Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Ktm Rc 250 İade Davası (Artı Grup - Spormoto)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CF 250 NK
    Arkadaşlar herkese selamlar. Uzun zamandır yazamadım. Kusura bakmayın.

Eylül ayında mahkeme sonuçlandı ve davayı kazandım. Hakim paranın iadesine karar verdi. Geri alırım diye düşündüğüm otopark paralarını maalesef alamadım. Dava açtığım günden itibaren fatura tutarını yasal faiziyle iade alacağım. Bildiğim kadarıyla dava için ödediğim dosya bilirkişi vb paralarını da iade alacağım.

Şu an gerekçeli kararın çıkmasını bekliyorum. Gerekçeli kararın ardından 2 hafta itiraz süreci var. Ardından icra işlemlerini başlatabiliyorum.

Her ne kadar döviz kuru vs dolayısıyla alacağım para benzer bir motor almaya yetmese de, hem bozuk motordan kurtulduğum, hem Spormoto'yu ve Artı Grup'u haksız çıkardığım, hem de Spormoto'nun önerdiği gibi motoru 2. el olarak satıp başka birinin başını yakmadığım için gayet mutluyum.

Bu motoru iade etmek benim için bir izzet-i nefis meselesi olmuştu. Bu süreçte verdiğiniz destek için çok teşekkürler. İnşallah kimse benzer şeylerle uğraşmak zorunda kalmaz.

Kendi adıma bir daha ne Artı Grup'un ne de Spormotonun kapısının önünden geçmem.

Tekeriniz düz bassın.
    cıbılduck, karayel90, YasinC ve 20 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı skrofula adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar. Uzun zamandır yazamadım. Kusura bakmayın.

Eylül ayında mahkeme sonuçlandı ve davayı kazandım. Hakim paranın iadesine karar verdi. Geri alırım diye düşündüğüm otopark paralarını maalesef alamadım. Dava açtığım günden itibaren fatura tutarını yasal faiziyle iade alacağım. Bildiğim kadarıyla dava için ödediğim dosya bilirkişi vb paralarını da iade alacağım.

Şu an gerekçeli kararın çıkmasını bekliyorum. Gerekçeli kararın ardından 2 hafta itiraz süreci var. Ardından icra işlemlerini başlatabiliyorum.

Her ne kadar döviz kuru vs dolayısıyla alacağım para benzer bir motor almaya yetmese de, hem bozuk motordan kurtulduğum, hem Spormoto'yu ve Artı Grup'u haksız çıkardığım, hem de Spormoto'nun önerdiği gibi motoru 2. el olarak satıp başka birinin başını yakmadığım için gayet mutluyum.

Bu motoru iade etmek benim için bir izzet-i nefis meselesi olmuştu. Bu süreçte verdiğiniz destek için çok teşekkürler. İnşallah kimse benzer şeylerle uğraşmak zorunda kalmaz.

Kendi adıma bir daha ne Artı Grup'un ne de Spormotonun kapısının önünden geçmem.

Tekeriniz düz bassın.
    Yani söylenecek o kadar çok şey var ki;

HELAL OLSUN size.

Keşke herkes sizler gibi hakkını arasa. Çok daha güzel motorlarınızın olması ve çok güzel bir Hayatınız olması dileklerimle.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun. davayı kendim kazanmış gibi sevindim. KTM ile sorun yaşayan tek siz değilsiniz. Daha önce de kol çıkaran duke görmüştüm forumda. Sırf bu yaşanılan olaylardan dolayı geçen ağustosta motor alırken japon malı motordan şaşmadım. bende de pulsar 200 vardı. onda yaşadığım motor probleminden dolayı bu ülkede japon harici motor alınmayacağı kanısına vardım. geçmiş olsun umarım tekrar yaşamazsınız bu tarz olayı.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Tebrik ederim, Adalet yerini geçde olsa bulmuş

Motosikleti
    Bn125
    İlk konuyu da okudum gerçekten helal olsun. KTM çok iyi bir marka olarak bilinse de marka faktöründen çok distribütör faktörünün önemini çok net görüyoruz. Şahsen KTM hayranı olsam da net olarak bu ülkede almam. Adamlar esnaf mantığı iş yapıyor.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Tebrik ederim,çok sevindirici...

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @skrofula
    Helal olsun sana kardeşim.

Artı Grup'a da selamlar olsun.

Demek ki neymiş?

Hakkını aramaktan vazgeçmemek lazımmış.

Demek ki neymiş?

