Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

IRC tutmuyor diyenler, virajların erbabıyım diyenler ve demeyenler içeri :D

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZFR25
    bugün rastladım bu videoya 6.50 den itibaren izleyiniz :D

https://youtu.be/E60om3IDkzQ?t=410

Benim aklım almadı bu işi arkadaş belliki yetenekli eli ayağı olmuş ama eldiven mont yok bu nasıl bir cesarettir şeytanla anlaşmamı yapmıştır :D Ben yinede kızamadım hayret içersinde izledim. Lastikleri irc imiş. Biraz analiz ettim evet ani dönüş yaparak çoğu yerde çizgisini yakalıyor kaçırmıyor viraj içindeykende baktı kaçırıyor asılılyor gaza nede olsa 250 lik :D Kannımca 600 1000 likte bu sürüşü yapamaz ama ben yinede hayran kaldım biri bana açıklasın insan hiç mi yolun tozundan çakılından korkmaz :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben viraj ustası değilim, pek de beceremem ama bu arkadaş da viraja yanlış girip çıkıyor gibi geldi. Güvenlik çemberi oluşturmuyor, kesik çizgi olmasına rağmen sürekli karşı şeride geçiyor. 1dk kadar sessiz izledim, o yuzden lastiğin ne olduğuyla ilgili bir bilgiye rastlamadım.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Selamlar,
    Ekipmansız viraj kasıyor allah akıl fikir versin. Virajlarıbaştan aşşağı ofsayt, detaylı anlaliz kasmaya gerek yok.
    Çok geçmeden kaza haberi çıkmaz umarım.

Virajları baştan aşağı ofsayt diyemem, yetenekli arkadaş kendi çapında yatıp kalkıyor, yollarda güzel ama Allah akıl fikir versin en ufak hatada yüksek ihtimal ölüm, daha da kötüsü sakat/felç kalabilir. Umarım geç olmadan akıllanıp ekipmanlarını tamamlar.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Kıymetli vaktimi boşa harcamamak için yeteri kadar izleyip kapattım.

Tişörtlü olduğuna göre hava sıcak. Zaten asfalta dikkat edilirse birkaç parlak yeri hariç pütürlü asfalt. Muhtemelen Anadolu'da kışın karlı olan bir asfalt.

Sokak araları dahil İstanbul'un hemen her yolu, pek çok büyükşehir de "sessiz asfalt" yapılıyor. Yani pütürlülüğü az, girintisi çıkıntısı ve tutuşu az olan asfalt kullanılıyor. Bu da 4 tekerler için fazla sorun olmasada bizler için yol tutuşsuzluk olarak geri dönüyor. Uzun yollarda görürsünüz. Sessiz sessiz giderken birden asfalt tipi değişir yoldan bir uğuldu gelir. Veya uğultuyla giderken birden bire asfalt tipi değişir, oh be sessizlik deriz. Hatırladın? İşte o.

Yamaha Riding Academi de MT 25 ler IRC lastikle veriliyor. BEn de o motoru alma arefesindeydim. Dedim şu motorları bir yatırayım bakalım nasıl dönüyor. Benim motorda da uzun yan demirlerden değil, normal koruma takozu vardı. Nasıl yattığına nasıl tuttuğuna inanamadım. Ama asfalt işte. Sıcak lastik de oldu mu hepsi tutar.

Soğuk havada, biraz da olsa yağışta binin de anlayın.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Yazacak cok sey var ama gereksiz oldugunu dusunuyorum, sadece kask takip 160 la viraj yapmaya calisan birine ne anlatabiliriz ki? Ha yapan dedim ama ben sadece 3 kere seridinden girip ciktigini gordum onun disinda hep ya karsi seritten giriyo ya ordan cikiyo, patlayip bi arabanin ön caminda bulmasi an meselesi. Boyle arkadaslar ya ciddi bir kaza gecirip kalici bir hasar aliyolar yada yolun sonuna hizlica gidebiliyolar. Cunku ben bunu iyi surerim,dusmem, kaza yapmam ölümsüzüm triplerine giriyorlar. Allah akil fikir versin

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün rastladım bu videoya 6.50 den itibaren izleyiniz :D

https://youtu.be/E60om3IDkzQ?t=410

Benim aklım almadı bu işi arkadaş belliki yetenekli eli ayağı olmuş ama eldiven mont yok bu nasıl bir cesarettir şeytanla anlaşmamı yapmıştır :D Ben yinede kızamadım hayret içersinde izledim. Lastikleri irc imiş. Biraz analiz ettim evet ani dönüş yaparak çoğu yerde çizgisini yakalıyor kaçırmıyor viraj içindeykende baktı kaçırıyor asılılyor gaza nede olsa 250 lik :D Kannımca 600 1000 likte bu sürüşü yapamaz ama ben yinede hayran kaldım biri bana açıklasın insan hiç mi yolun tozundan çakılından korkmaz :D
    irc kuru havada lastikler ıslakken tutuyor. sorun soğuk havada ve ıslan zeminde kayması.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    yol güzel lastikte ısınmıştır neden tutmasın ki,korkmuyor diyorsunda o adam o yolu ezbere biliyor buna emin ol

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşlar çok haklı,bu kadar maceraya hiç gerek yok.
    cenkito bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Cesaret cehaletten doğar. Kontrolsüzce ve hiç güvenliğini düşünmeden sürüyor. Uzun süre gitmez böyle, bir yerde patlar.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ekipmansız kullanmanın hiçbir bahanesi veya mazereti olamaz. Aptallığa açıklama yok. IRC' nin de ne mal olduğu belli. Hiçkimse boşa anlatmaya çalışmasın. İnat eden varsa yazın sıcak havada (hani tutuyormuş ya...) saatte sadece 30km/h ile giderken bir avuç su birikintisenden geçip panik fren yapsın bir görelim. Video da isteriz.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Pimi çekilmiş canlı bomba gibi geziyor arkadaş.. IRC hiç kullanmadım ama Suzuki Vstorm250 fabrika çıkışı irc kullanıyor... arkadaşım memnun lastikten ama tecrübesi -10.000 km... yani onun memnunum denmesine ne kadar güvenilir bilemedim... Bu arada kar yağışı hariç sürekli biniyor motora
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Kask kamerasi takan tribe giriyor.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pimi çekilmiş canlı bomba gibi geziyor arkadaş.. IRC hiç kullanmadım ama Suzuki Vstorm250 fabrika çıkışı irc kullanıyor... arkadaşım memnun lastikten ama tecrübesi -10.000 km... yani onun memnunum denmesine ne kadar güvenilir bilemedim... Bu arada kar yağışı hariç sürekli biniyor motora
    Farklı bir lastikle aynı motosikleti kullanmayan arkadaşlarım da malesef sürekli aynı yorumu yapıyorlar. En çok beğendikleri kısımda "lastiğin ömrü çok iyi, senelerdir kullanıyorum bitmiyor" şeklinde oluyor
    ...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hevesinizi kırmak istemem ama dümdüz video :/ ekstra veya ekstrem bi şey yok

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Virajları berbat, hemen kapattım.
    Viraj izlemek istiyorsan sana iki kanal adı vereceğim bunları izlemeni salık veriyorum.

SuperBike Racer
    Max Wrist
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    İlginç ve yanlış örnek oluşturabilecek bir video, kural z nin dedigi gibi irc nin ne bok olduğu belli zaten, eleman iyi yatıyor ama birçok arkadaşım zaten bu kabiliyete sahip. Ekipmanlı ve daha ciddi, düzenli bir video olsaydı bende şuraya güzel iki kelime yazabilirdim

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Lan viraj dönmesek bişi yapıyor sanıcaz

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    kendi çapında birşeyler yapmış gayette güzel sürüyor ama belli ki genç ve hevesli bir kardeşimiz umarım bu sürüşle başına iş açmaz. İrc lastikler sadece yaz sıcağında tamamen kuru asfaltta iş görür. Yağmurlu havada veya soğuk kış günlerinde o lastikle başınıza iş açmanız muhtemel cidden isinmiyor ve isinmadigi içinde tutmuyor lastik.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi çapında birşeyler yapmış gayette güzel sürüyor ama belli ki genç ve hevesli bir kardeşimiz umarım bu sürüşle başına iş açmaz. İrc lastikler sadece yaz sıcağında tamamen kuru asfaltta iş görür. Yağmurlu havada veya soğuk kış günlerinde o lastikle başınıza iş açmanız muhtemel cidden isinmiyor ve isinmadigi içinde tutmuyor lastik.
    IRC ısınsın diye bunu yapmak lazım.

Gerçi yine de şüpheliyim. Isınmayabilir
    yokon bunu beğendi.
    ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)