Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Enduro ve Adventure (ADV) türlerinin arasındaki fark nedir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeter artık rahat dur yeter. İstanbul’dan kaçamasım var zaten. Crf alıp gideceğim. Dün klx 250’nin üstünde buldum kendimi.
    Valla bende hafta sonu yiyeceği içeceği alıp plansız projesiz solo yol yapmayı özledim.
    Bi çanta, bi çakmak, yeteri kadar sigara, biraz yiyecek ve içecek, bi kulaklık, birde şort havlu varsa, yardır koçum hesabı.
    Orman bağ bahçe köy ne gelirse artık, a-ha bu yol güzelmiş dediğim yerden devam.
    Kar kış kıyamet motor süren insanım ama, ister istemez hep bi zemin tedirginliği var, tat vermiyo.

Bi yaz gelsede başlasak kaçmaya Istanbul'dan
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Selesine oturdum klx’in. Taş gibi geldi. Ormana kadar nasıl dayanıyorsunuz? Helal olsun walla.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Selesine oturdum klx’in. Taş gibi geldi. Ormana kadar nasıl dayanıyorsunuz? Helal olsun walla.
    Klx, Crf250L gibi dualsport motorların seleleri rahat bile geliyo bize
    Birde yarış selesi olan special bi motora otur gör
    -MrMud

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Çamur olmayınca enduro sayılmıyomuş muydu? Kum olunca cross olmuyomuş muydu?

Hardcore olmayınca s.... uaftsıgsıt,
    aman kafam karıştı.
    Hardcore olmayınca cross'a cross demiyor muymuştuk? Eski africa twinler çölde gidince endurance yapamıyor muymuştu? Yarı beline kadar çamura bulanmayınca, enduro sayılamıyormuş muydu?

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çamur olmayınca enduro sayılmıyomuş muydu? Kum olunca cross olmuyomuş muydu?

Hardcore olmayınca s.... uaftsıgsıt,
    aman kafam karıştı.
    Hardcore olmayınca cross'a cross demiyor muymuştuk? Eski africa twinler çölde gidince endurance yapamıyor muymuştu? Yarı beline kadar çamura bulanmayınca, enduro sayılamıyormuş muydu?
    Erzberg Rodeo, Enduro nedir sorusunu örneği.

MX-GP, bu da motocross örneği.

Hiç bir yerde 300 kiloluk motor göremiyorum ben.
    Taa seyircilerin orda arada bi scooter var gibi ama, onunda mevzuyla alakası yok sanırım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taa seyircilerin orda arada bi scooter var gibi ama, onunda mevzuyla alakası yok sanırım.
    Logaritma'dir o. Skuter'in erdemlerinden bahsedip doğru yola çekmeye çalışıyordur seyircileri. Duyduğum kadarıyla her hafta üç beş kişi araziyi bırakıp skuter'a geçiyormuş... Soyunuz tükeniyor MrMud, aman dikkat!
    MrMud ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Logaritma'dir o. Skuter'in erdemlerinden bahsedip doğru yola çekmeye çalışıyordur seyircileri. Duyduğum kadarıyla her hafta üç beş kişi araziyi bırakıp skuter'a geçiyormuş... Soyunuz tükeniyor MrMud, aman dikkat!
    Yok yok, kesin minik trolümuz Melez'dir o.
    Burda scooter kötüleyip, bi yere gideceği zaman "Amaan öpmüşüm manueli, kim uğraşacak onla" diyip gizli gizli scooter kullanıyodur.
    Gizli tansiyon gibi, gizli scooter var o çocukta kesin.
    -MrMud

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bence çamur sıçratma korumalı, klimalı ve kaloriferli, tam motomatikronik şanzımanlı, EBD ABS EST SST AMK BDK ve hatta TSK ekipmanları standart, toto X2 boyutlarında seleye sahip chopper gidonlu, ön teker 110x90x22 çamur lastiği ancak arka teker sürücü konforu da düşünülerek 2,75x16 silik lastik olmalı. Bagaj hacmi de çok önemli unutmayalım. Sonuçta kaskı nereye sokacak bu adam di mi

