Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Ceketinizde ne tasiyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hgs kartini neden tasiyorsunuz ki? Bildigim kadariyla 6.sinif kartlarin manyetik bir ozelligi yok sistem plaka okuyup bagli hesaptan dusuyor kartlik bi durum yok yani
    Motosiklet 6.sınıf HGS kartlarında chip var. Üstelik otomobillerin cama yapıştırılan HGS kartından çok daha kaliteli ve uzun menzillidir.

Yeni HGS leri küçük bir kılıfla veriyorlar. Kılıfı önde hafif yukarı bakacak şekilde yapıştırın. Motor üzerindeyken ve gişe geçişi yapacaksanız kılıfa takın. Kılıfınız yoksa minik bir poşetten bile yapabilirsiniz.

HGS yi cebinizde taşımak veya evde bırakmak yoluna gitmeyin. Mutlaka motosiklette tepedeki gişe anteninin okuyabileceği bir yere koyun.

Diyelimki HGS yi evde bıraktınız ve Bahçeşehirden TEM'e girdiniz. Mahmutbey gişelerinden de çıkış yaptınız.

HGS operatörü sizin hangi gişeden giriş yaptığınızı kontrol etmek mecburiyetinde değil. Kaçak geçişiniz Mahmutbey gişesidir. Edirne - Mahmutbey arası HGS'li ücreti kitleyiverirler gıkınızıda çıkaramazsınız.

Aynı durum Asya yakası içinde geçerli. HGS kartımda sorun olduğu için Kurtköyden TEMe girmeme karşın, bir kaç kez HGS li Ankara-İstanbul bedelini kitleyivermişlerdi.

HGS'yi evde bırakabilirsin, okutmak zorunda değilsin diyen her kimse yanlış biliyor. İnanmayın bu tür söylemlere.

Bunu söyleyenlerin ifadesi sadece ama sadece köprüler için geçerli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet 6.sınıf HGS kartlarında chip var. Üstelik otomobillerin cama yapıştırılan HGS kartından çok daha kaliteli ve uzun menzillidir.

Yeni HGS leri küçük bir kılıfla veriyorlar. Kılıfı önde hafif yukarı bakacak şekilde yapıştırın. Motor üzerindeyken ve gişe geçişi yapacaksanız kılıfa takın. Kıkıfınız yoksa minik bir poşetten bile yapabilirsiniz.

HGS yi cebinizde taşımak veya evde bırakmak yoluna gitmeyin. Mutlaka motosiklette tepedeki gişe anteninin okuyabileceği bir yere koyun.

Diyelimki HGS yi evde bıraktınız ve Bahçeşehirden TEM'e girdiniz. Mahmutbey gişelerinden de çıkış yaptınız.

HGS operatörü sizin hangi gişeden giriş yaptığınızı kontrol etmek mecburiyetinde değil. Kaçak geçişiniz Mahmutbey gişesidir. Edirne - Mahmutbey arası HGS'li ücreti kitleyiverirler gıkınızıda çıkaramazsınız.

Aynı durum Asya yakası içinde geçerli. HGS kartımda sorun olduğu için bir kaç kez HGS li Ankara-İstanbul bedelini kitleyivermişlerdi.

HGS'yi evde bırakabilirsin, okutmak zorunda diyen her kimse yanlış biliyor.

Bunu söyleyenlerin ifadesi sadece ama sadece köprüler için geçerli.
    Motosikletim naked, on cam vs yapistirabilecegim bir yer yok. Koprulerden bu sekilde geciyorum uzun yolda da maksimum ruhsatin icine koyar cepte tasirim o cirkin karti elimde tutmaz veya motora yapistirmam. Kullanmadigim uzak gecis alirlarsa sikayet eder duzelttiririm oradaki operatorler islerini yapmak icin para aliyorlar, mecburiyet degil isleri bu.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Motosikletim naked, on cam vs yapistirabilecegim bir yer yok. Koprulerden bu sekilde geciyorum uzun yolda da maksimum ruhsatin icine koyar cepte tasirim o cirkin karti elimde tutmaz veya motora yapistirmam. Kullanmadigim uzak gecis alirlarsa sikayet eder duzelttiririm oradaki operatorler islerini yapmak icin para aliyorlar, mecburiyet degil isleri bu.
    Gelin olaya başka bir açıdan bakalım...

Oradaki operatörlerin parasını sen, ben, o, bu yani gişeleri kullanan herkes ödüyor.

O operatörlere sizin gibi motosikletinin önüne kartı yapıştırmayıp, "görevleri bu" diyenlere hizmet etsinler diye para ödemiyoruz.

Benim motorumda nacked ama bir şekilde yapıştıracak yer var ve yapıştırıyorum.

