Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

10-12 Civarına Ne Alınır

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs on numara makine alanlardan pişman olan duymadım.. gv nin parça fiyatı nesi pahalı bilmiyorum kronikleri çözüldümü gv nin güzel motor uzunyolda çok keyifli makine bende bursadan istanbula gv getirmişdim gazı açdınmı yok demiyor gidiyor alet 140 lara kadar sorunsuz tırmanıyor ondan sonra yol varsa şayet 145-150 ye kadar biraz istemsizde olsa çıkıyor.. 250 lik cruiser alet daha ne olsun .. zaten cruiser hız makinesi değil.
    Logaritma hocam. Dislisiymis, setiymis rtr 180 in 5 katı fiyatı. Mt25 den de pahalı parçaları, ya da yanlış sitelerden bakıyorum fiyatlara. 7000 km kadar kullandım gv250. Aşırı güzel makine ama inanın parça sıkıntısı başladı bence

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    rtr ile kıyaslama yedek parça fiyatlarını bence biri çin malı biri kore malı.. millet aradaki farkı anlamasada koreliler kaliteli parça kullanılıyorlar .. dişli zicir seti her motorda pahalı artık.. Marka gözetmeksizin kaliteli bir did o ring x ring zincir alsan artık 500-600 tl lerden kapıyı açıyorlar ... sadece zincirin kendi.. artık bu piyasalarda ona bir şey diyemem geçen mt25 in zincir dişli setine bir arkadaş 1200tl dedi oha dedim.. rtr ninki belki 300-400 tl dir .. Ama rtr 5 binde -6 binde tekrar dişli zincir isteyebilir diğeri kullanıma bağlı 15-20 hatta 30 bin km götürür..

Motosikleti
    rtr ile kıyaslama yedek parça fiyatlarını bence biri çin malı biri kore malı.. millet aradaki farkı anlamasada koreliler kaliteli parça kullanılıyorlar .. dişli zicir seti her motorda pahalı artık.. Marka gözetmeksizin kaliteli bir did o ring x ring zincir alsan artık 500-600 tl lerden kapıyı açıyorlar ... sadece zincirin kendi.. artık bu piyasalarda ona bir şey diyemem geçen mt25 in zincir dişli setine bir arkadaş 1200tl dedi oha dedim.. rtr ninki belki 300-400 tl dir .. Ama rtr 5 binde -6 binde tekrar dişli zincir isteyebilir diğeri kullanıma bağlı 15-20 hatta 30 bin km götürür..
    Hocam şimdi aklımı çeliyorsun ama ben 7500 km Hyosung kullandım ve çok memnun kalmıştım ama yeni üretiminin olmaması ve forumda artık parça sıkıntısı olacağının belirtilmesi nedeniyle uzak duruyorum. Yoksa gözü kapalı alacağım bir makinedir Gv250

Motosikleti
    Artık Yok...
    gv de şöyle diyim internet kullana biliyorsan parça sıkıntın olmaz.. tedariki yurtiçi yaparım diyorsan olabilir ona bir şey diyemem gerçi gene olmaması gerekir markanın türkiye distiribütörü var yeni model getirtmese bile yedek parça tedariğini yasal olarak sağlamak zorunda diye biliyorum..

ama onada gerek yok hysoung belkide internette en çok parça satışıyapan firmalardan biri direk fabrikadan satışları var siteler üstünden.. yani ben internet kullanırım yurtduşı alışverişi zaten yapıyorum yabancı değilim diyorsan bir sorun çıkıcağını sanmıyorum kaldıki cruiser motor ss değilki yani bir gtr falan değilki grenaj kırasın yada çok ciddi bir parça ihtiyacın olsun..

parça deyince çünkü benim aklıam hep grenaj gelir diğer parçalar universaldır çünkü illaki başka bir motorla uyumludur bulursun..

bu arada al diye demiyorum yanlış anlama beyin fırtınası yapıyoruz burda..

Motosikleti
    gv de şöyle diyim internet kullana biliyorsan parça sıkıntın olmaz.. tedariki yurtiçi yaparım diyorsan olabilir ona bir şey diyemem gerçi gene olmaması gerekir markanın türkiye distiribütörü var yeni model getirtmese bile yedek parça tedariğini yasal olarak sağlamak zorunda diye biliyorum..

ama onada gerek yok hysoung belkide internette en çok parça satışıyapan firmalardan biri direk fabrikadan satışları var siteler üstünden.. yani ben internet kullanırım yurtduşı alışverişi zaten yapıyorum yabancı değilim diyorsan bir sorun çıkıcağını sanmıyorum kaldıki cruiser motor ss değilki yani bir gtr falan değilki grenaj kırasın yada çok ciddi bir parça ihtiyacın olsun..

parça deyince çünkü benim aklıam hep grenaj gelir diğer parçalar universaldır çünkü illaki başka bir motorla uyumludur bulursun..

