Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

IRC tutmuyor diyenler, virajların erbabıyım diyenler ve demeyenler içeri :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    IRC lastik değil sert plastik bildiğin. Limitleri çok düşük en ufak bir sebepte kendinizi yerde bulursunuz. Nesini savunuyorsunuz anlamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben soğuk ve yağışlı havalarda, hatta yağış yoksa bile yağış yüzünden ıslanmış yollarda michelin city grip lastiklerle bile korkup da motoru evde bırakıp metrobüsle yola çıkıyorum. Yerler ıslakken işe yamaha ile değil mercedes (akbili basıp bindiğim metrobüs) ile gideyim diyorum.

Tırsanlar uzun yaşar. Hiç gereği yol anlamsız cesaretin.
    Kask'a, ekipmana yatırım yapıyoruz, lastik de motorun çok önemli parçası ve güvenlik için çok önemliyse onu da paamızın yettiği en iyisinden almamız şart. Üreticiler maliyeti düşürmek için fabrika çıkışı dandik lastik takıyorlar bu ekonominin gereği olabilir ama o zaman da motoru alırken fiyatına bir çift lastik parası ekleyip ona göre hesabımızı yapalım.

Motosikleti
    MH Drift 125
    Kötü lastikle virajda ne kadar yatırabildiğiniz, canınızı ne kadar sevmediğinizle doğru orantılıdır.

Ekliyorum : IRC kötü bir lastik değildir, ne yapacağını bilmeyenlerin düşüp lastiğe bok atmasından kötü anılır.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    IRC'den sıcak asfalt haricinde tutuş beklemeyin.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada frene bastığınız an hızınızın kaç olduğunu hatırlayabiliyor musunuz?
    Yüksek çözünürlükte az dikkatle görülebiliyor. Bende hatırlamadığımdan oradan baktım 40 km/h
    ...

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeryüzü ile aranızda duran şeylere ödediğiniz paralara acımayın derler. Ayakkabı gibi, yatak gibi, araç lastiği gibi.

Kimse demiyor zaten IRC ile sürmek imkansızdır diye. Adamlar üretirken motosikleti taktıkları lastikte az da olsa bir standart yakalamaya çalışacak doğal olarak. Buna mecburlar. Ama savunulması da komik cidden Onların ilk amacı maliyetleri düşürmek.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    N/A
    Videoda bu kadar ilginç ne var anlamadım bi zahmet bu virajı yapamıcak insan motor sürüyorum demesin düz yolda gaz açmakla motor sürüyorum olmuyor kanımca.

bini69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    çok güzel anlatmışsınız.ama ben galiba anlatamadım.burada sadece benmiyim motorunu turing amaçlı kullanan,yani herkesmi virajda dizlerini sürtüyor.benim isyanım motoru sıfır alan sıfır lastiklerini değiştirme derdine düşüyor ve buna acıyorum

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Virajıda bırakta o kadar zorlayıp lap diye stop etsem iki gün uyuyamam :D neden r25 alınmaz sebeplerine ilave

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bini69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel anlatmışsınız.ama ben galiba anlatamadım.burada sadece benmiyim motorunu turing amaçlı kullanan,yani herkesmi virajda dizlerini sürtüyor.benim isyanım motoru sıfır alan sıfır lastiklerini değiştirme derdine düşüyor ve buna acıyorum
    Yukarıda da yazmıştım. Lastiğin kalitesi sadece viraj ve yatış açılarındaki tutuş ile ilgili değil ki. Benim için en vazgeçilmez nokta fren performansı. Kötü lastikle arabada da motosiklette de olacak şey aynıdır. Çok daha az fren baskısıyla lastik kilitlenir. Turing amaçlı kullanıyor olmak daha az fren gerektirir diyebilirsiniz belki ama önünüze bir şey atlama ihtimaline karşı bile o riski ben alamam. Alınmasını da tavsiye etmem.

Kimisi 600RR ile başlıyor kaza bile yapmıyor. Kimisi de çok dikkat bile etse kaza yapıyor. Sonuçta trafik dediğimiz olay bizden bağımsız onlarca etken.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Umarım ne kendinin ne de başkasının hayatını tehlikeye atmadan bu viraj tutkusunu bitirir, eğer vazgeçmezse bu akılla en iyi ihtimal baya bir sakatlıklar yaşar, ekipman yok, viraj tekniği yok, yollar yol değil, sadece aptal cesareti var.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yalcinroden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü lastikle virajda ne kadar yatırabildiğiniz, canınızı ne kadar sevmediğinizle doğru orantılıdır.

Ekliyorum : IRC kötü bir lastik değildir, ne yapacağını bilmeyenlerin düşüp lastiğe bok atmasından kötü anılır.
    Irc kötü değil, leş gibi bir lastiktir. Uygun şartlar altında motosikletten düşmeyince lastik iyi olmuyor
    YasinC ve mfBulut bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbr 250r
    irc geç ısınan soğuk havalarda hic ısınmayan ıslakta yağ gibi kayan bir lastiktir . Bu videodaki eleman ise kendinin ıyi olduğunu ve kendini ölümsüz gören bir arkcıktır. eee ne demisler para varsa yancikta viraj yapar ircncikta jdjsneksks

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    8.000 km irc kullandim. Ardindan bütçesizlikten dolayi bi arkadaştan çıkma lastik olarak sıfır bir irc aldim onlarla değiştirdim ama ben aşırı temkinli kullandığım için kaza bela olmadı şükür. O ircleri de 10.000 km kadar kullandim.

Bence ırc ler cidden leş lastikler. Islak kuru farketmiyor cidden lastikler kaydırıyor. İrc ye iyi diyenlerin olmasi gerçekten şaşırtıcı.

Bütçemi doğrulttuktan sonra Michelin, rosso, mitas sport force da kullandim. Son kararım irc ler leş.
    mfBulut bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)