Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sym wolf 250 mi suzuki inazuma mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaş lar.oturus ve sürüş yumuşaklığı için hangi motor sizce. ikinci el.bel fıtığı ameliyatı geçirdim.. yumuşak süspansiyon olsun istiyorum scooterim var ama vitesli ilk motorum olacak.yaz aylarında kısa günü birlik gezilerde ve yazın şehir içinde Ankara da kullanmak için?? görüşlerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Rahatlık ve konfor açısından İnazuma, yakıt ekonomisi ve serilik açısından Wolf. İnazuma'nın 2. el fiyatına 2015 model sıfır Wolf alabilirsin. Bel fıtığı ameliyatı geçirmişsin geçmiş olsun ama 2 motor da sınıfına göre kiloludur bilgin olsun.

Çok t.ederim.motorlar ağır evet zaten çoğu yorum ve incelemelerde ağırlıklarindan dem vuruyor lar.orta sehpa varmi acaba bunlarda orta sehpaya alirken sorun cekermiyim

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    İnazumanin oturuş ve gidon pozisyonu wolfe gore daha rahattir.

Yaz sezonunda kisa gunu birlik turlar ve şehir içinde kullanacagim demişsin.

Bu dogrultuda,

Cbf 150,cb125 F

Ybr 125,Ys125

Olabilir.
    blueway2 bunu beğendi.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnazuma...

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Umtgng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok t.ederim.motorlar ağır evet zaten çoğu yorum ve incelemelerde ağırlıklarindan dem vuruyor lar.orta sehpa varmi acaba bunlarda orta sehpaya alirken sorun cekermiyim
    İnazuma'yı bilmiyorum ama Wolf.te orijinal orta sehpa yok, fakat piyasada yerli üreticilerin Wolf için ürettiği orta sehpalar var, alabilirsin. Bu orta sehpaların fiyatları pahalı gelirse de Mondial Mc-Mcx 150'nin orta sehpasını çok küçük modifikasyonlarla Wolf'e adapte edebilirsin.

Yedek parça ve servis bakim Maliyet leri nasildir iki model arasında ?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Wolf için Nisan ayından beri yaptığım bakım masraflarını aşağıda paylaşıyorum. Bu bakımlardan sonuncusu hariç hepsi yetkili serviste yapıldığından biraz pahalı. Artık kendim malzeme alıp ustama yaptırtıyorum bakımı. Büyükşehirlerde yaşıyorsan Wolf.te sıkıntı çekmezsin, sarf malzemelerini daha uygun fiyatlı muadil bulabilirsin ancak ön amortisör,benzin deposu, gösterge gibi parçalar fiyat anlamında Japonlarla yarışır. İnazuma'nın bakımları da üç aşağı beş yukarı aynı fiyatlara denk gelebilir.

Samet Özkan bunu beğendi.

Rakamlar fena değil gibi galiba çoğu markada yakın fiyatlar çıkar.yag ve filtre değişimlerini ben kendim yaparim diye düşünüyorum.araç tamircisiyim kamu kurumda.motorsiklet için bazi özel bakim ve işlemleri yapamam belki, onun haricinde ben sarf malzemeleri değişirim..bakalim inşallah Ankara kışı geçsin de almayı düşünüyorum.endro tarzını da çok seviyorum aslında bu iki tarz arasında gidip gelmekteyim...

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Rakamlar fena değil gibi galiba çoğu markada yakın fiyatlar çıkar.yag ve filtre değişimlerini ben kendim yaparim diye düşünüyorum.araç tamircisiyim kamu kurumda.motorsiklet için bazi özel bakim ve işlemleri yapamam belki, onun haricinde ben sarf malzemeleri değişirim..bakalim inşallah Ankara kışı geçsin de almayı düşünüyorum.endro tarzını da çok seviyorum aslında bu iki tarz arasında gidip gelmekteyim...
    Wolf yağ değişim aralığı 3000 km.dir. Her 2 yağ değişiminde bir yağ filtresi değiştiriyoruz. Şehir içi ulaşım ve kısa mesafeli uzun yollar için Wolf'ü tavsiye ederim.

Tommygn Çok t.ederim.degerli bilgileriniz için.mutlaka değerlendireceğim
    tommygun bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Titreşimi dert etmeyeceksen az yaksın diyorsan wolf, konforlu olsun yakıt önemli değil dersen inazuma.

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Inazuma f in oturuşu inazumadan daha rahat diye biliyorum

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Wolf'u kullanmadım.
    İnazuma'nın da F'ini kullandım.

İnazuma F gerçekten yormayan ve konforlu bir motor.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnamuza f gerçekten çok konforlu ve kaliteli bir makine düşük hızda 6. viteste bile rahatlıkla toplayan artçı ve bağaj ile hiç zorlanmayan çok konforlu bir makine ,yakıt tüketimide çok düşük. Görenlerin bu 400 lük mü 600 lük mü dediği bir motor. 2 sene sürdüm çok memnun kaldım.

İnazuma f yeni model mi? Bide normal inazuma varmi?

Motosikleti
    Yamaha MT-25

Tommygun da yazmış. Rutin yağ değişimleri bile 230 liradan pek aşağı değil. Bi sinyal-ayaklık kırsan ağır gelir. Ummadığın fiyatlar karşına çıkar.

İnazuma desen Zincir-dişli 650 TL ön çamurluk 800 TL. Gümbür gümbür çöker üstüne.

Bu iki motor da pahalı parçaları ile ün salmış modeller. Motomania İzmir kanalında aratıp izleyebilirsin.

Yok arkadaş parça mühim değil diyorsan tabi ki inazuma.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Suziki yeni model getiriyormu bilmiyorum benim kullandığım 2015 di ,grenajsız olanı normal inazuma diye geçiyor ama görünüş olarak aralarında dağlar kadar fark var

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Geçen sene o inazuma f in fiyatı beni aşmasaydı alacaktım. Bunun yerine wolf aldım. Ben yakıtından memnunun. Titreşimi var diyen insanları anlamıyorum. Tek silindir makine ama bir hint malı, çin malı gibi bir titreşimi yok. İnazuma wolfe göre fazla yakıyor. Ama iki kişi uzun yol yaparım dersen kesinlikle inazuma al derim. Wolfün arkası rahat değil ama jel ile dolgu yapılıp yada minder koyulup rahatsızlık giderilebilir

Normal sürücü sele si nasil yumuşatmak için modifiye ye gerek varmi wolf de... artçı pek kullanirmiyim !!!! Şuan için kimsem yok))))

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

Wolf de kronik sorun lar varmi? alırken neye dikkat etmem gerek km si kaç olsun en çok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)