Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Ceketinizde ne tasiyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Ben motosiklet ceketimin ic cebinde 1 tane mikrofiber bez, 1 tane lastik basinc olcer( aliexpress 2 dolar) ve kask kameram icin yedek batarya tasiyorum. Yan ceplerde cuzdan ve ruhsat. Bakalim en fantastik seyler kimin cebinden cikacak :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Motor sürerken birkaç kez cüzdanımı düşürdüğüm için pantolon cebinde değil, ceket cebimde cüzdanı ve ruhsatı taşıyorum. Size de cüzdan ve ruhsatı kesinlikle arka cebinize koymamanızı tavsiye ederim; öyle veya böyle kayıp düşebiliyor.. Para filan neyse de kimlikler kartlar, resmi belgeler vs. için uğraşmak çok zor oluyor bilirsiniz..
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t

Benim motosiklet montumun cepleri hep boş olur.
    Şimdi okuyunca merak edip baktım.

Sadece ustura var

(Kendi usturamdan başka usturayla tıraş olamamak gibi bir saplantım var.
    Pazartesi günkü tıraştan sonra cebimde kalmış)

Edit : Bu arada ben bacak çantası kullanıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Deri montu giyince cebe çöp koysam rahatsız ediyor. Bacak çantası aldım bu yüzden cepler boş genelde.

tekstil mont giyersem iç cebe bi paket kent blue koyarım.
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    Ruhsat, HGS kartı, telefon ve mikrofiber bez. Diğer her şey depo üstü çantada.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İki adet farklı İsviçre çakısı, iç cepte ruhsat.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    montun cebini hic acmam . Hep cantam sirtimda icinde yedek vizor( seffaf veya siyah) zincir yagi, lastik tamir köpüğü ,disk kilidi ,ruhsat ,kalem ,alyan anahtar takimi ,gunes gozlugu ,rotama gore su cola cerez vs. Cok kez kisa mesafede lastik patlamasi yasadim 8 yildir köpüksüz gezmiyorum 😎😂

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Montun iç cebinde telefon (kimse telefon yazmamış nerede taşıyorsunuz ) diğer hepsi bacak çantasında.Motora bineceğim zaman sadece cüzdanı alıp bacak çantasına koyup takıyorum.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Mont cebine birşey koymak aslında tehlikeliymiş, geçen sene sola düştüğümde, iç cebimde kalan ruhsat sol kolumun içini morarttı. Şu an sırt çantam varsa monta pek birşey koymuyorum.
    Tengri, Osma, valeros46 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Uzun yolda mont farketmeksizin sadece ruhsat, cüzdan ve bir telefon. (Diğer herşey sırt/bacak çantası veya topcase' de)

Gündelik kullandığım tekstil montta el kadar bir çakı(yolda durup elma yemek için iyi oluyor), filmlerdeki hapishane gardiyanının taşıdığı gibi bir anahtarlık ve yarım kilo anahtar, iki cep telefonu, cüzdan, ruhsat, kulak tıkacı, kağıt mendil, iki küçük ıslak mendil ve genellikle boş bir poşet.

Hımbıl gibi geziyorum yani

Gündelikten kastettiğim de normalde 20km yoldur
    mersinLee33 bunu beğendi.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Sadece ruhsat koyuyorum.

Sol iç cepte powerbank(sırt ısıtması için) arkasındaki 2.cepte ruhsat sağ cepte telefon sol cepte cüzdan

Motosikleti
    Versys650
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mont cebine birşey koymak aslında tehlikeliymiş, geçen sene sola düştüğümde, iç cebimde kalan ruhsat sol kolumun içini morarttı. Şu an sırt çantam varsa monta pek birşey koymuyorum.
    Bende tam bu durumun tehlikeli olabileceğinden bahsedecektim, Ruhsat yumuşak ve esnek olduğu halde bunu yaptı ise telefon gibi sert bir cismin vereceği hasar daha büyük olur.
    Sonuçta kendimizi korumak için giydiğimiz montu farkında olmadan tehlikeli hale getirmeyelim, özellikle iç ceplere, göğüs ceplerine sert cisimlerin konması bence tehlikeli olabilir.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.
    Herşeyin çözüldüğünü sandığın an yanılırsın.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Normal durumda göğüs çok es geçiliyor, montların çoğunluğunda göğüs koruma diye bir kavram da yok. 2 sene önce arabanın teki bana yavaş hızda dokundurmuştu ve gidona çarpmam sonucu kaburgalarımı çatlatmıştım. Kemiklerim hep kuvvetliydi, daha zayıf kemik yapısına sahip olsam kesin kırılmışlardı. O nedenle ön cepteki telefon,ruhsat, sigara-çakmak hepsi bizler için tehlike.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Essiz bedenimi
    hotbiber3 ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Cepler kesinlikle güvenlik için boş olmalı

