Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

4 mevsim mont tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba. Kışlık veya filesiz bir mont arıyorum fakat hiç birine içim ısınmadı neredeyse. Vexo mars biraz hoşuma gitti 770 tl civarı bir de mtech racer deri montu var 1390 tl . var mıdır başka tavsiyesi olan veya bu iki montu kullanmış olan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    https://www.youtube.com/watch?v=phaFlbK3-Ms

Bu monttan var bende, arkadaşın anlattığı kadar güzel ve kaliteli.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Revit jupiter 2 kullaniyorum ben gayet memnunum, cok sicakta terletir o yuzden bir tane fileli alicam yaza dogru

Motosikleti
    MT-07
    motoliz'de clover'in bir modeli vardı. Kışlık. İçliklerini falan çıkarınca eh işte yersen yazlık oluyor. Kesin olan birşey varki yazın hiç konforlu değil bu 4mevsim montlar.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Duhan Mont

alt ve üst takım olarak aldım.
    alt takımı almasaymışımda olurmuş kalite güzel ama xL olmasına rağmen esnemesi olmadığı için çok rahatsız ediyor ve korumalar dizimde değil dizimin üstünde duruyor. benim işime yaramaz. bacakları kısa olan için güzel seçenek

üst mont için şunu diyim.
    xL aldım ve içime soğuk havalarda extra bişeyler giymek için.
    dün hava çok soğuktu ve hiç üşümeden eve geldim
    atlet > t-shirt > polarlı kapşon > yağmurluk > Duhan Mont

yağmur geçirmiyor ama içine yağmurluk şart
    göğüsteki fermuarlardan su sızıyor içeriye.
    sağnak yağmurda göbeğim su oluyor. oradan ıslatıyor.
    geri kalan hiç biyerden su almıyor.
    bende içine yağmurluk giyerek bu durumun önüne geçtim.

edit: yanında gelen korumalar dandik. kalitelisini alıp oraya koymanız şart

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Prohell botari,iç katmani fermuarli ve çikarilabilir.ayrica sırt korumasida var.

Önde 2 adet fermuarli airvent girişleri var.yazin bunaltmaz

Memnun eder.
    Stock Sever bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    4 mevsim mont tavsiye etmem kisin icinize bisiler giydinizde dar gelir. Yazinda montun icligini cikarinca bol gelir rahat edemezsiniz.
    gurcanozturk bunu beğendi.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    revit jupiter 2 kullanıyorum üşütmüyor. kışlık için ayrı parçası var ancak yazın onu çıkarınca içi naylon bu sebepten sıcakta kollar sırıl sıklam oluyor. Çözümü ise fileli mont.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yazı sıcak geçen memleketler için "4 mevsim mont" diye bir şeyin mümkün olduğunu zannetmiyorum.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Prohel botari kullanıyorum ve memnunum. Fiyatına göre de iyi bence.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu güzel bir mont: https://www.motoplus.com.tr/urun/869...MIZI-GRI-CEKET

Mağazada indirim de yaparlar.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Revit Safari modeli mont almıştım, 4 mevsim giyerim diyordum. Yazın ayrıca file mont almaya para kalmayınca içliğini çıkarıp da kullandım ama yazın fena terletiyordu. özellikle sırttaki koruma bölmesine de ayrıca korum alıp takmıştım, o plastik parçanın olduğu yerler en çok terletiyordu. Kışın 10 derece soğuk havada yağış yokken giydiğimde üşümeden gidebildim. Daha soğuklarda içine giymek için neopren içlik de almıştım ama onu da giyince yine biraz terlediğimi hissettim. Kış için gayet güzel bir mont. Yağmurda denemedim, üzerine giymeye ayrıca alt-üst takım yağmurluk almıştım. hafif çiseleme şeklinde yağmur yağarsa en yakın benzinciye çekip üst yağmurluğu bagajdan çıkartıp giyiyorum.