Diğer üstatların da yorum yapmasını bekleyeyim o zaman. Zira param hazır. Parça sıkıntısının olmayacağını bilsem, yarın alırım. Konuyu ben açmadım ama bu konu ve benzerlerinin açıldığı gibi kararsızlık hakim. Ben tarzımı belirledim. Cruiser... Ve CC dikkate alındığında çin almayacaksam iki ihtimalim var; daystar ya da gv... Ama ikisi de tavsiye edilmeyecekse ya commuter ya da sport touring bakarım. Seçim yapamamak çok zor inanın

Tnt 25,cbr250,sym wolf,rtr 180 arasında fiyat olarak en uygun ama en düşük performanslı rtr 180 ,bana en yakın gelen sym var biraz daha araştırıyorum bunları gv 250 de güzel motor ama bu seçenekler varken tip olarak pek uygun değil çok uyguna bulunursa belki olabilir

Motosikleti
    Alıntı kygsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tnt 25,cbr250,sym wolf,rtr 180 arasında fiyat olarak en uygun ama en düşük performanslı rtr 180 ,bana en yakın gelen sym var biraz daha araştırıyorum bunları gv 250 de güzel motor ama bu seçenekler varken tip olarak pek uygun değil çok uyguna bulunursa belki olabilir
    Güzellik görecelidir diye bu sebepten diyorlar sanırım Saydığınız makineler arasında bana göre görsel olarak en iyisi GV250

Motosikleti
    R25
    Tnt 25 olmaz diyorsan daha düşük cc Apache 180

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tnt 25 olmaz diyorsan daha düşük cc Apache 180
    Tnt 25 de olabilir tabi tnt25 sym arasındayım daha çok ama ikisi de çok fazla bilinen motosikletler değil sym kullanıcıları geneli memnun ama tek tük debriyajla ilgili sorun yaşayanlar olmuş tnt yi henüz çok arastiramadim apachede çok güzel motor ama digerlerine oranla aşırı titreşimi ve biraz daha güçsüz oluşu beni benelli ve symye yakın kılıyor benelinin son hızı 148 symninde de 150 civarı her ikisinde doğru mu gösteriyor bilmiyorum gerçek gpse göre ,top speed çok önemli değil zaten 130-140 redlina girmeden rahatça yapsa ve torku iyi olsa benim için yeterli genel olarak ama yol boş olunca da son hiz ne kadar yüksek o kadar iyi .Genel olarak bu ikisi arasında kaldim diyebilirim cbrlar yüksek km, ha apachede de çok güzel motor ama ybrden sonra çok bir değişiklik olmayacak gibi geliyor ucuza denk gelirse yine düşünürüm tabi ki

Motosikleti

Üstat diyelim ki inşallah kaza kaza yapmadık. Makinenin motoru ile ilgili sıkıntı çıktı. Bu sıkıntıyı Universal parçalarla çözebilir miyiz yani? Ya da hava filtresi falan her makinenin ayrı mıdır? Çok baş agrittim ama idare edin lütfen. Karar vermem lazım zira. Ne bileyim eksantrik mili ya da krank mili tutmaz sanıyordum

Alıntı kygsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tnt 25 de olabilir tabi tnt25 sym arasındayım daha çok ama ikisi de çok fazla bilinen motosikletler değil sym kullanıcıları geneli memnun ama tek tük debriyajla ilgili sorun yaşayanlar olmuş tnt yi henüz çok arastiramadim apachede çok güzel motor ama digerlerine oranla aşırı titreşimi ve biraz daha güçsüz oluşu beni benelli ve symye yakın kılıyor benelinin son hızı 148 symninde de 150 civarı her ikisinde doğru mu gösteriyor bilmiyorum gerçek gpse göre ,top speed çok önemli değil zaten 130-140 redlina girmeden rahatça yapsa ve torku iyi olsa benim için yeterli genel olarak ama yol boş olunca da son hiz ne kadar yüksek o kadar iyi .Genel olarak bu ikisi arasında kaldim diyebilirim cbrlar yüksek km, ha apachede de çok güzel motor ama ybrden sonra çok bir değişiklik olmayacak gibi geliyor ucuza denk gelirse yine düşünürüm tabi ki
    Edit:tnt 25 e de uzagim yazılımsal sorunlardan dolayı bir de onunla uğraşmak istemem hesaplı bulabilirsem sym yoksa apache gibi duruyor şimdilik

