Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Egzozun stockda olsa bağırırsa yazarım ceza ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hele ki emisyon oranları euro4 normlarına uygun değilse hepten ayvayı yediniz.

http://resimag.com/p1/ae5631e30f8.png
    Adamlar kesilecek toplam ceza rakkamını bile önceden belirlemiş. O rakkam tutana kadar cezalara abanacaklar. Maksat, millete hizmet.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar kesilecek toplam ceza rakkamını bile önceden belirlemiş. O rakkam tutana kadar cezalara abanacaklar. Maksat, millete hizmet.
    Yeni uçak aldık Katar emirinden beleş bunun benzini var, bakımı var, içinde yemece içmece var, eeee nasıl döndürelim bu işleri herkes imkanı oranında pamuk eller cebe.

İki, üç sene önce Bostancı adalar iskelesi önüne genç bir trafik polisi koymuşlardı gel git samimi olduk laflıyoruz. Memur isyanda ilk koyduklarında günde 25 ceza yazacaksın demişler sonra ne olduysa günlük 75 adet cezaya çıkarmışlar dert yanıyordu. Ben kime ne yazayım bu kadar ceza diye. Bazen arabanın tipine göre buna koymaz diye o sırada telefonla konuşarak geçen sürücülere ceza yazıyordu. Onları seçiyordu.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni uçak aldık Katar emirinden beleş bunun benzini var, bakımı var, içinde yemece içmece var, eeee nasıl döndürelim bu işleri herkes imkanı oranında pamuk eller cebe.

İki, üç sene önce Bostancı adalar iskelesi önüne genç bir trafik polisi koymuşlardı gel git samimi olduk laflıyoruz. Memur isyanda ilk koyduklarında günde 25 ceza yazacaksın demişler sonra ne olduysa günlük 75 adet cezaya çıkarmışlar dert yanıyordu. Ben kime ne yazayım bu kadar ceza diye. Bazen arabanın tipine göre buna koymaz diye o sırada telefonla konuşarak geçen sürücülere ceza yazıyordu. Onları seçiyordu.
    bu ceza yazılması gerektiği hususunda hala net bişi yok. emniyet sürekli olarak inkar ediyor, böyle bi ceza kotası felan yok diye.
    ancak ne hikmetse hep tanıdık polisler bu şekilde dile getiriyor. kim yalan söylüyor çözebilmiş değilim.
    https://bit.ly/30jiOxE

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ceza yazılması gerektiği hususunda hala net bişi yok. emniyet sürekli olarak inkar ediyor, böyle bi ceza kotası felan yok diye.
    ancak ne hikmetse hep tanıdık polisler bu şekilde dile getiriyor. kim yalan söylüyor çözebilmiş değilim.
    Aslında kota falan yokmuş, aynı yerde görevli bir ekip 25 ceza yazıyorsa bir diğeri 5 yazarsa başlarındaki amiri "hayırdır sen çalışmıyorsun yatıyorsun galiba" tarzında bir tepki alacağından oluyormuş. Bir diğeri de 30-40 yazınca çıta giderek yükseliyor. Sonra bize bişeyler kabarıyor

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne demesini bekliyorsun biz her sağa sola diktiğimiz polis memuruna duruma göre günlük kota mı koyuyoruz diyecekler.

Ben bana söyleyen memur arkadaşın yalancısıyım.

Millet bir acayip olmuş Bostancı iskelede trafik yoğun ve karışık durağa giren ve çıkan belediye otobüsleri, dolmuşlar, taksiler ve özel araçlar hepsi çok kısıtlı alana girip çıkmaya çalıştığı için bir kargaşa ister istemez oluşuyor. Yolun karşısına geçmeye kalkan yaya trafiği de cabası kimi yaya geçidini kulanıyor kimi kullanmıyor kimi ışıklara kırmızı yeşil hiç dikkat etmiyor. Millet iş yaptım havası ile hemen 155 i arıyor o kadar boş beleş insanlar günde bilmem kaç tane telefonun geldiği yere memur koyupta hiç ceza yazılmaz sa sırıtmaz mı? Hem bazen ister istemez memurlarla sohbet ediyorsun onlarda insan şikayet telefonlarından nalet etmişler ama el mahkum. Onlarda dertli.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne demesini bekliyorsun biz her sağa sola diktiğimiz polis memuruna duruma göre günlük kota mı koyuyoruz diyecekler.

Ben bana söyleyen memur arkadaşın yalancısıyım.

Millet bir acayip olmuş Bostancı iskelede trafik yoğun ve karışık durağa giren ve çıkan belediye otobüsleri, dolmuşlar, taksiler ve özel araçlar hepsi çok kısıtlı alana girip çıkmaya çalıştığı için bir kargaşa ister istemez oluşuyor. Yolun karşısına geçmeye kalkan yaya trafiği de cabası kimi yaya geçidini kulanıyor kimi kullanmıyor kimi ışıklara kırmızı yeşil hiç dikkat etmiyor. Millet iş yaptım havası ile hemen 155 i arıyor o kadar boş beleş insanlar günde bilmem kaç tane telefonun geldiği yere memur koyupta hiç ceza yazılmaz sa sırıtmaz mı? Hem bazen ister istemez memurlarla sohbet ediyorsun onlarda insan şikayet telefonlarından nalet etmişler ama el mahkum. Onlarda dertli.
    madem öyle bir kota olduğunu inkar ediyorlarsa hiçbir polis memuru da kota doldurcam diye uğraşmasın.
    ne şekilde baskı yapabilirler ki, zaten öyle bi durum yok diyorlar, hiçbir ceza yazmayan polis memurunu işten mi atacaklar, niye ceza yazmadın diye?
    https://bit.ly/30jiOxE