Yazın file mont almam gerekecek kesin, onlarda da riderdenim dışınd aalternatif var mı bilmiyorum. ama file mont da olsa sırt korumsını takınca sırtı terletmesi kaçınılmaz.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Dört mevsim mont zor biraz. Dört mevsim ayakkabı ya da tişört olmadığı gibi. Ben deri ceket kullanıyorum. Kışın içine üç kat termal içlik giyiyorum yeterince koruyor. 3-4 derecelerde çok kullandım, üşümedim. Yağmurda hiç denemedim. Yazın da içine sadece tişört giyiyorum, güzel terletiyor Korumasına önem veriyorum konfordan öte. Bütçeniz varsa her mevsime ayrı alırsınız. Yoksa içlikle desteklersiniz.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Richa Airstream kullanıyorum. Soğukla hiçbir işim yok. En dış fileli, içine yağmur-rüzgar geçirmez astar takılıyor, daha içine soğuk geçirmez içlik giyiliyor. Hiçbir şekilde soğuk işlemiyor.Ben yine de yağmur yağarsa mont d kirlenmesin diye üzerime yağmurluk giyiyorum.

Yazın kullanmak için Revit Tarmac Air almıştım. Richa kadar yazın serin tutmuyor.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Richa Adrenaline kislik mont kullaniyorum, yaz icin ise Held Tropic II satin aldim, onu kullanirim.

Daha once Richa'nin 4 mevsim denilen montunu kullandim begenmedim. Istanbul'da ne kisin faydasini gordum, ne yazin. Soylendigi gibi 4 mevsim mont biraz hikaye gibi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Tek çiçekle bahar geçer mi demiş şair Fileli yazlık montlar bile terletiyor. 4 mevsim aynı Mont olmaz bence... Bende Alpinstars drystar var. Önden hava kanalı, sırttan hava tahliye kanalı falan filan hep traş... Şehir içinde nerde bulacaksın havayı da tahliye edip serinleyeceksin
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Yazlık mont içine, windstopper giyip üşümen için derecenin -10 göstermesi gerek.
    Fiziksel olarak benim kadar soğuğa dirençsiz, soğuktan nefret eden biri bile rüzgar dahi hissetmiyor.

4 mevsim adı altında satılan her ürün, ya yazlıktır ya kışlık ötesi yok.
    Satış politikasından başka birşey değil.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazlık mont içine, windstopper giyip üşümen için derecenin -10 göstermesi gerek.
    Fiziksel olarak benim kadar soğuğa dirençsiz, soğuktan nefret eden biri bile rüzgar dahi hissetmiyor.

4 mevsim adı altında satılan her ürün, ya yazlıktır ya kışlık ötesi yok.
    Satış politikasından başka birşey değil.
    Walla bende Kışlık die 4mevsimlik mont almışım. Richa Urban 2, içindeki termal duruyor, bide prohel 8080 yelek giyiyorum. 8181 olan uzun kollu modeline de sahibim ama fazla kabarık duruyor, hoşuma gitmiyor. Sonuç olarak üşüyorum.

Lakin kazadan parçalanan Venom Protex2 montumu tavsiye edebilirim. Hem uygun fiyatlı, hemde sağlam bir mont olduğuna garanti ederim.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Yaz kış yozgatta prohel botari kullanıyorum. Motor şeritte durmayacak kadar rüzgarlı havada bile beni üşütmedi. Ama yazın giyilecek bir mont değil. Önde arkada 2şer fermuarla havalandırma açılabiliyor ama sürekli hızlı sürmen lazım ki terlemeyesin. Ben giyemedim. Hava da max 30-35 dereceymiştir. 3 mevsim hiç üşümeden giyilebilecek sağlam bir mont.
    HONDA

#BZ3082

Hocam deri ceketinizin modeli nedir acaba? Bu arada dört mevsim olayının hikaye olduğunu biliyorum fakat konu başlığına kışlık veya yazlık mont yazmak istemedim. Mümkünse filesiz bir mont bakıyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)