Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hava Durumu ve Motosiklet üzerinde hissedilen sıcaklık değerleri ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da hava - 10 dereceyse yürürken - 15 motosikletteyken - 25 hissediyorsunuz.
    Hafta sonu Ankara'da idim. Ne yürüyesim, ne gezesim, ne de başka birşey yapasım gelmişti. Pazar gecesi zarzor bir bar'a gidip 2 içki içip geri geldim. Abartmıyorum 5km boyunca amaçsızca yürüdüm...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafta sonu Ankara'da idim. Ne yürüyesim, ne gezesim, ne de başka birşey yapasım gelmişti. Pazar gecesi zarzor bir bar'a gidip 2 içki içip geri geldim. Abartmıyorum 5km boyunca amaçsızca yürüdüm...
    Votka nin dibine vursaydin zimba gibi olur,gar a kadar koşardin.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Üste Atlet veya fanila-Termal İçlik (Thermaform tercih edilir)-gömlek veya kazak-üste termal veya deri yelek üstüne kaliteli bir deri mont ben Hudson Robokop kullanıyorum mesela. rüzgar ve yağmur olmadığı müddetçe sıkıntı yaşamadım...
    altta Termal çorap YDS Gorateks bot... termal içlik pantolon ve fermuarlı kışlık motosiklet pantolonu .... şimdiye kadar sıkıntı yaşamadım
    hotbiber3 bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende Metehan07 gibi her 10km de bir derce düşer diye hesap ediyorum.15 ila 17 derece altında binmiyorum.

Her türlü soğukta biniyorum dizler için nerim dizlik koruma onun dışında dış tarafta rüzgar kesmek ne kadar soğuk olursa olsun sizi sıcak tutar. O yüzden rüzgar kesici bir şeyler bakın ve hayatınıza mutlu mesut devam edin.
    hotbiber3 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Votka nin dibine vursaydin zimba gibi olur,gar a kadar koşardin.
    Walla bira'nın dibine vurdum olmadı, Jagermaister'in dibine vurdum. Az ısıtsa da sonradan gene soğuk geri geliyordu. Benim bulunduğum yerden Aşti'de 5km civarı idi Güvenpark'ta. Navigasyonu açtım gittim. Döneceğim yeri geçmişim. Güvenpark'a kadar gittim ptesi günü.

papanax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM390 , Ducati Monster 797, Xmax 400

bu tablo güzelmiş
    hotbiber3 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Dün sabah İstanbul feciydi, Allah'tan yolum 20dk yoksa hasta olurdum, iyi eldiven ve elcik ısıtma sayesinde ellerim hiç üşümedi ama göğsüm (termal içlikli kaliteli kışlık mont altına polar kazak, boyunda da buff olmasına rağmen) oldukça üşüdü. Şirkete vardığımda hava sıcaklığı 0C hissedilen -3C idi...

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    https://urun.n11.com/yagmurluk/balik...B&gclsrc=aw.ds

Bunun üstüne yağmur ve rüzgar geçirmeyen ekipman tanımam lakin bunu takıpta full ekipman yola çıkan adamı ayakta alkışlarım.
    Pazartesi günü motoru servise goturduğumde bir tane çocuk bununla geldi,o kadar komik görünüyordu ki 😂

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazartesi günü motoru servise goturduğumde bir tane çocuk bununla geldi,o kadar komik görünüyordu ki ��
    kurye olabilir.

izmirde görüyorum ara ara emekci kardeşlerimi.
    hotbiber3 bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    MT-07
    Üniversitede iken İzmir'de bende bunlardan giyiyordum. Zerre su sızdırmazlar. Dışarıda yağmur değil kar olsa banamısın demezler. Lakin fena terletiyorlar. Bununla ıslanmak beceri ister. Komik görünse kaç yazar? İhtiyacı varmış ki takmış...
    hotbiber3 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bugün 11 derece bayram gibi geldi gezediö dolaştım 0 a kadat motor sürebilirim ��

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Yozgatta hava şuan -7. Hissedilen -10. 2 km okula gittim geldim. Gidişte de dönüşte de ön frene basamadım. Bassam elimi geri çekemedim. Bacaklar desen horon teper gibi titriyor. Eller uyuşmaktan da başka bir boyuta geçiyor. Berbat bi durum. Eller kollar boyun bacaklar ayaklar iğnelenmiş gibi oluyor.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    YZF R25
    Ben çok mutluyum şahsen havalardan, Antalyada sanki bir ilkbahar havası vardı bu gün, bende sizin tam tersiniz o yazın sıcağında kaskın içinde kafam düdüklü tencere gibi baygınlık geçirten sıcaklıkları hiç istemiyorum en keyifli olduğum zamanlar kış ayları zaten kış yok ki tam gezmelik . Yaz ekipmanlarımla geziyorum bu zamanlarda, çok yağmurlu günlerde de bir yağmurluk tamamdır...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Benim 7 ceddim Ankara'lı soy ağacında 1800den beri Ankara lı gözüküyorum 😀 Olmaz olaydım nedir bu soğuk arkadaş..

pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    İşe giderken atlet, gömlek, kazak, fermuarlı ince sweatshirt, fermuarlı su geçirmez sweatshirt, suni deri mont ve son olarak güvenlik montumu giyip gidiyorum. İçlik, iş pantolonu ve su geçirmez içi polar trekking pantolon. Genelde 5-0 derece arası Bursa şu sıralar, soğuğu rahatsız edecek kadar hissetmiyorum. Bir kere sabah nöbetine giderken saat 7 gibi -4 görmüştüm onda da sadece elim fena üşümüştü, çünkü o zamanlar yazlık eldiven vardı.

ev-iş 7 km ortalama 90 km ile gidiyordum 10 dakikada. Ulan olsaydı da motorum şuan üşüseydim bee çok özledim...

nihiltzkrieg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 937 & SV650 & 390 Duke
    Ne kadar doğru olduğunu bilmemekle beraber internette bu konuyla ilgili yapılan çalışmalar var. Google'da "Windchill" diye aratabilirsiniz.
    İster hazır tablolardan bakabilirsiniz veya aşağıdaki formülü kullanarak kendiniz de hesaplayabilirsiniz.

Formüle göre 10 derecelik bir havada ortalama 70 km/s ile yol alırken 4.7 derece hissedilirmiş.
    hotbiber3 bunu beğendi.

herkese cevaplar için tek tek teşekkür ederim ben sınavlardan dolayı foruma giremezken açtığım başlık altında bu kadar hem komik hem bilgilendirici havanın aksine sıcak sohbet olması beni mutlu etti hem istediğim bilgilere ulaştım hem yine güzel hikayeler yakaladım bana gelirse sömestr için memlekete (izmir - balıkesir /edremit 230 km) gelmeyi 1 haftadır yol hava durumu motosiklet bakımı vs vs planlarken son 3 gün anne baskısına dayanamayıp otobüsle geldim sonuç ; yol boyunca havanın güzelliğini camdan izledim durdum en iyi abs ana dırdırı sanırım ...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    İnanmak zor ama kendim yaşadığım için anlatıyorum.
    Yaklaşık 7 sene önce yine bu aylarda hava buz gibi... Ben Pendikten avrupa yakasında Atatürk oto sanayi sitesine gidiyorum. Arabamın elektronik bir parçasını tamire götürüyorum. Tabi adresi nokta atışı bilmediğimden arasa durup soruyorum filan.
    Enteresan olan kısım şu..
    Motoaiklet tepesinde o soğukta ilerlerken bişey yok. Ama motoru parkedip inip adres sorarken elime ayağıma çeneme hakim olamıyorum. Takır takır titriyorum. Tekrar motora biniyorum yola çıkıyorum bişey yok. Gayet normal kullanıyorum. Ama bi süre sonra yine iniyorum adres soruyorum sıtmalı gibi titreme tekrar başlıyor. Motora binince yine herşey normal.
    Bu durum defalarca tekrarlandı ama ben sebebini halen bilmiyorum.
    Yani demem o ki biraz motosiklet psikopatıysanız motor üstünde yol alırkenki hava sıcaklığı dururken olandan daha fazla olabiliyor...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnanmak zor ama kendim yaşadığım için anlatıyorum.
    Yaklaşık 7 sene önce yine bu aylarda hava buz gibi... Ben Pendikten avrupa yakasında Atatürk oto sanayi sitesine gidiyorum. Arabamın elektronik bir parçasını tamire götürüyorum. Tabi adresi nokta atışı bilmediğimden arasa durup soruyorum filan.
    Enteresan olan kısım şu..
    Motoaiklet tepesinde o soğukta ilerlerken bişey yok. Ama motoru parkedip inip adres sorarken elime ayağıma çeneme hakim olamıyorum. Takır takır titriyorum. Tekrar motora biniyorum yola çıkıyorum bişey yok. Gayet normal kullanıyorum. Ama bi süre sonra yine iniyorum adres soruyorum sıtmalı gibi titreme tekrar başlıyor. Motora binince yine herşey normal.
    Bu durum defalarca tekrarlandı ama ben sebebini halen bilmiyorum.
    Yani demem o ki biraz motosiklet psikopatıysanız motor üstünde yol alırkenki hava sıcaklığı dururken olandan daha fazla olabiliyor...
    Sizin konsantrasyon iyiymiş demek ki Motorun üstünde kesseler acımaz modu...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)