Şaka bir yana, 2/4 zamanlı farkını sabırla bekliyorum

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence çamur sıçratma korumalı, klimalı ve kaloriferli, tam motomatikronik şanzımanlı, EBD ABS EST SST AMK BDK ve hatta TSK ekipmanları standart, toto X2 boyutlarında seleye sahip chopper gidonlu, ön teker 110x90x22 çamur lastiği ancak arka teker sürücü konforu da düşünülerek 2,75x16 silik lastik olmalı. Bagaj hacmi de çok önemli unutmayalım. Sonuçta kaskı nereye sokacak bu adam di mi

Şaka bir yana, 2/4 zamanlı farkını sabırla bekliyorum
    Özellikle EST ve AMK sistemleri bulunmalı bencede bir motorda, bu konuyu yetkili mercilere taşımak gerek mutlaka.

2/4 konusunu da yakında bitirmiş olurum, en geç cumartesi.
    -MrMud

DrFreeman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Xtreme Max 150/ Xtreme Enduro 250
    [QUOTE=MrMud;4430495]Blok yere ne kadar yakın ?
    Rampadan atlayıp 8 metre yükseklikten iniş yapınca blok hala motorun üzerinde kalabilecek mi ?
    Ya da amortisör keçeleri sürekli rampa atlayışını kaldıracak kadar sağlam mı ? :D

Dünya faktör var, sadece çekişle beygirle olsaydı bu işler, bizim dedenin Küheylanda 1 beygir ama düz duvara tırmanıyor namussuz :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=KojdEDi0nD4
    burada videosu var üstad. Blok yerinde zaten batarya ve sıvı soğutmalı 14.000 rpm çeviren bi motor varmış. İnstagramda patır kütür atlayanlar vardı sadece birinin ön telleri kırdığını gördüm
    Rise and shine Mr. Freeman. Rise and shine...

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    [QUOTE=DrFreeman;4432806]
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Blok yere ne kadar yakın ?
    Rampadan atlayıp 8 metre yükseklikten iniş yapınca blok hala motorun üzerinde kalabilecek mi ?
    Ya da amortisör keçeleri sürekli rampa atlayışını kaldıracak kadar sağlam mı ? :D

Dünya faktör var, sadece çekişle beygirle olsaydı bu işler, bizim dedenin Küheylanda 1 beygir ama düz duvara tırmanıyor namussuz :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=KojdEDi0nD4
    burada videosu var üstad. Blok yerinde zaten batarya ve sıvı soğutmalı 14.000 rpm çeviren bi motor varmış. İnstagramda patır kütür atlayanlar vardı sadece birinin ön telleri kırdığını gördüm

Videodaki motor elektrikli Cross zaten, ben ss, naked gibi makinaların blok ne hale gelir olayından bahsediyorum
    Ya sen yanlış anladın, yada ben senin demek istedigini anlamadım

Motosikleti
    MT-07
    Bugün KLX250'ye sulandım. Zor tuttular beni

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bugün KLX250'ye sulandım. Zor tuttular beni
    Bende arada sulanıyorum sonra yeşili görünce uyanıyorum

Motosikleti
    MT-07
    Walla uyaİnacak birşey yokta araziye gidene kadar nasıl giderim orası düşündürüyor. Araziye girsem de yeteri kadar tatmin eder mi orasını kestiremiyorum. En iyisi Suzuki 400sm galiba.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    MrMud bu enduro işini sen bilirsin.Benim gibi 40 45 yaşında ama kendini genç hisseden iki arkadaşım var.Bu iki arkadaşın biri motor kullanıyor xmax falan kullanmışlığı var.Diger arkadaş daha acemi.