Artı Grup'tan uzak durulacakmış.

geçmiş olsun. Ktm'yi sağlam bir marka olarak görürdüm ben de fakat keşke spormotoya gittiğimde bana test motorunu o kadar da zorlanmadı çok güzel motor vs diye satmaya çalışmasalardı. O zaman sildim gözümde:D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Tebrikler! Herkes bu şekilde hakkını arasa ve bulsa müşterilere böyle davranamazlar baştan...

Ancak ücretin enflasyonla iadesi sorun bence. Çünkü motosikletin şu anki ederi muhtemelen daha yüksek değil mi? Bu durumda müşteriyi taciz eden Supermoto ne kaybetti? Prensipte kaybettiler ama maddi yaptırım nerede? Yalan enflasyon değerlerinin vurduğu yere bak...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    helal olsun

cogu insan pes ederdi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ben de Türkiye'nin en büyük 2 firması ile ayrı zamanlarda davalık oldum. Herkes onların avukatları çok iyidir, uğraşma falan dediler. Avukat dahi tutmadan kendim dava açtım. Olay belliydi zaten. İkisini de kazandım. Yani atmasyon değil de, adam gibi bir ayıplı mal, doğru düzgün evrak, haklılığınız somut ise herkes hakkını buluyor. Ha temyiz-istinaf derken benim 1 tanesi 1,5 sene sürdü. Bi tanesi 3 ay. Bugün bir mal alacağım zaman anlatıyorlar şöyle olursa geri almam, böyle olur diyorlar, hadi canım boş yapma diyorum.

Ağlayarak söylüyorum;
    Adalete inanç kadar azaldı ki, zaten kazanman gereken davayı alınca "oha, vay anasını, işte bu be, ne koydun be" deniyor.

Sen bu hak arayışından ötürü, beni, spormotonun bana yapacağı yamuğa karşı korudun. Aynı şekilde bugün ve yarın yiyeceğim kazıklara sebep olan "olm ne uğraşacam ya zaten iş cikmaz" diyenlerin üzerinde hepimizin elleri, ahı ve vebali var. Bizden helallik almadan giderlerse ne fena.

Teşekkür ederim, saygılar.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    " Kimse hakkını aramaktan anlamaz, kimse yasal yollar ile uğraşmaz " diye düşünen kuruluşlara ders olması dileği ile,

Tebrikler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    CF 250 NK
    Arkadaşlar iyi dilekleriniz için çok teşekkürler. Önceden de dediğim gibi bu benim için bir onur ve gurur meselesi olmuştu.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler! Herkes bu şekilde hakkını arasa ve bulsa müşterilere böyle davranamazlar baştan...

Ancak ücretin enflasyonla iadesi sorun bence. Çünkü motosikletin şu anki ederi muhtemelen daha yüksek değil mi? Bu durumda müşteriyi taciz eden Supermoto ne kaybetti? Prensipte kaybettiler ama maddi yaptırım nerede? Yalan enflasyon değerlerinin vurduğu yere bak...
    Dostum para tamamen 2. plandaydı benim için. Zaten motosikleti tamir edebilselerdi 2. el olarak satılmasına razıydım ben. Ama beceremediler. Yasal olarak buraya koymam çok doğru olmaz muhtemelen ama en çok bilirkişinin detaylı raporunda hem motorun hem de verilen servis hizmetinin ayrı ayrı kusurlu bulunması içimi rahatlattı. Hatta bir ara karşı tarafın avukatı bu arızaların kullanıcı hatası olduğunu iddia etti. Ben de tabi madem kullanıcı hatası o zaman niye garantiden yaptınız, parasını isteseydiniz ya dedim.

Tekrar tekrar iyi dilekleriniz için teşekkürler. Umarım bu konu benzer durumda olan arkadaşlar için emsal oluşturur.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Motosikleti
    CF 250 NK
    Arkadaşlar karşı taraf istinafa başvurdu. Macera devam ediyor.

Bu arada 2 gün sonra tam 2 yıl olacak dava açalı.
    furkanguvenc ve pea bunu beğendiler.

furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hocam allah sabır versin gerçekten böyle rezillik olmaz. Bir firma için bu kadar mı zor malının arkasında durmak. Hadi durmadın yaptın bir hata dava vs. girildi bir işe onu da kaybettin. E artık yeter be kardeşim bir insanı bu kadar rezil etmeye, uğraştırmaya ne gerek var. Ayıptır yazıktır. Spormoto benim gözümde bitmiştir.
    Honda CBR125R- Yamaha MT07- Yamaha Nmax 155- Honda PCX125- KTM Duke250- Yamaha Xmax 250- Ducati Scrambler İcon- Honda Forza 250