Motosikleti
    honda cb500f
    Sym wolf 250 en ideal i ve en ucuzu bence. Japonlara yakin kalitesi var.
    Uzun yola yuksek cc daha iyidir oyuzden 250cc altina bakma bence.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat diyelim ki inşallah kaza kaza yapmadık. Makinenin motoru ile ilgili sıkıntı çıktı. Bu sıkıntıyı Universal parçalarla çözebilir miyiz yani? Ya da hava filtresi falan her makinenin ayrı mıdır? Çok baş agrittim ama idare edin lütfen. Karar vermem lazım zira. Ne bileyim eksantrik mili ya da krank mili tutmaz sanıyordum
    motor bloğu gt250 ile aynı zaten bütün o yıllardaki comet gtr gv hep aynı motoru kullandı hyo .. kısaca illa gidipde motor için diyorum gv parçası aramana gerek yok .. gv ye özel motorda bir iki oynama yapmışlarsa onu bilemem.. hava filtresine gelince kesin türkiyedede vardır da "gv250 air filter" milyon tane site çıkar karşına 8 dolar - 10 dolar bir şeydir.. değiştirmekle uğraşmam dersen al bir K&N kutuiçi filtre yıkarsın..

basit bir örnek veriyim arkadaşda z750 vardı 2006 model yağ filtresini değiştiricekdik türkiyede çok pahalı diye o zamanlar ebay açıkdı ordan sipariş verelim dedik .. ebaydan devamlı alış veriş yaptığımız bir parçacı vardı ona yazdım ben özelden 2006 kawa z750 için yağ filtreniz varmı diye var dedi kodunu yolladı kodu giriyoruz karşımıza 85 model honda cb1100 ler falan çıkıyor garip garip motorlar çıkıyor neyse kısa kesiyim o filtreyi 292 mi 232 mi neydi unuttum şimdi motor ortak kullanıyormuş yani aynı filtre tipini..

her şey araştırmaya bakıyor..

Motosikleti
    motor bloğu gt250 ile aynı zaten bütün o yıllardaki comet gtr gv hep aynı motoru kullandı hyo .. kısaca illa gidipde motor için diyorum gv parçası aramana gerek yok .. gv ye özel motorda bir iki oynama yapmışlarsa onu bilemem.. hava filtresine gelince kesin türkiyedede vardır da "gv250 air filter" milyon tane site çıkar karşına 8 dolar - 10 dolar bir şeydir.. değiştirmekle uğraşmam dersen al bir K&N kutuiçi filtre yıkarsın..

basit bir örnek veriyim arkadaşda z750 vardı 2006 model yağ filtresini değiştiricekdik türkiyede çok pahalı diye o zamanlar ebay açıkdı ordan sipariş verelim dedik .. ebaydan devamlı alış veriş yaptığımız bir parçacı vardı ona yazdım ben özelden 2006 kawa z750 için yağ filtreniz varmı diye var dedi kodunu yolladı kodu giriyoruz karşımıza 85 model honda cb1100 ler falan çıkıyor garip garip motorlar çıkıyor neyse kısa kesiyim o filtreyi 292 mi 232 mi neydi unuttum şimdi motor ortak kullanıyormuş yani aynı filtre tipini..

her şey araştırmaya bakıyor..
    Çok teşekkür ederim

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Aynı konuda bende kararsızım fiyatlar almış başını gitmiş bende konu açmıştım almaya bile gittim sonra vazgeçtim inanılmaz kararsızım ama burada yazılanlara bakılırsa wolf ortak karar kılınmış gibi ama tvs apache 150 yada 180 mekanik anlamda kimse sorun yaşamamış varsada çok çok az kişi parçasıda çok var ucuz.Sanırım motor tecrüben fazlaysa wym wolf ama daha tecruben yoksa tvs apache alınır bu arada neden bilmiyorum ama geneldede rtr 180 yerineden 150 tavsiye ediyorlar neden bilmiyorum ama bilen birisi varsa açıklarsa sevinirim

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Önce konu başlığına baktım, sonra piyasaya.
    Cevap aynı.

Güzel, sağlam, dolu bir rakı sofrası.
    Felekten bi gece, bir kere olsun güzel olsun bari.
    Son Ütücü bunu beğendi.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Bu arada sym wolf yedek parça olarka cidden pahalı burada tek tek hepsinin fiyatlarını öğrenebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=UAx_fr1f_-U

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    3 yıldır pulsar kullanıyorum çok memnunum.. pulsar almasam CRF 250 alırdım.. sana da önerim bu olur..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    cb 125f al.

12 civarında crf250l bulunur bende öneririm

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)