask üzerinde kesinlikle önermiyorum. Bu kadar sert bir malzemenin bu denli bol kullanılması kaskta hem aşırı ağırlık hem de kaza esnasında facia yaratabilir.

6-7 ayda bir esnemeye başlayan bantın yenilenmesi ihtiyacını da ortadan kaldırır. Cam silikonu iyidir...

Yüzeyi temizleyin ve az miktarda silikon yapıştırıcı uygulayıp bantla sabitleyin. Akşam yaptığınız işlem sonrası sabahleyin bantları çıkarıp bu şekilde ömür boyu sorunsuz kullanabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken her iki yüzeyin de az da olsa temizlenmiş olması ve monte edilecek parçada silikon girmesini istemediğiniz yer varsa küçük bir parça bant ile o kısmın uygulama öncesi kapatılması, hepsi bu kadar.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek çözüm bu
    3m vhb bant

https://i.imgyukle.com/2019/01/22/2Cs4y.jpg

ne kaska ne motora zarar verir hamuru çok kalitelidir ve yapıştı mı tam yapışır çıkartması da sıcak su ile ayrılır
    ufak parça şeklinde satilmaz fakat ozalitciler yada reklamcılar da varsa 3 4 tl verip bi parça rica edersen verirler

https://urun.n11.com/yapistirici-ve-...0cm-P175893170

yada n11 den al kullanmadığını kötü gün dostu diye saklarsın 😁

Selamlar tekrar,

Bugün yeni kaskım için Midland intercom takma aparatlarından aldım bir tane, aparatın arkasındaki malzeme bire-bir yukarıda yazdığınız. 3M VHB (Very High Bond).

Önceki kaskımdaki aparat 3 senedir taş gibi sağlam yapışmış duruyor ki intercom'u takarken ve çıkartırken anlamlı ölçüde kuvvet uygulanıyor. Yani gerçekten sağlam.

(Cam silikonu opsiyonunu da yazdık bir kenara...)

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda izah etmiştim, ne bant ne ısıtma ne sökülme ne esneme... İstendiğinde kolaylıkla sökülüp temizlenebilir de. Cam silikonunu deneyin...

Basitlik güzeldir. Ucuz ve kolay bulunabilir diye en iyi çözümlerden biri olduğu gerçeğini kabul etmekte zorlanmayalım
    Ben faber castell tack it ile yapıştırdım. O basit sayılır mı

Hem farklı renkleri de mevzut. Ben sarı kullandım evde az beyaz vardı onla da kamufle ettim. Kask beyaz da

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Kavisli ise kesinlikle aparata sunfix macun ile şekil verip 3m bant ile yapıştır. 150 km hızda bile birşey olmadı

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Motopixel Tv Youtube kanalında görmüştüm bu aparatı, kaskın çeneye takıyordu. Böyle bir şey kullanan var mıdır acaba?
    Olası kaza durumunda falan vücuda zarar verme ihtimali olabilir mi? O yüzden alıp denememiştim, fakat şu sıralar alsam mı diyorum.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motopixel Tv Youtube kanalında görmüştüm bu aparatı, kaskın çeneye takıyordu. Böyle bir şey kullanan var mıdır acaba?
    Olası kaza durumunda falan vücuda zarar verme ihtimali olabilir mi? O yüzden alıp denememiştim, fakat şu sıralar alsam mı diyorum.

https://i.hizliresim.com/16gqNj.png
    valla hocam. şöyle basit bir mantık ile düşünecek olursak esneme veya kırılma şansı çok olmayan (pozisyonuna göre.)bu maddenin kaza anında boynunuzla gövdeniz arasında sıkışma ihtimali yüksek. tabi bunlar ihtimal dahilinde her ne kadar düşük olsa da.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

Sunfixi yaptım kurutmaya bıraktım bu gün yağmurda gözlemledim ki benim özel camlar için üretilen çift taraflı bant tırt çıktı.
    5cm uzunluğundaki bir 3m bant için 30-40tl para vermek istemiyorum izmir içinde kestirerek alabileceğim bir yer var mı ?
    oznkrçm bunu beğendi.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    kalın çift taraflı 3M bant ile motora yapıştırdığımız bu aparatı nasıl sökebiliriz?

Biraz araştırdım bir yerde WD40 demişler. Ancak emin değilim. Bu konuda deneyimi olan var mıdır? Motosikletin depo ve zincir üstü plastiğinde bulunan 2 parça. kalın 3M bant. boyaya plastiğe zarar vermek de istemiyorum.

hotlatır gibi oldu ama bu konuya eklenirse konuyu okuyanlar da yanıtını bulabilir diye düşündüm.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    En güzeli, basit diş ipi veya poşet teli gibi birşeyi iki elinizin birer parmağına biraz doladıktan sonra yapıştırıcı bantın yanından girerek kesmek, sonrasında ise parmakla yavaş ve sabırla temizlemektir. İşi hızlandırmak için bitkisel veya madeni yağlardan, WD-40 gibi delici yağlayıcılardan da yararlanabilirsiniz.
    nicknamer bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksiyon kamerası aldım (Bir motovloggerin doğuşu.) Kaska yapıştıracağım ama 3m bant ile mi yapıştırsam yoksa bu hamur gibi olanlardan mı ? hamur gibi olan yapıştırıcılar çıkartıken kaskın kaplamasını da beraberinde getiri mi ?
    hem sunfix (hamur dediğiniz) hem de 3m VHB bant kullanmanız gerekiyor.
    detayları şurada anlatmıştım:
    https://tuzlusumotorcusu.blogspot.co...a-montaji.html

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)