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Ruhsat cüzdan pense bıçak yıldız anahtar vb gibi bir isveç çakısı.

sele altında büyükçene bir naylon ve bez.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sürerken birkaç kez cüzdanımı düşürdüğüm için pantolon cebinde değil, ceket cebimde cüzdanı ve ruhsatı taşıyorum. Size de cüzdan ve ruhsatı kesinlikle arka cebinize koymamanızı tavsiye ederim; öyle veya böyle kayıp düşebiliyor.. Para filan neyse de kimlikler kartlar, resmi belgeler vs. için uğraşmak çok zor oluyor bilirsiniz..
    Pantalon cebinde bir şey taşımayı zaten hiç sevmem, motora binmediğim zamalar da cebimde bir şey taşımıyorum hiç.
    Motorun ruhsatı hep motor montumun sağ iç cebinde durur ve fermuarı hep kapalı tutarım ki düşmesin.
    Motor montumun sol iç cebine telefon ve cüzdanı koyup istanbulun uzak bir ucundan yaklaşık 90km'lik uzak diğer ucuna gittiğim bir günde telefondan haritaya bakmak için telefonu cepten çıkarırken farketmeden cüzdan da takılmış, cüzdanda para, kredi kartları ve ehliyet kaybolmuş oldu. Neyse ki kimliği ve ehliyeti her zaman ayrı yerde taşıma takıntım nedeniyle kimlik bagajdaki laptop çantamdaydı. Gittiğim yerde giriş kimlikle oluyordu, orada farkettim. Bir hafta kadar ehliyetsiz dolaşmak zorunda kaldım.
    Yeni ehliyetlerse sakın haa kaybetmeyin, çok masraf çıkıyor.
    Yeni ehliyetleri kaybedince randevu almadan işlem yapmıyorlar, yani geçici ehliyet alabilmek için bil erandevu gerekiyor. istanbuldaki nufus müdürlükleri en yakın randevu 2 ay sonrasınaydı. Trakya tarafında Tekirdağ ve ilçelerinden yakın zamana randevu almak mümkün, o şekilde tekirdağa gidip ehliyet başvurumu yapıp geçici ehliyeti alabildim, yeni çıkan ehliyet de postayla 3 günde evime geldi zaten. Ama kaybettiğim ehliyet yeni tip ehliyet olduğu için 159TL para yatırmak ve tekrar sağlık raporu için de özel kliniğe 60TL ödemek zorunda kaldım, yani ehliyet yeniletmek yaklaşık 220 liraya maloldu. bir hafta 10 gün kadar ehliyetsiz dolaşıp da polis yakaladığında ehliyeti yanında bulundurmamaktan ceza yemek tehlikesi de ayrı dertti neyse ki kimse çevirmedi.

O günden sonra ceplerimde kesinlikle bir şey taşımamak kararı aldım, omuzdan asılan bir çanta alıp cüzdan vb. ona doldurup motora binerken bagaja atıyorum, inerken alıp omcumda taşıyorum. cep her zaman tehlikeli. Bir tek sürekli çıkarmadığım ve kapalı cepte durduğu için bir naylona sarılı halde ruhsatı montun iç cebinde taşıyorum.

Bir ara bacak çantası almıştım ama rahat edemedim. Bacağımda bu bağlıyken bir kaza olsa ve düşüp sürüklenirken bu bir yere takılsa daha tehlikeli olur deyip kullanaktan vazgeçtim. Şimdi artık ceplerimde bir tek ruhsat var. burada kaza geçirince cepteki ruhsatın da hasar verdiğini görünce ruhsatı da cepte taşımaktan vazgeçsem mi diye düşünmeye başladım.
    yamtareroglu bunu beğendi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    biber gazı

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Ruhsat, çakı, yedek kamera bataryaları, peçete, cüzdan, yedek anahtar, yedek park ampulü.
    HONDA

#BZ3082

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)