Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Araç kullanırken cep telefonu kullanımı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Bu sabah okula gelirken viraja yaklaştığım için şeridin soluna doğru yanaştım. Bir de baktım ki şerit çizgisini ortalamış bir araç bana doğru geliyor. Biraz uzaklaşıp araca baktığımda cep telefonu ile görüşen bir sürücü gördüm. Belli ki o beni görmemişti ve kafa kafaya kazaya sebebiyet verebilirdi. Ama eminim ki o telefon görüşmesi daha önemlidir... Sadece sizlerle paylaşmak istedim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aracın sağ tarafı su birikintisi mi?

yaptıgını haklı cıkarmaz ancak arkadaki araçlarda aynı hizadan gidiyor gibi

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Arac kullanırken cep telefonu kullanmak beyni devreden cıkaran bir eylemdir ne yazık ki...

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tamamen kuru asfalt ve gunesli hava vardi Bahcekoy'de. Sanirim arkadakinin yaptigi virajda savrulmamak icin icten almak. Ama ondeki bildiginiz telefon gorusmesindeydi.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Su birikintisi değil.
    arkada ki araçta aynı hizadan gidiyor gibi.
    Niye gidiyorlar. Ülke olarak araç/vasıta kullanma özürlü olduğumuz için.
    Bir de motorluları piklemediğimiz için.
    Deadly Sto(R)m bunu beğendi.
    20

DAYYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF Rally 250
    Bu konu,toplum tarafından ciddiyeti ve önemi tam olarak algılanmamış bir durum. Alkollü araç kullanımından bile daha kötü sonuçları oluyor. Ama ciddiyeti fark edilmediği için çok basit bir cezası var. Sadece konuşma değil, artık insanlar araç kullanırken mesajlaşmaktan da çekinmiyor. Motosiklet kullanıcıları bunu çok iyi fark edebiliyor, şerit ihlali yapan bir sürücü %90 elinde telefonla uğraşan bir şahıs oluyor, ve bir şey söylediğinizde ters tepki veriyor, çünkü o yaptığını kural dışı olarak görmüyor, normal sıradan ve çoğunluğun yaptığı basit bir durum olarak algılıyorlar. İlk başta bu durumun cezalarının hatırı sayılır derecede artırılması, tekrarlanması durumunda rehabilitasyon yada geçici süre ehliyete el konmasına kadar gitmesi lazım. Bir diğer seçenek ise; Çin de uzun farlarını sürekli yakan, yada yüksek amper li far ampulü takan kullanıcılara o aracın farlarını yakıp önüne sandalye bir süre oturtup bakma cezası veriyorlardı. Etkili olabilir...
    Deadly Sto(R)m ve espresso bunu beğendiler.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    valla ben açıkçası konuşmayı kabulleniyor gibiyim. korna çalıyorum duyuyor en azından.

asıl korkulması gereken, mesaj çekenleer, whatsapp yazanlar, instagram mesajı/hikayesi yazanlar...yani telefonda bişeyler yazanlar.

bu sınıftakiler yolu da görmüyor.

konuşan en azından yola bakıyor. ama ya telefona bakanlar?...işte asıl tehlike onlar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben açıkçası konuşmayı kabulleniyor gibiyim. korna çalıyorum duyuyor en azından.

asıl korkulması gereken, mesaj çekenleer, whatsapp yazanlar, instagram mesajı/hikayesi yazanlar...yani telefonda bişeyler yazanlar.

bu sınıftakiler yolu da görmüyor.

konuşan en azından yola bakıyor. ama ya telefona bakanlar?...işte asıl tehlike onlar.
    Hepsi tamam, diyelim ki kabullendik. Ya instagram'da geznmek, post atmak nedir ya?! Bu kadar mı aciz olduk? Sosyal medya nasıl bir bağımlılıktır arkadaş?!
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)