Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

IRC tutmuyor diyenler, virajların erbabıyım diyenler ve demeyenler içeri :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Video açısından bişey anlaşılmıyor belki ama video sonunda lastiği gösteriyo viraj çizgisi bitmiş yani lastiğin tamamını kullanmış, irc için iyi bir performans bence hakkını yemeyelim. Tek eksiği ekipman

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Bende birisini önerebilirim 'Murtanio' İlk motosikleti olan ninja300 ile ilk diz deydirmesindeki heyecanından pist rekorları ve hatta isle of man'a kadar giden videolarını izleyebilirsiniz. Benim şansımada taa ilk zamanlardan beri takip ediyorum, ben hala nasıl diz deydiririm derken bebe isle of mana kadar çıktı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    İRC'ye laf edenler hangi lastikleri kullanıyor acaba?

Motosikleti
    YZF R25
    Arkadaşlar ırc o kadar kötü bir lastik değil, o kadarı boşver hiç öyle abarttıkları kadar kötü bir lastik değil 2 sene ırc kullandım şu anda rosso 2 kullanıyorum yaz aylarında sorun olmuyor. Kışında aşırı basmadan, yağmurlu günlerde gayette güzel kullandım.
    Arkadaşların dediği gibi üstünde konuşmaya bile gerek yok virajı yanlış alıyor.Siz bir max wristi bir izleyin adam virajlarda uçuyor..

Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün rastladım bu videoya 6.50 den itibaren izleyiniz :D

https://youtu.be/E60om3IDkzQ?t=410

Benim aklım almadı bu işi arkadaş belliki yetenekli eli ayağı olmuş ama eldiven mont yok bu nasıl bir cesarettir şeytanla anlaşmamı yapmıştır :D Ben yinede kızamadım hayret içersinde izledim. Lastikleri irc imiş. Biraz analiz ettim evet ani dönüş yaparak çoğu yerde çizgisini yakalıyor kaçırmıyor viraj içindeykende baktı kaçırıyor asılılyor gaza nede olsa 250 lik :D Kannımca 600 1000 likte bu sürüşü yapamaz ama ben yinede hayran kaldım biri bana açıklasın insan hiç mi yolun tozundan çakılından korkmaz :D
    Sen viraj görmemişsin bu da ne ki ? Sen bide gel Mudanya-Görükle arası viraja nasıl girdiğimi gör, yakında uçacam diye korkuyorum...

bini69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    Birisi bana ırc lastiğin kötü tarafını anlatsın.
    motorumda ömrü bitmiş ırc lerim var (altı düzleşmiş)bayada memnunum.şu klavyeciler ve motobloggerler yokmu milletin anasını ağlattı.satıcı MİCHELİN le motoru satsa konuşacakya;lastikler dandik alır almaz değişmeli diyor.allah Aşkına deli deli olmayın,motor işi zaten masraflı dahada zorlaştırmayın
    yağızkoç05 bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3000 km IRC kullandıktan sonra Rosso aldım. IRC ile yaşadığım kararsızlıkların hepsi gitti. Virajlarda arkası oynuyordu önce motorun. Yazın kuru asfaltta kötü bir lastik değil ama iyi bir lastik de değil. Doğruya doğru.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    nasıl viraj yaptığının arkadaki motorun kameradan görmek isteriz kendi kamerasından birşey belli olmuyor

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı bini69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birisi bana ırc lastiğin kötü tarafını anlatsın.
    motorumda ömrü bitmiş ırc lerim var (altı düzleşmiş)bayada memnunum.şu klavyeciler ve motobloggerler yokmu milletin anasını ağlattı.satıcı MİCHELİN le motoru satsa konuşacakya;lastikler dandik alır almaz değişmeli diyor.allah Aşkına deli deli olmayın,motor işi zaten masraflı dahada zorlaştırmayın
    Hemen her aldığım motosiklet IRC ile geldi. Kötü tarafını basit bir olay ile anlatayım, ki klavyeci değilimdir (şimdiye kadar anlaşılmışımdır diye umuyorum), motobilmemne hiç değilimdir.

CBF 150 ile 4.Levent ile Zincirlikuyu arasında Levent tarafında 2. köprü bağlantısının az ilerisinde saatte (abartmadan yazıyorum) en fazla 15 km/h ile sıkışık trafikte sabit hızda ilerliyorum, arkamda eşim var. Önümdeki araç ile mesafem en az 5 metre (yavaş da olsam arkada sıkıştıracak araç yoksa pinti pinti kullanmayı, mesafe bırakmayı severim). Yol kenarı sulama çalışması nedeni ile yola kadar gelmiş sudan yaklaşık 2 metre ilerledikten sonra önümdeki araç aniden durdu. Ben de fren yaptım, panik fren değildi ama biraz sertti ancak kesinlikle kilitleyecek bir baskı değildi. Sonuç: Tekerlekler kilitlendi ve 15 km/h hızla önümdeki aracın tamponuna iki parmak kala motosiklet durdu. Freni gevşetemedim, zaten az basıyorum, zaten araç çok yakın, zaten freni bırakırsam kesin çarpacağım fren baskısı ve mesafesi. Bu mudur iyi lastik? Jantın üzerinde gitseydim aynı mesafede dururdum. Tam kuru ve sıcak asfalt olmadan IRC bir cacık değildir.