Sizin Duke 250 den bahsediyorsak yapıştıracak çok yer var.

Bahane üretiyorsunuz...

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Gelin olaya başka bir açıdan bakalım...

Oradaki operatörlerin parasını sen, ben, o, bu yani gişeleri kullanan herkes ödüyor.

O operatörlere sizin gibi motosikletinin önüne kartı yapıştırmayıp, "görevleri bu" diyenlere hizmet etsinler diye para ödemiyoruz.

Benim motorumda nacked ama bir şekilde yapıştıracak yer var ve yapıştırıyorum.

Sizin Duke 250 den bahsediyorsak yapıştıracak çok yer var.

Bahane üretiyorsunuz...
    Peki ne icin aliyorlar bu verdigimiz paralari? Ben oradakilerin ne is yaptigini gercekten bilmiyorum bilen varsa söylesin bizde ögrenelim. Maillere cevap vermemek, saatlerce hatta bekletip sorunlara yine cözüm bulamayan bu kisiler ne is yapar? Hgs ve musteri hizmetlerine dair forumda onlarca konu var bir göz atin derim. Ben motoruma o etiketi yapistirmam, yapistiracak cok yer oldugu fikrine de pek katilmiyorum, herkesin kisisel tercihi neticede ben sehir ici kullandigim icin bu gune kadar fiziksel karta ihtiyacim da olmadi acikcasi ilerde olursa o zaman düsünürüz

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Peki ne icin aliyorlar bu verdigimiz paralari? Ben oradakilerin ne is yaptigini gercekten bilmiyorum bilen varsa söylesin bizde ögrenelim. Maillere cevap vermemek, saatlerce hatta bekletip sorunlara yine cözüm bulamayan bu kisiler ne is yapar? Hgs ve musteri hizmetlerine dair forumda onlarca konu var bir göz atin derim. Ben motoruma o etiketi yapistirmam, yapistiracak cok yer oldugu fikrine de pek katilmiyorum, herkesin kisisel tercihi neticede ben sehir ici kullandigim icin bu gune kadar fiziksel karta ihtiyacim da olmadi acikcasi ilerde olursa o zaman düsünürüz
    Ne yapmaya çalıştığınızı, neyi ispatlamaya çalıştığınızı, neyin yarışında olduğunuzu anlamış değilim.

Önce "o kartların manyetik özelliği yok. Niye taşıyorsunuz" diye insanları yanlış yönlendirdiniz.
    (Hadi buna bilmeden salladınız diyelim)

Sonra "benim motor nacked, takacak yer yok" a geçtiniz"

Benim motorda nacked takacak yer var, Duke250 de de takacak yer var dedim.

Bu sefer "ben o etketi motoruma yapıştırmam" lafına döndünüz.

Bu durumda problem yaşıyorsanız size müstehaktır.

O operatörler sizin gibi düşünenlere hizmet için değil, herhangi bir teknik problemde manuel olarak sorunu çözmek için varlar. Sizin gibiler arttıkça operatör sayısı da arttırılmak zorunda kalıyor.
    Ceremesini benim gibi kartını nizami kullananlar çekiyor, fiyatlara bir şekilde ama az ama çok yansıyor.

Forumda benzer başlıkları gördüm. Genelde sıkıntılar farklı şeylerdi.

Kartını sizin gibi inatla motor üzerinde taşımayanlara zerrece acımam.

Ben kurallara uyuyorsam, sizse uymuyorsanız cezasını çekersiniz.

Lütfen insanları yanlış yönde bilglendirmeyin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Forum üyelerinin bilgisine...

Motosiklet için verilen HGS kartları çip ihtiva eder.
    Bazılarının iddia ettiği gibi evde dursun diye değil,

Motosikletinizin üzerinde olması ve gişelerden geçişte antenler tarafından okunabilmesi içindir.

Ayrıca antenler kartları (en azından benimkini) okumaktadır.

Kullanırsınız, kullanmazsınız bilemem.
    Ama doğrusu bu.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Ne yapmaya çalıştığınızı, neyi ispatlamaya çalıştığınızı, neyin yarışında olduğunuzu anlamış değilim.

Önce "o kartların manyetik özelliği yok. Niye taşıyorsunuz" diye insanları yanlış yönlendirdiniz.

O operatörler sizin gibi düşünenlere hizmet için değil, herhangi bir teknik problemde manuel olarak sorunu çözmek için varlar. Sizin gibiler arttıkça operatör sayısı da arttırılmak zorunda kalıyor.
    Ceremesini benim gibi kartını nizami kullananlar çekiyor, fiyatlara bir şekilde ama az ama çok yansıyor.

Güzel abicim asil senin derdin ne ben anlayamadim? Ben bildigim kadariyla manyetik özelligi yok dedim fikir belirttim önce birisini suclamadan adam ne yazmis diye düzgün oku, naked motorda onu takacak yer olmadigini dusunuyorum hala, siz buyuk iht karenaj a fln monte ettiniz ama ben etmem ses yapar, duser calinir vs. Siz kurallara uymaya devam edin, insanlarin sorularina cevap verin akil degil. Forumda motoru naked oldugu icin yapistircak yer bulamayan, giseden gecerken karti eline alip ta yukari kaldirip okutmaya calisan insanlarin mesajlari var. kacak gecis yazacak diye canimizi mi riske aticaz. Siz bildiginiz gibi kullanmaya devam edin, mesajlarinizdan ögrendigim tek sey ( oda dogruysa ) kartlarin icinde cip oldugu, bilgi bilgidir en azindan. Iyi forumlar

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Sadece ruhsat.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben otoban falan da kullanıyorum, (bu söylediğim İstanbul için geçerli) kartı göstermeden plakadan doğru ücreti çekiyor sistem. Sadece 1. köprüde gösterseniz de göstermeseniz de 1. sınıf çekme olayı var(dı - en son iki ay önce geçtim, değişti mi bilmiyorum), onda da bazen kendileri düzeltiyor bazen sizin aramanız gerekiyormuş. (Senede en fazla 3 kere 1. köprü kullandığım için umurumda değil pek...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

İstanbul dışına çıktığım zamanlarda kartı hep gösterdim yalnız, orada riske girmiyorum...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taşıma zorunluğu yok tabi otomobillerde de öyle etiketi okumadığı zaman cezalı geçiş gösteriyor ama plakadan düzeltiyorlar bakiyeyi. Etiketin motosiklette yapışacağı yer olmadığından ötürü kart tasarlanıyor ve o da çipli diye biliyorum. Dışardan belli olmuyor ama içinde anteni olmalı. Kartı biliyorsunuz ve emin misiniz manyetik özelliği olmadığından? Çünkü ona göre kart tutucu yapıştıracaktım cama belki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

Hiç bir kulak tıkacı yüzde yüz sessizlik sağlamıyor zaten. Uğultu şeklindeki rüzgar sesini keser, motor sesi, korna ve siren her halükarda duyuyorsunuz. Kaliteli olanlardan bulundurmak lazım özellikle şehirlerarası yolda şart. Yoksa rüzgar gürültüsü bayağı rahatsız edici olabiliyor. Hiç olmadı pamuk da bir nebze işe yarıyor denenmiştir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

Kasap bıçağı değil ya bu, adı üstünde isviçre çakısı, varlığını dahi unutursunuz çakmak kadar bir şey. kapalı iken sivri bir ucu yok ki bir tarafa girecek.
    illa ki sivri olması gerekmiyor. o metal parçası da yeterli baskıda vücudunuza girebilir.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    illa ki sivri olması gerekmiyor. o metal parçası da yeterli baskıda vücudunuza girebilir.
    motorda veya düştüğünüz yerde bir sürü sivri cisim saplanma olasığı da var ona bakarsanız küçücük çakı için biraz fazla pimpirik olmaya gerek yok o kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Forum üyelerinin bilgisine...

Motosiklet için verilen HGS kartları çip ihtiva eder.
    Bazılarının iddia ettiği gibi evde dursun diye değil,

Motosikletinizin üzerinde olması ve gişelerden geçişte antenler tarafından okunabilmesi içindir.

Ayrıca antenler kartları (en azından benimkini) okumaktadır.

Kullanırsınız, kullanmazsınız bilemem.
    Ama doğrusu bu.
    Önde fermuarlı cebi olan reflektif yelek kullanılmasını tavsiye ederim. Kartı motora takmak istemeyen veya yer bulamayanlar için üst yelek cebi idealdir. Sistem cebinizden çıkarmadan rahatlıkla okuyabilir kartı. Ben öyle yapıyorum, üstelik reflektif yelek, gündüz gece görünürlüğü arttırdığından ötürü çok faydalı bir ekipman. Ön camı olan motorlar camın arkasına kart tutucu aparat da yapıştırabilirler. Ayrıca cep telefonunu takıp navigasyon olarak kullananlar, motorun orasına burasına led takmak için binbir dereden su getirenler var. Bir tane incecik kartı motora sabitlemek çok da zor olmasa gerek. Çok da dert değil yani. Bunun tartışmasını yapmamak lazım.
    ufoz bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    isterseniz döner bıçağı taşıyın hocam.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    isterseniz döner bıçağı taşıyın hocam.
    hee tabi, benim isviçre çakısı açınca döner bıçağı oluyor zaten.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Tornavida, 8 10 gibi anahtar, bikaç kontak anahtarı, bıçak, üstüpü, çorap vs vs

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)