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Araçta fabrika çıkışı korna olması ya da sis lambası olması istediğiniz gibi kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor. Düşünün, adamın biri aracıyla geliyor mahallenin ortasında rölantide bir saat gaza basıyor.. Şimdi kimse bu adamın aracının gürültüsüne, üzerinde fabrika çıkışı modifiyesiz motor var olduğu için katlanacak değildir.. Burada esas olan "rahatsızlık verme" ifadesi, ki polis bu konuda (bana göre) haklı. Fakat şöyle de bir durum var: "rahatsızlık verme" ve "şikayet" kavramı, Türk insanı tarafından birçok kavram gibi, çoğu zaman fütursuzca kötüye kullanılan bir kavramdır..
    Kanaatimce esas konu; o egzoz ile TÜVTürk muayenesinden geçip geçemeyeceğiniz olmalı.. Eğer stock egzoz ile muayeneden geçemezseniz bir sorun var demektir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıkçası herkes devlette bir bug arıyor resmen.

Müzik sistemin fabrika çıkış ise son ses açman, korna fabrika çıkış ise sürekli öttürmen gibi birşey bu.

benim kıçıkırık vulturenin orjinal egzosu ile bile 2 mahalle inletebiliyorum, gerisini siz düşünün.

Hız sınırları da aynı şekilde, bu mantıkla bakarsan stock bir aracın 120 km/h hızı geçmemesi gerekir.
    birbilent bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Çoğu memurun kanun, yönetmelik, kural, kaide gibi şeylerden bihaber olduğu bu ulkede iyi niyetiniz beni şaşırttı.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akan trafikte, redline da tapagaz giderken dahi bir çevirmeye denk geldiğinizde, orijinal egzoz olduğu sürece kimse bu çok sesli diyip ceza yazamaz. Çünkü trafik tescilde bu motorun tescilini yaptırırken motorun teknik özelliklerini belirten "uygunluk belgesi"ni de kendilerine veriyorsunuz. Uygunluk belgesinde motorun ... dev/dk da neden olduğu gürültü DB seviyesi bilgisi de yazıyor. Trafik tescilin onayıyla karayolunda kullanılan bir araca, orijinal şekliyle kullandığınız takdirde yine trafik tarafından ceza yazılması hukuksuzluktur. İtiraz edilmesi gerekir. Ama sokakta gecenin bi yarısında bağıran adama şikayet üzerine kabahatlar kanunu çerçevesinde nasıl ki ceza kesilebiliyor ise gecenin bi yarısında tapagaz sokak arasında giden ya da klakson yasak tabelası olan yerde seyreden bir taşıta da bu ceza yazılabilir. Zaten gecenin bi yarısında bunu da yapmayın.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sabahın üçünde sokakta bağrırsan da kabahatlar kanunu uyarınca çevreyi rahatsız etmekten ceza yersin. Şaşıracak birşey yok. Memur doğru söylemiş.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    eksoz fabrikasyon tamam da, bağırtsam ara gazı versem diyerek zaten ofsayt olmuşsun...

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    ankaradaki az muhterem çok... bağzı polisler, durdugu araca yada motora binip gaza basıyor... ses çok çıkıyorsa kitliyor cezayı...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankaradaki az muhterem çok... bağzı polisler, durdugu araca yada motora binip gaza basıyor... ses çok çıkıyorsa kitliyor cezayı...
    O usulsüz işte.
    May the Force be with McLaren Mercedes

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O usulsüz işte.
    geçen yaz kaç kişiye ceza yazdılar... ankarada trafik sayfası var.. ağlayan ağlayana...
    ayrıca beni de durdurdular, hak etmiştim tabikide... açık eksoz ile...
    geldi motorun yanına çalıştırdı hemen verdi gazı...
    ceza yazıyorsan yaz ama o kadar gaz verme benim motoruma diye biraz da çıkıştım... ben o kadar basmıyorum dedim... v
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    + Aaaağğğgğghhhhhh !
    - Birader ne bağırıyorsun rahatsız oluyoruz ?!
    + Kardeşim sanane stock ağzım, direkt fabrika çıkışı diş bile yaptirmadim hepsi doğal.

...diyaloğu kadar absürt ve basit cevaplı bi soru

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    allahn verdiği orjinal ağzımla kulağının dibinde bağırsam mutlu olur musun beyfendi?

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Peki ben başka bir soru sorayım diyelim ki benim egzozumum bir sebepten değişmesi gerekiyor ve orjinalini bulamıyorum gibi bir sebeple başka bir markanın fabrika çıkış sessiz olan sallıyorum bmw gs650 nin egzozunu takıyorum bu ceza yermi muayeneden geçer mi ? Motor rks 150-r

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen yaz kaç kişiye ceza yazdılar... ankarada trafik sayfası var.. ağlayan ağlayana...
    ayrıca beni de durdurdular, hak etmiştim tabikide... açık eksoz ile...
    geldi motorun yanına çalıştırdı hemen verdi gazı...
    ceza yazıyorsan yaz ama o kadar gaz verme benim motoruma diye biraz da çıkıştım... ben o kadar basmıyorum dedim... v
    Çevreyi rahatsız etmekten ceza yazmamıştır herhalde?
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)