IRC kullananlar şimdi ne kullanıyor denmiş. Bütün motosikletlerimde ANLAS kullanıyorum. ANLAS IRC değil mi? Değil. Bu konuyu fuarlardaki standlarında yetkili birkaç ağızdan yüzyüze sohbet ederek uzun uzun konuşmuşluğum vardır. ANLAS özgürlüğünü ilan ettiğinde ki sanırım demek istediğim anlaşıldı, kullanılan hamur tamamen değiştirilmiş. Zaten eski IRC ile yeni ANLAS' ı aynı motosiklette kullanan vatandaş size ilgili yorumu yapacaktır.

Yukarıda da değindiğim gibi;

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklı bir lastikle aynı motosikleti kullanmayan arkadaşlarım da malesef sürekli aynı yorumu yapıyorlar. En çok beğendikleri kısımda "lastiğin ömrü çok iyi, senelerdir kullanıyorum bitmiyor" şeklinde oluyor
    tarikcapar ve bini69 bunu beğendiler.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Arkamda eşimle sabah çiğ yüzünden yukarı doğru eğimli çok keskin olmayan viraja hızlı girince ön teker kaydı ve anlık refleks ile düşmeden kurtardık. Açı olarak 30 derece falan diyebilirim. Ertesi hafta pirelli angel city ile değiştirdim lastikleri. Artık viraja girerken lastik kayar mı lan acaba diye değil ben bu virajı bu hızla alabilir miyim diye düşünüyorum. Ani gaz açmalarda arka lastiğin atması problemi de kalktı. Yağmurda ani gaz açmaktan bahsetmiyorum bile.
    mfBulut bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Hayatı boyunca satin aldığı motorun üstünde ki lastikten başka lastik kullanmamis adamlar gelip irc yi savunur olmuş
    R25 i ilk aldığımda 3000km boyunca irc lastikle kullandım sonrasında bridgestone battlax s20 ler ile degistirince farkı anlamak için motogp yarışcısı olmaya gerek kalmıyor. Motorun üstüne oturduğun andan itibaren farkını hissediyorsun. Motosikletin sağa sola dönüşü, slalomu bile bir farklı oluyor huyu suyu değişiyor
    mfBulut bunu beğendi.

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Şimdi arkadaş oha aman aman viraj yapıyor değil kendi çapında birşeyler yapıyor allah kaza bela vermesin ama gerçekten viraj izlemek istiyorsanız Aydın/Çine virajlarına bir Pazar günü uğrayın R25 le dirsek koyanlar panigale ile sinyal sürten herkes var zaten çoğu izmirden gelen yarışan insanlar antrenmana geliyorlar. He iyi lastikle dönüyorlar ama benim bizzat şahit olduğum R25 li arkadaş İRC ile dizini dirseğini sürtüyordu yani ama asfalt kalitesi muazzam.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatı boyunca satin aldığı motorun üstünde ki lastikten başka lastik kullanmamis adamlar gelip irc yi savunur olmuş
    R25 i ilk aldığımda 3000km boyunca irc lastikle kullandım sonrasında bridgestone battlax s20 ler ile degistirince farkı anlamak için motogp yarışcısı olmaya gerek kalmıyor. Motorun üstüne oturduğun andan itibaren farkını hissediyorsun. Motosikletin sağa sola dönüşü, slalomu bile bir farklı oluyor huyu suyu değişiyor
    Bunu bana söylemişsen ben lisede 5 bin km irc kullandım, 5 bin km'de r25'te kullandım toplam 10 bin km eder. Farklı görüşler olunca karşınızdaki kişileri tecrübe yönüyle yada bilgisizlik yönüyle itham etmek yerine fikirlerinizle tartışmayı deneyebilirsiniz. Bu zamana kadar hiç olmamış olabilir ama bunu bir deneyin hani cumhuriyetle birlikte bizim tenkit anlayışımızda değişmişti ya... Eski Tanzimatçılar gibisiniz...

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Tamamını seyretmeden kapattım, sürücü arkadas 8.08 'de öldü çünkü, yani bu videoda ölmediyse bu şekilde devam ederse ölecektir. İlaveten kendisinin artçısı varmış, lastiğin daha sağlam bastığını düşünebilirsiniz.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Valla bende bunun aynisini yaptim denedim haziran ayinda antalya sicaginda tesaduf 1 haftalik asfaltta arkamdaki arkadaslar kayboldu.bu 3 olay birlesirse ne ala irc ye guvenmeyin hic bir is basima gelmedi benimde 3000km kadar ama michelin alinca istikrar ve yere basma oturma hissi ciddi derecede artti.2. viteste ayni yolda irc ile sadece gaz verip cektigim patinaji michelinle yapmak icin baya bir ugras gerektiriyor.irc kayiyorum demez uyarmaz belli etmez direk sümsüğü koyuverir
    mfBulut bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Yakında bir bariyere girer. Böyle saçma bir viraj yapanı görmemiştim

2 tane R25 in benzer videoları vardı. Lastiği sonuna kadar kullanacak şekilde IRC ile. Onu da hatırlattı bana biraz. Onlar daha iyi sürüyordu gerçi ama sonuç maalesef yine yerde bitmişti. Neyse ki virajın yanında büyük bir toprak alan vardı da ucuz atlatmışlardı. Forumda konuşulmuştu diye hatırlıyorum video ile beraber konu.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben de irc'nin ıslak performansıyla ilgili video aradım ama bulamadım.

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başarıyla tamamlanmış çekim yoktur belki Ben 2 kez yağmura yakalandım da gerçekten korkutucuydu IRC.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben atayım birtane

...

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben atayım birtane
    Burada frene bastığınız an hızınızın kaç olduğunu hatırlayabiliyor musunuz?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)