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax

geçmiş olsun istinaf mahkemesi en az 1 yıl

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Supermoto benim gözümde de bitmiştir.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150

Yokuş yaptıkları,başka bişey değil.Nasıl olsa kazanamayacaz karşı tarafı biraz daha yıpratalım diye yapılmış bir harekettir.
    Neyse istinafa tüketici mahkemesi bakacağından 1-2 ayda sonuçlanır.Belki o kadar bile sürmeyebilir 15-20 güne sonuçlanır.1 yıl falan beklemezsiniz.
    mattiadestro bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Bu konuyu KTM global ile paylaşırsanız belki bir uyarıda bulunurlar. Dünyada bu tarz konularda müşteri yanlısı bir tutum vardır. Adamlar davayı kaybetmiş hala istinaf felan uğraşıyorlar yazık. Bu markanın satis pazarlama biriminin başında kim varsa aldığı eğitimi gerçekten merak ettim. Olay insanlik felan da değil bakmayın. ticari bir marka üç kuruş için kendi itibarını zedeleyip dolaylı olarak daha da çok zarar ediyor. Yoksa kimse babasının hayrına iade almaz sizin iade alidiginiz bir mal potansiyel birçok müşterinizi kaybetmemeniz demek. Bu arkadaş başlığı çok olumlu da acabilirdi. Sag olsunlar sorun yaşadım ama ürünlerinin arkasında durdular vs. tarzı. Neyse kime ne anlatıyoruz ki, bizim ülkedeki galerici mafyaci bir yaklaşım var her alanda.
    Aynı hatayı Bajaj jant kırıyor dedi diye Altın elbiseli adama yaptı. Belki sırf o çıkışları (dava açmak ile tehdit etmişlerdi) yüzünden abartmıyorum yüzlerce belki binlerce müşteri kaybettiler. Ne oldu şimdi şirketleri daha fazla zarar gördü. KTM den eğitimli hakederek bulunduğu pozisyona gelmiş birileri okuyorsa buralari, istinafa gitmek felan süreci daha da uzatmak size zarar verir bu olayı yaşayan arkadaşa değil.

Motosikleti
    CF 250 NK
    Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu KTM global ile paylaşırsanız belki bir uyarıda bulunurlar. Dünyada bu tarz konularda müşteri yanlısı bir tutum vardır. Adamlar davayı kaybetmiş hala istinaf felan uğraşıyorlar yazık. Bu markanın satis pazarlama biriminin başında kim varsa aldığı eğitimi gerçekten merak ettim. Olay insanlik felan da değil bakmayın. ticari bir marka üç kuruş için kendi itibarını zedeleyip dolaylı olarak daha da çok zarar ediyor. Yoksa kimse babasının hayrına iade almaz sizin iade alidiginiz bir mal potansiyel birçok müşterinizi kaybetmemeniz demek. Bu arkadaş başlığı çok olumlu da acabilirdi. Sag olsunlar sorun yaşadım ama ürünlerinin arkasında durdular vs. tarzı. Neyse kime ne anlatıyoruz ki, bizim ülkedeki galerici mafyaci bir yaklaşım var her alanda.
    Aynı hatayı Bajaj jant kırıyor dedi diye Altın elbiseli adama yaptı. Belki sırf o çıkışları (dava açmak ile tehdit etmişlerdi) yüzünden abartmıyorum yüzlerce belki binlerce müşteri kaybettiler. Ne oldu şimdi şirketleri daha fazla zarar gördü. KTM den eğitimli hakederek bulunduğu pozisyona gelmiş birileri okuyorsa buralari, istinafa gitmek felan süreci daha da uzatmak size zarar verir bu olayı yaşayan arkadaşa değil.
    Yazdım dostum ama doğrudan KTM globalden bana dönen kimse olmadı. Hep spormotodan iletişim kurdular. Anladığım kadarıyla KTM global şikayet kaydını ilgili ülkedeki distribütörüne paslıyor, onların çözüm bulmasını bekliyor.

İstinaf sonucunda kararın pek değişeceğini sanmıyorum. Sadece süreç uzamış oldu. Allahtan yeni motor almıştım da bu süreçte motorsuz kalmadım. RC 250 bir süre daha otoparkta beklesin bakalım.

Bir olumlu yanı, istinaf dahil bir iade davasının bütün süreçlerini hep beraber görmüş oluyoruz. Yarın bir gün birine rehber olur belki.

Tekeriniz düz bassın. Destekleriniz için çok teşekkürler.
    pea, bdrhngvnc ve karayel90 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler