Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ceketinizde ne tasiyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sym Joymax 250İ
    Ruhsat ve ehliyetten başka bir şey koymam. Polisler ehlyet ruhsat dediğinde ikisini aynı yerden çıkartır anında işim biter. Ehliyti hiç bir zaman cüzdanda taşımam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Tesbih taşıyorum

Motosikleti
    Falcon Freedom250
    2 tane telefon(zaten bütün yeri bunlar kaplıyor), ruhsat, bazen gözlük ve kol saatimi koyuyorum. Eldivenim rahatsız ediyor kolumda saat varken mecburen cebime koymak zorunda kalıyorum ben de

RÇ1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Garaj kumandası, ev anahtarı , ehliyet & ruhsat , telefon . Daha fazlası için arka çantayı açmam gerekiyor

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    kulak tıkacı ve otopark kumandası

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    sol cepte; iki tane telfon.
    sağ cepte:anahtarlar ve çakma bir isveç çakısı göğüs cebinde de ruhsat
    no pain, no gain ...

Ben ceketi zor taşıyorum... Cepler daima boş.

Motosikleti
    GV650
    Bu arada merak ettim kulak tıkacı kullanan arkadaşlar neden gerek duyuyorlar tıkaca ?

Motosikleti
    MT-07
    Uzun yolda takınca farkı anlıyorsun. Keyif artıyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Uzun yolda saatlerce rüzgâr uğultusu hem kafayı yorar hem de kulaklarda kalıcı hasar bırakır zamanla... Ben İatanbul içi yüksek süratle sürekli ancak 5-10dk gidiyorum o yüzden ihmal ediyorum ama uzun yolda (süratli giderken) kesinlikle şart.

Motosikleti
    MT-07
    Sol göğüs cebimde ruhsat duruyor. Bacak çantası kullanıyordum lakin her zamanda pek kullanışlı olmuyor. Çok fazla terletiyor...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    herkes ruhsat demiş. ruhsatı sele altına bir ben mi koyuyorum acaba. Montun iç cebine cep telefonu, yan cebine ev anahtarları her zaman olmasa da bir paket de sigara malesef. Yazın hepsini bel çantasına atar sele altı bagaja koyarım. Reflektif yelek ceplerinde ise hgs kartı ve kulak tıkacı var.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Hgs kartini neden tasiyorsunuz ki? Bildigim kadariyla 6.sinif kartlarin manyetik bir ozelligi yok sistem plaka okuyup bagli hesaptan dusuyor kartlik bi durum yok yani

Motosikleti
    GV650
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 02:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

[/COLOR]
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda saatlerce rüzgâr uğultusu hem kafayı yorar hem de kulaklarda kalıcı hasar bırakır zamanla... Ben İatanbul içi yüksek süratle sürekli ancak 5-10dk gidiyorum o yüzden ihmal ediyorum ama uzun yolda (süratli giderken) kesinlikle şart.
    Herkezin tarzı farklı tabi, ama size ikazda bulunan korna çalan araçları (şahsi araçlar, ambulans ,polis , itfaiye)nasıl duyabiliyorsunuz?
    Sizin ve diğer araçlar için biraz risk teşkil etmiyormu ?

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    spy5000m alarm kumandası
    ruhsat okadddar

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ceket cebinde ruhsatı anlarım da, isviçre çakısı nedir arkadaş, bi kaza anında bi tarafınıza girse onun uçları belki sıyrıklarla atlatacağınız olayı kendi kendinize sıkıntılı hale getireceksiniz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hgs kartini neden tasiyorsunuz ki? Bildigim kadariyla 6.sinif kartlarin manyetik bir ozelligi yok sistem plaka okuyup bagli hesaptan dusuyor kartlik bi durum yok yani
    hgs kartı motorun önüne takmak için aparatlar var bir çok kişi ön cama takıyor bazıları da cebinden çıkartıp okutuyor. Kart okuma yok mu diyorsunuz yani 6. sınıflarda? O zaman niye bunlar kart basıyor? sadece barkodlu etiket verebilirlerdi.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hgs kartı motorun önüne takmak için aparatlar var bir çok kişi ön cama takıyor bazıları da cebinden çıkartıp okutuyor. Kart okuma yok mu diyorsunuz yani 6. sınıflarda? O zaman niye bunlar kart basıyor? sadece barkodlu etiket verebilirlerdi.
    O karti sadece kart bedelini almak icin veriyorlar sanirim, ben hic tasimam hgs evde durur hep hic sorun oldugunu gormedim surekli takip ediyorum bakiyeden dusuyo 1-2 gun icinde

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 02:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

[/COLOR]

Herkezin tarzı farklı tabi, ama size ikazda bulunan korna çalan araçları (şahsi araçlar, ambulans ,polis , itfaiye)nasıl duyabiliyorsunuz?
    Özel ürünler var Nonoise vb. onlar rüzgâr ve motor uğultusunu kesiyor ama korna siren vs yine duyuyorsunuz, hatta intercom'la konuşabiliyorsunuz falan. Biraz araştırın çok iyi ürünler var. (Kimisi silah atışları için kullanılanlardan kullanıyor, motosiklete özel ürünler aynı işi yapmasına rağmen biraz daha pahalı olabiliyor...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ceket cebinde ruhsatı anlarım da, isviçre çakısı nedir arkadaş, bi kaza anında bi tarafınıza girse onun uçları belki sıyrıklarla atlatacağınız olayı kendi kendinize sıkıntılı hale getireceksiniz.
    Nasıl açılacak ki? Ben elimle zor açıyorum

Motosikleti
    Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O karti sadece kart bedelini almak icin veriyorlar sanirim, ben hic tasimam hgs evde durur hep hic sorun oldugunu gormedim surekli takip ediyorum bakiyeden dusuyo 1-2 gun icinde
    taşıma zorunluğu yok tabi otomobillerde de öyle etiketi okumadığı zaman cezalı geçiş gösteriyor ama plakadan düzeltiyorlar bakiyeyi. Etiketin motosiklette yapışacağı yer olmadığından ötürü kart tasarlanıyor ve o da çipli diye biliyorum. Dışardan belli olmuyor ama içinde anteni olmalı. Kartı biliyorsunuz ve emin misiniz manyetik özelliği olmadığından? Çünkü ona göre kart tutucu yapıştıracaktım cama belki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]

Hiç bir kulak tıkacı yüzde yüz sessizlik sağlamıyor zaten. Uğultu şeklindeki rüzgar sesini keser, motor sesi, korna ve siren her halükarda duyuyorsunuz. Kaliteli olanlardan bulundurmak lazım özellikle şehirlerarası yolda şart. Yoksa rüzgar gürültüsü bayağı rahatsız edici olabiliyor. Hiç olmadı pamuk da bir nebze işe yarıyor denenmiştir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasap bıçağı değil ya bu, adı üstünde isviçre çakısı, varlığını dahi unutursunuz çakmak kadar bir şey. kapalı iken sivri bir ucu yok ki bir tarafa girecek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)