Enduro motor ekipman kiralayıp çamuru bol soft parkurlarda çamura bulanıp terin bir tarafımızdan akacak şekilde ortam sağlayan bir yer varmı.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MrMud bu enduro işini sen bilirsin.Benim gibi 40 45 yaşında ama kendini genç hisseden iki arkadaşım var.Bu iki arkadaşın biri motor kullanıyor xmax falan kullanmışlığı var.Diger arkadaş daha acemi.

Enduro motor ekipman kiralayıp çamuru bol soft parkurlarda çamura bulanıp terin bir tarafımızdan akacak şekilde ortam sağlayan bir yer varmı.
    http://www.enduromarket.com/icerik/egitim.aspx
    okanbagiscan bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Teşekkürler iletişime geçeyim.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    @Mud şu aşağıdaki linke bir baksan. Kadırga 250-gy olarak satılmış burda. 4bin civarına pek araziye girmemiş modeller bulunabiliyor.
    Nediyorsun. İş görür mü?
    (Yedek parça bir şekilde bulunuyor, uyduruluyor).

http://www.shineray.com/xy250gy-6b.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Rusya ve Ukraynada pek revaçta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

Forumdada 2 sayfalık bir başlığı varmış.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...t&daysprune=-1

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

@Angry
    O chopper tipler belimden dolayı bana uygun değil. Böyle bir dik oturuş oyuncak daha iyi olacak gibi

Winner deme

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Bu da resmi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    2014'te SWM'yi satın almışlar. Güzel bir motosiklete benziyor, Euro 3 olması yazık, satarmış burada.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    66,62,77 yaşlarında yoldışı rotalarda kullanmak çok sıradışı bir şey,
    1-bunu yapabilmek için çok aktif,stressiz,tasasız bir hayat yaşamış olmak gerek.Türkiye'de çok zor.
    2-kim ne derse desin 40 yaşından sonra algılar,tepkiler,refleksler ister istemez azalıyor,
    3-ileri yaşlarda vücudun direnci de,kendini yenilemesi de gençlikteki gibi olmuyor.
    ben atlayıp zıplamayı 54 yaşında bıraktım,iyi ki de bırakmışım,eskiden düştüğümde moraran yerler iki günde iyileşirdi şimdi dala çarpsa bir haftada geçmiyor.
    Ha,videodaki gibi motor kullanılır tabii o yaşlarda,ama kalçasını kırdığında hayatının geri kalanını yatağa bağımlı olarak gecirmeyi göze alarak.
    Konuyu çok dallandırdım enduro -adventure olayından uzaklaştım ama bir özet de ben geceyim.
    Enduro-Adventure filan hikaye,önemli olan taşıdığınız ruhtur,Ruhunuz dayanıklı ise 50 cc lik mobylette le de 1000 cc racing motor ile de endurance(sert olmayan yollarda uzun mesafelerde dayanıklılık yolculuğu diyelim buna)yaparsınız,enduro ile yaparsanız sadece daha kolay yaparsınız,çünkü enduro bu amaç için üretilmiş motordur,oturuş pozisyonu,motor yapısı,eşya yerleşimi filan bu amaca yöneliktir)Enduronun büyüğünü mü küçüğünü mü tercih edeceğimiz;bedensel kuvvetimize,yapacağımız yola,yolda karşılaşacağımız sorunlara,arızalara ve bütçeye bağlıdır.
    Ben adventure ın ayrı bir sınıf olduğunu da düşünmüyorum,markalar tarafından adventure olarak tanımlanan modeller baz modellerinden bir kaç tık farklı sadece.
    Enduro ile karıştırılan sınıf kesinlikle cross sınıfıdır,cross motor hafif,enduro daha ağırdır,Crosun yapısı gereği +-100 kg larda olması idealdir,esasen küçük enduro sayılabilecek 140 kg lık Kawasaki KLX,124 kg lık WR 250 veya CRF 250 cross değildir,ha bunlarla cross yapılır ama terlikle koşar gibi yapılır
    tabii bunlar benim fikirlerim,biri çıkar derse ki CRF 450 enduro'dur,haklıdır,kendi fikridir derim

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler